•  

  Może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest różnica między &tab a &tab[0]?
  #cplusplus #programowanie

  •  

   masz kurwa prosty i się odczep :///////////////

   @zwei: Czyżby doszło do małego incydentu kałowego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   To co chcesz powiedzieć, to że &tab != &tab[0] w sytuacji kiedy tab nie jest zdefiniowane jako "zwykły wskaźnik", ale wskaźnik do wskaźnika.

   Moim zdaniem można wytłumaczyć to prościej - tab[0] to inaczej *(tab + 0). Jeśli tab to zwykły wskaźnik, to po prostu dostajesz konkretną wartość. Jeśli tab to wskaźnik do wskaźnika, to dostajesz po prostu wskaźnik na konkretną wartość. pokaż całość

  •  

   Czyżby doszło do małego incydentu kałowego?

   @groman43: żeby tylko małego, zesrałem się na miętowo, człowieku xD

   To co chcesz powiedzieć, to że &tab != &tab[0] w sytuacji kiedy tab nie jest zdefiniowane jako "zwykły wskaźnik", ale wskaźnik do wskaźnika.

   Tak

   Moim zdaniem można wytłumaczyć to prościej - tab[0] to inaczej *(tab + 0). Jeśli tab to zwykły wskaźnik, to po prostu dostajesz konkretną wartość. Jeśli tab to wskaźnik do wskaźnika, to dostajesz po prostu wskaźnik na konkretną wartość.

   Ok, tylko to jest suchy fakt. Jest prawdziwy, warto to wiedzieć. Szczególnie wiedzieć o tym, że a[b] to syntax sugar oznaczający *(a+b) i poprawnym zapisem jest nawet 0[tab], ale wydaje mi się, że jeżeli ktoś nie ogarnia jeszcze do końca wskaźników, to warto poprzeć to praktycznym przykładem po prostu, który można sobie skompilować i zobaczyć, że no kurwa rzeczywiście.
   pokaż całość

   źródło: paczaizm.pl

  • więcej komentarzy (10)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika jaroslawII

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.