•  

  mały #protip dla wszystkich, którym nie odtwarzają się filmy ze streamable na yt. Kliknijcie raz lewym przyciskiem, zeby powiększyło się okno, następnie prawym i wcisnijcie któryś z modyfikatorów prędkości odtwarzania (może być 1). Wtedy wideo zacznie się odtwarzać

 •  

  #mieszkanie #pytanie słuchajcie, przeprowadziłem się niedawno do nowego mieszkania i mam tu mały problem - są szpary w drzwiach, przez które wszystko słychać...czy jest jakiś tani sposób na wyciszenie drzwi?

 •  

  StackOverlow widzi już problemy w wynikach z ich ankiety XD No bo jak to tak? Mniej kobiet w IT niż mężczyzn? Do tego przewaga białych europejczyków? TO POWAŻNY PROBLEM WYKLUCZENIA XD

  Cała ankieta tutaj: https://insights.stackoverflow.com/survey/2018/

  #stackoverflow #informatyka #programowanie #programista15k #rasizm #lewackalogika pokaż całość

  źródło: so_problems.png

  •  

   Nie chcę być uznaną za czołową krzykaczkę w obronie praw kobiet, bo sytuacja nie jest czarno-biała. Są miejsca gdzie kobiety są dyskryminowane. Są miejsca gdzie mężczyźni są dyskryminowani. Nie jestem feministką. Ale nierówności są, jestem kobietą i doświadczyłam dyskryminacji mnie jako kobiety, więc o tym dyskutuję.

   Ja z kolei jestem kobietą po przebranżowieniu się do IT. Podstawowy fakt jest taki, że zarabiam mniej niż mężczyźni na podobnych stanowiskach - nie zarabiam jednak mało, więc nie narzekam, zwłaszcza że uznaję swoją niższość jako osoby bez formalnego wykształcenia. Z tekstami na poziomie anegdoty o profesorze też się spotkałam (ale nie w obecnej pracy). Jestem już jednak stara i potrafię stanąć w swojej obronie, nie zmienia to faktu że osoby młodsze/bardziej wrażliwe mogą chamskie teksty długo przeżywać. Czemu miałybyśmy z tym nie walczyć? Odpowiesz mi na to pytanie @htfhere?

   Już kiedyś pytałam na wykopie różnych krzyczących pod tagiem przegryw, czy mają źródła mówiące o tym, że za wysoką liczbą samobójstw stoją wysokie wymagania kobiet. Może w końcu od Ciebie dostanę dane na potwierdzenie tej tezy? I dodatkowo, czy uważasz że kobiety w Polsce mają wyjątkowo wyższe wymagania wobec mężczyzn niż kobiety z innych krajów? Znając nieco kraje wschodnie uważam, że typowa Rosjanka czy Ukrainka ma dużo wyższe wymagania wobec faceta, niż typowa Polka. Mam też przyjaciół z wielu krajów zachodnich, z koleżanką z Niemiec rozmawiałyśmy niedawno o naszych życiach: to my musimy prowadzić samochód, jeździć z nim do mechanika, chodzimy do pracy na pełen etat, zajmujemy się domem, gotujemy obiad, wozimy zwierzaki do weterynarza, jeździmy do urzędów. Partner koleżanki przepracował w stałej pracy raptem parę lat, reszta - podróże, leczenie depresji i zwolnienie. Obydwie nie mamy dzieci i jesteśmy z tego powodu nieszczęśliwe. I teraz: czy to, że załatwiamy w chacie każdą sprawę łącznie z mechanikiem wykastrowało tak naszych mężczyzn, czy też może życiowa bezradność facetów sprawiła, że same musiałyśmy wziąć sprawy w swoje ręce?
   Tak, przykład jest anegdotyczny ale bardzo typowy dla mojego środowiska. Mam wiele takich koleżanek. Nasi faceci nie chcą mieć dzieci, boją się tego. Dlaczego się boicie?

   last but not least: przykłady akcji dla kobiet, które podałeś @htfhere są tworzone przez kobiety, więc podajesz tu jako pro-kobiecych trendów to, co zrobiły same kobiety walcząc z pewnymi stereotypami. Jeśli faceci chcą podobnych wydarzeń na kierunkach zdominowanych przez kobiety, to czemu sobie ich nie zorganizują? droga wolna. Twój wpis “założę się, że takich przykładów dyskryminacji mężczyzn w Polsce jest dużo więcej niż te, które przytoczyliśmy :(" brzmi prześmiewczo. Zorganizuj warsztaty, co Cię powstrzymuje?

   @katarzynkaN: dzięki za odpowiedź :)

   Czemu miałybyśmy z tym nie walczyć? Odpowiesz mi na to pytanie @htfhere?

   Oczywiście, że powinniście walczyć. Uważam jednak, że problem żartów z kobiet jest tak samo poważny jak problem żartów z osób wysokich.

   Już kiedyś pytałam na wykopie różnych krzyczących pod tagiem przegryw, czy mają źródła mówiące o tym, że za wysoką liczbą samobójstw stoją wysokie wymagania kobiet. Może w końcu od Ciebie dostanę dane na potwierdzenie tej tezy? I dodatkowo, czy uważasz że kobiety w Polsce mają wyjątkowo wyższe wymagania wobec mężczyzn niż kobiety z innych krajów?

   Nie mam, badań na ten temat nie ma. Wysoki współczynnik samobójstw mężczyzn jest kompletnie ignorowany przez opinię publiczną i to jest dyskryminacja.

   Znając nieco kraje wschodnie uważam, że typowa Rosjanka czy Ukrainka ma dużo wyższe wymagania wobec faceta, niż typowa Polka. Mam też przyjaciół z wielu krajów zachodnich, z koleżanką z Niemiec rozmawiałyśmy niedawno o naszych życiach: to my musimy prowadzić samochód, jeździć z nim do mechanika, chodzimy do pracy na pełen etat, zajmujemy się domem, gotujemy obiad, wozimy zwierzaki do weterynarza, jeździmy do urzędów. Partner koleżanki przepracował w stałej pracy raptem parę lat, reszta - podróże, leczenie depresji i zwolnienie. Obydwie nie mamy dzieci i jesteśmy z tego powodu nieszczęśliwe. I teraz: czy to, że załatwiamy w chacie każdą sprawę łącznie z mechanikiem wykastrowało tak naszych mężczyzn, czy też może życiowa bezradność facetów sprawiła, że same musiałyśmy wziąć sprawy w swoje ręce?
   Tak, przykład jest anegdotyczny ale bardzo typowy dla mojego środowiska. Mam wiele takich koleżanek. Nasi faceci nie chcą mieć dzieci, boją się tego. Dlaczego się boicie?

   Dynamicznie zmieniliśmy temat :D czuję się kompetentny żeby odpowiedzieć jedynie w swoim imieniu tzn. dlaczego ja nie chcę mieć dzieci. Ponieważ uważam, że nie jestem jeszcze wystarczająco dojrzały emocjonalnie na ich posiadanie. Mężczyźni są takimi głupimi istotami, że później osiągają dojrzałość emocjonalną. W mojej prywatnej opinii obecna sytuacja, w której popularne jest, że rówieśnicy łączą się w pary prowadzi własnie do takich problemów.

   last but not least: przykłady akcji dla kobiet, które podałeś @htfhere są tworzone przez kobiety

   Nieprawda. To, że kurs "programuj dziewczyno" został wykonany przez kobietę nie znaczy, że powstał głównie dzięki niej. Powstał dzięki temu, że tak zdecydował ceo strefykursow, w przeciwnym wypadku by go na pewno nie było. Skąd wiem, jak wyglada proces tworzenia kursu na strefiekursow? Sam właśnie dla nich jeden tworzę.

   Jeśli faceci chcą podobnych wydarzeń na kierunkach zdominowanych przez kobiety, to czemu sobie ich nie zorganizują?

   Uważam, że niektóre media i środowiska zrobiłyby wszystko, żeby taką inicjatywę zniszczyć. Być może się mylę, w przyszłości może podejmę się takiego "eksperymentu społecznego"
   pokaż całość

  •  

   @yggdrasil: zgadzam się, ale co to ma do rzeczy? Przecież rozmawiamy o tym co się dzieje w it :)

  • więcej komentarzy (33)

 •  

  Zna ktoś dobry tutorial do #jee? Nie chcę mieć nic rozwlekłego jak oficjalny od oracle. Przesiadam się z .NET i dobrze byłoby cały stack ogarnąć.
  #programowanie #java

  +: mk321
 •  

  #programowanie hej, ostatnimi czasy interesuję się trochę frontendem, czy ktoś mógłby mi polecić jakiś fajny text editor do pracy z js, html i css? Czy jest coś lepszego niż sublimetext/notepad? I czy podczas pracy przy frontendzie używa się jakiś narzędzi wspomagających pracę? Obecnie używam eclipse i to jest trochę katorga...czy jest może jakieś narzędzie, które podpowiada składnię? Albo czy jest narzędzie, które po kliknięciu w klasę css znajdującą się w htmlu przenosi Cię do definicji? pokaż całość

 •  

  #programowanie #java #spring powiedzcie mi proszę, czy tak się da zrobić (nie mogę znaleźć żadnego info w necie o tym...) Przez formularz przy pomocy:

  <input type="file" id="image" name="image" accept="image/png, image/jpeg" />

  wczytuję obrazek. W jaki sposób w kontrolerze mogę go odebrać i zapisać? próbuję to zrobić przy pomocy

  @RequestParam("image") File image

  Czy tak powinienem robić? Po zapisaniu tego pliku niestety obrazka nie da się otworzyć...
  pokaż całość

 •  

  Mireczki, zamierzam uderzyć w te słynne K U C O W A N I E. Myślę żeby zacząć od C++, z racji, iż marzy mi się w przyszłości Game Dev (praca w Redach ;3). Doświadczenia raczej nie mam(kiedyś bawiłem się delikatnie tutorialami C++, Java). Od czego najlepiej zacząć naukę? Czy muszę przechodzić przez te słynne Hello World i bawić się jak pajac w 1000 tutoriali od PasjaInformatyka(swoją drogą, dobry kanał), czy może wykorzystać pasję związ. z grami i uderzyć np w silniki 2/3D? Aha, fajnie gdyby tutoriale były pisane pełnoprawną polszczyzną, językowy debil here.

  Z góry dzięki mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #programista15k #programowanie #python #csharp #java
  pokaż całość

  +: AdBl0k

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika htfhere

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)