•  

  Czy warto wymienić xiaomi redmi note 8 pro na 9/10 zwykłą lub pro czy polecilibyście cos innego w tym budżecie? Zależy mi na dobrej baterii i szybkim procesorze żeby się nie wieszał #elektronika #xiaomi #smartfon #android

 •  

  #studia #prawo Ogólnie beka gdy dostajesz kolokwium gdzie są 2 pytania po łacinie i masz się domyślać czego dotyczy ale dzięki temu dowidziałem się że na prawnika się nadaje xdd (w kodeksie nie było tej nazwy)

  •  

   @kamil36xd:

   Najbardziej pojebany przedmiot na mojej uczelni a właściwie prowadzący tak go prowadzą xd (reformatio impeus)
   A jak Ci sąd w uzasie do wyroku apelacyjnego napisze o zakazie reformationis in peius, albo o res iudicata, albo o wnioskowaniu a minori ad maius, albo o onus probandi, albo że nemo iudex in causa sua (bo sądy lubią tak robić), to powiesz Klientowi: "panie, jakieś śmieszne znaczki, nie wiem co to - miałem wykładowcę od czapy"? :)

   Polscy wykładowcy często skrobią po dnie. Ale to Cię nie zwalnia z obowiązku samokształcenia - podręcznika, jak rozumiem, nie czytałeś? Żadnego komentarza do KPK? Bo gwarantuję, że w każdym wielkimi literami będzie ta instytucja w łacińskim brzmieniu w pierwszym-drugim zdaniu.

   ale dzięki temu dowidziałem się że na prawnika się nadaje xdd
   Średnio, skoro nawet po tym kolokwium piszesz o "reformatio impeus" :) Może Cię krzywdzę, może cierpisz na dysłacinnię, ale praca prawnika to jest praca na języku, logika, wnioskowanie, ale i dużo, dużo zapamiętywania - orzeczeń, przepisów, komentarzy, powiązań.

   Bez złośliwości - czemu to sobie robisz, skoro z prawem Ci chyba średnio po drodze (i jemu z Tobą), a mógłbyś np. iść na IT i zostać obiektem pożądania HRówek z LinkedIna, zarabiającym kilkakrotnie więcej i nieporównanie szybciej, w branży która znacznie więcej oferuje i znacznie więcej "wybacza"?
   pokaż całość

  •  

   @Dutch: Uczyłem się tylko z kodeksu łatwo mówić juz na 3 roku jestem i bynajmniej to nie wygląda to tak że ludzie czytają komentarze i podreczniki tylko uczą sie pod egzamin a prawdziwe prawo to sie zaczyna na aplikacji gdzie tak jak mówisz trzeba oprócz kodeksu inne rzeczy. A IT to nie jest tak kolorowo doświadczenie umiejetnosci a jakby nie patrzeć juz na 3 roku jestem i nagle iść w inną stronę to już jest temat po skończeniu studiów. Pracuje w wakacje zagranica u siebie na wsi też roboty się nie boje a głupio by nie spróbować tylko dlatego że ktoś mi odradza. Moje odczucia co do tego nie były odosobnione także można powiedzieć tak wygląda przecietny student prawa :) pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kamil36xd

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)