Polak niech sobie nową prawdę kupi - że przed szkodą i po szkodzie głupi. Nienawidzę hipokrytów i tych kościółkowych od miłowania bliźniego i tych lewych od tolerowania każdego odmiennego. Ani nie spotkałem się z ich miłością ani tolerancją.

 •  

  lewica odpierdziela. Chce wrzucić ustawę szczepionkową do porządku obrad. Przy tym wszystkim wirusolog Zawisza, mówi, że za 10 dni możemy mieć rekord zgonów. Potem Zandberg wrzuca tyradę, że pandemię zakończy się tylko obowiązkowymi szczepieniami przeciwko kowid.

  XDD #konfederacja jedzie po 15%

  #koronawirus #razem #neuropa #4konserwy #polityka pokaż całość

  źródło: Zrzut ekranu 2022-01-26 o 13.14.06.png

  •  

   @MalleusCovidocarum:

   gdy mam do wyboru między rzeczywistością, w której nie mogę iść sobie kupić bułki w sklepie(...)

   XD chyba, że mówimy o bułkach w niedzielę.

   o katolstwie mam jak najgorsze zdanie

   [Konfederacja] jako jedyni z poważnych sił politycznych nie chcą ze mnie zrobić obywatela trzeciej kategorii

   Wybierz jedno
   pokaż całość

  •  

   @MalleusCovidocarum:

   Myślisz, że gdyby Konfederacja rządziła, to przy wejściu do sklepu ktoś sprawdzałby mi cotygodniowe świadectwo przyjęcia eucharystii?

   Czyli nie masz pojęcia czym jest Konfeedracja i jakie poglądy głosi. Oni ateistów wyrzucają ze swoich szeregów z części "wolnościowej" od Korwina, za ateizm. Ich kandydat na prezydenta zapowiada wprowadzenie katolickich nauk społecznych w życie, zakaz handlu w niedzielę zgodny z katolicką nauką społeczną czy zakaz piastowania urzędów przez nie-chrześcijan (a prędzej niekatolików), a to tylko wierzchołek, bo pod spodem masz całe Ordo Iuris i mocne powiązania z hardcorowymi fundamentalistami katolickimi.

   Więc jeżeli jesteś ateistą i przeciwnikiem "narodowych" czy "tradycyjnych" rzeczy i chcesz głosować na Konfederację, która jest dużo bardziej narodowo-tradycyjno-katolicka od PiSu - to jesteś po prostu idiotą.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (32)

  •  

   @Herubin:

   Wpierw opisałem sytuacje prawną aborcji przyjmując naiwnie, że stan faktyczny nie został zakłamany a potem go zweryfikowałem z lekarzem(...)

   Prowadzącym zabieg rozumiem?

   (...)dzięki czemu wiem, że w takiej sytuacji aborcji się nie wykonuje a błąd polegał na zbyt późnej reakcji.

   Aha, jak wyżej ci wskazał @Replica: każdy przypadek medyczny jest inny, ale oczywiście ty masz lekarza znajomego co ci potwierdzi wszystko.
   Tak samo jak Małecki, który potwierdzał, że prawnie lekarze są odpowiedzialni, dopóki nie dokopałem się do tego, że potwierdza istnienie urzędowych nacisków na lekarzy - to zmieniłeś front na anonimowego lekarza który ci doradza w dyskusji internetowej teraz.

   Ty za to ani nie odniosłeś się do prawa

   Odniosłem się bezpośrednio do tego co napisał Małecki i skonfrontowałem z tym co ty bredzisz. Chyba doktor habilitowany prawa karnego jednak wie lepiej niż ty, że naciski urzędowe w takich sprawach istnieją skoro o nich napisał.

   (...)pieprzysz ogólniki z dupy, że lekarz może olewać prawo bo się przecież nie zna a sytuacje medyczną olałeś.

   Nie ogólniki tylko odnoszę się ciągle do wypowiedzi dr hab Małeckiego który stwierdza, że istnieją naciski na lekarzy. I lekarz ogólnie nie musi się znać na prawie karnym. Ani inżynier. Tak może odpowiadać za błędy z prawa, którego nie zna, ale jak ma przełożonych to polecenie przełożonego w takich sprawach mocno umniejsza winę bezpośredniego sprawcy.
   Jakbyś nie był indolentem z zakresu prawa i fanatycznym katolem, który stwierdził bez kozery - "LEKARZE NIE DOKONALI ABORCJI BO BAWIĄ SIĘ W POLITYKOWANIE" - to byś rozumiał że ten prosty trik ratuje dupę lekarzom przed pełną odpowiedzialnością w takich sprawach.

   Przeżarty nienawiścią i do tego niezbyt inteligentny.

   Och to teraz argumentem jest "przeżarcie nienawiścią"

   Pisze to katol, któru stwierdził, że LEKARZE BAWIĄ SIĘ W POLITYKOWANIE DLATEGO NIE DOKONUJĄ ABORCJI. A teraz twierdzi, że jednak nie powinni dokonać aborcji, bo skonsultował się z innymi lekarzami.

   Zmieniasz zdanie co 5 sekund i piszesz komuś o braku inteligencji.

   Tragiczne połączenie.

   Tragiczni to są katole twojego pokroju, którzy wielką gębę mają do ratowania życia a mały rozumek i zero moralności do wzięcia odpowiedzialności za swoje kłapanie gębą.
   pokaż całość

  •  

   @Herubin:

   Ani razu ani ty ani nikt inny tutaj nie wskazał konkretnie, że aborcja powinna być dokonana i że nie zrobiono tego przez przepisy. Gadka ze ścianą.

   https://www.wykop.pl/wpis/63299869/pis-i-konfederacja-macie-krew-na-rekach-https-twit/#comment-224361929

   "Jak najbardziej można było dokonać aborcji co wiemy choćby z tego jak się to skończyło, więc zagrożenie być musiało."

   TWOJE SŁOWA

   Niestety twój wcześniejszy post, w którym stwierdzasz, że "LEKARZE POLITYCZNIE NIE DOKONALI ABORCJI" poleciał, bo moderator to kretyn.

   Dobra szkoda mi już czasu na kolejną amebę, więc z mojej strony koniec tematu.

   Największą amebą jesteś tutaj ty.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (58)

 •  

  Daily reminder

  Że Kościół Katolicki to zdrajcy Polski
  To instytucja która przez lata niszczyła Polską kulturę, walczyła z przejawami narodowościowymi i niepodległościowymi, a po 89’ uczy kłamliwych tez jakoby był zbawcą Narodu Polskiego, bez którego by Polski nie było, bo uchronił Polaków przed Rusyfikacją i Germanizacją podczas zaborów, do których sam doprowadził i podczas których wspierał czynnie zaborców przez działalność kleru oraz papieskimi encyklikami i brewami.

  -Do ostatecznego upadku Rzeczpospolitej Obojga Narodów doprowadziła bezpośrednio Targowica zawiązana przez katolików sygnowana przez biskupów katolickich i błogosławiona przez katolickiego papieża, a wspierana oficjalnie przez prawosławną Rosję, która walczyła z Konstytucją 3 Maja. Warto nadmienić, że Konstytucja 3 maja ustanawiała Katolicyzm jako oficjalną religię państwową i przeciwko temu wystąpił Kościół Katolicki z papieżem na czele przy wsparciu prawosławnej Rosji.

  -Podczas zaborów wszelkie Polskie powstania narodowe wymierzone przeciwko Prawosławnej Rosji były potępiane przez Kościół Katolicki przez samych papieży. Jeden z nich wydał encyklikę „Cum Primum” w której nakazuje katolickim Polakom podległość prawosławnemu caratowi Rosji.

  -Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości Watykan uznał niepodległość Polski po 6 miesiącach później niż Niemcy, czy Japonia.
  Kościół Katolicki na terenach nowo utworzonej 2RP zamiast odbudową kraju zajął się zagarnianiem majątku dla siebie oraz prześladowaniem Ukraińców i prawosławnych na wschodzie kraju.

  -Podczas drugiej wojny światowej biskupi katoliccy czynnie wspierali Naizstów, a po agresji 3Rzeszy na 2RP złąmali podpisany z Polską Konkordat ustanawiając Niemieckich Biskupów na podbitych terenach.

  -Po wojnie Katoliccy biskupi przy pomocy Czerwonego Krzyża pomagali Nazistowskim zbrodniarzom, którzy wymordowali 20% Polskich obywateli, uciec przed sądem wojennym.

  -W latach 50’ Kościół Katolicki czynnie wspierał PRL z okresu Stalinizmu w walce z „bandami podziemia” czyli żołnierzami AK i NSZ, którzy nie uznali władzy komunistycznej w kraju.

  -Podczas Strajków Robotniczych w 81’ kardynał prymas Wyszyński nawoływał do zakończenia strajków przeciwko legalnej wg niego władzy PRL i powrotu do pracy.

  -Po 89’ po obaleniu władzy komunistycznej Kościół Katolicki zamiast zająć się odbudową Polski zajął się rozkradaniem majątku Polaków przy pomocy Komisji Majątkowej odbierając Państwu Polskiemu, Samorządom i Polakom ziemię za bezcen wg utajnionych dokumentó bez nadzoru żadnej instytucji.

  -Obecnie Kościół Katolicki oficjalnie mimo rzekomej „apolityczności” wspiera władzę rozkradającą kraj; chroni pedofili, którzy gwałcą polskie dzieci; spowodował ograniczenie praw polskim kobietom.

  -w październiku 2021 w wyniku wyroku TK w sprawie aborcji, który zaostrza zakaz aborcji, zmarła kobieta, ponieważ lekarze bali się usunąć płód. Katoliccy duchowni oraz fanatycy, którym KK wyprał mózgi winę na śmierć kobiety zrzucają na wszystkich innych, mimo, że to oni forsowali poglądy o całkowitym zakazie aborcji - typowo jak złodziej złapany za rękę katolicy czują się bezkarni i niesłusznie oskarżani.

  PS. Katolicyzm nie ma monopolu na chrześcijaństwo, a jak ktoś rzeczywiście przeczytał Biblię i nauki Chrystusa mu są bliskie to nie może być Katolikiem, bo te dwie rzeczy stoją do siebie w sprzeczności.

  #religia #katolicyzm #bekazprawakow

  Wybrane daty (ważniejsze, znane i mniej znane, które można prosto opisać - ogólnie mogłoby tego być 10x więcej jakby się zagłębić w historię jak KK się panoszył przez lata na terenach Polski i niszczył nasz kraj):

  1079r. - Król Polski Bolesław II Śmiały (Szczodry) ucieka na Węgry ze względu na bunt zdrajców możnowładców, wśród których znajdował się biskup krakowski Stanisław ze Szczepanowa , który na Króla Polski Bolesława nałożył klątwę (11 kwietnia zdrajca został zabity za zdradę). [1]

  1190-1228r. – Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, w „Kronikach Wincentego Kadłubka” opisujących dzieje Polski przeinacza historyczne zapiski Kornik Galla Anonima z 1113-1116r. i ze zdrajcy, wcześniejszego biskupa krakowskiego Stanisława ze Szczepanowa robi uświęconego męczennika (mimo potwierdzenia występowania Stanisława przeciwko królowi Polskiemu), a z Bolesława robi bezwzględnego mordercę, który przekroczył granicę swojej władzy skazując na śmierć biskupa Kościoła Katolickiego(wpisując się w Katolicki nurt uznawania wyższości władzy kościelnej nad władzą świecką, nawet w konfliktach z koronowanym monarchą). Kładzie tym samym podwaliny pod kult świętości zdrajcy Polski Stanisława ze Szczepanowa. [1]

  1234r. - Sprowadzony przez Konrada Mazowieckiego Katolicki Zakon Krzyżacki (Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie), który dostał w tylko w dzierżawę ziemię Chełmińską, z nadania papieża Grzegorza IX bezprawnie przejmuje pełną władzę na dzierżawionych ziemiach odrywając je od Polski i tworząc osobny byt państwowy, który przez kolejne stulecia najeżdżał i plądrował Polskie ziemie.

  1308r. – Zakon Krzyżacki dokonuje rzezi w polskim Gdańsku zabijając setki Gdańszczan.

  1321r. – Sąd papieski skazuje Zakon Krzyżacki na grzywnę oraz oddanie Pomorza Królowi Polskiemu za rzeż dokonaną w 1308 roku, jednak po apelacji zakonu Watykan odstępuje od wyroku i pozostawia Pomorze pod władaniem Zakonu Krzyżackiego. Polska pozostaje bez żadnego odszkodowania za zbrodnie dokonane na ludności polskiej przez katolicki Zakon Krzyżacki.

  1411r. - Pokój Toruński - po pokonaniu zakonu krzyżackiego pod naporem władców katolickich i papieża wymuszone zostało oddanie Zakonowi Krzyżackiemu ziem polskich i zwolnienie poddanych zakonu z przysięgi na wierność Królowi Polskiemu.

  1444r. - Po podpisaniu korzystnego dla Polski 10 letniego pokoju z Turkami Władysław Warneńczyk pod namową legata papieskiego Juliana Cessariniego zrywa zawarty pokój i ginię pod Warną wprowadzając w Polsce okres bezkrólewia oraz powodując przejęcie władzy na Węgrzech, których był królem, przez Habsburgów.
  24 września 1445 – Papież Kalikst III rzuca klątwę na Stany Pruskie i ich sojuszników, czyli Królestwo Polskie.

  3 czerwca 1460r. - Papież Pius II nakłada ekskomunikę na króla Polski Kazimierza Jagiellończyka i czynnie wspiera Zakon Krzyżacki w wojnie Polsko-Krzyżackiej zwanej wojną trzynastoletnią.

  1509r. - Papież Juliusz II odwołuje brewę, w której zmuszał Prusy Zakonne (dawny Zakon Krzyżacki) do złożenia hołdu lennego Królowi Polskiemu, który miał być składany wedle wcześniejszych traktatów i porozumień, doprowadzając do kolejnej wojny Polsko-Krzyżackiej wywołanej przez Zakon przy wsparciu Watykanu.

  1520r. - Edykt Toruński – Wydany przez Zygmunta I Starego wprowadzał cenzurę na pisma protestanckie pod groźbą banicji i konfiskaty majątku. Był początkiem represji Kontrreformacyjnych Kościoła Katolickiego wobec ludności Królestwa Polskiego.

  1551r. – Wydane dzieło Andrzeja Frycza Modrzewskiego „O naprawie Rzeczypospolitej” zostaje ocenzurowane z ksiąg „o kościele” oraz „o szkole” pod wpływem biskupa katolickiego Stanisława Hozjusza.

  1555r. - Sejm Piotrkowski uchwalił, że król ma zwołać sobór narodowy i ustanowić niezależny i suwerenny Polski Kościół Narodowy. Król Zygmunt II August pod naporem nuncjusza apostolskiego z Watykanu zignorował postanowienia Sejmu oddając całkowicie sprawy Kościoła polskiego Watykanowi.

  24 czerwca 1575r. - Tumult cmentarny. Podburzeni przez katolicki kler katoliccy wierni zaatakowali kościoły protestanckie, gdy nie udało im się wedrzeć na teren świątyni ewangelików zniszczyli pobliski chrześcijański niekatolicki cmentarz wywlekając martwe ciała z grobów. W tym ciała patriotów i bohaterów narodowych tj. Stanisława Myszkowskiego, kalwina, bliskiego współpracownika króla Zygmunta Augusta sygnatariusza unii Lubelskiej z 1569r. (tworzącej jeden organizm państwowy - Rzeczpospolitą Obojga Narodów w miejsce Unii Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego.)

  1577r. - Biskupi Katoliccy rzuczają klątwę na Konfederację Warszawską i jej uczestników z 1573r. którzy zagwarantowali wolność religijną w Rzeczypospolitej. W 1578r. klątwę tę podtrzymuje papież Grzegorz XIII wydaną bullą.

  1589r. - Drugi Synod Piotrkowski – Biskupi Katoliccy razem z nuncjuszem papieskim za aprobatą Zygmuna III Wazy (tzw. Króla Jezuitów) odebrali równię praw innowiercom zapewnioną w konfederacji warszawskiej z 1573r., znieśli pobór podatków dla duchowieństwa katolickiego oraz nadali im wiele przywilejów podatkowych i majątkowych, nadali biskupom jurysdykcję nad szlachtą, zarządzili likwidację szkół niekatolickich, burzenie synagog, zakazano targów w niedzielę i święta, wniesiono do króla o rozprawienie się z prawosławnymi (stanowiącymi w tamtym czasie ~40% populacji Rzeczpospolitej Obojga Narodów).

  1594r. - Zygmunt III Waza jako koronowany król Polski i Szwecji łamie postanowienia zawarte w Uppsali ze Szwedami, w których obiecał zachować wolność religijną dla szwedzkich protestantów i brak ingerencji katolickiej w sprawy szwedzkie. Złamane postanowienia oraz oddanie wysokich stanowisk w Szwecji katolikom doprowadziły do buntu, wojny i obalenia władzy Zygmuna III w Szwecji, a w rezultacie do stulecia wojen Polsko-Szwedzkich zakończonych Potopem Szwedzkim.

  1603r. - Wpisanie na polski indeks ksiąg zakazanych dzieł Jana Mączyńskiego, polskiego leksykografa i tłumacza, posła lubelskiego na sejm, arianina (Bracia Polscy), wydawcy pierwszego Polsko-Łacińskiego Słownika (o którym Jan Kochanowski napisał fraszkę "Na słownik Mączyńskiego") oraz Rozprawy o Języku Słowiańskim (dzieło zagubione/zniszczone) oraz dzieła Jana Frycza Modrzewskiego „o naprawie rzeczypospolitej” i szeregu innych istotnych dla kultury narodowej i państwowości polskiej dzieł przez "mecanasa uczonych" katolickiego biskupa Bernarda Maciejowskiego.

  1610r. - Władysław IV Waza, syn Zygmunta III Wazy traci tron Rosji i niweluje unię Polsko-Rosyjską ze względu na opór króla Zygmunta III Wazy (fanatycznego katolika) wobec przejścia Władysława na prawosławie. Zakończyło się to wygnaniem Polaków z Kremla w 1612r. i ustanowieniem dynastii Romaowów w Rosji, która odtąd jeszcze bardziej zagrażała Polsce i w przyszłości doprowadziła do rozbiorów Polski (przy udziale katolickich zdrajców z Targowicy błogosławionych przez katolickiego papieża).

  1638r. - Katoliccy biskupi likwidują protestancką Akademię Rakowską niezgodnie z obowiązującym w królestwie prawem i wbrew sprzeciwowi świeckich posłów zarówno wyznania katolickiego jak i niekatolickiego.

  21 listopada 1655r. - Przeor Augustyn Kordecki podczas oblężenia klasztoru na Jasnej Górze przez Szwedów w pisemnym liście do Króla Szwecji poddał klasztor pod władanie Króla Szwedzkiego i uznał władzę Króla Szwedzkiego Karola X Gustawa nad Polską.

  20 października 1658r. - Przeor Augustyn Kordecki wydaje pismo, w którym kłamliwie stawia siebie w roli bohatera i obrońcy klasztoru na Jasnej Górze. Kłanstwo to będzie przez kolejne 300 lat rzutowało na historię Polski, zostanie także powtórzone w Trylogii Henryka Sienkiewicza jako prawda utwierdzając Polaków w przekonaniu, że faktyczni zdrajcy katoliccy byli bohaterami.

  1658r. - Wydano nakaz opuszczenia Rzeczpospolitej lub przjeścia na katolicyzm przez Braci Polskich (nakaz dotyczył tylko mężczyzn), nakaz wydano za namową katolickiego biskupa krakowskiego Andrzeja Trzebickiego. Nakazu takiego nie zastosowano wobec żadnych innych protestantów.

  1662r. – Sejm walcząc z równością kobiet w społeczeństwie, które u Braci Polskich wygłaszały kazania i prowadziły działalność duszpasterską na równi z mężczyznami, wydał wyrok opuszczenia Rzeczpospolitej pozostałym po wcześniejszych wygnaniach kobietom Braci Polskich ze względu na ich „herezje” antykatolickie.

  1689r. - Skazanie i zabicie poprzez ścięcie oraz konfiskata dóbr należących do Kazimierza Łyszczyńskiego, zasłużonego wojskowegoi patrioty Polskiego broniącego Rzeczpospolitej za prywatne rozważania i zapiski (wykradzione przez sąsiadów) ateistyczne.

  22 maja 1733r. - Sejm Konwokacyjny pod inspiracją Kościoła Katolickiego odebrał niekatolickim obywatelom Polski prawa polityczne, dostępu do urzędów i pełnienia funkcji publicznych.

  1772r. - Pierwszy Rozbiór Polski – pochwalony później przez papieża Piusa VI w liście do carycy Katarzyny II. Ratyfikowany na sejmie rozbiorowym m.in. przez zwolenników przeprowadzenia rozbiorów: biskupów Andrzeja Młodziejowskiego i Ignacego Jakuba Massalskiego, a także prymasa Polski Antoniego Kazimierza Ostrowskiego.

  1792r. - Zawiązanie Konfederacji Targowickiej przez biskupów katolickich przeciw Królowi Polskiemu i Konstytucji 3 Maja pod protektoratem prawosławnej Rosji. Katolicki nuncjusz papieski skutecznie naciskał na króla Stanisława Augusta Poniatowskiego o dołączenie do Konfederacji Targowickiej, która mimo bycia wspieraną i kierowaną przez prawosławną Rosję została pobłogosławiona przez katolickiego papieża,który sprzedał wiernych katolicyzmowi Polaków prawosławnemu caratowi Rosji.

  1793r. - Drugi Rozbiór Polski
  Efektem działań Konfederacji Targowickiej na sejmikach ziemskich 29 maja 1793 roku w asyście wojsk Rosyjskich wybrano posłów rekomendowanych przez władze konfederacji targowickiej. 22 sierpnia podpisano traktat cesyjny, w którym Polska oddała 0.25mln km2 terytorium Rosji. 2 września zatwierdzono cesję na rzecz Prus. 15 września Rosjanie rozwiązali Konfederację Targowicką, 24 września unieważniono Konstytucję 3 maja oraz większość uchwał wprowadzonych przez Targowicę.

  1794r. - Powstanie Kościuszkowskie – Polscy patrioci zdradzeni przez Kościół Katolicki starają się walczyć o to co pozostało z Polski. Katoliccy biskupi z Targowicy zostają powieszeni za zdradę.

  1795r. Październik – Trzeci rozbiór Polski.
  1795r. Grudzień - Papież Pius VI wydaje brewę potępiającą powstanie kościuszkowskie i błogosławi Trzeci Rozbiór Polski. W Liście do carycy Katarzyny II chwali ją za działania w 1772r. i pierwszy rozbiór Polski.

  1831r. - Katolicki Papież Grzegorz XVI wydaje brewe "Impensa charitas" skierowaną do katolickich biskupów działających na okupowanych przez Rosję ziemiach polskich nakazując gaszenie powstańczych zapałów i promowanie uległości i poddaństwa wobec prawosławnego Cara Rosji wśród Polaków.

  1832r. - Katolicki Papież Grzegorz XVI w encyklice "Cum Primum" potępia Polskie Powstanie Listopadowe skierowane przeciwko prawosławnej Rosji nazywając je buntem przeciw legalnej władzy prawosławnego Cara (nad katolickimi Polakami) oraz nakazuje poddaństwo władcy Rosji i nakazuje arcybiskupom i biskupom działającym na terenie okupowanej Polski głoszenie poddaństwa carowi i gaszenie jakichkolwiek przejawów narodowościowych, które mogłyby zaszkodzić prawosławnej Rosji, z którą Kościół Katolicki współpracował.

  1864r. - Katolicki Papież Pius IX potępia Polskie Powstanie Styczniowe skierowane przeciwko prawosławnej Rosji, uznał władzę prawosłaengo Cara Rosji nad katolickimi Polakami, których bunt i dążenia niepodległościowe nazwał "niesprawiedliwym rokoszem" i potępił polskie pretensje do niepodległości nazywając je "knowaniami rewolucyjnymi".

  1894r. - Katolicki Papież Leon XII nakazuje polskim biskupom, duchownym i wszystkim Polakom posłuszeństwo wobec zaborców, w tym wobec protestanckich Prus i prawosławnej Rosji.

  1919r. - Po 6 miesiącach od uzyskania niepodległości przez Polskę Watykan uznaje niepodległość Polski, później niż Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Japonia.

  1933r. - Katolicki Watykan podpisuje Konkordat z 3 Rzeszą Adolfa Hitlera sankcjonując jako pierwszy kraj na świecie rządy Nazistów na arenie międzynarodowej.

  1939r. Październik – Watykan wspierający 3 Rzeszę ustanawia Niemieckich biskupów na podbitych terenach Polski łamiąc Konkordat zawarty z Polską.

  1943r. 15 Prażdziernika – Rząd na uchodźctwie postanawia przelać swoją głęboką katolicką wiarę na sztandary i zmienia dewizę Wojska Polskiego z "Honor i Ojczyzna" na "Bóg, Honor i Ojczyzna" marnując czas i pieniądze Polaków, którzy w tym samym czasie wykrwawiają się rzeczyiwście walcząc o ojczyznę.

  1945-1950r. Watykan pomaga uciekać Nazistom, oprawcom narodu Polskiego, przed sprawiedliwością oraz Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym badającym i skazującym zbrodniarzy wojennych. Biskup Katolicki Alois Hudal osobiście pomaga w ucieczce do Brazylii Franzowi Stanglowi SS-manowi odpowiedzialnemu za prowadzenie obozów zagłady w Treblince i Sobiborze.Wśród uratowanych przez Kościół Katolicki Nazistów znajdowali się m.in. Josef Mengele (Anioł Śmierci z Auschwitz-Birkenau), Klaus Barbie oraz Adolf Eichmann.

  1950r. - Kościół Katolicki w Polsce Ludowej w porozumieniu z komunistycznymi władzami okresu stalinowskiego ustanawia, że będzie zwalczał pozostałości polskiej partyzantki (Żołnierzy Wyklętych) nazywając ich bandami podziemia.
  1963r. – Papież Jan XXIII ustanawia Stanisława ze Szczepanowa, zdrajcę skazanego przez ówczesnego mu króla Polski na śmierć za zdradę w 1079, roku patronem Polski. [1]

  1980' – Co szósty ksiądz (16.66%) współpracuje z PRLowskimi Służbami Bezpieczeńśtwa donosząc na opozycję i zwykłych obywateli, którzy ufali Kościołowi.

  1980r. 16 Sierpnia – biskup Katolicki Lech Kaczmarek odmawia odprawienia Mszy dla strajkujących stoczniowców w Gdańsku. Dopiero po porozumieniu z komunistycznymi władzami PRL msza zostaje odprawiona.

  1980r. 17 Sierpnia – współpracujący z władzami PRL prymas Wyszyński potępia w swoim kazaniu strajki na Stoczni, zaleca powrót do pracy.

  1983r. - Jan Paweł II zatwierdza nowy Kodeks Prawa Kanonicznego, który zmiejsza wagę przestępstw seksualnych duchownych Katolickich wobec małoletnich. W efekcie tego Kościół Katolicki staje się bezpieczną przystanią dla księży pedofili, którzy wykorzystują dzieci na całym świecie jak i w Polsce.

  1989r. - Powstaje Komisja Majątkowa mająca zwrócić zagrabione Kościołowi Ziemie, jej działanie nie jest kontrolowane przez żadneurzędy. Komisja fałszowała dokumenty, zawyżała obszary i zaniżała ceny gruntów przejmowanych przez Kościół. Nastąpiło i trwa dotej pory rozkradanie ziem Polskich przez Kościół Katolicki i Watykan.

  1998r. - Polska ratyfikuje Konkordat, który przyznaje Kościołowi Katolickiemu przywileje na terenach 3 Rzeczpospolitej Polskiej jakich nie mają inne związki wyznaniowe. Od tej chwili polscy podatnicy są okradani przez Kościół Katolicki i Watykan z ich ciężko zarobionych pieniędzy.

  2001r. - Papież Jan Paweł II w dekrecie "O ochronie świętości sakramentów" nakłada klauzulę tajności na przestępstwa seksualne księży - "sprawy te objęte są sekretem papieskim" - co powoduje jeszcze silniejsze tuszowanie przestępstw seksualnych dokonywanych przez kapłanów Kościoła Katolickiego wobec dzieci – w tym polskich dzieci.

  2013r. - Arcybiskup Józef Wesołowski oraz ksiądz Wojciech Gil zostają oskarżeni o dopuszczanie się czynów pedofilskich na Dominikanie, Wojciech Gill przyznaje się do winy.W reakcji na odkrycie skandali pedofilskich w Kościele Katolickim Arcybiskup Józef Michalik przerzuca winę za pedofilę w Kościelena molestowane dzieci i rodziców twierdząc, że winę ponoszą rozwodnicy i edukacja seksualna, a nie molestujący dzieci księża katoliccy.

  2020-2021r. – Pod naciskiem Katolików i z ich inspiracji obowiązujący w Polsce kompromis aborcyjny został anulowany wyrokiem pseudo sędziów TK będących fanatycznymi katolikami, co spowodowało zgon kobiety; która osierociła swoje pierwsze dziecko; której to kobiecie odmówiono wykonania zabiegu ze względu na zmianę interpretacji prawa przez katolickich sędziów zasiadających w TK.

  Grudzień 2021 – W Białymstoku szpital odmawia kobiecie dokonania aborcji płodu bez mózgoczaszki, który nie ma szans na przeżycie i mimo opini lekarzy, że przesłanka do wykonania zabiegu istnieje, powołując się w swoich działaniach na wyrok pseudo-TK i na opinię Katolickiego związku prawników Ordo Iuris.

  25 Stycznia 2022 – W konsekwencji wprowadzenia intepretacji prawa zakazującego aborcji umiera kolejna kobieta, 37 latka, która w ciąży miała dwa płody, z czego jeden obumarł. Lekarze bojąc się konsekwencji prawnych usunięcia żyjącego płodu czekali z zabiegiem aborcji aż umrze też drugi płód i wystąpi „bezpośrednie zagrożenie życia matki” jak to chcą katolicy.
  Po raz kolejny też Katolicy w mediach umywają swoje ręce i zrzucają winę na lekarzy.

  #religia #katolicyzm #bekazprawakow

  Bibliografia (w trakcie przygotowania/robocza):
  [1.1] „Bolesław Śmiały – Szczodry i biskup Stanisław dzieje konfliktu” – Tadeusz Grudziński, wyd. Universitas 2010, ISBN: 97883-242-1251-4
  [1.2] „Kryzys rządów Bolesława Śmiałego. Polityka i jej odzwierciedlenie w literaturze historycznej” – J. Powierski, wyd. Marpress Gdańsk 1992, ISBN: 83-85349-11-1
  pokaż całość

  •  

   @okuratny22: och kolejny inteligent, który moje autorskie dzieło podsumowuje "kopiujesz" jakby to miał byćargument na niewiadomo co. Nawet jakby było kopiowane to co to zmienia?

   Podpowiem ci ciemnoto - hisotria i jej badanie ogólnie jest kopiowaniem i odnoszeniem się do pism innych ludzi.

  •  

   @okuratny22: Masz tu przykłądy szemranych artykułów:
   [1.1] „Bolesław Śmiały – Szczodry i biskup Stanisław dzieje konfliktu” – Tadeusz Grudziński, wyd. Universitas 2010, ISBN: 97883-242-1251-4
   [1.2] „Kryzys rządów Bolesława Śmiałego. Polityka i jej odzwierciedlenie w literaturze historycznej” – J. Powierski, wyd. Marpress Gdańsk 1992, ISBN: 83-85349-11-1

   Jest tego więcej, wszystko jest opisane przez historyków. Część nawet przez księży.

   No ale rzucić o wąsatych januszach antyklerykalizmu i masturbować siędo własnego zwycięstwa tylko tępy katol może.

   ukazując realizm i rozsądek papiestwa który myśli długoterminowo i globalnie vide krytyka szaleńczych powstań czy porozumienie Kościoła w Polsce z komunistami

   No tak jest realnym i rozsądnym planem utrzymania włądzy kościelnej. Nitk tego nie zaprzecza. Opróćz jełopów, którzy za każdym razem przychodzą i bredzą o tym, że dobrze, że kościół potępiał powstania.
   Tylko utrzymanie realnej władzy kościelnej nie jest po drodze z utrzymaniem władzy w Polsce przez Polaków.

   A to też dobrze dla Polski było, że kościoół wspierał Zakon Krzyżacki, zabrał Polsce ziemię Chełmińską, pobłogosławił Targowicę i rozbiory?

   napisz własnymi słowami, możesz odpowiedzieć, ale zrób to własnymi słowami ;)

   Ach te rozmowy z intelektualnymi miernotami.
   Cały tekst jest moim włąsnym autorskim opracowaniem, pisany moimi własnymi słowami. Jak ktoś wklejał ten tekst gdziekolwiek indziej to kopiował go odemnie, bo ja jestem autorem tego zbioru.
   Dzisiaj zresztą doszła nowa data 25 stycznia 2022, której w innych opracowaniach nie ma, bo ten tekst cały czas redaguje i dodaje kolejne punkty. W ostatnim miesiącu doszły też punkty o zdrajcy Stanisławie razem z bibliografią.

   Szkoda strzępić ryja.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Cały czas ciekawi mnie jedna rzecz związana z patriotyzmem / poczuciem ducha narodu czy jakkolwiek chcecie to nazwać.
  Skąd się bierze ten koncept, że trzeba być wdzięcznym za to, że ktoś kiedyś walczył o to by polska istniała i żebym ja mógł mówić po polsku i być polakiem i tu mieszkać.
  Od razu powiem, że w tej rozkminie nie ma żadnego znaczenia, że mówimy o np. w miarę bliskiej odległości pokoleniowej czyli, że np. ktoś ma dziadka czy babcię, która brała udział w wojnie i to nadaje wymierny sens jego wdzięczności. Nie nadaje, bo ta "wdzięczna" osoba mogła równie dobrze nie istnieć albo być kimś zupełnie innym, bo między walką dziadków, a narodzinami tej osoby była niezliczona ilość czynników, które miały zdecydowanie większy wpływ na jej istnienie.
  Cały ten kult wdzięczności wygląda tak jakbyśmy wszyscy przed narodzinami byli już w pełni określeni i zanim zaczniemy życie to czekamy w jakimś lobby (w niebycie?) i kibicujemy żyjącym ludziom by udało im się zrobić wszystko to co jest potrzebne bym ja w zaplanowanej z góry formie mógł się urodzić ( ಠ_ಠ) gdyby im się nie udało to bym pewnie został w lobby albo w ogóle zniknął (albo jak co niektórzy twierdzą - urodziłbym się taki sam tylko jako np. niemiec albo rosjanin)
  Nikt jeszcze nie odpowiedział mi czy to na żywo czy to na wykopie czemu tak jest ¯\_(ツ)_/¯ jedyna odpowiedź jaką dostawałem to "bo tak" "tak się powinno i taka tradycja", a mi jedyne wytłumaczenie jakie przychodzi do głowy jest takie, że musi to być silnie powiązane z wiarą i z takimi poglądami, że życie nie jest przypadkiem itd.
  wołam też @Makak87 bo wczoraj pod jednym postem poruszył ten temat, ale już nie dał rady odpowiedzieć na głębszą analizę tego zjawiska (o której nie tylko ja pisałem)
  #wojna #neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazprawakow #marszniepodleglosci
  pokaż całość

  •  

   Cały czas ciekawi mnie jedna rzecz związana z patriotyzmem / poczuciem ducha narodu czy jakkolwiek chcecie to nazwać.

   @Wlasciciel_prawakow: Jako niewierzący, antykatolik i anty-patrioci-idioci powiem Ci skąd wynika moja wizja patriotyzmu i czemu chciałbym, aby Polska była potęgą, a Polacy wychowanymi, inteligentnymi szczęśliwymi ludźmi.
   Z pragmatyzmu.

   Urodziłem się tu w Polsce, a nie gdzie indziej - i dokładnie tak jakbym się urodził czarny gdzie widać to na pierwszy rzut oka to moja Polskość rzutuje na to jak mnie postrzegają wszyscy dookoła. A postrzegają mnie w większości przez stereotypy i nawet jak ja sam mogę wyrywać się ze stereotypu, to dobrze by było gdyby inni dzielący ze mną Polskość jednak kojarzyli się innym z pozytywami, a nie negatywami - dlatego chętnie patriotycznie zawalczę o to, aby Polacy się zmienili na lepsze i obcym będę truł tymi dobrymi kartami Polskiej historii.

   Dalej jest już tradycyjne poczucie wspólnoty oparte o język i kulturę oraz bliskość rodziny i przywiązanie do miejsca w którym się mieszka. Czyli lokalny patriotyzm. Oczywiście mógłbym wyjechać gdziekolwiek i pewnie po kilkunastu latach bym był lokalnym patriotą gdzie indziej. Ale to wymaga nakłądu pracy, który już włożyłem w miejsce gdzie mieszkam w Polsce. Moje dzieci mówią po Polsku, moja rodzina mówi po Polsku, mamy własne wspólne wynikające z kultury i tradycji memy dzięki czemu rozumiem się nawet z tymi Polakami, z którymi nie podzielam chociażby wiary.
   To jest bardzo istotne dla zwierzęcia społecznego jakim jest człowiek.

   Bo wbrew temu co postępowi ideologowie wciskają ludziom dookoła to człowiek nadal jest prostym zwierzęciem stadnym i nawet w krajach multi-kulti ludzie łączą się w grupy sobie podobne (oparte na różnych wartościach np. całe społeczeństwa LGBT, religijne sekty jak Amisze, Anarchiści itd.) i konkurują z innymi grupami o zasoby (w tym ludzkie). To jest całkowicie normalne i zdrowe.
   Niezdrowe (na dzisiejsze czasy) robi się dopiero gdy dochodzą akty nieuzasadnionej przemocy czy ataki na członków innych grup. Ale znowu jesteśmy zwierzętami - wiec to jest naturalne.

   Podsumowując to - urodziłem się w Polsce w stadzie będącym Polakami, na terenie gdzie to stado żyje od kilkudziesięciu lat i powiększyłem swoje stado poprzez rozmnożenie się i będę pilnować siebie i swojego stada przed zagrożeniami, bo istnienie w obrębie tego stada daje mi poczucie jako takiego bezpieczeństwa i zrozumienia, które to są podstawowymi potrzebami człowieka.
   I opuszczę to stado dopiero w momencie kiedy ono mnie całkowicie odrzuci lub przebywanie w nim stanie się dla mnie skrajnie niebezpieczne lub psychicznie męczące.
   Jednak jest też sporo ludzi, którzy będą za własne stado gotowi umrzeć. Co wynika nie tylko z powyższego, ale także też niejednokrotnie z pozycji którą w stadzie zajmują jak np. właściciel ziemi, który zostaje w razie wojny na swoich włościach ich bronić.

   I wiem, że ludzie w innych stadach działają w zasadzie tak samo i tak samo pilnują się swojego stada, bo są z nim związani i rzadko przyjmują kogoś z zewnątrz do swojej grupy i patrzą podejrzliwie na inne stada, których nie rozumieją.

   I z tego powyższego wynikają też późniejsze uzasadnienia patriotyzmu tradycją i kulturą oraz lęk przed innymi, którzy przyjdą i zniszczą naszą tożsamość. To są bardzo pierwotne instynkty, które pozwoliły człowiekowi przetrwać i zdominować świat. Całkowicie zdrowe i naturalne.
   pokaż całość

   +: rodem
  •  

   @Wlasciciel_prawakow: No nie rozumiesz, bo powiązałeś patriotyzm z wiarą w brak przypadków ("a mi jedyne wytłumaczenie jakie przychodzi do głowy jest takie, że musi to być silnie powiązane z wiarą i z takimi poglądami, że życie nie jest przypadkiem itd."), a patriotyzm wynika z podstawowych potrzeb ludzkich i pierwotnych instynktów na co dopiero później nałożona jest cała inteletualna(wynikająca z wyższych fukncji poznawczych) reszta jak wiara rodzina, tradycja i kult przodków.
   A biorąc pod uwagę działanie psychiki istnienie takich rzeczy jak traumy transgeneracyjne, które ciągną się pokoleniami - to analogicznie muszą istnieć też inne powiązane z psychiką transgeneracyjne przekazy.

   Zmieniając człowieka na psa.
   Jak masz hodowlę owczarków niemieckich - to z tej hodowli będziesz miał owczarki niemieckie. I jakbyś w tej hodowli wrzucił nagle spaniele to kolejne pokolenia już nie będą owczarkami niemieckimi tylko kundlami ze zmieszanymi cechami. Zarówno fizycznymi jak i psychicznymi, bo psy różnych ras się różnie zachowują i mają różne predyspozycje intelektualne.

   Tak więc jakbyś się urodził nie w Polsce, nie w polskiej rodzinie to byś był zupełnie innym typem człowieka z innym zestawem cech. Można pokusić się o tłumaczenie ciągoty do zachowania tych pierwotnych cech teorią "samolubnego genu" "dostosowania włącznego" czy "doboru krewniaczego".

   Chociaż w sumie nie wiem po co się produkuje, skoro teza twojego wywodu jest jasna. Wyśmiać naordowców i patriotów jako idiotów.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (37)

 •  

  Jak sobie przypomnę, że wyjątkowo przeżywałem wyniki wyborów w USA i autentycznie myślałem, że Biden będzie lepszym prezydentem od Trumpa, to czuję na plecach ciarki zażenowania.

  Korporacyjni globaliści to jedynie downgrade. Nawet odpałowi alt-rightowcy są lepsi, bo na końcu - choć odrobinę - mają w głowie suwerenność swojego kraju.

  To samo będzie w Polsce, jeżeli do władzy doczołga się PO i Lewica. Sprzedamy się UE za bezcen - w zamian za najtańsze aksjomaty nowoczesnej i sztucznej poprawności.

  Przepustki covidowe -> rozbrojenie energetyczne -> europejski social score -> ponowne zniknięcie Polski z mapy

  #neuropa #4konserwy #usa #trump #bekazlibka #konfederacja #bekazlewactwa #antykapitalizm #polityka
  pokaż całość

  źródło: embed.jpg

 •  

  #cv #praca #pracbaza #korposwiat
  Na rozmowie o pracę na stanowisko biurowe pani z HR pyta się Ciebie czy jesteś szczepiony. Jakiej wymijającej odpowiedzi byś użył, żeby nie odpowiedzieć jednoznacznie że jesteś albo nie jesteś zaszczepiony?

 •  

  Istnieje 101 i więcej powodów by zawstydzić Gowina, za jego czyny i decyzje podjęte ostatnimi laty w polskiej polityce.
  Jednak po jego powrocie ze szpitala ludzie zaczeli atakować go za jego choroby?zaburzenia?korzystanie z profesjonalnej pomocy psychologicznej? Wymyślają nowe diagnozy i tym atakują. Jak chcecie zmienić coś w życiu bliskich i swoim pomyślcie, czy warto tak robić? Zawstydzacie i betonujecie strachliwe podejście Polaków do terapii i chorób/zaburzeń psychicznych które i tak jest już duże. Nie róbcie tego z troski, że wasi bliscy mogą to czytać i zrezygnować z profesjonalnej pomocy gdy będą w ciężkim stanie.
  #neuropa #4konserwy #polityka #psychologia #psychiatria
  pokaż całość

 •  

  Zamówiłem sobie głowicę do drukarki, niestety po przyjściu i zamontowaniu nie działa. Otworzyłem więc dispute wybierając powód jako "does not work properly". Teraz dostałem od majfrenda wiadomość, żebym zmienił powód na to, że nie potrzebuję i wtedy zrobi refunda:

  Dear friend, please follow the steps I gave you to refund, the first step: find your order, click confirm goods received, he will automatically jump to the corresponding page, then please open the dispute, click Dispute progress, He will automatically enter the dispute page. In the dispute page, please select Return goods in i want to apply for, and then select personal reasons in reason for refund request, then please choose a reason from the options under personal reasons , When I see a dispute, I will refund you. Please close the dispute, re-select the reason for the dispute, and choose that you no longer need this product

  Zmieniać ten dispute? czy to wałek?
  #aliexpress
  pokaż całość

 •  

  Daily reminder

  Że Kościół Katolicki to zdrajcy Polski
  To instytucja która przez lata niszczyła Polską kulturę, walczyła z przejawami narodowościowymi i niepodległościowymi, a po 89’ uczy kłamliwych tez jakoby był zbawcą Narodu Polskiego, bez którego by Polski nie było, bo uchronił Polaków przed Rusyfikacją i Germanizacją podczas zaborów, do których sam doprowadził i podczas których wspierał czynnie zaborców przez działalność kleru oraz papieskimi encyklikami i brewami.

  -Do ostatecznego upadku Rzeczpospolitej Obojga Narodów doprowadziła bezpośrednio Targowica zawiązana przez katolików sygnowana przez biskupów katolickich i błogosławiona przez katolickiego papieża, a wspierana oficjalnie przez prawosławną Rosję, która walczyła z Konstytucją 3 Maja. Warto nadmienić, że Konstytucja 3 maja ustanawiała Katolicyzm jako oficjalną religię państwową i przeciwko temu wystąpił Kościół Katolicki z papieżem na czele przy wsparciu prawosławnej Rosji.

  -Podczas zaborów wszelkie Polskie powstania narodowe wymierzone przeciwko Prawosławnej Rosji były potępiane przez Kościół Katolicki przez samych papieży. Jeden z nich wydał encyklikę „Cum Primum” w której nakazuje katolickim Polakom podległość prawosławnemu caratowi Rosji.

  -Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości Watykan uznał niepodległość Polski po 6 miesiącach później niż Niemcy, czy Japonia.
  Kościół Katolicki na terenach nowo utworzonej 2RP zamiast odbudową kraju zajął się zagarnianiem majątku dla siebie oraz prześladowaniem Ukraińców i prawosławnych na wschodzie kraju.

  -Podczas drugiej wojny światowej biskupi katoliccy czynnie wspierali Naizstów, a po agresji 3Rzeszy na 2RP złąmali podpisany z Polską Konkordat ustanawiając Niemieckich Biskupów na podbitych terenach.

  -Po wojnie Katoliccy biskupi przy pomocy Czerwonego Krzyża pomagali Nazistowskim zbrodniarzom, którzy wymordowali 20% Polskich obywateli, uciec przed sądem wojennym.

  -W latach 50’ Kościół Katolicki czynnie wspierał PRL z okresu Stalinizmu w walce z „bandami podziemia” czyli żołnierzami AK i NSZ, którzy nie uznali władzy komunistycznej w kraju.

  -Podczas Strajków Robotniczych w 81’ kardynał prymas Wyszyński nawoływał do zakończenia strajków przeciwko legalnej wg niego władzy PRL i powrotu do pracy.

  -Po 89’ po obaleniu władzy komunistycznej Kościół Katolicki zamiast zająć się odbudową Polski zajął się rozkradaniem majątku Polaków przy pomocy Komisji Majątkowej odbierając Państwu Polskiemu, Samorządom i Polakom ziemię za bezcen wg utajnionych dokumentó bez nadzoru żadnej instytucji.

  -Obecnie Kościół Katolicki oficjalnie mimo rzekomej „apolityczności” wspiera władzę rozkradającą kraj; chroni pedofili, którzy gwałcą polskie dzieci; spowodował ograniczenie praw polskim kobietom.

  -w październiku 2021 w wyniku wyroku TK w sprawie aborcji, który zaostrza zakaz aborcji, zmarła kobieta, ponieważ lekarze bali się usunąć płód. Katoliccy duchowni oraz fanatycy, którym KK wyprał mózgi winę na śmierć kobiety zrzucają na wszystkich innych, mimo, że to oni forsowali poglądy o całkowitym zakazie aborcji - typowo jak złodziej złapany za rękę katolicy czują się bezkarni i niesłusznie oskarżani.

  PS. Katolicyzm nie ma monopolu na chrześcijaństwo, a jak ktoś rzeczywiście przeczytał Biblię i nauki Chrystusa mu są bliskie to nie może być Katolikiem, bo te dwie rzeczy stoją do siebie w sprzeczności.

  #religia #katolicyzm #bekazprawakow

  Wybrane daty (ważniejsze, znane i mniej znane, które można prosto opisać - ogólnie mogłoby tego być 10x więcej jakby się zagłębić w historię jak KK się panoszył przez lata na terenach Polski i niszczył nasz kraj):

  1079r. - Król Polski Bolesław II Śmiały (Szczodry) ucieka na Węgry ze względu na bunt zdrajców możnowładców, wśród których znajdował się biskup krakowski Stanisław ze Szczepanowa , który na Króla Polski Bolesława nałożył klątwę (11 kwietnia zdrajca został zabity za zdradę). [1]

  1190-1228r. – Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, w „Kronikach Wincentego Kadłubka” opisujących dzieje Polski przeinacza historyczne zapiski Kornik Galla Anonima z 1113-1116r. i ze zdrajcy, wcześniejszego biskupa krakowskiego Stanisława ze Szczepanowa robi uświęconego męczennika (mimo potwierdzenia występowania Stanisława przeciwko królowi Polskiemu), a z Bolesława robi bezwzględnego mordercę, który przekroczył granicę swojej władzy skazując na śmierć biskupa Kościoła Katolickiego(wpisując się w Katolicki nurt uznawania wyższości władzy kościelnej nad władzą świecką, nawet w konfliktach z koronowanym monarchą). Kładzie tym samym podwaliny pod kult świętości zdrajcy Polski Stanisława ze Szczepanowa. [1]

  1234r. - Sprowadzony przez Konrada Mazowieckiego Katolicki Zakon Krzyżacki (Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie), który dostał w tylko w dzierżawę ziemię Chełmińską, z nadania papieża Grzegorza IX bezprawnie przejmuje pełną władzę na dzierżawionych ziemiach odrywając je od Polski i tworząc osobny byt państwowy, który przez kolejne stulecia najeżdżał i plądrował Polskie ziemie.

  1308r. – Zakon Krzyżacki dokonuje rzezi w polskim Gdańsku zabijając setki Gdańszczan.

  1321r. – Sąd papieski skazuje Zakon Krzyżacki na grzywnę oraz oddanie Pomorza Królowi Polskiemu za rzeż dokonaną w 1308 roku, jednak po apelacji zakonu Watykan odstępuje od wyroku i pozostawia Pomorze pod władaniem Zakonu Krzyżackiego. Polska pozostaje bez żadnego odszkodowania za zbrodnie dokonane na ludności polskiej przez katolicki Zakon Krzyżacki.

  1411r. - Pokój Toruński - po pokonaniu zakonu krzyżackiego pod naporem władców katolickich i papieża wymuszone zostało oddanie Zakonowi Krzyżackiemu ziem polskich i zwolnienie poddanych zakonu z przysięgi na wierność Królowi Polskiemu.

  1444r. - Po podpisaniu korzystnego dla Polski 10 letniego pokoju z Turkami Władysław Warneńczyk pod namową legata papieskiego Juliana Cessariniego zrywa zawarty pokój i ginię pod Warną wprowadzając w Polsce okres bezkrólewia oraz powodując przejęcie władzy na Węgrzech, których był królem, przez Habsburgów.
  24 września 1445 – Papież Kalikst III rzuca klątwę na Stany Pruskie i ich sojuszników, czyli Królestwo Polskie.

  3 czerwca 1460r. - Papież Pius II nakłada ekskomunikę na króla Polski Kazimierza Jagiellończyka i czynnie wspiera Zakon Krzyżacki w wojnie Polsko-Krzyżackiej zwanej wojną trzynastoletnią.

  1509r. - Papież Juliusz II odwołuje brewę, w której zmuszał Prusy Zakonne (dawny Zakon Krzyżacki) do złożenia hołdu lennego Królowi Polskiemu, który miał być składany wedle wcześniejszych traktatów i porozumień, doprowadzając do kolejnej wojny Polsko-Krzyżackiej wywołanej przez Zakon przy wsparciu Watykanu.

  1520r. - Edykt Toruński – Wydany przez Zygmunta I Starego wprowadzał cenzurę na pisma protestanckie pod groźbą banicji i konfiskaty majątku. Był początkiem represji Kontrreformacyjnych Kościoła Katolickiego wobec ludności Królestwa Polskiego.

  1551r. – Wydane dzieło Andrzeja Frycza Modrzewskiego „O naprawie Rzeczypospolitej” zostaje ocenzurowane z ksiąg „o kościele” oraz „o szkole” pod wpływem biskupa katolickiego Stanisława Hozjusza.

  1555r. - Sejm Piotrkowski uchwalił, że król ma zwołać sobór narodowy i ustanowić niezależny i suwerenny Polski Kościół Narodowy. Król Zygmunt II August pod naporem nuncjusza apostolskiego z Watykanu zignorował postanowienia Sejmu oddając całkowicie sprawy Kościoła polskiego Watykanowi.

  24 czerwca 1575r. - Tumult cmentarny. Podburzeni przez katolicki kler katoliccy wierni zaatakowali kościoły protestanckie, gdy nie udało im się wedrzeć na teren świątyni ewangelików zniszczyli pobliski chrześcijański niekatolicki cmentarz wywlekając martwe ciała z grobów. W tym ciała patriotów i bohaterów narodowych tj. Stanisława Myszkowskiego, kalwina, bliskiego współpracownika króla Zygmunta Augusta sygnatariusza unii Lubelskiej z 1569r. (tworzącej jeden organizm państwowy - Rzeczpospolitą Obojga Narodów w miejsce Unii Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego.)

  1577r. - Biskupi Katoliccy rzuczają klątwę na Konfederację Warszawską i jej uczestników z 1573r. którzy zagwarantowali wolność religijną w Rzeczypospolitej. W 1578r. klątwę tę podtrzymuje papież Grzegorz XIII wydaną bullą.

  1589r. - Drugi Synod Piotrkowski – Biskupi Katoliccy razem z nuncjuszem papieskim za aprobatą Zygmuna III Wazy (tzw. Króla Jezuitów) odebrali równię praw innowiercom zapewnioną w konfederacji warszawskiej z 1573r., znieśli pobór podatków dla duchowieństwa katolickiego oraz nadali im wiele przywilejów podatkowych i majątkowych, nadali biskupom jurysdykcję nad szlachtą, zarządzili likwidację szkół niekatolickich, burzenie synagog, zakazano targów w niedzielę i święta, wniesiono do króla o rozprawienie się z prawosławnymi (stanowiącymi w tamtym czasie ~40% populacji Rzeczpospolitej Obojga Narodów).

  1594r. - Zygmunt III Waza jako koronowany król Polski i Szwecji łamie postanowienia zawarte w Uppsali ze Szwedami, w których obiecał zachować wolność religijną dla szwedzkich protestantów i brak ingerencji katolickiej w sprawy szwedzkie. Złamane postanowienia oraz oddanie wysokich stanowisk w Szwecji katolikom doprowadziły do buntu, wojny i obalenia władzy Zygmuna III w Szwecji, a w rezultacie do stulecia wojen Polsko-Szwedzkich zakończonych Potopem Szwedzkim.

  1603r. - Wpisanie na polski indeks ksiąg zakazanych dzieł Jana Mączyńskiego, polskiego leksykografa i tłumacza, posła lubelskiego na sejm, arianina (Bracia Polscy), wydawcy pierwszego Polsko-Łacińskiego Słownika (o którym Jan Kochanowski napisał fraszkę "Na słownik Mączyńskiego") oraz Rozprawy o Języku Słowiańskim (dzieło zagubione/zniszczone) oraz dzieła Jana Frycza Modrzewskiego „o naprawie rzeczypospolitej” i szeregu innych istotnych dla kultury narodowej i państwowości polskiej dzieł przez "mecanasa uczonych" katolickiego biskupa Bernarda Maciejowskiego.

  1610r. - Władysław IV Waza, syn Zygmunta III Wazy traci tron Rosji i niweluje unię Polsko-Rosyjską ze względu na opór króla Zygmunta III Wazy (fanatycznego katolika) wobec przejścia Władysława na prawosławie. Zakończyło się to wygnaniem Polaków z Kremla w 1612r. i ustanowieniem dynastii Romaowów w Rosji, która odtąd jeszcze bardziej zagrażała Polsce i w przyszłości doprowadziła do rozbiorów Polski (przy udziale katolickich zdrajców z Targowicy błogosławionych przez katolickiego papieża).

  1638r. - Katoliccy biskupi likwidują protestancką Akademię Rakowską niezgodnie z obowiązującym w królestwie prawem i wbrew sprzeciwowi świeckich posłów zarówno wyznania katolickiego jak i niekatolickiego.

  21 listopada 1655r. - Przeor Augustyn Kordecki podczas oblężenia klasztoru na Jasnej Górze przez Szwedów w pisemnym liście do Króla Szwecji poddał klasztor pod władanie Króla Szwedzkiego i uznał władzę Króla Szwedzkiego Karola X Gustawa nad Polską.

  20 października 1658r. - Przeor Augustyn Kordecki wydaje pismo, w którym kłamliwie stawia siebie w roli bohatera i obrońcy klasztoru na Jasnej Górze. Kłanstwo to będzie przez kolejne 300 lat rzutowało na historię Polski, zostanie także powtórzone w Trylogii Henryka Sienkiewicza jako prawda utwierdzając Polaków w przekonaniu, że faktyczni zdrajcy katoliccy byli bohaterami.

  1658r. - Wydano nakaz opuszczenia Rzeczpospolitej lub przjeścia na katolicyzm przez Braci Polskich (nakaz dotyczył tylko mężczyzn), nakaz wydano za namową katolickiego biskupa krakowskiego Andrzeja Trzebickiego. Nakazu takiego nie zastosowano wobec żadnych innych protestantów.

  1662r. – Sejm walcząc z równością kobiet w społeczeństwie, które u Braci Polskich wygłaszały kazania i prowadziły działalność duszpasterską na równi z mężczyznami, wydał wyrok opuszczenia Rzeczpospolitej pozostałym po wcześniejszych wygnaniach kobietom Braci Polskich ze względu na ich „herezje” antykatolickie.

  1689r. - Skazanie i zabicie poprzez ścięcie oraz konfiskata dóbr należących do Kazimierza Łyszczyńskiego, zasłużonego wojskowegoi patrioty Polskiego broniącego Rzeczpospolitej za prywatne rozważania i zapiski (wykradzione przez sąsiadów) ateistyczne.

  22 maja 1733r. - Sejm Konwokacyjny pod inspiracją Kościoła Katolickiego odebrał niekatolickim obywatelom Polski prawa polityczne, dostępu do urzędów i pełnienia funkcji publicznych.

  1772r. - Pierwszy Rozbiór Polski – pochwalony później przez papieża Piusa VI w liście do carycy Katarzyny II. Ratyfikowany na sejmie rozbiorowym m.in. przez zwolenników przeprowadzenia rozbiorów: biskupów Andrzeja Młodziejowskiego i Ignacego Jakuba Massalskiego, a także prymasa Polski Antoniego Kazimierza Ostrowskiego.

  1792r. - Zawiązanie Konfederacji Targowickiej przez biskupów katolickich przeciw Królowi Polskiemu i Konstytucji 3 Maja pod protektoratem prawosławnej Rosji. Katolicki nuncjusz papieski skutecznie naciskał na króla Stanisława Augusta Poniatowskiego o dołączenie do Konfederacji Targowickiej, która mimo bycia wspieraną i kierowaną przez prawosławną Rosję została pobłogosławiona przez katolickiego papieża,który sprzedał wiernych katolicyzmowi Polaków prawosławnemu caratowi Rosji.

  1793r. - Drugi Rozbiór Polski
  Efektem działań Konfederacji Targowickiej na sejmikach ziemskich 29 maja 1793 roku w asyście wojsk Rosyjskich wybrano posłów rekomendowanych przez władze konfederacji targowickiej. 22 sierpnia podpisano traktat cesyjny, w którym Polska oddała 0.25mln km2 terytorium Rosji. 2 września zatwierdzono cesję na rzecz Prus. 15 września Rosjanie rozwiązali Konfederację Targowicką, 24 września unieważniono Konstytucję 3 maja oraz większość uchwał wprowadzonych przez Targowicę.

  1794r. - Powstanie Kościuszkowskie – Polscy patrioci zdradzeni przez Kościół Katolicki starają się walczyć o to co pozostało z Polski. Katoliccy biskupi z Targowicy zostają powieszeni za zdradę.

  1795r. Październik – Trzeci rozbiór Polski.
  1795r. Grudzień - Papież Pius VI wydaje brewę potępiającą powstanie kościuszkowskie i błogosławi Trzeci Rozbiór Polski. W Liście do carycy Katarzyny II chwali ją za działania w 1772r. i pierwszy rozbiór Polski.

  1831r. - Katolicki Papież Grzegorz XVI wydaje brewe "Impensa charitas" skierowaną do katolickich biskupów działających na okupowanych przez Rosję ziemiach polskich nakazując gaszenie powstańczych zapałów i promowanie uległości i poddaństwa wobec prawosławnego Cara Rosji wśród Polaków.

  1832r. - Katolicki Papież Grzegorz XVI w encyklice "Cum Primum" potępia Polskie Powstanie Listopadowe skierowane przeciwko prawosławnej Rosji nazywając je buntem przeciw legalnej władzy prawosławnego Cara (nad katolickimi Polakami) oraz nakazuje poddaństwo władcy Rosji i nakazuje arcybiskupom i biskupom działającym na terenie okupowanej Polski głoszenie poddaństwa carowi i gaszenie jakichkolwiek przejawów narodowościowych, które mogłyby zaszkodzić prawosławnej Rosji, z którą Kościół Katolicki współpracował.

  1864r. - Katolicki Papież Pius IX potępia Polskie Powstanie Styczniowe skierowane przeciwko prawosławnej Rosji, uznał władzę prawosłaengo Cara Rosji nad katolickimi Polakami, których bunt i dążenia niepodległościowe nazwał "niesprawiedliwym rokoszem" i potępił polskie pretensje do niepodległości nazywając je "knowaniami rewolucyjnymi".

  1894r. - Katolicki Papież Leon XII nakazuje polskim biskupom, duchownym i wszystkim Polakom posłuszeństwo wobec zaborców, w tym wobec protestanckich Prus i prawosławnej Rosji.

  1919r. - Po 6 miesiącach od uzyskania niepodległości przez Polskę Watykan uznaje niepodległość Polski, później niż Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Japonia.

  1933r. - Katolicki Watykan podpisuje Konkordat z 3 Rzeszą Adolfa Hitlera sankcjonując jako pierwszy kraj na świecie rządy Nazistów na arenie międzynarodowej.

  1939r. Październik – Watykan wspierający 3 Rzeszę ustanawia Niemieckich biskupów na podbitych terenach Polski łamiąc Konkordat zawarty z Polską.

  1943r. 15 Prażdziernika – Rząd na uchodźctwie postanawia przelać swoją głęboką katolicką wiarę na sztandary i zmienia dewizę Wojska Polskiego z "Honor i Ojczyzna" na "Bóg, Honor i Ojczyzna" marnując czas i pieniądze Polaków, którzy w tym samym czasie wykrwawiają się rzeczyiwście walcząc o ojczyznę.

  1945-1950r. Watykan pomaga uciekać Nazistom, oprawcom narodu Polskiego, przed sprawiedliwością oraz Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym badającym i skazującym zbrodniarzy wojennych. Biskup Katolicki Alois Hudal osobiście pomaga w ucieczce do Brazylii Franzowi Stanglowi SS-manowi odpowiedzialnemu za prowadzenie obozów zagłady w Treblince i Sobiborze.Wśród uratowanych przez Kościół Katolicki Nazistów znajdowali się m.in. Josef Mengele (Anioł Śmierci z Auschwitz-Birkenau), Klaus Barbie oraz Adolf Eichmann.

  1950r. - Kościół Katolicki w Polsce Ludowej w porozumieniu z komunistycznymi władzami okresu stalinowskiego ustanawia, że będzie zwalczał pozostałości polskiej partyzantki (Żołnierzy Wyklętych) nazywając ich bandami podziemia.
  1963r. – Papież Jan XXIII ustanawia Stanisława ze Szczepanowa, zdrajcę skazanego przez ówczesnego mu króla Polski na śmierć za zdradę w 1079, roku patronem Polski. [1]

  1980' – Co szósty ksiądz (16.66%) współpracuje z PRLowskimi Służbami Bezpieczeńśtwa donosząc na opozycję i zwykłych obywateli, którzy ufali Kościołowi.

  1980r. 16 Sierpnia – biskup Katolicki Lech Kaczmarek odmawia odprawienia Mszy dla strajkujących stoczniowców w Gdańsku. Dopiero po porozumieniu z komunistycznymi władzami PRL msza zostaje odprawiona.

  1980r. 17 Sierpnia – współpracujący z władzami PRL prymas Wyszyński potępia w swoim kazaniu strajki na Stoczni, zaleca powrót do pracy.

  1983r. - Jan Paweł II zatwierdza nowy Kodeks Prawa Kanonicznego, który zmiejsza wagę przestępstw seksualnych duchownych Katolickich wobec małoletnich. W efekcie tego Kościół Katolicki staje się bezpieczną przystanią dla księży pedofili, którzy wykorzystują dzieci na całym świecie jak i w Polsce.

  1989r. - Powstaje Komisja Majątkowa mająca zwrócić zagrabione Kościołowi Ziemie, jej działanie nie jest kontrolowane przez żadneurzędy. Komisja fałszowała dokumenty, zawyżała obszary i zaniżała ceny gruntów przejmowanych przez Kościół. Nastąpiło i trwa dotej pory rozkradanie ziem Polskich przez Kościół Katolicki i Watykan.

  1998r. - Polska ratyfikuje Konkordat, który przyznaje Kościołowi Katolickiemu przywileje na terenach 3 Rzeczpospolitej Polskiej jakich nie mają inne związki wyznaniowe. Od tej chwili polscy podatnicy są okradani przez Kościół Katolicki i Watykan z ich ciężko zarobionych pieniędzy.

  2001r. - Papież Jan Paweł II w dekrecie "O ochronie świętości sakramentów" nakłada klauzulę tajności na przestępstwa seksualne księży - "sprawy te objęte są sekretem papieskim" - co powoduje jeszcze silniejsze tuszowanie przestępstw seksualnych dokonywanych przez kapłanów Kościoła Katolickiego wobec dzieci – w tym polskich dzieci.

  2013r. - Arcybiskup Józef Wesołowski oraz ksiądz Wojciech Gil zostają oskarżeni o dopuszczanie się czynów pedofilskich na Dominikanie, Wojciech Gill przyznaje się do winy.W reakcji na odkrycie skandali pedofilskich w Kościele Katolickim Arcybiskup Józef Michalik przerzuca winę za pedofilę w Kościelena molestowane dzieci i rodziców twierdząc, że winę ponoszą rozwodnicy i edukacja seksualna, a nie molestujący dzieci księża katoliccy.

  2020-2021r. – Pod naciskiem Katolików i z ich inspiracji obowiązujący w Polsce kompromis aborcyjny został anulowany wyrokiem pseudo sędziów TK będących fanatycznymi katolikami, co spowodowało zgon kobiety; która osierociła swoje pierwsze dziecko; której to kobiecie odmówiono wykonania zabiegu ze względu na zmianę interpretacji prawa przez katolickich sędziów zasiadających w TK.

  Grudzień 2021 – W Białymstoku szpital odmawia kobiecie dokonania aborcji płodu bez mózgoczaszki, który nie ma szans na przeżycie i mimo opini lekarzy, że przesłanka do wykonania zabiegu istnieje, powołując się w swoich działaniach na wyrok pseudo-TK i na opinię Katolickiego związku prawników Ordo Iuris.

  #religia #katolicyzm #bekazprawakow

  Bibliografia (w trakcie przygotowania/robocza):
  [1.1] „Bolesław Śmiały – Szczodry i biskup Stanisław dzieje konfliktu” – Tadeusz Grudziński, wyd. Universitas 2010, ISBN: 97883-242-1251-4
  [1.2] „Kryzys rządów Bolesława Śmiałego. Polityka i jej odzwierciedlenie w literaturze historycznej” – J. Powierski, wyd. Marpress Gdańsk 1992, ISBN: 83-85349-11-1
  pokaż całość

 •  

  Znalazłem takie zdjęcie. Są to opłaty za żłobek.
  Czytałem, że w UK taniej jest niż w Polsce, więc ciekawi mnie ile taki żłobek kosztuje w Polsce?
  #emigracja #uk #bekazpisu #ekonomia #inflacja #gospodarka

  źródło: wykop.pl

 •  

  No to przechodzimy do kolejnego etapu.
  Jak wiadomo Polaka stać tylko po prostu nie chce mieć, bo to jest uciążliwe.
  #koronawirus #polityka #gownowpis

  źródło: Screenshot 2022-01-24 at 15.05.07.png

  •  

   @Instrybutor_z_Orlenu: najlepsze w tym jest to że takie rozwiązanie promowane a jakże przez debili z Lewicy jako super ekologia jedyne co zrobi to powiększy nierówności między posiadaczami kapitału, a całą resztą.
   Już teraz wypożyczanie to koszty większe niż gdy kupić to samo z drugiej ręki lub nawet nówkę i odsprzedać po robocie. Miałem do położenia gres i jak zobaczyłem ile chcieli za wypożyczenie piły to taniej mi wyszło kupić na OLX używkę, dokupić tarcze i sprzedać po robocie niż dwa dni na wypożyczonym lecieć. pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Co jeszcze jest obecne w społeczeństwie a więc zgodnie z prawacką logiką powinno być obecne w szkołach?

  Biorę po 200 zł z konta każdej drużyny i słucham Państwa.

  #bekazprawakow #neuropa #prawackalogika #glupiewykopowezabawy #heheszki #bekazkatoli

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: sketch-1643033912212.png

 •  

  -Wywołaj 1 wojnę światową.
  -Wywołaj 2 wojnę światową.
  -Sprowadź nielegalnych imigrantów z Afryki do całej Europy doprowadzając do kolejnego kryzysu.
  -Wspieraj Putina w agresji na Ukrainę co może doprowadzić do 3 wojny światowej.

  W czasie pokoju:

  Mów innym jak mają żyć.
  Mów o wspólnocie europejskiej, jedności, wspólnych wartościach, naprawie błędów przeszłości i budowaniu nowych relacji.

  Bądź Niemcami.

  #polityka #europa #ukraina #historia #niemcy #uniaeuropejska #polska
  pokaż całość

  •  

   @Caracas: 1 wojnę światową wywołała Francja na współę z Rosją po cichu dogadani z Anglią.
   Francja i Rosja wspierała ruchy separatystyczne w Serbii i groziła wojną Austrii jeżeli będą chcieli je tłumić wiedząc, że Niemcy wesprą Austrię w przypadku jakichkolwiek działań wojennych. Jedyne czego Niemcy nie wiedzieli, że Anglia po cichu dogadana byłą z Rosją i Francją i przyłączy się do nich przeciwko Niemcom.

   A co do winy Niemców to jeszcze dorzuć, że jako Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego prężnie podbijali Europę w imię katolicyzmu i nie przeszkadało im np. wchodzić w relacje z pogańskimi słowianami połabskimi, żeby bić chrześcijańską katolicką polskę, która była de facto wasalem cesarza...
   pokaż całość

  •  

   @Caracas: Och nie. To straszne! Jacy źli ci Niemcy. Przekonałeś mnie.

  • więcej komentarzy (29)

 •  

  Jak laska się zakocha to czad zaraz to wyczuje i będzie bezwzględnie peklować bez uczuć, co podnieci samicę.

  Jak Mirek się zakocha to będzie się zachowywał jak pipeusz, nogi z waty i zero dynamiki. To oznacza nici z peklowania. k0biety zniszczyły romantyzm relacji. #takaprawda

  #p0lka #logikarozowychpaskow #blackpill #redpill #przegryw pokaż całość

  źródło: taka-prawda-.png

 •  

  #neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #4konserwy #pocztapolska

  #narodowemidasy w akcji

  Ponad sześciokrotnie więcej niż jeszcze przed sześcioma laty będzie musiało zapłacić państwo za przesyłki sądowe. Poczta Polska jako jedyna mogła wystartować w przetargu

  Poczta Polska jako jedyna mogła wystartować w przetargu XD

  https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/kosztowne-przesy%C5%82ki-s%C4%85dowe-brak-konkurencji-nie-s%C5%82u%C5%BCy-publicznym-finansom/ar-AAT4DzL?li=BBr5CAr
  pokaż całość

  źródło: Screenshot_20220124-081753_Twitter.jpg

 •  

  Daily reminder

  Dzisiejszy z dedykacja dla @sok_mandarynkowy żeby też mógł poczuć się chociaż minimalnie tak prześladowany jak każdy niekatolik w Polsce od stuleci.

  Że Kościół Katolicki to zdrajcy Polski
  To instytucja która przez lata niszczyła Polską kulturę, walczyła z przejawami narodowościowymi i niepodległościowymi, a po 89’ uczy kłamliwych tez jakoby był zbawcą Narodu Polskiego, bez którego by Polski nie było, bo uchronił Polaków przed Rusyfikacją i Germanizacją podczas zaborów, do których sam doprowadził i podczas których wspierał czynnie zaborców przez działalność kleru oraz papieskimi encyklikami i brewami.

  -Do ostatecznego upadku Rzeczpospolitej Obojga Narodów doprowadziła bezpośrednio Targowica zawiązana przez katolików sygnowana przez biskupów katolickich i błogosławiona przez katolickiego papieża, a wspierana oficjalnie przez prawosławną Rosję, która walczyła z Konstytucją 3 Maja. Warto nadmienić, że Konstytucja 3 maja ustanawiała Katolicyzm jako oficjalną religię państwową i przeciwko temu wystąpił Kościół Katolicki z papieżem na czele przy wsparciu prawosławnej Rosji.

  -Podczas zaborów wszelkie Polskie powstania narodowe wymierzone przeciwko Prawosławnej Rosji były potępiane przez Kościół Katolicki przez samych papieży. Jeden z nich wydał encyklikę „Cum Primum” w której nakazuje katolickim Polakom podległość prawosławnemu caratowi Rosji.

  -Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości Watykan uznał niepodległość Polski po 6 miesiącach później niż Niemcy, czy Japonia.
  Kościół Katolicki na terenach nowo utworzonej 2RP zamiast odbudową kraju zajął się zagarnianiem majątku dla siebie oraz prześladowaniem Ukraińców i prawosławnych na wschodzie kraju.

  -Podczas drugiej wojny światowej biskupi katoliccy czynnie wspierali Naizstów, a po agresji 3Rzeszy na 2RP złąmali podpisany z Polską Konkordat ustanawiając Niemieckich Biskupów na podbitych terenach.

  -Po wojnie Katoliccy biskupi przy pomocy Czerwonego Krzyża pomagali Nazistowskim zbrodniarzom, którzy wymordowali 20% Polskich obywateli, uciec przed sądem wojennym.

  -W latach 50’ Kościół Katolicki czynnie wspierał PRL z okresu Stalinizmu w walce z „bandami podziemia” czyli żołnierzami AK i NSZ, którzy nie uznali władzy komunistycznej w kraju.

  -Podczas Strajków Robotniczych w 81’ kardynał prymas Wyszyński nawoływał do zakończenia strajków przeciwko legalnej wg niego władzy PRL i powrotu do pracy.

  -Po 89’ po obaleniu władzy komunistycznej Kościół Katolicki zamiast zająć się odbudową Polski zajął się rozkradaniem majątku Polaków przy pomocy Komisji Majątkowej odbierając Państwu Polskiemu, Samorządom i Polakom ziemię za bezcen wg utajnionych dokumentó bez nadzoru żadnej instytucji.

  -Obecnie Kościół Katolicki oficjalnie mimo rzekomej „apolityczności” wspiera władzę rozkradającą kraj; chroni pedofili, którzy gwałcą polskie dzieci; spowodował ograniczenie praw polskim kobietom.

  -w październiku 2021 w wyniku wyroku TK w sprawie aborcji, który zaostrza zakaz aborcji, zmarła kobieta, ponieważ lekarze bali się usunąć płód. Katoliccy duchowni oraz fanatycy, którym KK wyprał mózgi winę na śmierć kobiety zrzucają na wszystkich innych, mimo, że to oni forsowali poglądy o całkowitym zakazie aborcji - typowo jak złodziej złapany za rękę katolicy czują się bezkarni i niesłusznie oskarżani.

  PS. Katolicyzm nie ma monopolu na chrześcijaństwo, a jak ktoś rzeczywiście przeczytał Biblię i nauki Chrystusa mu są bliskie to nie może być Katolikiem, bo te dwie rzeczy stoją do siebie w sprzeczności.

  #religia #katolicyzm #bekazprawakow

  Wybrane daty (ważniejsze, znane i mniej znane, które można prosto opisać - ogólnie mogłoby tego być 10x więcej jakby się zagłębić w historię jak KK się panoszył przez lata na terenach Polski i niszczył nasz kraj):

  1079r. - Król Polski Bolesław II Śmiały (Szczodry) ucieka na Węgry ze względu na bunt zdrajców możnowładców, wśród których znajdował się biskup krakowski Stanisław ze Szczepanowa , który na Króla Polski Bolesława nałożył klątwę (11 kwietnia zdrajca został zabity za zdradę). [1]

  1190-1228r. – Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, w „Kronikach Wincentego Kadłubka” opisujących dzieje Polski przeinacza historyczne zapiski Kornik Galla Anonima z 1113-1116r. i ze zdrajcy, wcześniejszego biskupa krakowskiego Stanisława ze Szczepanowa robi uświęconego męczennika (mimo potwierdzenia występowania Stanisława przeciwko królowi Polskiemu), a z Bolesława robi bezwzględnego mordercę, który przekroczył granicę swojej władzy skazując na śmierć biskupa Kościoła Katolickiego(wpisując się w Katolicki nurt uznawania wyższości władzy kościelnej nad władzą świecką, nawet w konfliktach z koronowanym monarchą). Kładzie tym samym podwaliny pod kult świętości zdrajcy Polski Stanisława ze Szczepanowa. [1]

  1234r. - Sprowadzony przez Konrada Mazowieckiego Katolicki Zakon Krzyżacki (Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie), który dostał w tylko w dzierżawę ziemię Chełmińską, z nadania papieża Grzegorza IX bezprawnie przejmuje pełną władzę na dzierżawionych ziemiach odrywając je od Polski i tworząc osobny byt państwowy, który przez kolejne stulecia najeżdżał i plądrował Polskie ziemie.

  1308r. – Zakon Krzyżacki dokonuje rzezi w polskim Gdańsku zabijając setki Gdańszczan.

  1321r. – Sąd papieski skazuje Zakon Krzyżacki na grzywnę oraz oddanie Pomorza Królowi Polskiemu za rzeż dokonaną w 1308 roku, jednak po apelacji zakonu Watykan odstępuje od wyroku i pozostawia Pomorze pod władaniem Zakonu Krzyżackiego. Polska pozostaje bez żadnego odszkodowania za zbrodnie dokonane na ludności polskiej przez katolicki Zakon Krzyżacki.

  1411r. - Pokój Toruński - po pokonaniu zakonu krzyżackiego pod naporem władców katolickich i papieża wymuszone zostało oddanie Zakonowi Krzyżackiemu ziem polskich i zwolnienie poddanych zakonu z przysięgi na wierność Królowi Polskiemu.

  1444r. - Po podpisaniu korzystnego dla Polski 10 letniego pokoju z Turkami Władysław Warneńczyk pod namową legata papieskiego Juliana Cessariniego zrywa zawarty pokój i ginię pod Warną wprowadzając w Polsce okres bezkrólewia oraz powodując przejęcie władzy na Węgrzech, których był królem, przez Habsburgów.
  24 września 1445 – Papież Kalikst III rzuca klątwę na Stany Pruskie i ich sojuszników, czyli Królestwo Polskie.

  3 czerwca 1460r. - Papież Pius II nakłada ekskomunikę na króla Polski Kazimierza Jagiellończyka i czynnie wspiera Zakon Krzyżacki w wojnie Polsko-Krzyżackiej zwanej wojną trzynastoletnią.

  1509r. - Papież Juliusz II odwołuje brewę, w której zmuszał Prusy Zakonne (dawny Zakon Krzyżacki) do złożenia hołdu lennego Królowi Polskiemu, który miał być składany wedle wcześniejszych traktatów i porozumień, doprowadzając do kolejnej wojny Polsko-Krzyżackiej wywołanej przez Zakon przy wsparciu Watykanu.

  1520r. - Edykt Toruński – Wydany przez Zygmunta I Starego wprowadzał cenzurę na pisma protestanckie pod groźbą banicji i konfiskaty majątku. Był początkiem represji Kontrreformacyjnych Kościoła Katolickiego wobec ludności Królestwa Polskiego.

  1551r. – Wydane dzieło Andrzeja Frycza Modrzewskiego „O naprawie Rzeczypospolitej” zostaje ocenzurowane z ksiąg „o kościele” oraz „o szkole” pod wpływem biskupa katolickiego Stanisława Hozjusza.

  1555r. - Sejm Piotrkowski uchwalił, że król ma zwołać sobór narodowy i ustanowić niezależny i suwerenny Polski Kościół Narodowy. Król Zygmunt II August pod naporem nuncjusza apostolskiego z Watykanu zignorował postanowienia Sejmu oddając całkowicie sprawy Kościoła polskiego Watykanowi.

  24 czerwca 1575r. - Tumult cmentarny. Podburzeni przez katolicki kler katoliccy wierni zaatakowali kościoły protestanckie, gdy nie udało im się wedrzeć na teren świątyni ewangelików zniszczyli pobliski chrześcijański niekatolicki cmentarz wywlekając martwe ciała z grobów. W tym ciała patriotów i bohaterów narodowych tj. Stanisława Myszkowskiego, kalwina, bliskiego współpracownika króla Zygmunta Augusta sygnatariusza unii Lubelskiej z 1569r. (tworzącej jeden organizm państwowy - Rzeczpospolitą Obojga Narodów w miejsce Unii Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego.)

  1577r. - Biskupi Katoliccy rzuczają klątwę na Konfederację Warszawską i jej uczestników z 1573r. którzy zagwarantowali wolność religijną w Rzeczypospolitej. W 1578r. klątwę tę podtrzymuje papież Grzegorz XIII wydaną bullą.

  1589r. - Drugi Synod Piotrkowski – Biskupi Katoliccy razem z nuncjuszem papieskim za aprobatą Zygmuna III Wazy (tzw. Króla Jezuitów) odebrali równię praw innowiercom zapewnioną w konfederacji warszawskiej z 1573r., znieśli pobór podatków dla duchowieństwa katolickiego oraz nadali im wiele przywilejów podatkowych i majątkowych, nadali biskupom jurysdykcję nad szlachtą, zarządzili likwidację szkół niekatolickich, burzenie synagog, zakazano targów w niedzielę i święta, wniesiono do króla o rozprawienie się z prawosławnymi (stanowiącymi w tamtym czasie ~40% populacji Rzeczpospolitej Obojga Narodów).

  1594r. - Zygmunt III Waza jako koronowany król Polski i Szwecji łamie postanowienia zawarte w Uppsali ze Szwedami, w których obiecał zachować wolność religijną dla szwedzkich protestantów i brak ingerencji katolickiej w sprawy szwedzkie. Złamane postanowienia oraz oddanie wysokich stanowisk w Szwecji katolikom doprowadziły do buntu, wojny i obalenia władzy Zygmuna III w Szwecji, a w rezultacie do stulecia wojen Polsko-Szwedzkich zakończonych Potopem Szwedzkim.

  1603r. - Wpisanie na polski indeks ksiąg zakazanych dzieł Jana Mączyńskiego, polskiego leksykografa i tłumacza, posła lubelskiego na sejm, arianina (Bracia Polscy), wydawcy pierwszego Polsko-Łacińskiego Słownika (o którym Jan Kochanowski napisał fraszkę "Na słownik Mączyńskiego") oraz Rozprawy o Języku Słowiańskim (dzieło zagubione/zniszczone) oraz dzieła Jana Frycza Modrzewskiego „o naprawie rzeczypospolitej” i szeregu innych istotnych dla kultury narodowej i państwowości polskiej dzieł przez "mecanasa uczonych" katolickiego biskupa Bernarda Maciejowskiego.

  1610r. - Władysław IV Waza, syn Zygmunta III Wazy traci tron Rosji i niweluje unię Polsko-Rosyjską ze względu na opór króla Zygmunta III Wazy (fanatycznego katolika) wobec przejścia Władysława na prawosławie. Zakończyło się to wygnaniem Polaków z Kremla w 1612r. i ustanowieniem dynastii Romaowów w Rosji, która odtąd jeszcze bardziej zagrażała Polsce i w przyszłości doprowadziła do rozbiorów Polski (przy udziale katolickich zdrajców z Targowicy błogosławionych przez katolickiego papieża).

  1638r. - Katoliccy biskupi likwidują protestancką Akademię Rakowską niezgodnie z obowiązującym w królestwie prawem i wbrew sprzeciwowi świeckich posłów zarówno wyznania katolickiego jak i niekatolickiego.

  21 listopada 1655r. - Przeor Augustyn Kordecki podczas oblężenia klasztoru na Jasnej Górze przez Szwedów w pisemnym liście do Króla Szwecji poddał klasztor pod władanie Króla Szwedzkiego i uznał władzę Króla Szwedzkiego Karola X Gustawa nad Polską.

  20 października 1658r. - Przeor Augustyn Kordecki wydaje pismo, w którym kłamliwie stawia siebie w roli bohatera i obrońcy klasztoru na Jasnej Górze. Kłanstwo to będzie przez kolejne 300 lat rzutowało na historię Polski, zostanie także powtórzone w Trylogii Henryka Sienkiewicza jako prawda utwierdzając Polaków w przekonaniu, że faktyczni zdrajcy katoliccy byli bohaterami.

  1658r. - Wydano nakaz opuszczenia Rzeczpospolitej lub przjeścia na katolicyzm przez Braci Polskich (nakaz dotyczył tylko mężczyzn), nakaz wydano za namową katolickiego biskupa krakowskiego Andrzeja Trzebickiego. Nakazu takiego nie zastosowano wobec żadnych innych protestantów.

  1662r. – Sejm walcząc z równością kobiet w społeczeństwie, które u Braci Polskich wygłaszały kazania i prowadziły działalność duszpasterską na równi z mężczyznami, wydał wyrok opuszczenia Rzeczpospolitej pozostałym po wcześniejszych wygnaniach kobietom Braci Polskich ze względu na ich „herezje” antykatolickie.

  1689r. - Skazanie i zabicie poprzez ścięcie oraz konfiskata dóbr należących do Kazimierza Łyszczyńskiego, zasłużonego wojskowegoi patrioty Polskiego broniącego Rzeczpospolitej za prywatne rozważania i zapiski (wykradzione przez sąsiadów) ateistyczne.

  22 maja 1733r. - Sejm Konwokacyjny pod inspiracją Kościoła Katolickiego odebrał niekatolickim obywatelom Polski prawa polityczne, dostępu do urzędów i pełnienia funkcji publicznych.

  1772r. - Pierwszy Rozbiór Polski – pochwalony później przez papieża Piusa VI w liście do carycy Katarzyny II. Ratyfikowany na sejmie rozbiorowym m.in. przez zwolenników przeprowadzenia rozbiorów: biskupów Andrzeja Młodziejowskiego i Ignacego Jakuba Massalskiego, a także prymasa Polski Antoniego Kazimierza Ostrowskiego.

  1792r. - Zawiązanie Konfederacji Targowickiej przez biskupów katolickich przeciw Królowi Polskiemu i Konstytucji 3 Maja pod protektoratem prawosławnej Rosji. Katolicki nuncjusz papieski skutecznie naciskał na króla Stanisława Augusta Poniatowskiego o dołączenie do Konfederacji Targowickiej, która mimo bycia wspieraną i kierowaną przez prawosławną Rosję została pobłogosławiona przez katolickiego papieża,który sprzedał wiernych katolicyzmowi Polaków prawosławnemu caratowi Rosji.

  1793r. - Drugi Rozbiór Polski
  Efektem działań Konfederacji Targowickiej na sejmikach ziemskich 29 maja 1793 roku w asyście wojsk Rosyjskich wybrano posłów rekomendowanych przez władze konfederacji targowickiej. 22 sierpnia podpisano traktat cesyjny, w którym Polska oddała 0.25mln km2 terytorium Rosji. 2 września zatwierdzono cesję na rzecz Prus. 15 września Rosjanie rozwiązali Konfederację Targowicką, 24 września unieważniono Konstytucję 3 maja oraz większość uchwał wprowadzonych przez Targowicę.

  1794r. - Powstanie Kościuszkowskie – Polscy patrioci zdradzeni przez Kościół Katolicki starają się walczyć o to co pozostało z Polski. Katoliccy biskupi z Targowicy zostają powieszeni za zdradę.

  1795r. Październik – Trzeci rozbiór Polski.
  1795r. Grudzień - Papież Pius VI wydaje brewę potępiającą powstanie kościuszkowskie i błogosławi Trzeci Rozbiór Polski. W Liście do carycy Katarzyny II chwali ją za działania w 1772r. i pierwszy rozbiór Polski.

  1831r. - Katolicki Papież Grzegorz XVI wydaje brewe "Impensa charitas" skierowaną do katolickich biskupów działających na okupowanych przez Rosję ziemiach polskich nakazując gaszenie powstańczych zapałów i promowanie uległości i poddaństwa wobec prawosławnego Cara Rosji wśród Polaków.

  1832r. - Katolicki Papież Grzegorz XVI w encyklice "Cum Primum" potępia Polskie Powstanie Listopadowe skierowane przeciwko prawosławnej Rosji nazywając je buntem przeciw legalnej władzy prawosławnego Cara (nad katolickimi Polakami) oraz nakazuje poddaństwo władcy Rosji i nakazuje arcybiskupom i biskupom działającym na terenie okupowanej Polski głoszenie poddaństwa carowi i gaszenie jakichkolwiek przejawów narodowościowych, które mogłyby zaszkodzić prawosławnej Rosji, z którą Kościół Katolicki współpracował.

  1864r. - Katolicki Papież Pius IX potępia Polskie Powstanie Styczniowe skierowane przeciwko prawosławnej Rosji, uznał władzę prawosłaengo Cara Rosji nad katolickimi Polakami, których bunt i dążenia niepodległościowe nazwał "niesprawiedliwym rokoszem" i potępił polskie pretensje do niepodległości nazywając je "knowaniami rewolucyjnymi".

  1894r. - Katolicki Papież Leon XII nakazuje polskim biskupom, duchownym i wszystkim Polakom posłuszeństwo wobec zaborców, w tym wobec protestanckich Prus i prawosławnej Rosji.

  1919r. - Po 6 miesiącach od uzyskania niepodległości przez Polskę Watykan uznaje niepodległość Polski, później niż Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Japonia.

  1933r. - Katolicki Watykan podpisuje Konkordat z 3 Rzeszą Adolfa Hitlera sankcjonując jako pierwszy kraj na świecie rządy Nazistów na arenie międzynarodowej.

  1939r. Październik – Watykan wspierający 3 Rzeszę ustanawia Niemieckich biskupów na podbitych terenach Polski łamiąc Konkordat zawarty z Polską.

  1943r. 15 Prażdziernika – Rząd na uchodźctwie postanawia przelać swoją głęboką katolicką wiarę na sztandary i zmienia dewizę Wojska Polskiego z "Honor i Ojczyzna" na "Bóg, Honor i Ojczyzna" marnując czas i pieniądze Polaków, którzy w tym samym czasie wykrwawiają się rzeczyiwście walcząc o ojczyznę.

  1945-1950r. Watykan pomaga uciekać Nazistom, oprawcom narodu Polskiego, przed sprawiedliwością oraz Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym badającym i skazującym zbrodniarzy wojennych. Biskup Katolicki Alois Hudal osobiście pomaga w ucieczce do Brazylii Franzowi Stanglowi SS-manowi odpowiedzialnemu za prowadzenie obozów zagłady w Treblince i Sobiborze.Wśród uratowanych przez Kościół Katolicki Nazistów znajdowali się m.in. Josef Mengele (Anioł Śmierci z Auschwitz-Birkenau), Klaus Barbie oraz Adolf Eichmann.

  1950r. - Kościół Katolicki w Polsce Ludowej w porozumieniu z komunistycznymi władzami okresu stalinowskiego ustanawia, że będzie zwalczał pozostałości polskiej partyzantki (Żołnierzy Wyklętych) nazywając ich bandami podziemia.
  1963r. – Papież Jan XXIII ustanawia Stanisława ze Szczepanowa, zdrajcę skazanego przez ówczesnego mu króla Polski na śmierć za zdradę w 1079, roku patronem Polski. [1]

  1980' – Co szósty ksiądz (16.66%) współpracuje z PRLowskimi Służbami Bezpieczeńśtwa donosząc na opozycję i zwykłych obywateli, którzy ufali Kościołowi.

  1980r. 16 Sierpnia – biskup Katolicki Lech Kaczmarek odmawia odprawienia Mszy dla strajkujących stoczniowców w Gdańsku. Dopiero po porozumieniu z komunistycznymi władzami PRL msza zostaje odprawiona.

  1980r. 17 Sierpnia – współpracujący z władzami PRL prymas Wyszyński potępia w swoim kazaniu strajki na Stoczni, zaleca powrót do pracy.

  1983r. - Jan Paweł II zatwierdza nowy Kodeks Prawa Kanonicznego, który zmiejsza wagę przestępstw seksualnych duchownych Katolickich wobec małoletnich. W efekcie tego Kościół Katolicki staje się bezpieczną przystanią dla księży pedofili, którzy wykorzystują dzieci na całym świecie jak i w Polsce.

  1989r. - Powstaje Komisja Majątkowa mająca zwrócić zagrabione Kościołowi Ziemie, jej działanie nie jest kontrolowane przez żadneurzędy. Komisja fałszowała dokumenty, zawyżała obszary i zaniżała ceny gruntów przejmowanych przez Kościół. Nastąpiło i trwa dotej pory rozkradanie ziem Polskich przez Kościół Katolicki i Watykan.

  1998r. - Polska ratyfikuje Konkordat, który przyznaje Kościołowi Katolickiemu przywileje na terenach 3 Rzeczpospolitej Polskiej jakich nie mają inne związki wyznaniowe. Od tej chwili polscy podatnicy są okradani przez Kościół Katolicki i Watykan z ich ciężko zarobionych pieniędzy.

  2001r. - Papież Jan Paweł II w dekrecie "O ochronie świętości sakramentów" nakłada klauzulę tajności na przestępstwa seksualne księży - "sprawy te objęte są sekretem papieskim" - co powoduje jeszcze silniejsze tuszowanie przestępstw seksualnych dokonywanych przez kapłanów Kościoła Katolickiego wobec dzieci – w tym polskich dzieci.

  2013r. - Arcybiskup Józef Wesołowski oraz ksiądz Wojciech Gil zostają oskarżeni o dopuszczanie się czynów pedofilskich na Dominikanie, Wojciech Gill przyznaje się do winy.W reakcji na odkrycie skandali pedofilskich w Kościele Katolickim Arcybiskup Józef Michalik przerzuca winę za pedofilę w Kościelena molestowane dzieci i rodziców twierdząc, że winę ponoszą rozwodnicy i edukacja seksualna, a nie molestujący dzieci księża katoliccy.

  2020-2021r. – Pod naciskiem Katolików i z ich inspiracji obowiązujący w Polsce kompromis aborcyjny został anulowany wyrokiem pseudo sędziów TK będących fanatycznymi katolikami, co spowodowało zgon kobiety; która osierociła swoje pierwsze dziecko; której to kobiecie odmówiono wykonania zabiegu ze względu na zmianę interpretacji prawa przez katolickich sędziów zasiadających w TK.

  Grudzień 2021 – W Białymstoku szpital odmawia kobiecie dokonania aborcji płodu bez mózgoczaszki, który nie ma szans na przeżycie i mimo opini lekarzy, że przesłanka do wykonania zabiegu istnieje, powołując się w swoich działaniach na wyrok pseudo-TK i na opinię Katolickiego związku prawników Ordo Iuris.

  #religia #katolicyzm #bekazprawakow

  Bibliografia (w trakcie przygotowania/robocza):
  [1.1] „Bolesław Śmiały – Szczodry i biskup Stanisław dzieje konfliktu” – Tadeusz Grudziński, wyd. Universitas 2010, ISBN: 97883-242-1251-4
  [1.2] „Kryzys rządów Bolesława Śmiałego. Polityka i jej odzwierciedlenie w literaturze historycznej” – J. Powierski, wyd. Marpress Gdańsk 1992, ISBN: 83-85349-11-1
  pokaż całość

 •  

  No a jakże by mogło być inaczej w państwie mafijnym :)

  #bekazpisu #polityka

  źródło: IMG_4797.PNG

  •  

   @Gluptaki: na skargę prezydenta. Nadal był niby niezależnym tworem pod przewodnictwem Rzeplinskiego "ostatniego obroncy praworządności". Więc swoją próba wrzucenia na PiS i ich rządy potwierdzasz tylko, że to nie PiS i ich rządy tylko TK był do dupy, przekupny i skorumpowany i cała obrona TK i Konstytucji od 2015 o chuja potłuc bo była obroną mafijnych układów czyli wrzucając na ten wyrok TK popierasz argumenty PiSu odnośnie działania TK. Brawo. pokaż całość

  •  

   @Gluptaki: Czy Rzepa był w 2006 czy nie nie zmienia faktu że to ty teraz podważasz niezależność TK w 2006 roku "bo rządził PiS" czy "pisowcy złożyli do TK skargę".

  • więcej komentarzy (14)

 •  

  Jakiś czas temu pojawił się tu ciekawy post osoby postronnej, która napisała, że ma dosyć sporów prawo-lewo i czy istnieje miejsce dla kogoś postronnego w tym świecie. Odpowiem: Raczej nie.

  Przyczyną mocnej radykalizacji poglądów na prawo są oczywiście zmiany społeczno-kulturowe, a więc rewolucja, którą nam serwują od lat. Kiedyś sam byłem osobą, która raczej w dupie miała spory światopoglądowe. Były one zawsze, ale nie wytaczano takich ciężkich dział jak dzisiaj. Kiedyś byłem bardzo umiarkowany, miałem to gdzieś. Miałem jakieś swoje poglądy, ale trzymałem je dla siebie, bo po prostu nie był to dla mnie szczególnie atrakcyjny temat.

  Żyliśmy sobie w spokojnych czasach. Kto chciał, ten wierzył. Każdy miał dom, rodzinę, jakieś swoje zdanie, różne hobby. Były oczywiście subkultury i można było nawet dostać po ryju, ale na co dzień w życiu NORMALNYCH osób raczej było spokojnie. Dlaczego? Bo świat był normalny. Było w nim miejsce dla każdego. Jak żyłeś spokojnie i nie otaczałeś się patologią, to w pracy czy w innych miejscach życia publicznego nikt nie pytał czy jesteś bardziej prawicowy, bardziej lewicowy. Byli religijni, byli ateiści. W szkole przez 19 lat swojej edukacji (nie licząc studiów) nie odczułem buta polityki, który miałby się odciskać na mojej twarzy. Nawet w szkole średniej. Były osoby z różnymi poglądami, każdy miał to gdzieś. Liczyło się jaki jesteś dla innych. Koniec mojej edukacji w szkole średniej to 2015 rok i wtedy już zaczynało się sypać dookoła, ale jeszcze nie w moim środowisku.

  Co mamy dzisiaj? Dzisiaj mamy istny burdel. Korporacje narzucające światopogląd, bo na tym zarabiają i mają też to w interesie . Zmiany globalne, serwowane nam przez ów korporacje i organizacje międzynarodowe. Powszechną cenzurę w Internecie, chyba najskrajniej podzielone media w historii wolnego świata, przynajmniej w Polsce. Dwie stacje telewizyjne, które szczują na siebie ludzi. Masę pobocznych mediów (prywatnych), które bardzo mocno opowiadają się za jedną z partii. Do tego powalone pokolenie i nowomodę w postaci jakichś niebinarnych osób, języki neutralne i inne bzdury. Nie dotyczy to zwykłych osób homoseksualnych, ale kompletnych odklejeńców z środowisk feministycznych. Kiedyś takie coś było skutkiem złego wychowania, problemów psychicznych. Dziś problemy psychiczne takich osób to "głos pokolenia" i moda. Szkoda tylko, że tacy ludzie mają serio ze sobą problem i częściej targną się na swoje życie.

  Każdy widzi co odwala PiS, ale to co odwala PiS to tylko wierzchołek góry lodowej. Pamiętam czasy, kiedy oni rządzili, kiedy rządziło SLD czy PO. U mnie w domu nigdy nie było tyle polityki co teraz. Jak przyjeżdżam do domu rodzinnego, to ojciec nakręcony przekazem z #tvn nie mówi o niczym innym, tylko o polityce. I nie chodzi tylko o krytykę rządu, ale także sytuacje na całym świecie. Przede wszystkim powiększyły się ogromne wpływy korporacji i organizacji międzynarodowych, które dzielą ludzi i zatruwają przekaz chorymi trendami. Niszczenie kultur, narodów i niezależności tych krajów jest po prostu ich celem.

  Nie trzeba być konserwą, żeby stwierdzić, że korporacje z organizacjami międzynarodowymi chcą po prostu władzy totalnej. A wspólnotę najłatwiej jest rozbić skłócając ją. Nic dziwnego, że wspierają totalnych odklejeńców. Dzisiejsza Lewica to pożyteczni idioci korporacji, a szczególnie ta kawiorowa. Niby antykapitalistyczna, ale jednak nie do końca, bo najbardziej uzależniona od mody, trendów i konsumpcjonizmu. Mocno manipulowani są liberałowie. Ojkofobia, opluwanie własnego kraju, pogarda dla własnej kultury i języka i pogoń za materializmem to coś, co zatruwa życie ludzi na co dzień. Może i macie różne poglądy, ale trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć, że radykalizacja poglądów na prawo to skutek ataku na normalny świat.

  #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #korposwiat #przemyslenia #polityka #niebieskiepaski #rozowepaski #takaprawda #gownowpis #antykapitalizm #libertarianizm #historia #gospodarka #cotusieodpierdala #przemysleniazdupy
  pokaż całość

  źródło: i.imgflip.com

 •  

  https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28027109,zegadlo-oto-stara-powiesc-science-fiction-w-ktorej-bohater.html

  A potem płacz i zdziwienie jak to PiS przejął elektorat, który zmęczony już jest ciagłym przepraszaniem inteligentów z GW TVN czy Newsweeka za to, że w ogóle istnieje.

  #polityka #bekazpodludzi #bekazlewactwa
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Dzisiaj na Mirko było parę fajnych wpisów które idealnie komponują się do dzisiejszej kłótni z moją siostra. Ogólnie chodziło o to że uważam ludzi za narcyzów i egoistycznych idiotow co nie widzą dalej niż własny koniuszek nosa. I z tego powodu też, widząc że człowiek człowiekowi wilkiem, stałem się jadowity i gardze 99,99% ludzi bo uważam że nie zasługują na moją pomoc, przyjaźń czy mój czas. Każdy każdego próbuje wykiwać, każdy każdego próbuje oszukać a nikt nie popatrzy na problem z drugiej strony. Nie ma empatii à ja swoją wyczerpałem.

  Wpis o 30 letniej kobiecie co urodziła śmiertelnie chore dziecko bo ona tak chciała https://www.wykop.pl/wpis/63168399/anonimowemirkowyznania-kobieta-lat-29-marzy-o-zajs/

  Albo wpis o umierającym poparciu dla pisu https://www.wykop.pl/link/6463801/czarne-chmury-nad-pis-wspolna-lista-opozycji-zdecydowanie-wygrywa-w-sondazach/

  Przecież to się nóż w kieszeni otwiera. Dopiero polak musiał dostać po kieszeni (po nosie) by się obudzić bo wcześniej to miał w ***** że kraj bankrutuje. Zabrali chleba i igrzysk i magicznie zaczęli trącić poparcie.

  Kurde, jak byłem dzieckiem, nastolatkiem czy nawet przed trzydziestką to zawsze próbowałem pomóc lub doradzić i wyszedłem na tym jak Zabłocki na mydle. Robiłem rzeczy bezpłatnie jak ktoś nie mógł zapłacić. Pomagałem ot tak ludziom na ulicy, w sklepie czy na się pomaga. Ale basta. NIKT NIGDY MI NIE POMOGL BEZINTERESOWNIE. Zawsze pod górkę, zawsze ludzie mi robili problemy na każdym kroku, zawsze ktoś coś chciał i zawsze ktoś zazdrościł. Mam dobrze prosperującą jdg i ludzie to wykorzystali. Koniec.

  Dlatego też teraz nienawidzę wszystkich i nigdy już nie pomoge ani nie będę potulnym barankiem. Patrzę na swój nos i będę robił tak by inni mieli źle. Od tego roku kończę z akcjami charytatywnymi, kończę z pomocą i podnoszę ceny o kilkanaście procent.

  Siostra uważa że jestem chory psychicznie i ze to się leczy. A ja uważam że wreszcie jestem na tym samym poziomie co całą resztą społeczeństwa. Ci co kocili są teraz dyrektorami, ci co lecieli w kulki mają teraz biznesy, ci co oszukiwali są teraz po zdanych egzaminach. Wreszcie dorosłem do poziomu społeczeństwa by móc być nazwanym homo sovieticus.

  #zalesie #inflacja #ekonomia #psychologia

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #61e89473f7bdff000a92c331
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Wesprzyj projekt
  pokaż całość

 •  

  Lewaki klaskali uszami jak Joe Biden wygrał z Trumpem.
  Joe Biden teraz "No jak Putin zaatakuje Ukrainę ale tak tylko trochę to spoko nic się nie dzieje"

  Lewaki klaszczą do każdej decyzji Niemieckich polityków w KE.
  Niemcy blokują dostawy broni n Ukrainę.

  Lewicowe ugrupowania podpalają pół USA bo ćpun i przestępca został uduszony xd

  Hasło lewicy "Moje ciało mój wybór" no chyba że to nie jest w ich interesie to wtedy to nie jest twój wybór, wtedy twoje ciało ma być zmuszane do każdej ich bzdury xd

  Zieloni molestują zwykłych obywateli ale prywatne odrzutowce, jachty etc to już spoko luz xd

  A to i tak kropla w morzu spierdole***

  Lewica to największy rak tego świata xd

  #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #polityka
  #swiat #bekazpodludzi
  pokaż całość

  •  

   @QiZiW: zapomniałeś o "nikt nie jest nielegalny" wpuszczajmy wszystkich bez sprawdzania, chyba że jest to znany spokojny sportowiec bez szczepienia wtedy to jest nielegalny i szkoda że u nas tak tych wszystkich niezaszczepionych nie wrzuca do dołu z wapnem. No tych obywateli niezaszczepionych, bo niezaszczepiony nielegalny imigrant z bliskiego wschodu to do rany przyłóż i on może...

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Co łączy Lewicę i PiS?
  Nienawiść do Donalda Tuska i zwalanie swoich niepowodzeń na niego
  #polityka #bekazlewcatwa

  źródło: lewy_pisior.JPG

 •  

  Czołem, Mirki. Mam prośbę, wie ktoś do czego stosuje się takie śruby ? W jakich pracach budowlanych ludzie je mogą wykorzystać ?

  #srubki #budowa #budownictwo #budowlanka #stolarstwo

  źródło: ei_1642777697789.jpg

 •  

  Przypominam, jaki element głosuje w tym kraju na Lewicę XD

  #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #gospodarka #ekonomia #bekazpodludzi #heheszki #polityka

  źródło: scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net

 •  

  Mirki, kupiłem nową baterię kuchenną, niestety brakło kilku centymetrów aby połączyć wąż połączeniowy od zimnej wody. Co teraz? Myślałem nad jakimś przedłużaczem, czymś w rodzaju kątowego przedłużacza (to takie coś narysowane przeze mnie na czerwono) albo kupić nowego węża połączeniowego dłuższego ale o takim samej średnicy węża bo większy nie wejdzie w baterie.
  #hydraulika #kuchnia #dom pokaż całość

  źródło: DSC_0301.JPG

  +: kaente
  •  

   @Berkel_88: bez problemu, weź ze sobą dla pewności to co masz i jakieś obi, jula, castorama będą miały. To standardowe gwinty przyłączeniowe do baterii są co najwyżej z drugiej strony możesz mieć nakrętkę pod zawór 1/2 lub 3/8. Średnica węża raczej się nie zmieni bo też jest standardem.

  •  

   @wypokowy_expert: Myślałem o bardziej zaawansowanych złączkach od Parkera z nakrętką i uszczelką. Zboczenie zawdowowe.
   Z taką złączką z drugiej strony musisz jeszcze dorzucić dla pewności uszczelnienie, bo nie byłbym przekonany, że na gwincie stożkowym ładnie uszczelnisz gwint walcowy (wiem, że teoretycznie powinno się uszczelnić, ale po co ryzykować)

  • więcej komentarzy (13)

 •  

  #radio357 #afryka

  Dlaczego do cholery MY ZAWSZE jesteśmy tymi złymi?
  Bo to można wywnioskować z tego co oni mówią:
  - my jeździmy i oceniamy - BO JESTEŚMY BIALI I MAMY W SOBIE KOLONIZACYJNĄ ŻYŁKĘ
  - oczekujemy, że będą nas gościć za darmo (kto kurwa tego oczekuje XD) - BO JESTEŚMY BIALI I MAMY W SOBIE KOLONIZACYJNĄ ŻYŁKĘ A POZA TYM Z TĄ POLSKĄ GOŚCINNOŚCIĄ TO WIADOMO HEHE, ALE NIE IDŹMY POLITYKĘ #bialorus *
  - sprzed chwili - no byliśmy pod zaborami aka byliśmy kolonią, ale przecież teraz jesteśmy w #ue, czyli zbiorze krajów, które swoje bogactwo zbudowały na kolonializmie wiec teraz też jesteśmy kolonistami

  Z audycji, która miała opowiadać o innym świecie mamy audycje mówiącą nam jacy to jesteśmy źli bo jesteśmy biali i śmiemy jeździć po świcie i porównywać różne miejsca, WTF

  * obcokrajowcy zawsze zwracają uwagę na naszą gościnność, 'kawa czy herbata' to standard 'w gościach', a czasem nawet pantofle ci zaproponują. Co oni pierdolą...
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Mirki czy to normalne, że pracuje w #korposwiat maksymalnie 2-3 godziny dziennie? Po prostu NIE MAM CO ROBIĆ. Pracuję już 2 lata i nikt się nie czepia, o nic nie pyta. To co wymagają robię zawsze, bez opóźnień, błędów itp. Czy ktoś to w końcu zauważy czy to jest normalne, a Ci wszyscy dyrektorzy itp też tyle pracują i stąd przyzwolenie. Warto zmienić pracę? Obecnie na rozwój się na zanosi, a może warto znaleźć pracę póki jestem młody gdzie będą więcej wymagać i więcej się nauczę. Co starsze stażem Mirki mogłyby mi doradzić? Siedzieć cicho i coś robić dodatkowego w czasie pracy, np uczyć się języków czy wykazać się aktywną postawą i prosić o jakieś nowe rozwojowe projekty, zajęcia? Jeśli chodzi o zarobki to znacznie znacznie przekraczają średnią krajową, a branża to #finanse
  #pracbaza #pytanie

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #61ea99c3f7bdff000a92e2f4
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Wesprzyj projekt
  pokaż całość

 •  

  Daily reminder

  Że Kościół Katolicki to zdrajcy Polski
  To instytucja która przez lata niszczyła Polską kulturę, walczyła z przejawami narodowościowymi i niepodległościowymi, a po 89’ uczy kłamliwych tez jakoby był zbawcą Narodu Polskiego, bez którego by Polski nie było, bo uchronił Polaków przed Rusyfikacją i Germanizacją podczas zaborów, do których sam doprowadził i podczas których wspierał czynnie zaborców przez działalność kleru oraz papieskimi encyklikami i brewami.

  -Do ostatecznego upadku Rzeczpospolitej Obojga Narodów doprowadziła bezpośrednio Targowica zawiązana przez katolików sygnowana przez biskupów katolickich i błogosławiona przez katolickiego papieża, a wspierana oficjalnie przez prawosławną Rosję, która walczyła z Konstytucją 3 Maja. Warto nadmienić, że Konstytucja 3 maja ustanawiała Katolicyzm jako oficjalną religię państwową i przeciwko temu wystąpił Kościół Katolicki z papieżem na czele przy wsparciu prawosławnej Rosji.

  -Podczas zaborów wszelkie Polskie powstania narodowe wymierzone przeciwko Prawosławnej Rosji były potępiane przez Kościół Katolicki przez samych papieży. Jeden z nich wydał encyklikę „Cum Primum” w której nakazuje katolickim Polakom podległość prawosławnemu caratowi Rosji.

  -Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości Watykan uznał niepodległość Polski po 6 miesiącach później niż Niemcy, czy Japonia.
  Kościół Katolicki na terenach nowo utworzonej 2RP zamiast odbudową kraju zajął się zagarnianiem majątku dla siebie oraz prześladowaniem Ukraińców i prawosławnych na wschodzie kraju.

  -Podczas drugiej wojny światowej biskupi katoliccy czynnie wspierali Naizstów, a po agresji 3Rzeszy na 2RP złąmali podpisany z Polską Konkordat ustanawiając Niemieckich Biskupów na podbitych terenach.

  -Po wojnie Katoliccy biskupi przy pomocy Czerwonego Krzyża pomagali Nazistowskim zbrodniarzom, którzy wymordowali 20% Polskich obywateli, uciec przed sądem wojennym.

  -W latach 50’ Kościół Katolicki czynnie wspierał PRL z okresu Stalinizmu w walce z „bandami podziemia” czyli żołnierzami AK i NSZ, którzy nie uznali władzy komunistycznej w kraju.

  -Podczas Strajków Robotniczych w 81’ kardynał prymas Wyszyński nawoływał do zakończenia strajków przeciwko legalnej wg niego władzy PRL i powrotu do pracy.

  -Po 89’ po obaleniu władzy komunistycznej Kościół Katolicki zamiast zająć się odbudową Polski zajął się rozkradaniem majątku Polaków przy pomocy Komisji Majątkowej odbierając Państwu Polskiemu, Samorządom i Polakom ziemię za bezcen wg utajnionych dokumentó bez nadzoru żadnej instytucji.

  -Obecnie Kościół Katolicki oficjalnie mimo rzekomej „apolityczności” wspiera władzę rozkradającą kraj; chroni pedofili, którzy gwałcą polskie dzieci; spowodował ograniczenie praw polskim kobietom.

  -w październiku 2021 w wyniku wyroku TK w sprawie aborcji, który zaostrza zakaz aborcji, zmarła kobieta, ponieważ lekarze bali się usunąć płód. Katoliccy duchowni oraz fanatycy, którym KK wyprał mózgi winę na śmierć kobiety zrzucają na wszystkich innych, mimo, że to oni forsowali poglądy o całkowitym zakazie aborcji - typowo jak złodziej złapany za rękę katolicy czują się bezkarni i niesłusznie oskarżani.

  PS. Katolicyzm nie ma monopolu na chrześcijaństwo, a jak ktoś rzeczywiście przeczytał Biblię i nauki Chrystusa mu są bliskie to nie może być Katolikiem, bo te dwie rzeczy stoją do siebie w sprzeczności.

  #religia #katolicyzm #bekazprawakow

  Wybrane daty (ważniejsze, znane i mniej znane, które można prosto opisać - ogólnie mogłoby tego być 10x więcej jakby się zagłębić w historię jak KK się panoszył przez lata na terenach Polski i niszczył nasz kraj):

  1079r. - Król Polski Bolesław II Śmiały (Szczodry) ucieka na Węgry ze względu na bunt zdrajców możnowładców, wśród których znajdował się biskup krakowski Stanisław ze Szczepanowa , który na Króla Polski Bolesława nałożył klątwę (11 kwietnia zdrajca został zabity za zdradę). [1]

  1190-1228r. – Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, w „Kronikach Wincentego Kadłubka” opisujących dzieje Polski przeinacza historyczne zapiski Kornik Galla Anonima z 1113-1116r. i ze zdrajcy, wcześniejszego biskupa krakowskiego Stanisława ze Szczepanowa robi uświęconego męczennika (mimo potwierdzenia występowania Stanisława przeciwko królowi Polskiemu), a z Bolesława robi bezwzględnego mordercę, który przekroczył granicę swojej władzy skazując na śmierć biskupa Kościoła Katolickiego(wpisując się w Katolicki nurt uznawania wyższości władzy kościelnej nad władzą świecką, nawet w konfliktach z koronowanym monarchą). Kładzie tym samym podwaliny pod kult świętości zdrajcy Polski Stanisława ze Szczepanowa. [1]

  1234r. - Sprowadzony przez Konrada Mazowieckiego Katolicki Zakon Krzyżacki (Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie), który dostał w tylko w dzierżawę ziemię Chełmińską, z nadania papieża Grzegorza IX bezprawnie przejmuje pełną władzę na dzierżawionych ziemiach odrywając je od Polski i tworząc osobny byt państwowy, który przez kolejne stulecia najeżdżał i plądrował Polskie ziemie.

  1308r. – Zakon Krzyżacki dokonuje rzezi w polskim Gdańsku zabijając setki Gdańszczan.

  1321r. – Sąd papieski skazuje Zakon Krzyżacki na grzywnę oraz oddanie Pomorza Królowi Polskiemu za rzeż dokonaną w 1308 roku, jednak po apelacji zakonu Watykan odstępuje od wyroku i pozostawia Pomorze pod władaniem Zakonu Krzyżackiego. Polska pozostaje bez żadnego odszkodowania za zbrodnie dokonane na ludności polskiej przez katolicki Zakon Krzyżacki.

  1411r. - Pokój Toruński - po pokonaniu zakonu krzyżackiego pod naporem władców katolickich i papieża wymuszone zostało oddanie Zakonowi Krzyżackiemu ziem polskich i zwolnienie poddanych zakonu z przysięgi na wierność Królowi Polskiemu.

  1444r. - Po podpisaniu korzystnego dla Polski 10 letniego pokoju z Turkami Władysław Warneńczyk pod namową legata papieskiego Juliana Cessariniego zrywa zawarty pokój i ginię pod Warną wprowadzając w Polsce okres bezkrólewia oraz powodując przejęcie władzy na Węgrzech, których był królem, przez Habsburgów.
  24 września 1445 – Papież Kalikst III rzuca klątwę na Stany Pruskie i ich sojuszników, czyli Królestwo Polskie.

  3 czerwca 1460r. - Papież Pius II nakłada ekskomunikę na króla Polski Kazimierza Jagiellończyka i czynnie wspiera Zakon Krzyżacki w wojnie Polsko-Krzyżackiej zwanej wojną trzynastoletnią.

  1509r. - Papież Juliusz II odwołuje brewę, w której zmuszał Prusy Zakonne (dawny Zakon Krzyżacki) do złożenia hołdu lennego Królowi Polskiemu, który miał być składany wedle wcześniejszych traktatów i porozumień, doprowadzając do kolejnej wojny Polsko-Krzyżackiej wywołanej przez Zakon przy wsparciu Watykanu.

  1520r. - Edykt Toruński – Wydany przez Zygmunta I Starego wprowadzał cenzurę na pisma protestanckie pod groźbą banicji i konfiskaty majątku. Był początkiem represji Kontrreformacyjnych Kościoła Katolickiego wobec ludności Królestwa Polskiego.

  1551r. – Wydane dzieło Andrzeja Frycza Modrzewskiego „O naprawie Rzeczypospolitej” zostaje ocenzurowane z ksiąg „o kościele” oraz „o szkole” pod wpływem biskupa katolickiego Stanisława Hozjusza.

  1555r. - Sejm Piotrkowski uchwalił, że król ma zwołać sobór narodowy i ustanowić niezależny i suwerenny Polski Kościół Narodowy. Król Zygmunt II August pod naporem nuncjusza apostolskiego z Watykanu zignorował postanowienia Sejmu oddając całkowicie sprawy Kościoła polskiego Watykanowi.

  24 czerwca 1575r. - Tumult cmentarny. Podburzeni przez katolicki kler katoliccy wierni zaatakowali kościoły protestanckie, gdy nie udało im się wedrzeć na teren świątyni ewangelików zniszczyli pobliski chrześcijański niekatolicki cmentarz wywlekając martwe ciała z grobów. W tym ciała patriotów i bohaterów narodowych tj. Stanisława Myszkowskiego, kalwina, bliskiego współpracownika króla Zygmunta Augusta sygnatariusza unii Lubelskiej z 1569r. (tworzącej jeden organizm państwowy - Rzeczpospolitą Obojga Narodów w miejsce Unii Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego.)

  1577r. - Biskupi Katoliccy rzuczają klątwę na Konfederację Warszawską i jej uczestników z 1573r. którzy zagwarantowali wolność religijną w Rzeczypospolitej. W 1578r. klątwę tę podtrzymuje papież Grzegorz XIII wydaną bullą.

  1589r. - Drugi Synod Piotrkowski – Biskupi Katoliccy razem z nuncjuszem papieskim za aprobatą Zygmuna III Wazy (tzw. Króla Jezuitów) odebrali równię praw innowiercom zapewnioną w konfederacji warszawskiej z 1573r., znieśli pobór podatków dla duchowieństwa katolickiego oraz nadali im wiele przywilejów podatkowych i majątkowych, nadali biskupom jurysdykcję nad szlachtą, zarządzili likwidację szkół niekatolickich, burzenie synagog, zakazano targów w niedzielę i święta, wniesiono do króla o rozprawienie się z prawosławnymi (stanowiącymi w tamtym czasie ~40% populacji Rzeczpospolitej Obojga Narodów).

  1594r. - Zygmunt III Waza jako koronowany król Polski i Szwecji łamie postanowienia zawarte w Uppsali ze Szwedami, w których obiecał zachować wolność religijną dla szwedzkich protestantów i brak ingerencji katolickiej w sprawy szwedzkie. Złamane postanowienia oraz oddanie wysokich stanowisk w Szwecji katolikom doprowadziły do buntu, wojny i obalenia władzy Zygmuna III w Szwecji, a w rezultacie do stulecia wojen Polsko-Szwedzkich zakończonych Potopem Szwedzkim.

  1603r. - Wpisanie na polski indeks ksiąg zakazanych dzieł Jana Mączyńskiego, polskiego leksykografa i tłumacza, posła lubelskiego na sejm, arianina (Bracia Polscy), wydawcy pierwszego Polsko-Łacińskiego Słownika (o którym Jan Kochanowski napisał fraszkę "Na słownik Mączyńskiego") oraz Rozprawy o Języku Słowiańskim (dzieło zagubione/zniszczone) oraz dzieła Jana Frycza Modrzewskiego „o naprawie rzeczypospolitej” i szeregu innych istotnych dla kultury narodowej i państwowości polskiej dzieł przez "mecanasa uczonych" katolickiego biskupa Bernarda Maciejowskiego.

  1610r. - Władysław IV Waza, syn Zygmunta III Wazy traci tron Rosji i niweluje unię Polsko-Rosyjską ze względu na opór króla Zygmunta III Wazy (fanatycznego katolika) wobec przejścia Władysława na prawosławie. Zakończyło się to wygnaniem Polaków z Kremla w 1612r. i ustanowieniem dynastii Romaowów w Rosji, która odtąd jeszcze bardziej zagrażała Polsce i w przyszłości doprowadziła do rozbiorów Polski (przy udziale katolickich zdrajców z Targowicy błogosławionych przez katolickiego papieża).

  1638r. - Katoliccy biskupi likwidują protestancką Akademię Rakowską niezgodnie z obowiązującym w królestwie prawem i wbrew sprzeciwowi świeckich posłów zarówno wyznania katolickiego jak i niekatolickiego.

  21 listopada 1655r. - Przeor Augustyn Kordecki podczas oblężenia klasztoru na Jasnej Górze przez Szwedów w pisemnym liście do Króla Szwecji poddał klasztor pod władanie Króla Szwedzkiego i uznał władzę Króla Szwedzkiego Karola X Gustawa nad Polską.

  20 października 1658r. - Przeor Augustyn Kordecki wydaje pismo, w którym kłamliwie stawia siebie w roli bohatera i obrońcy klasztoru na Jasnej Górze. Kłanstwo to będzie przez kolejne 300 lat rzutowało na historię Polski, zostanie także powtórzone w Trylogii Henryka Sienkiewicza jako prawda utwierdzając Polaków w przekonaniu, że faktyczni zdrajcy katoliccy byli bohaterami.

  1658r. - Wydano nakaz opuszczenia Rzeczpospolitej lub przjeścia na katolicyzm przez Braci Polskich (nakaz dotyczył tylko mężczyzn), nakaz wydano za namową katolickiego biskupa krakowskiego Andrzeja Trzebickiego. Nakazu takiego nie zastosowano wobec żadnych innych protestantów.

  1662r. – Sejm walcząc z równością kobiet w społeczeństwie, które u Braci Polskich wygłaszały kazania i prowadziły działalność duszpasterską na równi z mężczyznami, wydał wyrok opuszczenia Rzeczpospolitej pozostałym po wcześniejszych wygnaniach kobietom Braci Polskich ze względu na ich „herezje” antykatolickie.

  1689r. - Skazanie i zabicie poprzez ścięcie oraz konfiskata dóbr należących do Kazimierza Łyszczyńskiego, zasłużonego wojskowegoi patrioty Polskiego broniącego Rzeczpospolitej za prywatne rozważania i zapiski (wykradzione przez sąsiadów) ateistyczne.

  22 maja 1733r. - Sejm Konwokacyjny pod inspiracją Kościoła Katolickiego odebrał niekatolickim obywatelom Polski prawa polityczne, dostępu do urzędów i pełnienia funkcji publicznych.

  1772r. - Pierwszy Rozbiór Polski – pochwalony później przez papieża Piusa VI w liście do carycy Katarzyny II. Ratyfikowany na sejmie rozbiorowym m.in. przez zwolenników przeprowadzenia rozbiorów: biskupów Andrzeja Młodziejowskiego i Ignacego Jakuba Massalskiego, a także prymasa Polski Antoniego Kazimierza Ostrowskiego.

  1792r. - Zawiązanie Konfederacji Targowickiej przez biskupów katolickich przeciw Królowi Polskiemu i Konstytucji 3 Maja pod protektoratem prawosławnej Rosji. Katolicki nuncjusz papieski skutecznie naciskał na króla Stanisława Augusta Poniatowskiego o dołączenie do Konfederacji Targowickiej, która mimo bycia wspieraną i kierowaną przez prawosławną Rosję została pobłogosławiona przez katolickiego papieża,który sprzedał wiernych katolicyzmowi Polaków prawosławnemu caratowi Rosji.

  1793r. - Drugi Rozbiór Polski
  Efektem działań Konfederacji Targowickiej na sejmikach ziemskich 29 maja 1793 roku w asyście wojsk Rosyjskich wybrano posłów rekomendowanych przez władze konfederacji targowickiej. 22 sierpnia podpisano traktat cesyjny, w którym Polska oddała 0.25mln km2 terytorium Rosji. 2 września zatwierdzono cesję na rzecz Prus. 15 września Rosjanie rozwiązali Konfederację Targowicką, 24 września unieważniono Konstytucję 3 maja oraz większość uchwał wprowadzonych przez Targowicę.

  1794r. - Powstanie Kościuszkowskie – Polscy patrioci zdradzeni przez Kościół Katolicki starają się walczyć o to co pozostało z Polski. Katoliccy biskupi z Targowicy zostają powieszeni za zdradę.

  1795r. Październik – Trzeci rozbiór Polski.
  1795r. Grudzień - Papież Pius VI wydaje brewę potępiającą powstanie kościuszkowskie i błogosławi Trzeci Rozbiór Polski. W Liście do carycy Katarzyny II chwali ją za działania w 1772r. i pierwszy rozbiór Polski.

  1831r. - Katolicki Papież Grzegorz XVI wydaje brewe "Impensa charitas" skierowaną do katolickich biskupów działających na okupowanych przez Rosję ziemiach polskich nakazując gaszenie powstańczych zapałów i promowanie uległości i poddaństwa wobec prawosławnego Cara Rosji wśród Polaków.

  1832r. - Katolicki Papież Grzegorz XVI w encyklice "Cum Primum" potępia Polskie Powstanie Listopadowe skierowane przeciwko prawosławnej Rosji nazywając je buntem przeciw legalnej władzy prawosławnego Cara (nad katolickimi Polakami) oraz nakazuje poddaństwo władcy Rosji i nakazuje arcybiskupom i biskupom działającym na terenie okupowanej Polski głoszenie poddaństwa carowi i gaszenie jakichkolwiek przejawów narodowościowych, które mogłyby zaszkodzić prawosławnej Rosji, z którą Kościół Katolicki współpracował.

  1864r. - Katolicki Papież Pius IX potępia Polskie Powstanie Styczniowe skierowane przeciwko prawosławnej Rosji, uznał władzę prawosłaengo Cara Rosji nad katolickimi Polakami, których bunt i dążenia niepodległościowe nazwał "niesprawiedliwym rokoszem" i potępił polskie pretensje do niepodległości nazywając je "knowaniami rewolucyjnymi".

  1894r. - Katolicki Papież Leon XII nakazuje polskim biskupom, duchownym i wszystkim Polakom posłuszeństwo wobec zaborców, w tym wobec protestanckich Prus i prawosławnej Rosji.

  1919r. - Po 6 miesiącach od uzyskania niepodległości przez Polskę Watykan uznaje niepodległość Polski, później niż Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Japonia.

  1933r. - Katolicki Watykan podpisuje Konkordat z 3 Rzeszą Adolfa Hitlera sankcjonując jako pierwszy kraj na świecie rządy Nazistów na arenie międzynarodowej.

  1939r. Październik – Watykan wspierający 3 Rzeszę ustanawia Niemieckich biskupów na podbitych terenach Polski łamiąc Konkordat zawarty z Polską.

  1943r. 15 Prażdziernika – Rząd na uchodźctwie postanawia przelać swoją głęboką katolicką wiarę na sztandary i zmienia dewizę Wojska Polskiego z "Honor i Ojczyzna" na "Bóg, Honor i Ojczyzna" marnując czas i pieniądze Polaków, którzy w tym samym czasie wykrwawiają się rzeczyiwście walcząc o ojczyznę.

  1945-1950r. Watykan pomaga uciekać Nazistom, oprawcom narodu Polskiego, przed sprawiedliwością oraz Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym badającym i skazującym zbrodniarzy wojennych. Biskup Katolicki Alois Hudal osobiście pomaga w ucieczce do Brazylii Franzowi Stanglowi SS-manowi odpowiedzialnemu za prowadzenie obozów zagłady w Treblince i Sobiborze.Wśród uratowanych przez Kościół Katolicki Nazistów znajdowali się m.in. Josef Mengele (Anioł Śmierci z Auschwitz-Birkenau), Klaus Barbie oraz Adolf Eichmann.

  1950r. - Kościół Katolicki w Polsce Ludowej w porozumieniu z komunistycznymi władzami okresu stalinowskiego ustanawia, że będzie zwalczał pozostałości polskiej partyzantki (Żołnierzy Wyklętych) nazywając ich bandami podziemia.
  1963r. – Papież Jan XXIII ustanawia Stanisława ze Szczepanowa, zdrajcę skazanego przez ówczesnego mu króla Polski na śmierć za zdradę w 1079, roku patronem Polski. [1]

  1980' – Co szósty ksiądz (16.66%) współpracuje z PRLowskimi Służbami Bezpieczeńśtwa donosząc na opozycję i zwykłych obywateli, którzy ufali Kościołowi.

  1980r. 16 Sierpnia – biskup Katolicki Lech Kaczmarek odmawia odprawienia Mszy dla strajkujących stoczniowców w Gdańsku. Dopiero po porozumieniu z komunistycznymi władzami PRL msza zostaje odprawiona.

  1980r. 17 Sierpnia – współpracujący z władzami PRL prymas Wyszyński potępia w swoim kazaniu strajki na Stoczni, zaleca powrót do pracy.

  1983r. - Jan Paweł II zatwierdza nowy Kodeks Prawa Kanonicznego, który zmiejsza wagę przestępstw seksualnych duchownych Katolickich wobec małoletnich. W efekcie tego Kościół Katolicki staje się bezpieczną przystanią dla księży pedofili, którzy wykorzystują dzieci na całym świecie jak i w Polsce.

  1989r. - Powstaje Komisja Majątkowa mająca zwrócić zagrabione Kościołowi Ziemie, jej działanie nie jest kontrolowane przez żadneurzędy. Komisja fałszowała dokumenty, zawyżała obszary i zaniżała ceny gruntów przejmowanych przez Kościół. Nastąpiło i trwa dotej pory rozkradanie ziem Polskich przez Kościół Katolicki i Watykan.

  1998r. - Polska ratyfikuje Konkordat, który przyznaje Kościołowi Katolickiemu przywileje na terenach 3 Rzeczpospolitej Polskiej jakich nie mają inne związki wyznaniowe. Od tej chwili polscy podatnicy są okradani przez Kościół Katolicki i Watykan z ich ciężko zarobionych pieniędzy.

  2001r. - Papież Jan Paweł II w dekrecie "O ochronie świętości sakramentów" nakłada klauzulę tajności na przestępstwa seksualne księży - "sprawy te objęte są sekretem papieskim" - co powoduje jeszcze silniejsze tuszowanie przestępstw seksualnych dokonywanych przez kapłanów Kościoła Katolickiego wobec dzieci – w tym polskich dzieci.

  2013r. - Arcybiskup Józef Wesołowski oraz ksiądz Wojciech Gil zostają oskarżeni o dopuszczanie się czynów pedofilskich na Dominikanie, Wojciech Gill przyznaje się do winy.W reakcji na odkrycie skandali pedofilskich w Kościele Katolickim Arcybiskup Józef Michalik przerzuca winę za pedofilę w Kościelena molestowane dzieci i rodziców twierdząc, że winę ponoszą rozwodnicy i edukacja seksualna, a nie molestujący dzieci księża katoliccy.

  2020-2021r. – Pod naciskiem Katolików i z ich inspiracji obowiązujący w Polsce kompromis aborcyjny został anulowany wyrokiem pseudo sędziów TK będących fanatycznymi katolikami, co spowodowało zgon kobiety; która osierociła swoje pierwsze dziecko; której to kobiecie odmówiono wykonania zabiegu ze względu na zmianę interpretacji prawa przez katolickich sędziów zasiadających w TK.

  Grudzień 2021 – W Białymstoku szpital odmawia kobiecie dokonania aborcji płodu bez mózgoczaszki, który nie ma szans na przeżycie i mimo opini lekarzy, że przesłanka do wykonania zabiegu istnieje, powołując się w swoich działaniach na wyrok pseudo-TK i na opinię Katolickiego związku prawników Ordo Iuris.

  #religia #katolicyzm #bekazprawakow

  Bibliografia (w trakcie przygotowania/robocza):
  [1.1] „Bolesław Śmiały – Szczodry i biskup Stanisław dzieje konfliktu” – Tadeusz Grudziński, wyd. Universitas 2010, ISBN: 97883-242-1251-4
  [1.2] „Kryzys rządów Bolesława Śmiałego. Polityka i jej odzwierciedlenie w literaturze historycznej” – J. Powierski, wyd. Marpress Gdańsk 1992, ISBN: 83-85349-11-1
  pokaż całość

 •  

  Nie wiem dlaczego tego dziś nie było z płomieniem. #hipokryzja #pis tu jest jak na wyciągnięcie ręki

  #bekazpisu #tvpis #tvpiscodzienny #polityka #warszawa #nauka #wiedzmin

  źródło: ei_1642709773767.jpg

Osiągnięcia (3)