•  

  #anonimowemirkowyznania
  Jest kilka osób w internecie, (głównie wypok i 4p) które strasznie mnie denerwują. Mianowicie chodzi o nic innego jak przebranżowienie. Jest to temat wywołujący siarczysty ból tyłka u pewnej grupy osób związanych/niezwiązanych z IT. O co chodzi? Większość ludzi ma ciężko w kraju, wystarczy spojrzeć na zarobki - średnią i medianę. Co najmniej połowa kraju nigdy zobaczy pensji wyższej niż 4000 złotych miesięcznie. Jeśli tacy ludzie mieszkają w dużym mieście(Kraków, Warszawa itd) to żyją na śmiesznym poziomie za taką pensję. Są ludzie, którzy skonczyli kilka kierunków studiów i lądują na kasie czy magazynie, bo nie ma dla nich pracy. I co mają zrobić ci ludzie, poddać się? Żyć za podłą pensję?

  Wiele z tych osób, którym strasznie kibicują idą w programowanie. Ale wystarczy sobie wejść tutaj na wypok lub na 4p aby zobaczyć setki negatywnych i zniechęcających komentarzy. Dlaczego chcecie odebrać tym ludziom nadzieję? Naprawdę bawi to was, że ktoś pracuje na magazynie za 2500 miesięcznie i musi za to utrzymać rodzinę?
  Jakie wyjście ma taki człowiek? Przecież dla takich osób programowanie to często jedyna deska ratunku. Znam przykłady osób mi znajomych, które w przeciągu kilku miesięcy wykonały masę nauki własnej, tworzyły własne projekty i dostały się bez studiów do branży IT. Nie zarabiali wcześniej więcej niż 3000 złotych miesięcznie, nie mieli szans na awans, zmianę pracy.

  Branża IT jest dzisiaj wybawieniem dla wielu polaków, dlatego jest taka konkurencja na rynku pracy. Większość nie zarobi 15k i nawet na to nie liczy, ludzie idą w programowanie bo tam mają realną szansę na zarobki 6000 - 10 000 po kilku latach, taka kwota wystarczy im już na spokojne życie. Mimo to wielu ludzi próbuje tym zdesperowanym ludziom zaszkodzić, sieją złe komentarze, wymyślają bajeczki, aby jak najwięcej ludzi zniechęcić do branży IT. Tak jakby sami bali się o swoje stanowiska.

  Ja z całego serca kibicuje wszystkim, którzy pragną się przebranżowić i zacząć godnie żyć w tym kraju, gdzie większość ludzi wegetuje. Powstało wiele mitów na temat #programowanie ale prawda jest taka, że jest to obecnie najłatwiejszy sposób na przebranżowienie i zarabianie godziwej kasy. Programowanie jest w gruncie rzeczy bardzo proste, istnieją tysiące poradników od A do Z. Ludzie będa wam wmawiać bzdury, że trzeba mieć studia, predyspozycje - to absurd. Ludzie będą wam pisali wiele negatywnych opinii, byle was zniechęcić. Jako osoba pracująca w branży wiem, że każdego można nauczyć programowania, bo to jest bardzo prosty zawód. Wystarczy mieć determinację do nauki kilka godzin dziennie przez pół roku do rok czasu i można znaleźć pracę. Więc jeżeli czytają mnie osoby, którym w życiu nie wyszło lub takie, które chcą się przebranżowić - próbujcie. Wiele osób będzie was zniechęcało, żebyście sobie odpuścili, ale to wasze życie i wasz wybór, wielu ludzi zmyśla. Ofert w branży będzie przybywać, coraz więcej firm przybywa do Polski zzagranicy, wiele zawodów za kilka lat zostanie zautomatyzowanych, dlatego już teraz pomyślcie o swojej przyszłości. Oczywiście, konkurencja na rynku pracy jest spora, bo po prostu wielu ludzi jest zniszczonych niskimi zarobkami i każdy szuka godziwej pracy.

  Sam byłem na waszym miejscu i też się długo zastanawiałem, czytałem opinie, kilka raz się po drodze zniechęciłem. Ale nie poddawałem się, zrobiłem własne projekty i udałem się na rozmowy, było ciężko, ale zamieniłem ciężka pracę fizyczną na przyjemną i w miarę prostą pracą programisty w ciepłym biurze. Nie było łatwo, pół roku zajęła mi nauka programowania po pracy, kolejne pół roku szukałem pracy bo nikt nie chciał mi dać szansy. Ledwo zdałem maturę, nie mam ukończonych studiów, całe życie pracowałem fizycznie. Ale już w pierwszej pracy dostałem tyle samo na start, ile zarabiałem w poprzedniej. Dali mi szansę, bo wykazałem olbrzymią determinację i zapał do pracy, pokazałem, że potrafię programować rozwiązując zadanie egzaminacyjne. Teraz po 2 latach zarabiam już prawie 2 razy więcej.

  Dlatego apelują do wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze i godnie żyć - nie słuchajcie wypowiedzi na wykopie i 4p na temat programowania - jedyną prawdziwą rzeczą jest to, że jest wielu kandydatów. Jeżeli są tutaj ludzie tacy jak ja byłem kiedyś, zdesperowani, szukający lepszego sposobu na życie - nie słuchajcie innych, próbujcie. Prędzej czy później znajdziecie pracę, bo miejsc pracy będzie przybywać. Zarobki są świetne póki co i nie zanosi się, aby miały spadać. Dostanie pierwszej pracy to naprawdę piekło, ale potem jest tylko coraz lepiej. A w mojej pracy na ponad 150 programistów, testerów, devopsow tylko niektorzy mają studia informatyczne, większość skończyła inny kierunek techniczny, sporo ludzi jest po jakiejś politologii,a jest jeszcze sporo ludzi bez studiów.

  #programowanie #naukaprogramowania

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  pokaż całość

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: Siedzę w IT i rekrutuję osoby do swojego zespołu. Jeśli faktycznie ktoś podchodzi do przebranżowienia poważnie to nie ma problemu, ale takich coraz trudniej wyłapać z setek CV. Niestety większość nasłucha się o ogromnych zarobkach w IT, zrobi kurs po którym nawet pętli nie zrobi bez googla i chce minimum 6 tys na rękę... Dodatkowo firmy rekruterskie same organizują kiepskie kursy, obiecują po nich niewiadomo jakie zarobki i wciskają potem tych absolwentów swoim klientom by tylko prowizję zgarnąć. A taki delikwent po takim kursie nic nie umie a chce sporę pieniądze bo tak mu na szkoleniu powiedzieli że jest tyle wart. Kiedyś od jednej firmy dostaliśmy około 100 CV takich kursantów. Po przesiewie zostały trzy, ale na spotkaniu też odpadły. Moda na IT zabiła trochę rynek juniorów. W naszej firmie, jak w wielu innych, przestawiliśmy się tylko na rekrutacje minimum regularów z dobrym doświadczeniem bo szkoda czasu. Znajomy miał nawet księdza na rekrutacji... pokaż całość

  • więcej komentarzy (104)

 •  

  Za każdym razem, gdy ktoś pochwali się samochodem kupionym z salonu w cenie poniżej 100 tys. zł XD

  #samochody #motoryzacja #heheszki #humorobrazkowy

  źródło: shared.jpg

  •  

   @M4711: kupowałem nowe auto z salonu. Ford za 125 tys po rabacie - katalogowa ponad 140 tys. Szukałem wcześniej używanego nawet przy pomocy firmy ktora sie na wykopie udziela. Roczne auta dema ściągają. Za ten sam model roczny z przebiegiem 15k chcieli 123 tys. A to była najlepsza oferta jaka znalazłem na roczny model. Fakt od ceny katalogowej taniej ale od ostat3cznej jjz nie bardzo.

  • więcej komentarzy (94)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika justice_league

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi justice_league

Osiągnięcia (1)