•  

  Mirki czy rejestrował ktoś z was JDG bez stałego miejsca wykonywania działalności i rejestrował się do vat? Czy są z tym jakieś problemy?

  Działaność chce zarejestrować z adresem domowym (współwłasność domu w Krakowie), a mieszkam obecnie w Warszawie w wynajętym mieszkaniu. Właściciel nie chce by była w nim prowadzona dzialnośc - ok, spoko, w większości usługi i tak będą wykonywane u klientów albo zdalnie z dowolnego miejsca (np. coworking itp.)więc powiedzmy, że nie będę wykonywał działalności w mieszkaniu.

  Wiem, że przy rejestracji do vat trzeba podać adres zamieszkania, więc w tej sytuacji musi to być adres w Warszawie. Czy może być jakiś problem z rejestracją do vat w takiej sytuacji? Ktoś miał podobną sytuację? I czy na wystawianej fakturze w takim układzie trzeba wpisać adres zamieszkania właśnie?

  #podatki #urzadskarbowy i dorzucam #programista15k bo podejrzewam że część osób z branży mogła mieć podobną sytuacje ;)
  pokaż całość

  •  

   Witam Mirka, przypadek również z Krakowa, nie mam podanego adresu w rejestrze VAT. Ba, sama księgowa twierdziła, że to niemożliwe a jednak panie z urzędu skarbowego do którego trafił mój wniosek stwierdziły podczas rozmowy ze mną, że pracę mogę wykonywać z dowolnego miejsca w którym mam dostęp do internetu i adres prowadzenia działalności nie będzie wymagany. Księgowa zdziwiona, ja zdziwiony ale również zadowolony. Polecam zadzwonić do US i się dopytać, tam serio nikt nie gryzie, no chyba że ma zły dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  • więcej komentarzy (7)

 •  

  A Wy nadal crudy i 15k na b2b ? Na Julce scrumasterskiej po filologii to nie robi wrażenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #scrum #programista15k #agile #zarobki #praca

  źródło: sm.PNG

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kacper93k

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)