Dzień Dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Mireczki pocieszcie mnie (╯︵╰,) Mam 21lvl, studiuje, pracuje i nie wyróżniam się szczególnie od innych ludzi. Dziś o 20 mam wyniki badania krwi gdzie możliwe, że wyjdzie chłoniak albo białaczka co podejrzewa lekarz… Zastanawiam się jak to przekazać rodzicom i dziewczynie z która się spotykam…
  #zalesie #rakcontent #zdrowie #medycyna #pomocy #przegryw #gownowpis pokaż całość

 •  

  Zauważyłam, że wybił mi papieżowy czas nauki w zeszłym tygodniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Tydzień skończyłam z takim wynikiem:

  1. Węgierski: 10 godzin, 10 minut i 22 sekundy
  2. Programowanie: 9 godzin, 28 minut i 56 sekund
  3. Angielski: 33 minuty i 35 sekund
  4. Product skills, czyli nauka rzeczy przydatnych w pracy product managera: 1 godzina, 24 minuty i 14 sekund

  Przemyślenia z tego tygodnia:

  ---> Jeżeli chodzi o węgierski i programowanie, to dobrnęłam do momentu, kiedy nauka przestała być obowiązkiem i czymś, przed czym uciekałam, a zaczęła być przyjemnością, do której rzeczywiście dążę i którą wybieram, jak mam chwilę wolnego. Oczywiście wiem, że jak przestanę, to wszystko wróci do stanu początkowego, dlatego staram się, żeby nawet w najsłabsze dni zrobić coś, cokolwiek (mogą to być 3 fiszki z węgierskiego i 1 wideo na Courserze - cokolwiek).

  ---> Niestety, taką blokadę mam jeszcze w przypadku angielskiego i nauką rzeczy przydatnych w pracy - chociaż obie te rzeczy mnie interesują, to podświadomie bardzo mocno kojarzą mi się - no właśnie - z pracą, co sprawia, że po godzinach są dość odpychające mimo, że jak już zacznę się ich uczyć, to są naprawdę ciekawe. Tu muszę jeszcze popracować nad zmianą mindsetu.

  ---> W przypadku programowania umiem jeszcze za mało, żeby komfortowo zejść z obranej ścieżki (Meta Front-End Developer program na Courserze), przy okazji jakiś trudniejszych lub gorzej wytłumaczonych w kursie konceptów uzupełniam wiedzę informacjami z internetu. W przypadku węgierskiego za to powoli rozszerzam sobie materiały o dodatkowe źródła. W tym tygodniu zaczęlam bardziej przykładać się do nauki gramatyki, bo - wstyd przyznać - po tak długim czasie wciąż sadzę głupie błędy w odmianie czasowników. Kupiłam sobie dodatkowo książkę - wywiad z chyba jednym z najbardziej znanych Węgrów, czyli Mihály Csikszentmihály, twórcą koncepcji flow.

  ---> W sumie to się jaram, bo czuję, że rzeczywiście wiem więcej, niż wiedziałam przed tymi 21 godzinami i 37 minutami (ʘ‿ʘ)

  Myślałam, że podsumuję 30 dni z codziennym węgierskim i programowaniem na blogu, ale w międzyczasie wpadłam na (chyba) lepszy pomysł, z którym spróbuję niedługo coś zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #naukaprogramowania #naukajezykow #rozwojosobisty #jezykiobce #wegierski #angielski #chwalesie
  pokaż całość

  źródło: Screenshot 2022-11-20 at 20.35.24.png

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kacper1302

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)