•  

  E, niespełnieni dżentelmeni słuchajcie

  Jak drzwi otwierają się do środka to mężczyzna wchodzi pierwszy i przytrzymuje drzwi kobiecie, a jak drzwi otwierają się do zewnątrz to mężczyzna otwiera drzwi i przepuszcza w drzwiach kobietę
  Niesamowicie mnie denerwuje jak facet się gimnastykuje byleby te drzwi (często ciężkie) przytrzymać łapą kobiecie zamiast po prostu wejść i je trzymać.

  Rozrysowałem to w Paincie, bo nie wiem czy się rozumiemy

  #savoirvivre #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow trochę też #logikarozowychpaskow
  pokaż całość

  źródło: sawuar wiwr.jpg

 •  

  Mój młodszy brat wreszcie robi prawo jazdy. Podpytuje mnie od czasu do czasu o jakieś rzeczy teoretyczne, dałem mu samochód żeby sobie na placu poćwiczył ruszanie itd. I z tego wszystkiego naszła mnie taka refleksja że w sumie to się nie dziwie biedakowi ze się stresuje jazdą. Właśnie wróciłem do domu, jeździłem po #krakow załatwiając parę rzeczy. To co się dzieje na drogach to jest armagedon. Mnie to średnio rusza bo jeżdżę bardzo dużo ale młodego kierowce to musi przerażać. Zmiany organizacji ruchu bo remont, wyłączone światła, tramwaje na skrzyżowaniu jadące z każdej strony w każdą a do tego część kierowców nerwowa, klaksony all the time.

  Stoisz sobie na podporządkowanej na środku dużego skrzyżowania, upewniasz się czy nic nie jedzie ZA WOLNO! Cyk służbowa fabia omija Cie z lewej i leci.

  Stoi kurier albo dostawczak, chcesz ominąć ale 20m za Tobą pędzi tramwaj wiec czekasz ZA WOLNO! Merol za pół bańki omija Ciebie dostawczaka i kretynkę która weszła na jezdnie z przystanku bo tramwaj już jedzie.

  Powoli toczysz się w korku, za 5 metrów przejście dla pieszych, jakiś kretyn wpierdala Ci się pod koła, dobrze że go zobaczyłeś i dobrze ze on zobaczył gościa zapierdalającego na lewoskręcie obok. Heble klakson dwie kurwy pod nosem i dawaj dalej.

  Stoisz na podporządkowanej, łamane pierwszeństwo z podporządkowanej obok Ciebie wypierdala rower, w dupie ma znaki jedzie prosto, wymuszając pierwszeństwo na WSZYSTKICH którzy akurat na tym skrzyżowaniu byli.

  Stoisz na światłach jesteś pierwszy zapala się zielone, ruszasz ZA WOLNO klakson fabii z tyłu i siedzenie na zderzaku do następnych świateł za karę.

  Wjeżdżasz w male uliczki w centrum między kamienice, na trasie 100m blokuje Ci drogę wielka beta która tylko wypakowuje zakupy, taksiarz wyładowujący klienta i jakiś randomowy gość który ostatni raz parkował równolegle w podstawówce.

  A to wszystko w jakieś 2-3h na drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Współczuję młodym kierowcom.

  #krakow #prawojazdy #polskiedrogi #przemyslenia #przemysleniazdupy

  pokaż spoiler pic rel pierwsze lepsze zdjęcie wypadku w Krakowie
  pokaż całość

  źródło: i2.wp.com

  •  

   @Marynasz: Zgodzę się. Chwile temu na alejach koło Błoni: samochody ryją się jak można, jak ktoś się nie ryje, to salwa klaksonow, jak ktoś się ryje na skrzyżowanie, to blokuje tramwaj. Ludzie przez pasy biegną, a tu nagle 3 samochody na pasy wyjeżdżają, bo się nie zmiescili na skrzyżowaniu, blokowane całe przejścia dla pieszych, rowerzyści wjezdzaja w biegnących pieszych. Istne wesołe miasteczko :p

  • więcej komentarzy (63)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika jafik

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)