•  

  W czym mogę stworzyć wykresy różnych funkcji, żeby wstawić je później do pracy dyplomowej? Może ktoś z was robił coś podobnego/ma jakiś pomysł. #matematyka #grafika #studbaza

 •  

  Popełniłam błąd, jeżeli chodzi o wybór studiów. Kurczę, niby to "nic wielkiego", a jednak ten rok w plecy trochę smuci / będzie smucić. Zawsze starałam się robić wszystko na maksimum możliwości, w szkole również, no i ta zła decyzja - zdaje się - rozmyje nieco pojęcie bycia perfekcjonistką. Tak naprawdę, decyzja co do podjęcia kierunku była raczej spontaniczna - bo "coś nowego", "może spróbuję, powinnam się dostać", "będzie ciekawie". Uczuciem najgorszym z możliwych jest wybór jednego konkretnego przedmiotu - w domyśle "kierunku", spośród wszystkich innych, które traktowałeś na równi. W sensie, moja jakaś tam wiedza jest bardzo ogólna, bez żadnego przygotowania pod konkretny zawód, bez wyobrażeń. Jestem osobą przykładającą się do wszystkiego, więc szczerze powiedziawszy, no, musi to jakoś wychodzić.

  Właśnie, czym motywowaliście wybór Waszego kierunku? Miastem, znajomymi, sugestiami rodziny, pracą? Czy może zainteresowaniami? Kiedy znaleźliście czas, żeby wszystko ogarnąć w szkole średniej? To znaczy, kierunków jest ogrom, a tak naprawdę matury zmuszają nas do nauki kilku konkretnych przedmiotów. Skąd wiedziliście, że to jest TO? Powiem szczerze, że nie mam konkretnego pomysłu na siebie, sprawa z maturami się rypła. Zdawałam je rok temu, będąc na mat-fizie. Żadnych szczególnych osiągnieć nie mam, kiedyś wygrałam jakiś konkurs plastyczny, dyktando szkolne, konkurs z angielskiego - właśnie, wszystko humanistyczne, ironia losu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rok temu brałam pod uwagę matematykę i informatykę, teraz zastanawiam się nad filologią i architekturą. #studbaza #studia

  Mówi się, że utrata kilku lat na studia filologiczne nie ma sensu, bo równie dobrze samemu można szlifować umiejętności językowe, no i kompletnie nie nadaję się na nauczyciela. A interesuje mnie jedynie ta popularna filologia -angielska, bo szczerze uwielbiam strukturę tego języka, można powiedzieć, że jestem najmocniej związana z tym właśnie przedmiotem. + Nie pisałam rozszerzonego polskiego, a podstawa zdana na marne 57%, więc szanse nikłe. #angielski
  Co do architektury, to myśl bardzo swobodna. Wydaje mi się, że fajnie byłoby zajmować się tym w przyszłości. Czytałam, że studia bardzo wymagające, ale mam samozaparcie. Chociaż przyznam, że na żadne kursy nie uczęszczałam, np. kursy rysunku - a to może znacząco zaważyć na rekrutacji. #architektura
  A może jednak ta matma? Bo naprawdę jest mi jej szkoda :D Lubię matematykę, liczenie i ogólnie idee. Studia techniczne mają chyba jednak większą "moc", mniej osób je kończy i trochę słabo byłoby odrzucać taką możliwość. Jednak cholernie się boję, że będzie tak jak teraz, rzucę kolejne studia po drugim semestrze z powodu przeładowania materiału, znudzenia i zwyczajnie niemożności ciągnięcia tego dalej. No i matma rozszerzona w tym roku była łatwiejsza, progi wzrosną. #matematyka

  Dzięki za przeczytanie wywodu, zawołam sporo osób, bo potrzebuję pomocy. Wiem jedno, chcę się dalej uczyć, bo to lubię. No i tak, nie podejmiecie decyzji za mnie, mam tego świadomość :) Wyniki matury 2018 dla ciekawskich: matma (PP) - 96%, (PR) - 54%, polski (PP) - 57%, angielski (PP) - 100%, (PR) - 98%, fizyka (PR) - 48%.

  pokaż spoiler Rzucam informatykę na polibudzie z powodu programowania. Gdy analiza matematyczna i logika idą lepiej od pisania kodu - wiedz, że jest coś nie tak.
  pokaż całość

  +: Tom_Ja
  •  

   @schantelle: u mnie wybór kierunku był w sumie przypadkiem. Przeceniłem swoje wyniki z matury i nie dostałem się na informatykę (a w sumie to na dwie informatyki) i pozostała moja opcja awaryjna - matematyka. Zastanawiałem się czy nie złożyć jeszcze gdzieś indziej papierów ale już mi się nie chciało i zostałem tutaj. Z perspektywy czasu to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu (。◕‿‿◕。)

   Trzeba jednak przyznać, że matematyka jest bardzo specyficznym kierunkiem i nie dają na niej rady ludzie, o których nie można powiedzieć że są leniwi czy głupi. Przedsmak tych studiów miałaś zresztą na przedmiotach matematycznych - zasadnicza różnica jest taka że tutaj nie wystarczy, że wiesz z jakiego twierdzenia się kiedy korzysta, tylko musisz znać jego dokładną treść oraz dowód - połowa egzaminów na tym kierunku polega na pytaniach o definicje i dowody twierdzeń. Materiału jest sporo, dużo jest rzeczy abstrakcyjnych, w pewnych momentach zdarza się uczucie zmęczenia natłokiem matematyki (dlatego ważne jest posiadanie innej pasji, odskoczni od tego świata liczb i wzorów). Krótko mówiąc trzeba mieć w sobie jakieś pokłady wytrwałości.

   Perspektywami zawodowymi i zarobkami nie trzeba się przejmować (o ile nie zamierzasz zostać nauczycielką :p) - matematycy są dobrze oceniani przez pracodawców. I to nawet nie chodzi o samą znajomość matematyki czy bycie człowiekiem-kalkulatorem, a bardziej o cechy, które ten kierunek wyrabia (analityczne myślenie, abstrakcyjne podejście do problemów, czy właśnie wytrwałość).

   Jeśli zaś chodzi o sam wybór uczelni to nie kieruj się znajomymi - na studiach znajdziesz sobie nowych. Poszukaj opinii (np. na wykopie) o tym jak jest na kierunku na uczelni, o której myślisz, jakie jest tam podejście do studenta (wykładowcy są w stanie zniszczyć nawet najciekawsze studia). Jak od studiów oczekujesz nie tylko studiowania ale też dobrej zabawy to z serca polecam #agh - tutaj nie da się być odludkiem i przesiedzieć całych studiów w piwnicy ᶘᵒᴥᵒᶅ

   Na koniec dobra rada - rób to co lubisz, bo życie jest zbyt piękne, żeby przez 40 lat potem się męczyć w pracy, której nienawidzisz
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (17)

 •  

  Plot holes w Wielkich Odkryciach Geograficznych #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

  Na prośbę dwóch osób otwieram temat, w którym wyjaśnię niezrozumiałe rozstrzygnięcia niektórych akcji lub fabularnych wątków lub przyznam się do "fabularnej dziury". Nie ukrywam, że niektóre tematy zostały potraktowane po macoszemu, ale po PW które otrzymałam po zakończeniu gry odnoszę wrażenie, że dostrzeżono znacznie większą liczbę nieścisłości niż to miało naprawdę miejsce.

  Może jednak jest tak, że to mi się wydaje, że dziur fabularnych było mniej niż w rzeczywistości? Sprawdźmy to wspólnie!
  pokaż całość

  •  

   @lacuna: to ja się jeszcze dopytam, chociaż to i tak nie ma za dużego znaczenia. W ostatnim opisie przestępstw jest wpisane 213 - Zdany, przestępstwo niewykryte - 4 muszkiety zaś w poście z powstaniem Gdy Flavio otrzymał raport o żołnerzu, zbierającym na terenie osady broń, która nie trafiała do garnizonu... To przeoczenie czy przez wynik powstania przestępstwo zostało jakoś odkryte?

   PS korzystając z okazji, dzięki za grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  •  

   niemal każda postać miała taką umiejętność, ale nie będę ich tutaj wypisywać
   @lacuna: ja się jednak dopytam czy moja tajna umiejętność mogła mi pomóc w zrealizowaniu dość dziwnej jak na cechę postaci i główny współczynnik ambicji "Stań na czele zbrojnego ugrupowania liczącego co najmniej 50 osób"?

  • więcej komentarzy (61)

 •  

  #agh #wimir #air Czy wie ktoś jakie progi na air na wimirze były w zeszłym roku? Nigdzie nie ma :P. I czy z moim minimalnym wyliczeniem fizyki na 73% i matma podstawa 96% da radę? :C

  •  

   @Phantomhivve: 840 na WEAiIB (866 po pierwszej turze) oraz 830 na WIMiRze. Co do tego czy dasz radę to nie wiadomo bo:
   1)progi są w każdym roku liczone niezależnie więc może być w tym roku zarówno mniej jak i więcej punktów wymagane
   2)zmienia się w tym roku zasada obliczania wskaźnika rekrutacyjnego
   3)matura rozszerzona z matmy była moim zdaniem dużo prostsza niż w poprzednich latach, więc pewnie będą wyższe wyniki (a co za tym idzie wyższe progi) pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  To jeszcze temat z dalekosiężnymi planami i spiskami :) Bo ja jestem ciekaw jak dużo rzeczy nie wiedziałem i ile z nich działo się pod powierzchnią.
  Plan Staholomilliego był dość prosty - zmniejszyć ilość katolików (stąd EDM, Biblia Nowobristolska), ale że te środki okazały się dalekie od wystarczających to chciałem założyć jakąś protestanką okazję na zachodzie.

  BTW. Miałem gotową mowę (raczej do zapoczątkowania dyskusji) do wygłoszenia po wygranym powstaniu - miała doprowadzić do wygnania portugalskich katolików i wyłudze... znaczy wypłacenia w pełni należnych odszkodowań za mienie zniszczone przez Pancernik (oddajcie mi mój statek!). Poruszała też dalekosiężne plany naukowe i podatkowe.
  #lacunafabularnienewbristol
  pokaż całość

  •  

   Pierwotnie miałem plan zostać wtyką mafii w straży miejskiej (oczywiście plan wziął w łeb po opublikowaniu karty postaci ¯\_(ツ)_/¯). Potem grałem jeszcze trochę pod strażników NPC próbując obniżyć ich i tak niskie już morale (bo udział w śledztwach już wtedy polegał u mnie albo na siedzeniu w areszcie a jak dobrze poszło to tylko na zawieszeniu). Po tym jak mnie w końcu wywalili ze straży szukałem przez jakiś czas pomysłu na siebie, myśleliśmy też z ludźmi z mafii jak zrealizować swoje ambicje, a biorąc pod uwagę klasę i główny współczynnik moją możnaby skomentować tylko literami X i D. Później wjechali portugole więc i tak wszystkie plany mafii wzięły w łeb. Długo nie wiedziałem co zrobić, w końcu postanowiłem tak jak Gregua pomóc w powstaniu (w tym celu pozbierałem zresztą 4 muszkiety jako akcje przestępczą).
   Trochę w pewnym momencie miałem dość, gdy mi nic nie wychodziło, ale za sam klimat uważam, że było warto.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Pozwoliłem sobie zebrać Karty Osadników Bristolu (z discorda) w jeden post na imgurze i wrzucam tutaj. Autorów jest dużo, dlatego niektóre kart się powtarzają. Można komentować, oceniać itp itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Miłego dnia!

  LINK

  #osadnicybristolu
  #lacunafabularnieczarnolisto
  #lacunafabularnienewbristol
  pokaż całość

  źródło: 2a60b025.png

 •  

  Mirki z #kryptografia / #matematyka - jeśli mam bazę haseł ,,bezpiecznych"(ciąg losowych znaków + liczby + znaki specjalne) i chciałbym żeby hasło do niej było "bezpieczne"(trudne do odgadnięcia), a jednocześnie wygodne dla użytkownika co powinnien zrobić(najważniejsza wygoda i bezpieczenstwo (boję się że dałoby się przechwycić hasło/wygodne hasło nie jest bezpieczne etc.))? #it #bezpieczenstwo i chyba #programowanie pokaż całość

  •  

   @jazmojegopokoju: to samo co robią wszystkie portale tj. banki czy google lub facebook. Możesz wymagać by hasło było odpowiedniej długości, miało znaki specjalne i cyfry, plus odrzucać najpopularniejsze hasła (pierwsze pozycje tęczowych list), ale jeśli ktoś będzie chciał ustawić hasło typu Admin1! to nic na to nie poradzisz, a jakieś wymyślne udziwnienia mogą przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  #lacunafabularnie #lacunafabularnienewbristol

  Ten wątek służy do informowania mnie o spełnionych celach i ambicjach bohaterów oraz do zadawania pytań z nimi związanymi. Jako gracze macie lepszy pogląd na to, kto jakie ma cele w grze.

  Spełnianie Celów i Ambicji w grze może uruchomić określone wydarzenia. Spełnienie wszystkich swoich Celów i Ambicji wiąże się z nagrodą niespodzianką na koniec przygody. pokaż całość

  źródło: images2.gazzettaobjects.it

 •  

  Stan wojenny 1516.3 #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

  -------------------------------------------------

  Zabójstwo Rubensa Algarve odbiło się szerokim echem w całym Nowym Świecie i w Europie. Przybycie Portugalczyków do ogarniętej chaosem osady miało zwiastować nową erę spokoju, prosperity i szczęścia.

  - To wszystko wina tego Żyda! - wściekał się jeden z żołnierzy.
  - Panuj nad swoimi emocjami sierżancie - skarcił go komendant Parente. - Panie Baixio, proszę wybaczyć jego zachowanie.
  - Drobiazg - uśmiechnął się Flavio - my z tymi zwierzętami użeraliśmy się ponad rok. Gdyby nie almirante i pan panie Parente, prawdopodobnie zgniłbym w lochu lub co gorsza... teraz to nieistotne
  - Przysięgałem wierność królowi, a król chroni swoich wasali.
  - A KHX odwdzięczy się za tę lojalność. Zgodnie z prawem marchii panie Parente będzie Pan gubernatorem. Wraz ze swoją administracją służymy wszelką pomocą i radą. W Porto Argos przebywa również mój dawny przełożony, pan Rodrigo Santoro.
  - Tak, tak, spotkałem się już z nim. Nie podjąłem jeszcze decyzji co do przyszłości, ale z pewnością skorzystam z doświadczenia pana Santoro, o ile zechce mi pomóc.
  - Z pewnością znajdzie dla Pana czas. Tymczasem przejdźmy do omawiania szczegółów...

  * * *

  Pax chodził niezwykle przygnębiony od czasu śmierci Gabrieli. Nie łączyły ich więzy krwi, jednak czuł jakby w jednej chwili stracił matkę, ojca i najlepszą przyjaciółkę. W myślach miał cały czas fakt, że feralnego dnia jego brat nie skorzystał z zaproszenia na pokład statku, czym uratował swoje życie. Z zadumy wybudziło go walenie w drzwi, dochodzące z parteru.

  - Paxton Ladrian? Otwierać, jesteś aresztowany za spiskowanie przeciwko władzy!

  * * *

  Asbjorn ze wzgórza obserwował osadę. Mnóstwo patroli przetrząsało domy osadników, wywlekając ich na ulicę i aresztując wielu z nich. Krzyk kobiet i płacz dzieci choć był niesłyszalny, to zdecydowanie dostrzegalny. Zza jego pleców, ku jego wyraźnemu zadowoleniu, unosił się dym znad z prywatnych plantacji. Samoczajka płonęła brunatnoszarym dymem.

  - Sami sobie jesteście winni - mruknął - sami sobie...

  -------------------------------------------------

  Asbjorn został wypuszczony na wolność przed przekazaniem go w ręce Straży Miejskiej / Milicji.

  W związku z zabójstwem gubernatora Rubensa Algarve w Porto Argos został wprowadzony stan wojenny. Przebywanie na ulicach po zmroku jest zabronione, akcje przestępcze od następnego kwartału są trzykrotnie częściej wykrywane, a wszystkie przedsiębiorstwa prywatne przechodzą pod władanie Milicji. Tymczasową pieczę nad osadą obejmuje KHX.

  W związku z szerokozakrojonym śledztwem Milicja przeprowadza aresztowania podejrzanych o spisek osadników. Lista podejrzanych:

  @achtunki Tehnokratus Achtunkus
  @Aspirrack Blaise (Błażej)
  @endrjuk Arnold Czarnymurzyn
  @Ex2light Pedros del Lavazza el Deco Morreno
  @gasior22 Laurence (Lars) Pierre
  @glukonard Sullivan Byrne
  @Kozlov666 Ansgar Knochig
  @Lubiacy_beton Arturo Sansiro
  @luvencedus Thibault Bossuet
  @Miloszun Josef Hussain
  @Mnichuy Xantus
  @Onde Gardło Sobie Podrzynam Esteban
  @orange92 Javier Magarina Pedraza Segundo
  @orlando74 Ulrich Szary
  @pocotosienoginoco Samuel Madarra
  @RatKing Elissajah Antwon
  @SirSherwood Joseph "Pan Slant" Slant
  @Stah-Schek Staholomilli Stahello
  @TheDamex André Oignon
  @Treant William Ash
  @William_Adama Pierre D'ole
  @Yokaii Marek Katkatan
  @Zeroskilla Paxton "Pax" Ladrian
  @Zerri Klemens von Zurichskich

  Jeżeli jesteś na liście, podejmij JEDNĄ z trzech decyzji. Czas na jej podjęcie upływa 14.05 o godzinie 12:00
  pokaż całość

  źródło: artsunlight.com

 •  

  François de la Gregua

  Francois patrzył na nabrzeże jak dumnie kołysze się piękny portugalski okręt. "Szkoda że nie zostałem kapitanem statku - pomyślał - ale bym sobie pływał teraz. Statek nazwał bym "Seulement une Croisade" by szmuglował te śmieszne żółte roślinki i by żył jak sam gubernator.
  No nic, trzeba wejść.
  Spojrzał na tablicę na biurze "Almirante Rubensie Algarve"
  Uszanowanie mości admirale - powiedział po francusku Francois- winszuję nowej posady i szybkiego objęcia dowodzenia. Dobrze, że ktoś w końcu zajął się tymi strażak majsterami, toż to była plama na honorze nowego świata. Nie reagowali ani na morderstwa, samosądy, lichwę czy herezje tych tfu saracenów. Widząc tak wspaniałe działanie chciałbym zaoferować mości admirałowi swoją słuzbę. Mam wiele lat doświadczenia w walce w Europie, zdecydowanie niszczyłem blisko wschodnie napływy saracenów, mój pradziad tam to nawet świętym został! Co do morderców to sam jednego z grupą wspaniałych ludzi żeśmy złapali. Teraz gdzieś chyba jest zamknięty ale nie wiem w sumie.. Co do tych EDM i innych herezji to szkoda gadać, tu trzeba działać, bo wstyd, że jeszcze nie działamy. Jakże wspaniały pomysł z tymi chrztami! Tak, każdy powinien mieć szansę na poprawę swoich czynów, nawet oni.
  Podsumowując, jestem pod wrażeniem adminiralskiego myslenia i mądrości, chciałbym pomóc w dalszym rozwoju planu, bo miejscowa ludność jest zaskoczona, że można na raz zrobić tyle dobrego. Sam oferujęwsparcie w tym działaniu swoich 50 ludzi. To prawdziwi katolicy, którzy nie szkalują papieża i mocno trigerują się na każde żarty z kre.. tfu tiramisu.

  Kłamiam się nisko.
  _______________________
  @lacuna
  #lacunafabularnieczarnolisto
  #lacunafabularnienewbristol
  pokaż całość

  źródło: previews.agefotostock.com

  •  

   @lacuna to się dopiszę żeby spamu nie robić
   Mateo Cortez
   Idąc korytarzem Cortez spotkał wychodzącego z gabinetu admirała Francoisa de la Grenuę.
   - Przynajmniej towarzystwo się zapowiada dobre - pomyślał po czym zapukał i wszedł do pokoju.
   - Na wstępie chciałbym w imieniu całej osady podziękować za to, że Portugalia zechciała uwolnić nas od tej grupy terrorystów ze straży miejskiej. Gdy byłem jeszcze strażnikiem starałem się walczyć z naruszaniem prawa przez dowódców i wysoko postawionych strażników, lecz skutkowało to zwalczaniem mnie i odsuwaniem od wszystkich większych spraw. Kiedy Samuel Mardarra postanowił się mnie pozbyć, wielokrotnie pomagałem detektywom w ściganiu przestępców, podczas gdy straż miejska zajęta była przygotowywaniem zbrodniczego ataku na kopalnię. Wychowałem się w katolickiej rodzinie, która wpoiła mi pragnienie sprawiedliwości i głęboko wierzę, że wyznająca tę samą wiarę monarchia zaprowadzi wreszcie na wyspie porządek i pokój. W związku z tym oddaję się w służbę Jego Królewskiej Mości Felipe i obiecuję dopilnować, aby winni zamachu na kopalnię i jej kupców ponieśli karę za swoje winy. pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Mirki z #matura czy to prawda że #matematyka rozszerzona była banalna?

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika jaksa0

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)