•  

    #xbox #microsoft #ps5
    Z perspektywy biznesowej Xbox musi kupować studia, gamepass to model który wymaga regularnych dużych premier co 2-3 miesiące. Padło na activision - call of duty nie nadąża za robieniem co roku nowej gry z serii i jednocześnie dbaniem o warzone, w dodatku skandal z blizzardem. Call of duty to idealna gra do gamepassa, bo co roku będzie nowe call of duty którego i tak nikt nie chce kupować bo co roku wychodzi nowe i nie ważne w jakim gra jest stanie i jakie ma oceny na metacritic bo i tak je ludzie kupują masowo.

    Co powinno zrobić Sony? Z perspektywy gracza odpowiedzieć kupnem innego studia, ale z perspektywy biznesowej raczej nic. Xbox mógł za tę kasę kupic EA i ubisoft jednocześnie, ale EA to głównie fifa, wiec nie da sie robić z tego exów bo Federacja Fifa nie pozwoli, ubisoft nie wydaje tak często asasynów, na take two nie ma tyle pieniędzy. Czy jest sens kupować Square enix? Imo nie, bo i tak Final fantasy to ex na PlayStation, gracze xboxa nie grają w japonskie gry, podobnie sega, capcom czy bandai namco itp itd. Sony zwyczajnie nie zyska nic na tym, dlatego inwestuje w rynki azjatyckie takie jak Chiny (inkubator ChinaHeroProject), Malezja, i próbuje podkupywać outsourcingowe studia które faktycznie robią większość roboty przy grach np. przy grafice i mogą pomagać przy wielu projektach.

    Tl;dr Sony postawiło na strategie globalną, ms idzie all in w subskrypcje wiec muszą kupować gotowe studia które robią IP do modelu subskrypcji.
    pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika jemzgnitejablka

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.