Dobry wieczór. Coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz.... Miłośnik BMW i wielki budowlaniec. Będę sobie robił heheszki i fajne poważne rzeczy.

 •  

  Taki email z dziś. To jest ciekawe bo dane do logowania raczej były dla tego serwisu unikatowe
  #lotto #bezpieczenstwo #hacking

  źródło: lotto.png

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Lanie betonu przy aktualnych temperaturach (ok 1 stopień w dzień, - 3 w nocy).

  Ekipa się ociągała dwa miesiące i dopiero za strop się bierze. Do tej pory mówili 'nie ma sprawy, można lac cały rok i się nie przejmować', jak przyszło co do czego stwierdzili, że na moją odpowiedziaojosx bo różnie może to się skończyć.

  Ciężko mi temat odpuścić bo w styczniu ma być już dach robiony. Bezpiecznie zalewać teraz czy czekać na ewentualne rozpogodzenie?

  #budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #budownictwo #pytanie

  ---
  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #6376968c4765924173d060d2
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
  Przekaż darowiznę
  pokaż całość

  +: Skolim
  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: możesz lać ale będzie to droższe. Wpierw upewnij się ze szalunek i zbrojenie nie będzie oblodzone. Postaraj się wybrać okienko gdzie będzie możliwa najlepsza temperatura a zdaje się, że do końca roku jeszcze takie będą (średnia dobowa +5C przez minimum 5 dni) wtedy beton na pewno uzyska wytrzymałość większa niż siła 10% rozprężenia wody przy zmianie stanu skupienia (około 5MPa). Musisz wybrać beton co najmniej o klasę wyższą czyli np jak masz w projekcie C25/30 to dajesz C30/37 koszt powinien być niewielki. Betoniarnia sama wyrabia recepturę i te wszystkie dodatki to żadna magia tylko sole i przyśpieszacze wiązania. Dadzą trochę niższą temperaturę krzepnięcia np -3 ale najważniejszy jest stosunek W/C, rodzaj cementu (I lub II) i temperatura zarobu. Dobre betoniarnie same o to zadbają jak powiesz, że chcesz beton który będzie narażony na mróz. Mieszanka będzie słabiej urabialna na co nosem kręcić będzie ekipa ale to już ich problem przez spóźnialstwo. Kolejnym bardzo ważnym etapem jest pielęgnacja zaraz po ułożeniu czyli w tym wypadku czarna gruba folia i nakrycie tego kolejną warstwą izolacji. Jak masz styropian lub wełnę to ułożyć (może być też słoma) i na to kolejna warstwa folii. Niestety zrobienie idealnej powierzchni będzie trudne ale rozumiem, że to nie jest docelowa warstwa. Po tym możesz być spokojny - temperatura którą wytworzy reakcja hydratacji będzie na tyle duża, że beton się ogrzeje sam. Beton taki ma wystarczającą ilość wody i nie trzeba go podlewać w takiej temperaturze o ile otoczenie nie wciągnie jej nadmiernie tj szalunek masz wyłożony folią lub jest z płyt szalunkowych. I zapomnij, że jak będzie sroga zima to na styczeń będziesz robić dach. Podpory stropowe tak samo będą 2 lub 3 razy dłużej niż powinny (słaba wytrzymałość betonu + śnieg). Wniosek jest taki, że w zimę można wszystko o ile nas stać. pokaż całość

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  Mirki mam pytanko. Szukam wygodnych, wytrzymałych butów roboczych do prac w ogrodzie. Muszą być nieprzemakalne i za kostkę. Buty wykorzystuje głównie weekendowo, jakieś koszenie trawy, cięcie badyli, przekopywanie ogródka itp. Potrzebuje ich na okres jesienno-wiosenny.
  Przez ostatnie 18 miesięcy, przerobiłem 2 modele butów "cywilnych" i niestety nie wytrzymują nawet sezonu, a przypominam że jestem niedzielnym ogarniaczem włości :)

  Miałem buty z decathlona, tej ich marki, nieprzemakalne... Nieprzemakalne były może z miesiąc, a rozkleiły się chyba po 3 miesiącach xD. Tego modelu nie zdążyłem przetestować przy żadnych pracach, rozleciały się od chodzenia...

  Teraz mam buty z Regatty. Mega wygodne, nieprzemakalne no wszystko spoko, tylko że wystarczy zachaczyć o konar drzewa i z butów zaczęła zdzierać się wierzchnia warstwa materiału. 8 miesięcy i też zaczęły się rozklejać.
  Wiadomo buty wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem i nie ma co bić piany. Myślałem jednak, że z rok da radę w tym pochodzić. Buty po 2 stówki powinny wytrzymać chociaż tyle.

  Do niedawna miałem buty z decathlona, kupione około 5 lat temu i ich jakość to było niebo, a ziemia. Wykorzystywane w taki sam sposób, służyły przez kilka lat.

  Teraz widzę, że trzeba pochylić się nad jakimiś typowo roboczymi butami. Macie jakieś rekomendacje na wygodne buty do takich prac? Do 200 zł da radę coś sensownego ogarnąć?

  #budownictwo #ogrodnictwo #pracbaza #rolnictwo #majsterkowanie #streetwearxd
  #kiciochpyta
  pokaż całość

  +: Jonn, tym11

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika internety

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)