1WyKoP6V6UYcxbm68XLzktJpkMc3ZXBT3

 •  

  Kiedy jest Ci źle i smutno na giełdzie, bo przegrałeś rente babci pamiętaj, że pan Jesse Livermore kilkakrotnie zdobywał i przegrywał wielomilionowe fortuny. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #trading #kryptowaluty #btc

  Jesse Livermore

  @krzysiek-paleta:

  W 1934 roku znów był bankrutem. 28 listopada 1940 roku zastrzelił się w szatni hotelu Sherry Netherland na Manhattanie. W liście pożegnalnym napisał, że jest zmęczony ciągłą walką. Od lat cierpiał na depresję. W tym momencie miał 5 milionów dolarów do dyspozycji albo w formie nienaruszalnych funduszy powierniczych.

  Muszę się z nim zgodzić, ciągłe obserwowanie wykresów bardzo wyniszcza psychikę. Trzeba wiedzieć kiedy się wycofać. Mój cel to 100 BTC, później mogę spokojnie przejść na emeryturę albo spocząć na wulkanicznej glebie.
  pokaż całość

 •  

  Czy w Polsce da się zarabiać BAT przez przeglądarkę #brave ?

  #kryptowaluty

  +: Fang
 •  

  Jak spieniężyć np. LTC na giełdzie binance, pierwszy raz używam giełdy i nie bardzo kumam proces. Z początku myślałem, że sprzedaję LTC za USD, ale to są jednak jakieś USDT. Sprzedam 100 LTC i wzamian będę miał ileś tam USDT i co dalej?

  #binance #kryptowaluty

 •  

  Skrócony poradnik "be your own bank" czyli jak wysyłać bezpiecznie bardzo duże kwoty pieniędzy i przechowywać bitcoina z perspektywy zwykłego Janusza bez zbytniej wiedzy technologicznej. Korzystamy z ogólnodostepnych rozwiązań bez portfeli sprzętowych. Zakładamy, że mamy dostęp do maszyny z systemem Ubuntu oraz dostępnem do internetu.

  Konfiguracja portfela:
  1. Ściagamy Ubuntu.
  2. Sprawdzamy sygnaturę GPG Ubuntu.
  3. Pobieramy Electrum z electrum.org oraz pakiety python3-pyqt5 z repozytorium Ubuntu.
  4. Sprawdzamy sygnaturę GPG Electrum.
  5. Instalujemy Electrum.
  6. Wypalamy Electrum i qt na kolejną płytę.
  7. Uruchamiamy Ubuntu z płyty na drugim komputerze, który zawsze jest offline i nie posiada dysków twardych. Wczytujemy system do pamięci, a płytkę wyciągamy.
  8. Instalujemy pyqt5 na systemie offline. Wypakowujemy i uruchamiamy Electrum (nie trzeba instalować).
  9. Tworzymy seeda za pomocą kostek do gry.
  10. Seeda szyfrujemy mocnym hasłem, którego nie możemy zapomnieć i wypalamy na płytkę, a najlepiej na kilka sprawdzając przy tym hash. (Ewentualnie zapisujemy seeda na kartcę lub metalowej plytce i chowamy w bardzo bezpieczne miejsce)
  11. W Electrum generujemy public master key, który wypalamy na płytkę.
  12. Wyłaczamy kompa.
  13. Wklepujemy public master key na komputerze online.
  14. Backupujemy zaszyfrowanego seeda np. do naszej chmury, na dysk zewnętrzny itd.

  Przesyłanie pieniędzy:
  1. Na komputerze online za pomocą electrum w trybie "watch only" generujemy niepodpisaną transakcję.
  2. Wypalamy transakcję na płytkę.
  3. Uruchamiamy komputer offline za pomocą krotków: 7 i 8.
  4. Zczytujemy seeda z płytki i odszyfrowujemy. Ewentualnie wklepujemy z kartki papieru do Electrum.
  5. Kopiujemy niepodpisaną transakcję, podpisujemy i wypalamy znowu na płytę.
  6. Płytę podpinamy pod komputer online, podpisaną transakcję wczytujemy do Electrum i rozsyłamy.

  #bitcoin
  pokaż całość

 •  

  Zamieszczam poradnik dot. bezpiecznego przechowywania oraz przesyłania pieniędzy bitcoin. Poradnik ten stworzyłem z myślą o przeciętnym użytkowniku komputera, który nie ma zbytniej wiedzy technicznej, jednak posiada podstawową wiedzę, która pozwala mu obslugiwać komputer (instalować programy, korzystać z nich, obsługiwać odtwarzacz dvd, wpisywanie komend do terminala itp.).

  Poradnik zakłada korzystanie ze standardowych komponentów PC oraz korzystanie ze sprzętu bez internetu oraz dysków twardych co w mojej ocenie zwiększa bezpieczeństwo.

  Nie twierdzę, że proponowane rozwiązanie jest najlepsze. Z pewnością są rozwiązania znaczenie lepsze. Chodzi o to, żeby znaleźć odpowiedni balans. Lepsze rozwiązania mogą wymagać np. więcej wiedzy, kosztów itd.

  Odniosę się do dwóch popularnych metod znanych przez większość bywalców tagu bitcoin.

  1. Portfel sprzętowy. To rozwiązanie, które "rzuca się w oczy". I sam ten fakt jest pewną słabością. Po drugie bitcoiny zabezpieczone PINem są chronione zabezpieczeniami stworzonymi przez ludzi, a te można obejść. Dlatego np. słyszało się ostatnio o skutecznych atakach na Trezora. Pomaga tutaj szyfrowanie czyli passphrase. Nie każdy z tego korzysta. A więc musimy chronić fizycznie Trezora. Poza tym musimy jeszcze ufać producentowi, że daje nam to o czym sam mówi.

  2. Paper wallet. Jest dobry o ile wiecznie holdujemy. Nie mówi nam nic o przesyłaniu bitcoina, a więc jest bardzo słabym systemem.

  Krótko o ideii proponowanego przeze mnie rozwiązania. Cały system składa się z dwóch komputerów. Pierwszy to komputer roboczy z dostępem do internetu (online), który posłuży nam do pobrania odpowiednich pakietów. Drugi komputer to komputer offline, ktorego nigdy nie podłączamy do internetu oraz którego nigdy nie używamy do innych celów. Tylko tutaj będziemy wprowdzali nasze prywatne hasła / seeda. Do tego komputera również nigdy nie podłączamy dysków. System będziemy wczytywać tylko do pamięci RAM, która jest bardziej ulotna. Dzięki temu nie będziemy musieli koncentrowac się na szyfrowaniu i tym, że nasze dane będą, być może jawnie, gdzieś przechowywane.

  Wymagania sprzętowe:
  1. Komputer online: dowolny sprzęt na którym uruchomimy aktualną wersję Ubuntu.
  2. Komputer offline: dowolny sprzęt na którym uruchomimy aktualną wersję Ubuntu. Jednak zdecydowanie zalecam tutaj 8 GB pamięci RAM z tego względu, że cały nasz system będzie musiał być wczytany do pamięci. A moje doświadczenia pokazują, że przy 4 GB może dochodzić do zwiech.
  3. Dysk optyczny (DVD) z możliwością czytania i pisania. Standardem są dzisiaj czytniki na usb, więc możemy z takiego skorzystać.
  4. Dwie płyty DVD (albo 1 DVD i 1 CD). Opcjonalnie można skorzystać w zdwóch pendrive'ów i wtedy odpada punkt 3. Ja preferuję jednak DVD, które trudniej zmanipulować.
  5. Nosnik danych np. usb albo micro sd, który będzie slużył do przenoszenia transakcji podpisanych offline. Można tutaj nawet korzystać z CD jeżeli ktoś chce.

  Przygotowanie systemów:
  1. Pobranie najnowszej wersji Ubuntu i wypalenie na DVD. Po ściągnięciu Ubuntu warto sprawdzić sygnaturę GPG.

  2. Komputer online: Pobranie Electrum ze strony electrum.org. Weryfikujemy sygnaturę GPG.

  3. Komputer online: Pobranie zależności electrum. Chodzi konkretniej o biblioteki graficzne qt, które wymaga Electrum. Robimy to w nastpępujący sposób za pomocą terminala.
  Wpisanie zalezności do pliku tekstowego o nazwie zaleznosciqt.txt:
  sudo apt-get --print-uris --yes install python3-pyqt5 | grep ^\' | cut -d\' -f2 >zaleznosciqt.txt
  Następnie tworzymy z pomocą tego pliku tekstowego pakiety deb:
  wget --input-file zaleznosciqt.txt
  W aktualnym folderze znajduje się cała lista plików .deb, ktore są naszymi zależnościami qt.

  4. Komputer online: Wypalenie pobranego pliku electrum oraz folderu zależności .deb na płytę DVD (lub CD).

  5. Komputer offline: Bootujemy z płytki DVD. W momencie wczytywanie bootloadera Ubuntu (czarny ekran z białymi napisami) przyciskamy escape, żeby system nie zbootował się automatycznie. Wybieramy język, w następnym oknie przyciskamy F6. Pokaże nam małe okienko, które zamykamy (esc). Następnie pokazało nam na dolę komendę. Za ostatnim parametrem "splash" dopisujemy "toram". Spowoduje to, że system wczyta nam się do pamięci komputera. Klikam "wypróbuj ubuntu bez instalacji" i czekamy aż system się wczyta.

  6. Po wczytaniu systemu odłączamy dysk optyczny (albo wyciągamy z niego płytę). System działa dalej i jest w pamięci.

  7. Podłączamy drugą płytę z Electrum i pakietami .deb.

  8. Kopiujemy nasze dane "na dysk" (w tym wypadku do systemu, który jest w ramie).

  9. Wchodzimy do folderu z zaleznościami .deb i wpisujemy: "sudo dpkg -i *deb". Zależności powinny się zainstalować bez problemu. Przynajmniej jeśli oba komputery (offline i online) posiadają taką samą wersję ubuntu (i taką samą architekturę komputera).

  10. Rozpakowujemy electrum (prawy przycisk myszy i rozpakuj). Następnie w terminalu wchodzimy do folderu Electrum i wpisujemy ./run_electrum. Uruchomimy Electrum bez potrzeby instalacji.

  11. Generujemy public master key, który da nam adres za pomocą którego stworzymy portfel tylko do odczytu na komputerze oline.

  12. Public master key przenosimy za pomocą nośnika na komputer online. Możemy sobie to wypalić nawet na płytkę jeżeli chcemy.

  13. Nowe transakcje przenosimy tak samo jak public master key czyli podpisujemy transakcję na komputerze offline, przenosimy nośnikiem na online i na komputerze online rozgłaszamy naszym portfelem tylko do odczytu.

  To koniec. Kroki 5-10 oraz 13 powtarzamy za każdym razem. Są to bardzo proste kroki, które zajmą nam 3-5 minut. Nasze dane prywatne cały czas są na komputerze niepodłączonym do internetu oraz te dane nie są przechowywane na żadnym dysku. Na komputerze online mamy z kolei cały czas wgląd do naszych pieniędzy. Nasze rozwiązanie nie rzuca się w oczy. Jest zwykłym komputerem jakich w domach jest wiele. Kradzież nie spowoduje żadnych strat. Na komputerze offline możemy dodatkowo np. zaszyfrować sobie seeda (musimy pamiętać o bardzo dobrym haśle min. 20 znaków, znaki specjalne, wielkie, małe litery, cyfry) i np. wrzucić sobie to do chmury.

  #bitcoin #bezpieczenstwo #pieniadze #finanse
  pokaż całość

  •  

   . Co masz na myśli pisząc o wpisywaniu seeda?

   @rysiekryszard: skoro komputer offline nie ma dysku i nic nie jest zapisywane to konieczne jest jakieś odtworzenie portfela przez import kluczy lub seeda. Aby Twój poradnik był bardziej idioto-odporny i kompletny należałoby o tym napisać.
   Tak samo o przechowywaniu seeda lub innej formy backup.

  •  

   @rysiekryszard: a tak ogólnie: zrobiłeś bardzo dobrą robotę spisując w punktach swój model "Be your own bank". Po uzupełnieniach będzie się to nadawało na dobrą "pastę".

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Mam pytanie czy dobrze to rozumiem: Każdy miner sam sobie wybiera transakcje które chce zawrzeć w bloku (preferując te z największymi opłatami), czyli u każdego górnika hash bloku będzie różny (jeśli każdy będzie w nim miał inne transakcje)? I jak górnik znajdzie odpowiedni hash swojego bloku i go rozgłosi to reszta sieci zanim go sobie dopisze do swojej kopii blockchaina musi sprawdzić czy wszystkie zawarte w nim transakcje są prawidłowe, czy jest w nim hash poprzedniego bloku i w końcu czy hash który znalazł miner jest prawidłowy?

  #bitcoin #kryptowaluty
  pokaż całość

 •  

  Przypomnę jakie są największe zagrożenia dla #bitcoin i #kryptowaluty

  1. Podatki. Nie wierzę że brak VATu się utrzyma w długiej perspektywie.
  2. Obowiązki AML. Co oznacza że krypto które są anonimowe będą banowane i zepchnięte do darknetu.
  3. Objęcie miningu specjalnymi zezwoleniami.
  4. Regulacje giełd tak zeby wyeliminować programowo flash crash, co oznacza mniejsze wahania wartości.
  5. Obowiązek blokowania transakcji na żądanie władz dla giełd i wszystkich procesorów transakcji. Jeśli BTC wprowadzi anonimowość patrz punkt 2.
  6. Przejęcie rynku handlu przez duże podmioty. Kowalski nie będzie miał dostepu do rynku krypto bezpośrednio, tylko za pomocą brokera.

  To wszystko jest in progress i stanie się wcześniej czy później. To jak z Internetem, wolny był w początkach lat 90. Dziś jest kontrolowany przez korporacje, które są na pasku różnych agencji.
  pokaż całość

  •  

   Regulacje giełd tak zeby wyeliminować programowo flash crash, co oznacza mniejsze wahania wartości.

   @OPcodeRTI: widziałeś dzisiejszy wykres ceny na regulowanej (!) giełdzie CME?

  •  

   to nie jest giełda to sprzedaż kontraktów ich cena opiera się o cenę giełd referencyjnych które są guwno giełdami
   @OPcodeRTI: przecież dzisiejszy crashna CME nie jest powiązany z żadnym podobnym zjazdem na "gówno giełdach". Więc czy poprzez regulacje da się jakkolwiek zapobiec flash crashom?

   źródło: cme.png

  • więcej komentarzy (17)

 •  

  Pamiętajcie żeby nie czytać mediów, tylko siedzieć w echokomorze spierdolenia BTC maksymalizmu.

  Spodobało mi się to określenie, jakiś mirek ostanio użył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #bitcoin #kryptowaluty

  źródło: Screenshot_20191105-080606_Chrome.jpg

 •  

  Czy CBD pomoze mi zredukowac stres podczas wystąpeinia publicznego/prezentacji? Lepiej kupic do jarania czy olejek?

  #cbd #fobiaspoleczna

 •  

  Mam jeszcze jedno pytanko, tak zagłębiam się w to jak dokładnie działa bitcoin i nie do końca rozumiem po co właściwie jest 'proof of work', chodzi o to żeby różne osoby generowały nowe bloki co zapewnia decentralizację? A co się dzieje kiedy jakiś miner znajdzie pow bloku w którym jest niepoprawna transakcja i rozgłosi go w sieci? Inny minerzy przed dodaniem nowego bloku do swojego blockchaina jeszcze raz sprawdzają poprawność transakcji w nim zawartych?

  #bitcoin #kryptowaluty
  pokaż całość

 •  

  Mówią że bańka na #bitcoin itp. a dzisiaj w sklepie spotkałem znajomego który mnie błagał abym mu sprzedał mieszkanie, z panika w oczach, bo mu zależy na mojej lokalizacji ;). Znajomy pracuje za granicą i tu inwestuje w mieszkania na wynajem.

  +: xinn
  •  

   54:10 Nick mówi "possible threat from quantum"
   W przypadku złamania dzisiejszej kryptografii przez komputery kwantowe to nie cyfrowe pieniążki będą głównym problemem.
   Świat stanie przed większym problemem. Masa informacji które dziś są tajemnicą, przestanie być tajna. Wiele kanałów komunikacyjnych przestanie być bezpieczna. Będzie ostry rozpierdol.

   +: sm_m
  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Argentyna ogranicza obywatelom zakupy dolara i BTC.
  #kryptowaluty #bitcoin #bekazpanstwowcow

  źródło: twitter.com

 •  

  Mało czy dużo? #bitcoin

  źródło: FF1B857C-6219-42F1-8314-E00648AB302D.jpeg

 •  

  Witam, w tym odcinku do rozdania 3 opakowania suszu od Dutch Therapy - najlepszego suszu w europie, nie wzbogacanego syntetycznym CBD, jak to mają w zwyczaju inni producenci. 100% natural. Odmiany do wyboru spośród naszych dostępnych obecnie odmian. Ewentualnie jest możliwość wymiany susz na inny nasz produkt zbliżonej wartości.
  Losowanie przez mirkorandom w piątek o 20. https://dutchtherapy.pl

  White Widow
  Lemon Haze
  Gelato
  Jack Herrer
  Strawberry

  #rozdajo #cbd #wykopjointclub
  pokaż całość

  źródło: 67838019_412890002679005_7136167327141199872_o.jpg

  •  

   Chętnie bym spróbował tego CBD czy w ogóle warto

   @Siluminu: Ja już spróbowałem. Testowałem na suszu, który jest raczej podrasowany syntetycznym CBD. Powiem tak: CBD odpowiada za dużą część odczuć jakie daje użycie klasycznego produktu. Jest uspokojenie, rozluźnienie, te elementy, które mogą dawać odczucie łagodzenia bólu i złego samopoczucia. Uważam, że jeśli ktoś serio używa konopi w celach leczniczych to samo CDB wystarcza w zupełności.
   Brakuje elementu euforycznego. Czyli nie ma "fazy" ale jeśli ma się dobry humor przed użyciem to po użyciu tym bardziej będzie miło :)
   Ale jak nie ma sztucznej euforii to nie ma głupawki, nie ma gastro, nie ma zmęczenia po ustaniu działania, nie zostawia to "zmuła".
   pokaż całość

  •  

   Palileś, czy piłeś napar?
   @S7-1500: Wapo!

   sa zwiekszone reakcje na bodźce? Słuchowe czy dotykowe
   @daweo: Nie albo tylko nieznacznie. Za to musi odpowiadać ten drugi składnik :)

   Kumpel miał kiedyś 5 takiego CBD i często dodawał do "zwykłego", zachwalał jak to go niby potrafiło mocniej ubić, ale zastanawiam się na ile faktycznie tak było, a na ile to efekt placebo. ;)
   @Bardan: Sceptycznie podchodziłbym do tego typu historii. To zależy trochę od oczekiwań. Jeśli liczysz na "śmiechawkę" to CBD niewiele Ci pomoże ale jeśli chciałbyś spokojną fazę "do rozkmin", do rozmyślania na tematy egzystencjalne i poszukiwanie sensu życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) to więcej CBD zamiast THC mogłoby być korzystne.
   Myślę tak: w przypadku mieszania nie należy spodziewać się żadnego efektu podbicia czy wzmocnienia. Bardziej patrzyłbym na to tak: inne proporcje substancji czynnych mogą dać nieco inne efekty i odczucia. Taka mniej 'ogłupiająca" faza ale z wyraźniejszym rozluźnieniem może się niektórym osobom spodobać.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (46)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika handshake

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.