•  

  #perfumyptasznika #perfumy 8/50

  Hej, za mną tydzień publikowania. Myślę, że to wystarczająco dużo, by spytać Was o opinię co do recenzji i wystarczająco mało, by zdążyć coś poprawić ;) Może powinienem coś zmienić, co Wam się podoba, z czego mógłbym zrezygnować, co podoba Wam się mniej? Może codzienne recenzje to za dużo i nie chcecie aż takiego spamu? Będę wdzięczny za każdy znak / sygnał.

  Hanae Mori HM EDT (1997)

  Niewiele jest takich perfum, którym można przypisać tylko jedną cechę i w jej obrębie się zamknąć. Wyczerpać temat jednym słowem. No bo Sauvage jest: komplementogenny ale i wtórny i linearny. Invictus syntetyczny oraz mdły. Kouros zwierzęcy, czysty, brudny i aldehydowy jednocześnie. Dior Homme – szminkowy, pudrowy i elegancki. Etc etc. W przypadku dzisiejszego omawianego zapachu jest jedno słowo, które wyczerpuje temat i doskonale oddaje charakter tego zapachu. Hanae Mori HM EDT są po prostu... radosne.

  Serio, z perfum które poznałem nie ma innego zapachu, który tak potrafi poprawić humor, podnieść na duchu, wręcz „rozbawić” nos złożonością i lekkością kompozycji. Mamy tutaj nuty kwiatowe w postaci róży czy jaśminu, aromatyczne lawendę i tonkę, wanilię z czekoladą oraz cytrusy i czarną porzeczkę. Przecież to brzmi jak prawdziwa bajka! Najbardziej wyraźna jest tutaj cytryna, ale nie jest ona kwaśna, raczej taka zasypana w cukrze, kandyzowana. Choć słyszałem też opinię, że to cytryna znana z odświeżacza do łazienek, ale chyba się jeszcze z takim nie spotkałem ;) Na pierwszym planie gra więc cytryna, w tle majaczy cały gąszcz kwiatów, a całość do bazy przechodzi w ambrowo-drzewno-czekoladowo-waniliowe akordy. Co ciekawe, ostatnia z nut nie jest taż tak mocno wyczuwalna, jak możecie wyczytać z wielu recenzji. Jeśli te perfumy są gourmand, to według mnie nie za sprawą czekolady, ale dzięki tej kremowej, cukrowej cytrynce i musującej porzeczce. Trochę tak jak w Allure Homme Edition Blanche od Chanel, tam też super gra wanilia z cytryną. Dużo fajniej zaznaczają się tutaj w bazie cedr czy ambra.

  Nie są jednak dla każdego – nie wyobrażam sobie siebie noszącego je jako swój signature scent, wiem też że nie każdemu mężczyźnie podejdą, za to z powodzeniem mogłoby je nosić wiele kobiet. Plusem jest niewątpliwie ich wysoka uniwersalność – będą odpowiednie na każdą porę roku i dnia, chyba z wyjątkiem bardzo upalnego lata. Myślę, że warto je przetestować w różnych temperaturach, bo mają tyle fantastycznych nut, że wyobrażam sobie jak wręcz tańczą i iskrzą na skórze (jeśli przesadzam z egzaltacją, to koniecznie dajcie znać xD). Wspaniała, wesoła, odważna kompozycja. Może nie na co dzień, ale na poprawę humoru – zdecydowanie.

  Ocena zapachu: 8/10

  Cena: 80-100 zł
  Fragrantica
  Parfumo
  pokaż całość

  źródło: 8. Hanae Mori HM.jpg

 •  

  MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE
  SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2020


  Minął 34 dzień wakacji

  Na mapie pojawiły/ło się :

  6 - wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w przeciągu ostatniej doby

  Suma wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji :
  220

  Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji :
  234

  INTERAKTYWNA MAPA WYPADKÓW - możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

  pokaż spoiler Zachęcam do szukania artykułów na temat danych wypadków i wklejania ich w komentarzu


  Źródło - pochodzenie mapki

  Źródło dodatkowych staystyk

  Dlaczego mapa została podzielona w taki spodób

  #smiertelnewypadki <--tag do obserwowania
  #policja #polskiedrogi #wypadki #bezpiecznewakacje
  pokaż całość

  GIF

  źródło: 74EBFCD2-13FC-4703-AF67-0FBD8575AF08.gif (690KB)

 •  

  Wróciwszy do swego gabinetu, prezes Poczty Polskiej zauważył, że Sasin podejrzanie kręci się w pobliżu kart wyborczych. - Co tu robicie, Sasin? - srogo zapytał.
  - Czekam na tramwaj - odparł Sasin.
  - W porządku! - rzucił Zdzikot, wychodząc. Ale na korytarzu pomyślał: Jakiż u diabła może być tramwaj w moim gabinecie? Zawrócił. Ostrożnie zajrzał do gabinetu. Sasina nie było.
  - Pewnie już odjechał - pomyślał Zdzikot.

  ---------------------------------------

  Sasin wolnym krokiem zbliżył się do lokalu wyborczego. Zapukał umówione 77 razy. Nikt nie otworzył. Po namyśle wyszedł na ulicę i spojrzał w okno. Tak, nie mylił się. Na parapecie stało 30 mln pakietów wyborczych - znak wpadki.

  ---------------------------------------

  Sasin się zamyślił. Spodobało mu się to, więc zamyślił się jeszcze raz.

  ---------------------------------------

  Rok 2023
  Dom Sasina okrążyło CBA
  -Otwieraj! - krzyknęli funkcjonariusze
  -Sasina nie ma w domu - odpowiedział Sasin.
  Tym sposobem Sasin już po raz 5 przechytrzył CBA

  ----------------------------------------

  Sasin szedł nocą przez las.
  Nagle zobaczył na drzewie świecące oczy.
  Sowa - pomyślał Sasin
  Sam jesteś sowa - pomyślał Banaś

  ----------------------------------------

  Sasin na popijawie u prezesa mocno przeholował. Następnego dnia, żeby rozwiać wątpliwości, wchodzi do gabinetu prezesa i pyta:
  – Słuchajcie, czy domyśliliście się po wczorajszym, że zgubiłem karty wyborcze?
  – Nie – przyznał prezes.
  Sasin odetchnął z ulgą.

  pokaż spoiler Kradzione z Sekcja Polityki Polskiej na FB


  #bekazpisu #sasin #stirlitz #neuropa #heheszki #kradzionezfacebooka
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kakagonzalez

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)