•  

  Hej, za kilka dni wybieram się do #holandia samolotem. Jestem niezaszczepiony. Z tego co widzę z Polski do Holandii luźno, bez szczepienia, ani żadnych testów. Jednak chciałem jeszcze wybrać się do #belgia i z tego co widzę Eindhoven nie jest w orange/red zone, więc też luźno bez niczego. Jednak chcąc wrócić z Belgii do Holandii będę musiał mieć przy sobie negatywny test (Belgia jest w high risk area). Czy jest od tego jakieś odstępstwo? Chcę być tylko kilka godzin w Brukseli i wrócić, wszystko tego samego dnia. Z tego co widzę to jeśli jestem w kraju high risk area mniej niż 12 godzin i wracam samochodem lub motocyklem to również nie potrzebuję testu. Wracam flixbusem, czy łapie się on jako samochód? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie gdzie oficjalnie mógłbym się tego dowiedzieć? Powinienem coś jeszcze wiedzieć w związku z #koronawirus odwiedzając Belgię i Holandię? pokaż całość

 •  

  Mam mega dziwny problem z HDMI w laptopie. Na 90% jest to spowodowane ostatnią aktualizacją Windowsa 10 do 1903, bo wcześniej wszystko działało (nie, nie mogę wrócić, do poprzedniej wersji, bo ją usunąłem w oczyszczaniu dysku, myśląc, że wszystko działa xD).

  Sytuacja wygląda tak, że jak podłącze kabel HDMI do laptopa to obraz na telewizorze pojawia się przez ok. 2 sekundy i jest brak sygnału. Jednak jeśli uruchomię laptopa z wpiętym kablem to wszystko działa cały czas do momentu gdy... uruchomię dowolne multimedia. Tzn. wszystko działa, wyświetla obraz na telewizorze i w momencie gdy odpalę w dowolnym playerze dowolny film z dysku to wywala brak sygnału (ale nie odłącza całkowicie HDMI, bo dźwięk nadal leci na telewizorze). Taka sama sytuacja jest gdy odpalę dowolną piosenkę z dysku (wywala ekran i gra muzyka), a także gdy, np. na cda puszczę dowolny filmik, podczas gdy YouTube działa.

  Ktoś ma jakikolwiek pomysł co to może być?
  - kabel sprawny (testowałem inny kabel i to samo, a ten kabel na innym komputerze działa dobrze)
  - telewizor sprawny (na innym komputerze wszystko wyświetla dobrze)
  - karta to Intel Graphics 3000: sterowniki najnowsze, rozdzielczość i odświeżanie ustawione zgodnie z tv
  - zaktualizowałem też K lite codec pack, bo wywala przy dowolnych plikach multimedialnych, ale też nic nie dało

  #windows #windows10 #laptopy #komputery #informatyka
  pokaż całość

  +: m..1

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika hubert_sz

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)