•  

  Wyrasta nam w Polsce nowe pokolenie

  Pokolenie XD

  Bo jak inaczej można zareagować patrząc na to dokąd zmierza nasz kraj (służba zdrowia, sądownictwo, edukacja, infrastruktura energetyczna) i jakie rozwiązania proponują "nasi" politycy?

  XD

  pokaż spoiler Zapraszam serdecznie do wymieniania się spostrzeżeniami i do dyskusji XD #polityka #zalesie #xd #pokoleniexd
  pokaż całość

 •  

  Ostatnio zastanawiam się dlaczego w tym kraju nie ma chociażby jednej rozsądnej partii na którą można byłoby oddać z czystym sumieniem głos?

  PiS - katolicko-pseudopatriotyczni socjaliści, kupowanie głosów przez rozdawnictwo, brak konkretnej polityki rozwoju, byle tylko nachapać się i utrzymać u władzy
  PO - 0 jakiegokolwiek planu (przynajmniej w moim mniemaniu), jedynie mówienie, że jest się anty-PiS. Schetyna jest tak niecharyzmatycznym człowiekiem że na prawdę zastanawiam się, jak jeszcze może rządzić taką partią.
  Wiosna - wydymała swoich wyborców
  Kukiz - j.w.
  SLD - przyznaję się, nie mam zielonego pojęcia o ich programie
  PSL - chorągiewki bez żadnego konkretnego planu, elektorat wiejski więc tak czy siak nie jestem ich grupą docelową
  Konfederacja - szury, antyszczepionkowcy, zagorzali katolicy - jednym słowem mieszanka conajmniej dziwnych dla przeciętnego człowieka środowisk

  Czy na prawdę w tym kraju nikt kto nie ma RiGCZu nie pcha się w politykę?

  - wybudowanie elektrowni atomowych w Polsce, odchodzenie od węgla (tym samym zamykanie STOSUNKOWO powoli kopalni węgla w Polsce, wiadomo, że nie zrobi się tego od razu).
  - zmniejszenie patologii pod nazwą przywilejów emerytalnych
  - wypieprzenie 500+ pod postacią w której się znajduje (można zamiast tego wprowadzić ulgi podatkowe dla pracujących)
  - zwiększenie kwoty wolnej od podatków
  - ujednolicenie VAT, zakończenie patologii urzędniczej w US i płaceniu zaległego po 5 latach podatku
  - realna reforma sądownictwa, to znaczy zmiana przestarzałych na dzień dzisiejszy i niepraktycznych przepisów k.p.c., k.p.k. i k.p.a.
  - zwiększenie płac dla kluczowych dla państwa sektorów publicznych (medycyna, edukacja [sic!], sądownictwo [sic! chociażby patrząc na statystyki ile pracowników sądów w ostatnich latach się pozwalniało to może nam się szykować za parę lat sytuacja jak z pielęgniarkami]
  - skończenie z patologicznym finansowaniem kościoła i innych organizacji (które przykładowo prowadzi w tym momencie osoba związana z członkiem PiSu [przykład abstrakcyjny])
  - uproszczenie popieprzonego pod pewnymi względami prawa (można byłoby wymieniać kilkanaście minut bądź i godzin)

  Czy to są jakieś radykalne pomysły dla jakiejś partii? Czy te pomysły są złe? Czy może po prostu w naszym państwie nie ma czasu na politykę której owoce można zbierać nie od razu (vide 500+) lecz przykładowo za 5 bądź 10 lat?

  Jako stosunkowo młoda osoba czuję, że nikt tak na prawdę nie jest w stanie mnie w tym kraju sensownie reprezentować i mogę głosować jedynie na mniejsze w moim mniemaniu zło...

  #gorzkiezale #oswiadczenie #neuropa #4konserwy #polityka
  pokaż całość

 •  

  - Szefie ja się przedstawię Zielonka z #pokazmorde
  - Przecież to widać od razu ale tak. Najpierw... Najpierw zobaczyłbym gorące. Gorące z nsfw, bez polityki. Gorące z nsfw bez polityki powiedziałem. Prawo pascala kto na nocnej taguje zapierdala.
  - Coś Ci powiem. Zielonko. Z piździchowa. Coś miałaś, ale już tego nie masz, zielonka. - Coś miałaś ale już tego nie masz.
  - Dareczku, prokuratorbooners, 200 plusów.
  - Przychodzisz tutaj wydusić plusy... Od poważnych Mirków? Ty atencjuszu pierdolony. Przychodzisz z pomarańczką który biega po wykopalisku. Teraz powinienem cię zbanować i nikt nic nie powie. A wiesz dlaczego? Ja ciebie pod tagiem nie wołałem. Siadaj Pomarańczka, nigdzie nie idziesz. Siadaj. A ty Zielonka wstajesz i idziesz. I czekasz na moje posty. A jak na feed przyjdą, to mówisz tak proszę pana, dwadzieścia plusów proszę pana, trzydzieści plusów też może być, i pięćdziesiąt też Panie Bordo się znajdzie. Czy chcą Mireczki może rozdajo? Tak zapytasz atencjuszu. Czy chcą Mireczki może rozdajo? A rozdajo musi być drogie i ustawione. Jak posty z polityki.
  - E... Elegancko Szefie.
  - Powiesz jeszcze słowo i cię zczarnolistuję

  pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°) #heheszki #slepnacodswiatel
  pokaż całość

 •  

  No po prostu Monty Python. twierdzą właśnie w Wiadomościach że nasz wzrost PKB jest spowodowany dawaniem pieniędzy rodzinom XD tego się nie da wymyślić.

  #wiadomosci #bekazpisu

 •  

  A tak się czepialiście UE że podejmuje się tematu praworządności w Polsce. Praworządność pełną gębą kiedy władza wykonawcza szkaluje dla swojej korzyści władzę sądowniczą. Najgorsze jest to, że pan magister ziobro (celowo z małej litery) nie poniesie z całej tej afery żadnych konsekwencji. Najwyżej zamkną go gdzieś w kabinie w Bieszczadach bez dostępu do internetu na miesiąc, góra dwa jak Macierewicza i Pawłowicz. Typowe Janusze i Grażyny i tak mają ten temat w głębokim poważaniu.

  Trójpodział władzy? A komu to potrzebne, co to takiego? W żadnym wypadku.

  Ważne że jest 500+.

  #aferaplebiaka #bekazpisu #prawo #polityka #4konserwy #neuropa
  pokaż całość

  +: P................e, GordonL +92 innych

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika jedenastywrzesnia

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.