•  

  Uwaga Mirki i Mirabelki! Tydzień temu pokazałem Wam co-nieco o naszej grze, jednak teraz nadeszła pora aby przedstawić Wam lepiej grę dla prawdziwych Bordo świata gier bez prądu, w którą nawet @Oskarek89 (pozdro od postpokerzysty #pdk #poker) nie powstydziłby się zagrać na swoich posiadówkach!

  O co tutaj w ogóle chodzi?

  Arcymag nie żyje. Został zamordowany minionej nocy, w czasie dorocznego rave party czarodziejskiego świata. Nie wiadomo, kto go zabił ani jak; czy morderca dźgał go śrubokrętem w rytm lecącego techno, czy też poproszony o ogień, strzelił Arcymagowi fireballem w twarz. Wiadomo natomiast jedno: któreś z Was jest mordercą! Tylko kto? Nikt z waszej ekipy nie pamięta, co działo się minionej nocy; filmy urwane, ubrania porwane; techno, używki, alkohol, czarna magia. Teraz część z Was jest skacowana, część wciąż pijana, ale nie ma rady – pora przywdziać świecące w ciemnościach czapki detektywów, wyjąć zza pazuch magiczne lupy oraz fajki i znaleźć odpowiedź na pytanie: KTO ZABIŁ ARCYMAGA?!

  Jak to w ogóle działa?

  RAVEHARD, to gra karciana przeznaczona dla 3-5 graczy, osadzona w realiach bliżej niesprecyzowanego, ale bardzo magicznego świata Labamba, pełnego laserów, fireballi, muzyki z lat 80., techno i latexu. I magii. I brokatu. I w ogóle.
  W trakcie rozgrywki gracze muszą współpracować – pokonując coraz to silniejszych bossów – by odkryć w jaki sposób Arcymag został zamordowany. Jednocześnie gracze muszą pamiętać, że mordercą jest jedno z nich – stąd też trzeba uważać na zachowania pozostałych graczy. Sam morderca z kolei – po odkryciu, że to on jest mordercą – musi wykiwać pozostałych graczy i dotrzeć do Komnaty Arcymaga, gdzie zmieni się w potężnego Darkcymaga i po ostatecznej walce z pozostałymi graczami wygra grę.

  Przewidziany czas rozgrywki w RAVEHARD to 90-120 minut, ale długość zależy w dużej mierze od samych graczy i interakcji między nimi. Gracze mogą się wspierać, ale też i sobie wzajemnie przeszkadzać. Mogą się uzdrawiać i wskrzeszać, ale mogą też rzucać w siebie fireballami lub kontrować sobie nawzajem zaklęcia. Mogą uzupełnić manę innego gracza, ale mogą też zmienić cel uzupełniającego manę zaklęcia na samych siebie. A jako że część magów jest jeszcze pijana (albo co najmniej skacowana) niektóre zaklęcia wymagają rzutu kostką, by zobaczyć jaki efekt nastąpi... Oczywiście, gracze MUSZĄ ze sobą współpracować, by pokonać potężnych bossów w pierwszej fazie rozgrywki – ale nie oznacza to, że nie mogą sobie też trochę przeszkadzać; w końcu jedno z nich okaże się przed zakończeniem gry mordercą, więc nie ma co się zaprzyjaźniać.

  Tutaj też, Drogie Wykopki, mam do Was pytanie - czy grywacie w karcianki?Jeśli tak, to na co najbardziej zwracacie uwagę podczas gry? Albo jakie błędy najczęściej popełniają producenci karcianek? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie!

  Ps. W załączniku jedna z postaci z naszej gry :)) czyli Sęp Miłości ;)

  Link do naszej kampanii crowdfundingowej: link tutaj

  #planszowki #grybezpradu #gry #gryplanszowe #kiciochpyta #design #ilustracja #heheszki #rozrywka #mtg #magia #pratchetnadobranoc #harrypotter
  pokaż całość

  źródło: x3.wykop.pl

 •  

  Hej Mirki i Mireczki!

  Przyszedł czas na kolejne #rozdajo !!!

  Jakiś czas temu realizowaliśmy kampanię naszej gry planszowej Penny Dreadfun - być może część z Was pamięta, gdyż kilka gier poleciało do Was w zeszłym roku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  Zachęceni ciepłym przyjęciem Penny postanowiliśmy wrócić tutaj z informacją o nowej produkcji, nad którą pracowaliśmy od pewnego czasu!

  Zbieranie środków (akcja crowdfundingowa) naszej najnowszej giereczki już za 52 dni ujrzy światło dzienne! Z tej okazji postanowiliśmy zrobić #rozdajo ! Za tydzień o 15:00 za pomoca mirkolosu wylosujemy jednego szczęśliwca, do którego trafi giera tuż po wydaniu!

  ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚Warunki: plusujemy wpis! Wysyłka giery naturalnie na nasz koszt.

  ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚Jednak o samej grze mówiąc: RAVEHARD to karcianka inspirowana zarówno przez Magic: The Gathering (bo klasyczek), jak i karcianymi grami wideo, które czasem mogą sobie pozwolić na trochę więcej, niż te bez prądu.

  Link do naszego fanpage:----> Fanpage Ravehard <---- - tu możecie poznać więcej szczegółów i być na bieżąco z naszą kampanią ;)

  Chcieliśmy jednak wprowadzić sporo twistów do klasycznej formuły, stąd też połączyliśmy tradycyjną karciankę z grą towarzyską pokroju Mafii oraz dodaliśmy losowo generowany „Stosik Fabularny”, zbudowany z kart bossów, zdarzeń, etc., który tworzy niejako fabułę gry i prowadzi graczy przez ich przygodę. Sama gra rozgrywa się na corocznej magicznej imprezie czarodziejów, w trakcie której ktoś zamordował Arcymaga – a gracze muszą rozwiązać zagadkę zbrodni, wiedząc, że to jedno z nich jest mordercą.

  Na chwilę obecną w wersji podstawowej gracze wybierają na początku gry swoje talie (klasyczną, współczesną lub majestatyczną – bo to jednak poważna – choć impreza techno - i niektórzy magowie chcieli prezentować się jak najbardziej imponująco); poza tym na stole dostępne są talie zaklęć ogólnych oraz karty czarnej magii, które są bardzo potężne – ale ryzykowne, bo mogą graczom zaszkodzić!

  Jeśli chodzi o setting i art-style, postanowiliśmy spróbować sił w stylistyce lat 80. połączonych z rave party – czyli można spodziewać się dużo kolorów, laserów, nawiązań do końcowych 20 lat minionego wieku, cudownego kiczu, etc. Jednocześnie gra jest komediowa (w nastroju – mechanika jest potraktowana poważnie i ma być podstawą gry!) i rozgrywa się w magicznym świecie, więc mamy różne magiczne stwory pokroju Nieżywiołaków ognia (spala się takowy bardzo szybko :disappointed: ) lub Społem Golemów (czyli niezadowolonych golemów stworzonych przez magów do pracy w sklepach spożywczych) :smile:

  **Co sądzicie o tym pomyśle? ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  Dodatkowo ekstra konkurs! Co każde 100 "serduszek" na naszej stronie kampanii:[ ---> LINK <----] przygotujemy jedną dodatkową grę dla społeczności Wykop :-)

  #gry #planszowki #gryplanszowe #grybezpradu #crowdfunding #humorobrazkowy #humor #80s #pytanie #design #ilustracja
  pokaż całość

  źródło: SowTi8r.png

 •  

  Tak jak mówiłem, #mirkolos został przeprowadzony, a szczęśliwym zwycięzcą jest @Mostar0 ! Mirasku, zgłoś się na PW z adresem do wysyłki, a po zakończeniu kampanii i druku gry, powędruje ona prosto do Ciebie!

  Link do wpisu, gdzie było #rozdajo: https://www.wykop.pl/wpis/38816679/hej-mirki-i-mireczki-jakis-czas-temu-realizowalism/

  #gry #grybezpradu #gryplanszowe #heheszki #crowdfunding #planszowki #80s #design #ilustracja #rozdajo
  pokaż całość

 •  

  Mireczki, sprawa jest dosyć poważna. Nigdy nie prosiłem tutaj o pomoc lecz teraz muszę.

  Za 2 tygodnie mam operację, dosyć poważną. Będzie to plastyka całego biodra łącznie z wstawianą endoprotezą. Mam 24 lata i jestem 7 lat po wypadku ze złamaniem panewki biodra z następstwami w postaci uszkodzonego nerwa kulszowego i kilkoma innymi, przez które po owej operacji będę przez całkiem spory czas unieruchomiony. Tu pojawia się problem, bo będę też bez pracy za czym idzie brak zarobków.

  Tutaj pojawia się moje pytanie, czy ktoś z Was wie jak mógłbym podjąć się jakiejś pracy zdalnej zza komputera? Z rzeczy jakie potrafię to obróbka zdjęć - Photoshop oraz obróbka Video czym zajmowałem się do tej pory przez 5 lat (Premiere Pro). Oczywiście poza tym bardzo dobra znajomość środowiska komputerowego. Nie znakomita, bo programowanie i znajomość linuxa odpadają.

  Jeśli nie możecie pomóc to proszę chociaż o zostawienie plusika, może jak wpis będzie wyżej to znajdzie się ktoś kto będzie mógł mi doradzić.

  Dziękuję i pozdrawiam :)

  #informatyka #praca #komputery #prosba
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kalet86

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)