•  

  Czy was też dobija praca, niewolniczy tryb życia?

  Pracę rozpoczynałem w czymś, co lubiłem robić, więc nie było najgorzej. Obecnie po 8h etatu to moje hobby przestało już nim być. Codziennie 8h przez tyle lat, może nie rzygam tym, ale po prostu ile można to robić.

  Ja wiem, że niektórym odpowiada bycie etatowcem i nie o tym ten wątek jest, ale ja zawsze dążyłem, żeby nie robić całe życie to co pan szef ode mnie chce, żeby nie spelniać jego marzeń tylko robić to co ja chcę. Przecież w pracy spędzamy połowę życia, fajnie byłoby mieć na nie wpływ również - tylko to niestety nie takie proste.

  I znowu mamy niedziele wieczór, odliczanie do końca dnia. Jutro zaś kolejne odliczanie, odliczanie do końca tygodnia. Na końcu tygodnia zaraz będzie poniedziałek, bo co to są 2 dni, a niektórzy i w soboty robią. I tak przez 40 lat po których większość z nas będzie miała minimium egzystencjonalne, a jak ktoś jeszcze zarabia grosze, to przecież to jest niewolnictwo 21 wieku - iść pracować by móc coś zjeść i nic więcej - przecież dzięki temu pis wygrywa wybory - dla ludzi 500 zł to jest dużo i te pieniądze polepszyły ich życie.

  Ja to i tak mam dobrze a narzekam, bo patrzę jak znajomi się zajebują i po 12h pracy i często bez pełnego weekendu i za śmiesznie pieniądze to aż szkoda.

  #praca #pracbaza #pytanie #kiciochpyta #zalesie #kogotoobchodzi
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika janeeyrie

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.