Hi!

 •  

  Mirki i Mirabelki, którzy na codzień pracują jako programiści w obojętnie jakiej technologii - pytanie do Was.

  Załóżmy, że pracujecie sobie w super prosperującej firmie, hajs leje się strumieniami, szefostwo nie januszuje i w ogóle jest tak zajebiście, że nie zamierzacie się stamtąd ruszyć.

  Pytanie do Was - czy w trakcie godzin pracy lub po poświęcacie czas na bycie na bieżąco z nowinkami? Mam tu na myśli czytanie artykułów branżowych, eksplorowanie możliwości nowego frameworka, własny projekt poboczny etc.

  Jesteście pasjonatami, uwielbiacie to, co robicie do tego stopnia, że każdą wolną chwilę spędzacie na tworzeniu swoich rzeczy? A może macie podejście takie, że traktujecie swoją pracę jak każda inna, do której przychodzi się na 8, a po 16 zapominacie o tym co działo się w biurze i jedyne o czym myślicie to by jak najszybciej wrócić do domu, zjeść obiad i obejrzeć film/serial/zrobić cokolwiek innego?

  Osobiście traktuję pracę programisty jak pracę tak jak każda inna - absolutnie nie jest to moja pasja (przekwalifikowałem się z administratora Linux/technika IT na programistę bo lepsza kasa, większe zapotrzebowanie etc.), tylko uważam, że mam paranoję, bo muszę być na bieżąco, bo jak nie to nie znajdę szybko pracy w razie gdyby mnie z obecnej wywalili i codziennie sprawdzam reddita i dzona czy pojawiły się jakieś artykuły, w poszukiwaniu czegoś co mogłoby mi się przydać w pracy. Nawet przeglądam raz na jakiś czas oferty pracy by zobaczyć co teraz jest trendy tudzież jazzy w firmach, które się ogłaszają. I myślę, że odpuszczę to sobie, nie będę zaprzątał sobie głowy wiadomościami, które mi się nie przydadzą do wykonywania codziennych zadań, tylko gdzieś tam z tyłu głowy mam jakieś przeświadczenie typu "o, dobrze wiedzieć, że coś takiego wyszło". Co tam, najwyżej prześpię 5 nowych wydań technologii w której pracuję, a o nowościach dowiem się pocztą pantoflową xD, a po pracy będę grał w grę albo przeglądał internety w poszukiwaniu głupot.

  A uczyć się będę tylko w razie potrzeby, nic na zapas. Jak przyjdzie czas na nową pracę to wtedy pouzupełniam zaległości i odświeżę teorię.

  Jak musisz napisać "usuń konto", albo "puknij się w łeb" no to śmiało, chociaż bardziej liczę tutaj na opis Waszego podejścia do tematu wyżej nakreślonego.

  #programowanie #pracait #it #programista15k #naukaprogramowania
  pokaż całość

  •  

   @matwes:

   Ogólnie bez ciśnienia u mnie. W pracy wyznaczyłem sobie - o ile nie ma dużego parcia na bieżące rzeczy - czas około godzinki na samodoskonalenie, czytanie artykułów etc. Po pracy już średnio więc się tym zajmuje. Od czasu do czasu jakaś książka techniczna jak się nudzę, tudzież kilka-kilkanaście godzin w tygodniu na jakieś pet projekty w domu.

   +: matwes
  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Cześć Mirki, chciałbym zmienić swoją branżę i trochę życie. W internecie pojawiają się kursy java, java+android, javascript. Kursy są zaoczne od 4-7 miesięcy. Twierdzą, że 81% kursantów znajduje prace w nowym zawodzie. Nie chce podawać nazwy by nie robić pseudo reklamy. Poradzicie czy takie kursy są w stanie mnie czegoś nauczyć od 0 do możliwości rozpoczęcia pracy jako młodszy programista (jak mam gotowy skrypt java jakieś strony to go mniej więcej rozumiem i potrafię sobie np samodzielnie coś "przerobić")? Samodzielnie mi się ciężko uczy wolałbym właśnie zapłacić i by ktoś mnie wszystkiego nauczył, tylko pytanie czy to ma sens? Kurs kosztuje od około 7-11 tys zł. Czy po takim kursie jestem w stanie znaleźć pracę od 3-5 tys zł netto na rękę w dużym mieście (trójmiasto)? Co lepiej java, javascript (jakie różnice dla początkujących i wiążące się z tym konsekwencje)? Zmiana pracy też by nie polegała na zmianie z piekarza na programistę, mam kontakt z IT. Dzięki za porady, mam nadzieję, że nie zrzucicie zielonki na drzewo/ #programista15k #programowanie #java #javascript #it #praca pokaż całość

 •  

  Mirki pomocy
  Przy instalacji JDK 8 update wyskakuje okno jak na zdjęciu.
  Próbowałem instalować jeszcze raz nie pomaga. Jak to rozwiązać
  #programowanie #naukaprogramowania

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kaervek

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)