nick na steam: cahetel

 •  

  Mirko z #prawobudowlane #budownictwo może #prawo

  Firma X zaprojektowała garaż niezgodny z prawem budowlanym moim rodzicom (na zamówienie). Po zgłoszeniu do urzędu wyszło że garaż ma nieprawidłowe wymiary i nie ma zezwolenia na jego postawienie. Garaż pocięty jest już w drodze. Firma X zarzeka się, że ma w regulaminie, że na życzenie klienta stawia konstrukcje niezgodne z prawem budowlanym xD.

  Teraz pytanie czy taka firma ma prawo istnieć z takim zapiskiskiem? Wina rodziców że nie nie sprawdzili przepisów czy firmy i projektanta, którzy zezwalają na taki cyrk? W przypadku ewentualnego sporu prawnego kto jest na straconej pozycji?
  pokaż całość

  •  

   @NephilimV: cześć! pierwsza sprawa - przy projektach budowlanych za każdym razem należy sprawdzać, czy podpisuje się pod tym osoba z uprawnieniami budowlanymi! Zawsze!
   druga - to tylko garaż xD nie podlega obowiązkowi odbioru, więc nikt nigdy tego nie sprawdzi, nie trzeba pozwolenia tylko zgłoszenie. Po prostu skreśl na kartce wymiar 190 cm i napisz 200 cm przy bramie, a 213 zamień na 220. W praktyce nawet przy dużych projektach czasami nie uda się zachować tej wysokości, przecież nikt nie chodzi po budowie i nie mierzy xD pokaż całość

  • więcej komentarzy (21)

 •  

  Chciałbym postawić wiatę na kubły z śmieciami.

  Znalazłem coś takiego:

  Zarówno wiaty śmietnikowe, jak i place przeznaczone do zbierania odpadów mogą być usytuowane w dowolnej odległości od okien i drzwi budynków mieszkalnych oraz od granicy działki. Jest to nowość w stosunku do przepisów obowiązujących przed 2018 r. i dotyczy to wyłącznie zabudowy jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej (letniskowej).

  Więc część moich wątpliwości zaspokoiłem ale mam jeszcze jedną a mianowicie czy mogę taką wiatę postawić zaraz obok słupa energetycznego czy musi być jakiś odstęp ?

  #prawobudowlane
  pokaż całość

 •  

  Największy chiński portal wojskowy opublikował artykuł uzasadniający tezę, że wirus #2019ncov powstał w Instytucie Wirusologii w #wuhan i żąda kary śmierci dla tych, którzy się do tego przyczynili.

  1. „Od 2015 wiadomo, że Instytut z Wuhan, współpracując z USA, łączył genomy SARS myszy i koronawirusów nietoperzy, nieszkodliwych dla ludzi. Gdy skombinowanym wirusem udało się zarazić myszy, zaczęto eksperymentować na małpach, łatwo dostępnych w #wuhan.

  2. „Uczeni z Szanghaju odkryli w 2020, że nowy koronawirus z #wuhan wiąże się z ludzkim ACE2 poprzez białko S, co było właśnie celem badawczym zespołu Shi Zhengli w 2015: przekształcenie nieszkodliwego koronawirusa nietoperza w wirus zaraźliwy dla ludzi.”

  3. Nietoperze były w Chinach spożywane od tysięcy lat, nie powodując zachorowań. Więcej nawet, ich odchody od dawnych czasów stanowią medykament chińskiej medycyny […] Prawdopodobieństwo mutacji krótkoterminowej wirusa nietoperzy wydaje się więc bardzo niskie.

  4. „Zespół pani Shi Zhengli uważa, że koronawirus przenoszony przez nietoperze może zarażać ludzi, ale nie nosi wyposażenia ochronnego—zob. zdjęcia opublikowane p. zespół—podczas łapania nietoperzy??”

  5. „Zespół Zuo Wei z Szanghaju stwierdził, że ACE2, kluczowy receptor powodujący zakażenie nowym koronawirusem z #wuhan, jest 5 razy liczniejszy u Azjatów niż u białych i Afroamerykanów, populacja Azjatów jest więc bardziej podatna na zarażenie wirusem #2019ncov.”

  6. „Dlaczego skoro wiadomo, że koronawirus SARS atakuje ACE2, a #2019ncov jest podobny do SARS w około 80%, i że receptory ACE2 występują głównie w jelitach i płucach – dlaczego więc tak późno sprawdzono drogę przenoszenia #wuhancoronavirus w odchodach i drogą pokarmową?

  „Opierając się na […] faktach […] przypuszczam, że do wybuchu epidemii #2019ncov doprowadziło niewłaściwe zarządzanie zwierzętami doświadczalnymi (…) Ludzie, którzy spowodowali tę katastrofę, zasługują na śmierć” – pisze autor oskarżenia w największym portalu wojskowym ChRL.

  #chiny #epidemia #koronawirus #swiat #choroby
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika iLovePierogi

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.