•  

  Jaki MacBook wybrać do nauki Swift? Zależy mi na laptopie, a nie na komputerze stacjonarnym i na ekranie z wyższą rozdzielczością niż fullhd.

  Na początku chciałem wybrać podstawowy Air z 2020, ale słyszałem opinie, że dwa rdzenie nie dają rady. Za to potem widziałem filmiki takie jak ten: https://youtu.be/S7TT-cKqF7M
  Nie widać jakichś lagów. Raczej jest dobrze, więc jestem zmieszany.

  Rozważałem też MacBook Pro. Na geekbench widziałem, że model z 2017 ma wyniki podobne do tego z 2015, więc tutaj też nie wiem co wybrać.

  Strasznie ciężko mi się zdecydować ponieważ nie znam nikogo, kto ma MacBooka, by pobrał Xcode i sprawdził.

  Ogólnie budżet to 3000-5000 zł. Z czego pod górną granicę wolę podchodzić przy wyborze nowszego i ładniejszego modelu zamiast takiego z 2015.

  Dodam też, że nie mam iPhone. Dlatego wszystko musiałbym testować w symulatorze lub ewentualnie kupić słabszy laptop i iPhone.

  Co polecacie?

  #swift #macbook #macos #xcode #programowanie #ios #iosdev
  pokaż całość

  •  

   @Kacc: Wydaje mi się to przesadą. Na moim laptopie, ktory ma wydajność porównywalną do czterordzwiowego MacBooka Pro na i7 z 2013/2014 na geekbench, symulator Androida działa dość płynnie. A z tego co słyszałem to Android ma mniej wydajny symulator.

  •  

   @herbatnik_maly: dostałem od pracodawcy Maca Pro rok 2015 A1398 EMC 2909. Pierwsza rzecz na korzyść Pro jest taka, że ma o wiele lepszy układ chłodzenia niż Maki Air. Drugąa to że posiada starą wersję klawiatury, do której Apple teraz wróciło w najnowszym Macu pro 16". Przez miesiąc użytkowałem Pro 13" z 2017 roku, i wygodniej mi się korzysta ze starszej klawiatury nożycowej.
   Trzecia rzecz dotyczy wadliwości listwy odpowiedzialnej za podłączenie monitora do płyty głównej. Naogladalem sie za dużo Louisa Rossmanna żeby nie zwracać na to uwagi. Po za tym z autopsji wiem i widzę, że modele z 2017-2018 roku często idą do działu IT, bo monitor nagle przestała działać, albo zaczął wyświetlać kolorowe paski :)

   A co do symulatora iOS to wydaje mi się, że coś poprawili w Catalinie, bo teraz chodzi bardzo płynnie. Nawet, jak mam zawalony laptop innymi procesami. Choć na Mojave też było całkiem spoko.

   I jeszcze ciekawostka. Android studio. Tak się składa, że zanim zacząłem pracować, to na Dellu 5558 używałem Android studio na Win 10 oraz na macOS 10.14. Czysto z powodów finansowych, bardziej mi się oplacalo uczyć iOSa dokładając 250zl do posiadanego laptopa.
   Co było dla mnie zaskoczeniem to to, że gdy porównałem sobie jak mi się pracuje nad tym samym projektem, z tymi samymi podzespołami, ale na innych systemach, to zaskoczyły mnie:
   + symulator(czy tam emulator) Androida działający o wiele płynniej na macOS
   + brak problemów z instalacjami gradle
   + O wiele przyjemniejsze w czytaniu czcionki na macOS
   + szybszy czas budowania projektu
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Zna ktoś jakieś strony z informacjami albo krótkimi tekstami po polsku? Tak, aby były łatwe do zrozumienia dla obcokrajowca na poziomie B1+,B2.

  #naukajezykow #jezykpolski #jezykiobce

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika herbatnik_maly

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)