•  

  Kredyt hipoteczny - jeśli macie w tym momencie wybór to bierzecie ze zmienną czy stałą stopą procentową?

  #kredyt #kredythipoteczny #kredyty #finanse #pieniadze

  •  

   @indukti: Kredyty ze stałym oprocentowaniem dostępne są w trzech bankach: PKO BP, Santander i ING. Propozycja banku ING jest szczególnie atrakcyjna - aktualnie jest tańsza niż oprocentowanie zmienne w tym banku.

   Należy pamiętać o tym, że w każdym z wymienionych banków stałe oprocentowanie obowiązuje przez 5 lat. W przypadku ING po 5 latach bank przysyła kolejną propozycję stałego oprocentowania na kolejne 5 lat, w razie braku zgody klienta kredyt jest oprocentowany w oparciu o zmienną stopę procentową - na warunkach z momentu zawierania umowy z bankiem.

   W trakcie 5-letniego okresu istnieje możliwość rezygnacji ze stałego oprocentowania i przejście na oprocentowanie zmienne. Po takiej decyzji nie istnieje możliwość powrotu do oprocentowania stałego.

   Wybór stałego oprocentowanie chroni przed ryzykiem zmiany wskaźnika WIBOR, czyli zmianą wysokości raty kredytu i jego całkowitego kosztu. W przypadku gdy WIBOR wzrośnie pozwoli na oszczędności. W przypadku, gdy WIBOR spadnie wybór stałego oprocentowania nie pozwoli na uzyskanie związanych z tym korzyści.
   pokaż całość

   +: indukti
 •  

  Pytanie do #liturgicznywykop #liturgicznywykop

  W tym pierwszym, czyli cyklu o sakramentach chciałbym spojrzeć na każdy sakrament od strony historycznej, teologicznej i liturgicznej, omawiając to jak się kształtowało myślenie o nim, sam rytuał i ewentualnie porównał jak wyglądał w różnych tradycjach liturgicznych.

  Drugi punkt to analiza współczesnej mszy z odniesieniami do przeszłości, wyjaśnieniem znaków, dodaniem jakiś ciekawostek itp.

  Trzecia opcja to słowniczek liturgiczny, czyli luźno zebrane kilka pojęć z zakresu liturgii, które objaśnia. Pojęcia mogą dotyczyć czegokolwiek ¯\_(ツ)_/¯

  #katolicyzm #kosciol #religia
  pokaż całość

  O czym byście chcieli teraz poczytać?

  • 18 głosów (51.43%)
   Cykl o sakramentach / sakramentaliach
  • 13 głosów (37.14%)
   Omówienie kolejnych punktów mszy świętej
  • 4 głosy (11.43%)
   Słowniczek liturgiczny

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika indukti

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)