•  

  Chyba każdy na początku sceny z utratą mocy Goku wyobraził sobie, że Frieza dziabnął go od tyłu :D
  #dragonball #dragonballsuper

  źródło: youtube.com

 •  

  Mirki mam sprawę dotyczącą kolizji samochodu leasingowanego na firmę.

  Miałem taką wczoraj wieczorem, nie wchodząc w szczegóły ,ostatecznie okazałem się winnym kolizji. W moim aucie(tj. nie moim tylko leasingodawcy) jest lekkie wgniecenie na bocznych drzwiach i zarysowanie. I tu pojawia się moje pytanie, jak ma się naprawa przez AC samochodu leasingowanego do utraty składek w 2. aucie prywatnym, w którym jestem wpisany jako współwłaściciel?

  Te rysy i wgniecenie są na tyle nieduże, że waham się czy powinienem to zgłosić leasingodawcy i ubezpieczycielowi (i w konsekwencji stracić zniżki na składki AC?), aby naprawili to w jakimś wskazanym przez nich ASO, czy też naprawić to po cichu we własnym zakresie.

  Dodatkowym faktem jest to, że leasing kończy się w grudniu tego roku i będę chciał wykupić to auto, dlatego też kombinuję, czy zgłaszanie tej szkody do naprawy przez AC to dobry pomysł w myśl podwyższonych(?) przyszłych składek AC na to auto.

  Podpinam @mfind ,a nuż coś doradzicie :) Jeśli ktoś miał podobną sytuację to będę wdzięczny za każdą poradę.

  #mfind #ubezpieczenia #motoryzacja #leasing #oc #ac #samochody
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Nie mam zielonego pojęcia, czemu MVP turnieju zrobili C17. To jakaś ulubiona postać twórców czy co? Z tym siłowaniem pięścią z Jirenem to popłynęli totalnie ;) Chociaż jeśli choć minimalnie poważnie podchodziliby do poziomów mocy(a nie podchodzą) to oznaczałoby to tyle, że Jiren na tyle osłabł z powodu walk, że nawet C17 przez chwilę dawał mu radę. Ale to pewnie tylko taka wisienka na torcie dla C17 na do widzenia ;)

  PS też przy wyszukiwaniu tagu #dragonballsuper praktycznie nic się Wam nie wyświetla z ostatniego tygodnia?
  #dragonball
  pokaż całość

  •  

   Nie mam zielonego pojęcia, czemu MVP turnieju zrobili C17. To jakaś ulubiona postać twórców czy co?
   @kamnow: Akira bardzo go lubi... pierwotnie to on ze siorką miał być głównym antagonistą Sagi, ale producenci namówili go do narysowania czegoś lepszego. Ogólnie Toriyama wielokrotnie pisał, że ze wszystkich Androidów miał największy potencjał i ogólnie często po niego sięgał. A to Super 17, a to Android 35, a to MVP na Turnieju. pokaż całość

  •  

   @kontowykop: MasakoX z TeamFourStar teoretyzował że Jiren musi się skupić na jednym przeciwniku żeby dostosować poziom mocy i technikę.

   Androidy zdaje się nie mają lub nie miały wyczuwalnego ki?

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Mirki mam pytanie, czy macie wiedzę odnośnie stawek różnych outsourcerów dla tego samego klienta.

  Mianowicie jest sobie klient, który wynajął 2 firmy outsourcingowe do rekrutacji na stanowisko IT, do obydwu się zgłosiłem.

  Firma A była jako pierwsza, oferta do firmy [K]lient - X netto na fakturze dziennie.
  Firma B zgłosiła się jako druga, oferta również do firmy K - X +100 netto na fakturze dziennie.

  Obydwie wysłały moje CV, ale jak się dzień później okazało, oferty obu firm były na to samo stanowisko, a że firma A wysłała moje CV jako pierwsza to firma B jest z automatu zablokowana w tej rekrutacji. Nawet gdybym zrezygnował z rekrutacji w A to i tak nie odblokowuje to firmy B dla rekrutacji na dane stanowisko.

  Moje pytanie brzmi: czy jest to możliwe, aby widełki 2 różnych outsourcerów na to samo stanowisko aż tak bardzo różniły się od siebie? Czy może to wynikać tylko z tego, że firma A chce mieć po prostu większą marżę na pracowniku, czy być może firma B po prostu ma wynegocjowane lepsze widełki na stanowisko u danego klienta?

  #rekrutacja #pracait #outsourcing #b2b
  pokaż całość

 •  

  Mirki mam dylemat pomiędzy umową o pracę a b2b. Mianowicie czy jest jakiś prosty wzór na obliczenie stawki B2B mając stawkę brutto na UoP? Dla przykładu, załóżmy że mamy okrągłą propozycję 10k zł brutto, 20 dni urlopu oraz, dla uproszczenia wyliczeń, żadnych innych benefitów. Jaką powinno się zawołać kwotę netto na fakturze miesięcznie/za dzień pracy, aby koszty pracodawcy w porównaniu do UoP były dokładnie takie same?(zakładając, że na b2b weźmiemy sobie 20 dni bezpłatnego urlopu w roku)

  #b2b #kontrakt #firma #zarobki
  pokaż całość

  •  

   @kamnow: nie ma prostego wzoru.

   nikt nie jest w stanie ci matematycznie tego powiedzieć, bo wszystko zależy od zapisów umowy, i czy coś jest dla Ciebie wartościowe czy nie. Czy masz preferencyjny zus czy nie. Czy masz / chcesz wrzucać w koszty np leasing nowej fury, komputera, monitorów czy czego tam.

   Matematycznie będzie to wzięcie całkowitego kosztu pracodawcy przy oup i użycie go z powyższymi parametrami jako kwoty netto na fakturze.
   przy UOP 10k brutto będzie to 12k z groszami
   przy obniżonym zusie wychodzi z tego: 9654.46
   przy pełnym: 9132.37
   https://fakturownia.pl/umowa-o-prace-czy-kontrakt-na-dzialalnosci-gospodarczej

   A to przy optymistycznym założeniu że uda Ci się wynegocjować całkowity koszt pracodawcy jako netto na fakturze, raczej standardem jest dostanie kwoty brutto jako netto na fakturze (chociaż nawet przy całkowitym koszcie pracodawcy się to opłaca ze względu na to że nie jest związany kodeksem pracy, kosztem obsługi kadrowej, wypłacaniem chorobowego przez pierwsze 30 dni w roku itd. co zmniejsza jego ryzyko). Urlopu tu nie liczę bo to zależy czy umowa jest flat rate miesięcznie, za x godzin mieś, stawkę godzinową / dniową itd.

   Tu masz przelicznik przy fakturze na 10k brutto (8k na ręke b2b), pracuj akurat liczy standardowe że kwota brutto to netto na fakturze (przy założeniu małego zus i skali podatkowej 18/32):
   https://zarobki.pracuj.pl/SalaryCalculator?OwnerCompany.SocialInsuranceType=SmallZus&OwnerCompany.TaxType=ProgresiveTax&OwnerCompany.BusinessExpences=0&OwnerCompany.BonusFactor=NotReceive&Salary=10000&SalaryType=Gross&EmploymentContract.Bonus=0&EmploymentContract.BonusFactor=NotReceive&EmploymentContract.WorkPlace=WorkInPleaceOfResidence&EmploymentContract.Settlement=MySelf&EmploymentContract.AccidentInsuranceRate=0.018&MandateContract.Bonus=0&MandateContract.BonusFactor=NotReceive&MandateContract.MandateType=ZusThisEmployeer&MandateContract.AccidentInsuranceRate=0.018&MandateContract.VoluntarySicknessInsurance=&CommissionContract.Bonus=0&CommissionContract.BonusFactor=NotReceive&CommissionContract.DeductibleCostRate=TwentyPercent

   niektóre punkty które różnicują kwotę:
   - urlop - czy jest wpisany w umowę czy trzeba go dodać do kwoty na fakturze, by mieć nadwyżkę jak się nie pracuje, niekiedy jest taka umowa na gębę itd.
   - chorobowe - jak to jest rozliczane, są to dodatkowe specjalne dni urlopowe z limitem x rocznym, dodatkowa kwota która ma to zabezpieczyć, jakiś limit dni z umową na gębę
   jest to też problematyczne w negocjacjach - bo Twój usługobiorca chce mieć wykonaną pracę, tj żebyś pracował i negocjacje chorobowego nasuwają pytania czemu dla Ciebie aż tak ważne itd. na UOP jest to ustalone na poziomie państwowym i nie ma nic do negocjowania więc nie ma takiego problemu.
   A jest to temat niestety istotny, znam kilka takich przypadków że osoby na b2b miały nieco problemów przez to: np. ktoś podczas kitesurfingu złamał nogę z jakimiś komplikacjami i był 2 mieś poza pracą, innego kleszcz ugryzł i był 3 mieś w szpitalu na zakaźnym oddziale zamkniętym by boreliozę wyleczyć, w obu przypadkach dostali wypowiedzenie umowy b2b i musieli liczyć na swoje oszczędności i niskie chorobowe z zusu (płacili minimum więc jakieś grosze dostawali). Oczywiście ryzyko tego jest niskie. Niemniej jednak wypadki się zdarzają. Dla jednego takie ryzyko jest akceptowalne, dla innego nie bo ma np. dzieci żonę na utrzymaniu, a drugi może liczyć na pomoc rodziny itd. i nie ma to dla niego znaczenia.
   - koszty księgowości - trzeba opłacić księgową i poświęcić swój czas który na uop był by wolny, w razie błędu trzeba będzie zapłacić jakąś tam karę, trzeba poświecić trochę czasu na przelewy danin (problemem jest że nie jest to w jeden dzień tylko zdrowotne jest do 10/15, dochodówka do 20, vat do 25 - więc to są przynajmniej dwa dni), zależnie od opcji w księgowości przez internet musisz drukować i wstawiać do segeregatora KPiR, jeżeli masz stacjonarną księgową musisz jej do X dnia miesiąca zawieść / wysłać pocztą faktury (da się uniknąć jak ona może faktury wydrukować ale muszą to być faktury bez podpisów - jeżeli jest potrzebny Twój podpis to musisz wysłać papierową wersję), plus podpisać VAT-7, vat-ue - pewnie możesz nie podpisywać ale w razie kontroli to księgowa raczej nie weźmie na siebie kary za braki (ale to też zależy od księgowej czy na to pozwoli).
   - to że Ty traktujesz umowę b2b jako zastępstwo pracy, nie oznacza że ktokolwiek to tak traktuje, na umowie B2B naprawdę prowadzisz firmę, nie jesteś pracownikiem. Nie masz co liczyć na ochronę kodeksu pracy. W sądzie nie możesz liczyć na to że sąd będzie Cię traktował jako słabsza strona umowy jak to jest przy umowie o pracę. Co oznacza że praktycznie każdy zapis w umowie jest wiążący np. zakaz konkurencji po zakończeniu umowy jeżeli jest w umowie B2B to obowiązuje. Nie ma też limitu odpowiedzialności za wady, straty jeżeli nie ma go w umowie zapisanego (ale umówmy się że przy takich kwotach to raczej mały sens pozywania, więc ryzyko małe).
   - sam sobie dbasz o emeraturę itd jak masz minimalną składkę zus więc musisz sobie odkładać miesięcznie odpowiednią kwotę.
   - ogólnie jest trochę zabawy z dokumentami, itd. dostajesz różne reklamy na głowny adres działalności i trzeba to odbierać z poczty, czasami jakieś info od zusu itd., niby nic wielkiego ale na UOP się nie musiałem z tym pierdzielić

   w tym znalezisku jest jeszcze trochę info: https://www.wykop.pl/link/2655791/comment/29592043/#comment-29592043

   Oczywiście są zalety jak wliczanie w kosztach, więcej kasy którą kontrolujesz, to że możesz robić (o ile umowa Ci nie zakazuje) inne projekty po godzinach, często prowadzi to do tego że masz tyle roboty po godzinach że zaczynasz zatrudniać ludzi i masz prawdziwą firmę.

   Ja osobiście bym nie przeszedł na B2B jakbym miał przelicznik 1:1 z UOP, ja żebym przeszedł musiałem dostać odpowiednią nawiązkę. Ale to każdego decyzja i osobista sytuacja. Imo warto, ale trzeba wiedzieć że to nie tylko zmiana na trochę więcej pieniędzy.
   pokaż całość

  •  

   @kamnow: Realnie na UoP w pracy będziesz 1652 godziny rocznie (lub jeśli przysługuje Ci 20-dniowy urlop to 1700 godzin). To uwzględnia średnią "na chorobowym", urlopy, dni wolne i tak dalej. Jeśli chcesz stawkę "za roboczogodzinę" to mnożysz poniższy wynik * 12 miesięcy i dzielisz przez 1652 lub 1700.

   Aby wyjść "na zero" w porównaniu z UoP (pracodawca zyskuje):
   (1,235*PensjaMiesięcznaNettoUoP+486,43+100)= Wartość na FVAT netto (czyli +23% VAT) za miesiąc pracy.
   Realne wynagrodzenie=PensjaMiesięcznaNettoUoP.

   Aby pracodawca wyszedł "na zero" w porównaniu z UoP (pracownik zyskuje):
   (1,65 * PensjaMiesięcznaNettoUoP)= Wartość na FVAT netto (czyli +23% VAT) za miesiąc pracy.
   Realne wynagrodzenie=((1,65*PensjaMiesięcznaNettoUoP)-100-486,43)/1,235.

   Ile procent wynagrodzenia można zyskać przechodząc na B2B z UoP
   ((1,65*PensjaMiesięcznaNettoUoP)-100-486,43)/(1,235 * PensjaMiesięcznaNettoUoP)
   pokaż całość

   +: kamnow, Vitz
  • więcej komentarzy (1)

 •  

  Ciekawi mnie ten spokoj Quitelli (motomysz z 4 wszechświata). Nawet mu brewka nie tykła jak Jiren walczył z Goku. Może rzeczywiście Ci dwaj niewidzialni to jacyś przekozacy? Albo jest przekonany, że są nie do znalezienia( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #dragonballsuper #dragonball

  •  

   Dla mnie Dyspo jest słabszy od Gohana.

   @fransua: sory ale nie mam pojęcia na czym to opierasz. Ten Yardatani lał Gohana jak pięciolatka. Dyspo swoją szybkością rozniósłby młodego.

   Tylko, że Toppo cały czas do walki wysyłał swoje minionki a ta trójka unikała walki jak tylko mogła.

   @fransua: po co miał marnować swoją moc?

   Ani razu nie trafił w Goku, a gdy do niego doskoczył Goku cisnął nim jak kamieniem, więc nie mam pojęcia na czym opierasz te stwierdzenie. Goku jako zwykły SSJ też trafiał w Jirena, tylko co z tego.

   @fransua: za to przetrwał Kamehaamę. Ile jest osób, które dalej były w stanie walczyć po ataku o takiej mocy?
   pokaż całość

  •  

   @pikus88:

   sory ale nie mam pojęcia na czym to opierasz. Ten Yardatani lał Gohana jak pięciolatka. Dyspo swoją szybkością rozniósłby młodego.
   To akurat moje przypuszczenia, oparte co najwyżej na przeszłości i nie jednym boobcie "z dupy" Gohana, a jakby nie patrzeć coś trenował przed turniejem i całkiem dobrze mu poszło w sparingu z Goku. Z tym Yardataninem bym nie przesadzał, bo Gohan zachowywał się podobnie jak Goku czy c17, na początku bawiąc się z przeciwnikiem, by gdy tylko się odsłoni pokonać go łatwo.

   za to przetrwał Kamehaamę. Ile jest osób, które dalej były w stanie walczyć po ataku o takiej mocy?
   Przetrwał ledwo żywy, gdy jeszcze silniejsze ataki nic nie robiły Jirenowi więc widać, że nie ma do niego podjazdu, tak samo do nowej formy Goku, która z każdą chwilą stawała się silniejsza aż do momentu utraty sił przez Goku.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Wyobrażacie sobie ten ból dupy, gdyby Muten Roshi zamknął Mafubą Jirena? Cały balonik pompowany przez 20 odcinków...
  ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  #dragonballsuper #dragonball

  +: b...l, Armand0 +16 innych
 •  

  Ktoś jakiś czas temu dodał wpis na mirko jak używał specjalny palnik do usuwania danych osobowych z listów/przesyłek itp. Ma ktoś może link do tego palnika?
  #pytanie

 •  

  Pudzian jest niesamowity. Najsilniejszy człowiek świata, wojownik w MMA, wiele własnych firm, a w wolnych chwilach aktor. Nie wiem czy zauważyliście, że przed swoją walką Pudzian puścił muzykę z filmu Gladiator. Wybór utworu nie był przypadkowy, gdyż Pudzian właśnie tam grał jednego z gladiatorów, podczas pierwszej walki Maximusa w Koloseum(pic related).
  Człowiek orkiestra.

  #ksw #pudzian #heheszki pokaż całość

  źródło: pudzian.JPG

  +: blackdog, l.........k +7 innych
 •  

  Zgubiłem dowód osobisty, który wyrabiałem na tyle niedawno, że nie zdążyłem go zeskanować na nowo w banku. Czy mam jakąś możliwość zastrzeżenia nowego dowodu w banku bez jego skanu?
  #banki #pytanie #pytaniedoeskperta

 •  

  Jak myślicie, czy strażaków często dopada wypalenie zawodowe?

  #rozkminy #czarnyhumor #heheszki

 •  

  Nie wiem na ile to poważna kontuzja, ale ironicznie to dzięki niej Ronaldo po tym finale jest na ustach całego świata( ͡° ͜ʖ ͡°). Nikt już nie pamięta 6 bramek Griezmanna, tylko rozpacz Ronaldo po wykluczeniu go z gry i niesamowite zaangażowanie nawet po zejściu z boiska. Bo co by nie patrzeć, zachowanie kontuzjowanego Ronaldo dopingującego i instruującego kolegów mocniej niż sam trener, jest chyba bez precedensu. Złota Piłka 2016 to teraz tylko formalność.

  #euro2016 #mecz #pilkanozna #takaprawda
  pokaż całość

 •  

  Tuż przed rozpoczęciem Euro rozpisałem sobie cały turniej i wyszło mi, że w finale Portugalia wygra 1:0 z Niemcami. Close enough( ͡° ͜ʖ ͡°)

  PS W półfinale nie wiem czemu wczytała się flaga Rosjan...

  #mecz #euro2016

  źródło: Typy Moje.JPG

  +: pszemo98, r...4 +3 innych
 •  

  Co byście wybrali, gdybyście mieli do wyboru 3 oferty internetu do mieszkania w #warszawa :

  1. Orange - światłowód FTTB 100 Mbit/s - 69 zł miesięcznie + tablet Orange Sego

  2. UPC - internet stacjonarny 120Mbit/s - 59 zł miesięcznie

  3. Vectra - internet stacjonarny 100Mbit/s - 50zł miesięcznie (+ jednorazowy koszt aktywacji 10 zł), ale za to pierwsze 3 miesiące za 2zł miesięcznie ( z tym że w tej ofercie trzeba rezygnować po 2 miesiącach z darmowych ofert HBO go, Cinemax, jakiegoś antywirusa itp - jeśli po 2 miesiącach zapomni się zrezygnować pisemnie z tych usług to będzie naliczać dodatkowo ponad 40 zeta)

  Podsumowując najtaniej wychodzi Vectra, ale jest dużo kruczków w umowie, trzeba się bawić w pisemne formalności z rezygnacją z HBO GO itp. (pytanie czy miał ktoś już z tym do czynienia i czy Vectra nie robiła problemów z rezygnacją z tych pakietów, przez co finalnie płaciło się więcej?).

  Wszystkie umowy na 24 miesiące.

  Macie jakieś doświadczenia z powyższymi firmami? Która oferta wg Was jest najlepsza? A może znacie jakąś lepszą od powyższych?

  #orange #upc #vectra #internet #pytanie #internetmobilny
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Zakładając, że promo s06e10 wskazuje, że Littlefinger może chce ślubu z Sansą, spowoduje to fajny plottwist. Na północy uznaje się Sansę za ostatniego żyjącego Starka(albo też Boltona bądź Lannistera:P), więc to jej przypada Północ. Wobec tego w momencie zaślubin Littlefinger będzie miał już kawał królestwa dla siebie. A co w momencie gdy wróci Bran? Jest jedynym męskim żyjącym potomkiem, więc to jemu powinno przypaść Winterfell. Ciekawe czy Littlefinger będzie chciał go w takim wypadku sprzątnąć?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #graotron #gameofthrones #got
  pokaż całość

 •  

  Taki mały błąd, który wychwyciłem z ostatniego odcinka:

  pokaż spoiler Sansa mówi na końcu odcinka do Ramsay'a:
  > Sam powiedziałeś, że od tygodnia ich nie karmiłeś.


  pokaż spoiler Albo jej o tym opowiedział Jon, albo scenarzyści polecieli sobie w kulki. Przecież w czasie negocjacji, tuż przed tą częścią rozmowy o zaletach niedożywionych psiaków, Sansa odjechała sobie na koniu( ͡° ͜ʖ ͡°)


  #got #graotron #gameofthrones
  pokaż całość

  +: jata12, M........a +18 innych
 •  

  Pomimo chwalenia Pazdana pod niebiosa, wg mnie to Krychowiak był dzisiaj bohaterem meczu. Bezbłędne odbiory, wielokrotne wyprowadzanie piłek z własnej połowy, umiejętność utrzymania się przy piłce itp. W środku pola był o klasę lepszy od każdego Niemca. Gdyby nie on to zostalibyśmy zdominowani w pomocy.

  PS Mam nadzieję, że pojawi się jakieś nagranie występu Krychowiaka w sieci, naprawdę nie dopatrzyłem się złego zagrania z jego strony.

  #mecz #euro2016 #takaprawda #krychowiak
  pokaż całość

  źródło: pzpn.pl

 •  

  Arya powinna zaproponować Jaquenowi, że zamiast niej przyśle swojego brata Rickona na trening do domu Czerni i Bieli. Powinien dać radę, gość już jest nikim od początku show( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #got #graotron #gameofthrones #heheszki #przemyslenia #takaprawda

 •  

  Gdybyście mieli do wyboru 2 firmy : T-Mobile i Cisco, to którą firmę byście wybrali i dlaczego? Macie może jakieś doświadczenia z w/w firmami? Chodzi mi głównie o możliwości rozwoju, atmosferę w firmie, podwyżki itp.

  #it #korposwiat #przemyslenia #warszawa

  +: Cronox
 •  

  Wszystkim podjaranym kwotą dzisiejszej kumulacji przypominam, że 60mln zł to koszt nieprzyjęcia niespełna 60 uchodźców( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #heheszki #takaprawda #lotto

 •  

  Obstawiam, że Tyrion jest Targaryenem. Uważam tak, ponieważ (od razu mówię, że będzie więcej niż 2 linijki, więc kto nie chce niech nie czyta. Na spoilery też uważajcie, bo nie chce mi się zaznaczać-i tak wszyscy je namiętnie odsłaniają ( ͡° ͜ʖ ͡°)):

  1. Gdy się narodził "wyglądał jak demon" (czy jakoś tak, tj. wg opisu Cersei miał mieć tuż po urodzeniu ogon itp.). Podobne deformacje mieli w historii rodu również inni Targaryenowie po urodzeniu . (W serialu niby wypowiada się Oberyn, że jak zobaczył Tyriona za dzieciaka w kołysce to ujrzał zwyczajne dziecko, a nie żadnego demona- może po prostu zobaczył go po wyrwaniu Tyrionowi ogona).

  2. Aerys miał słabość do Joanny Lannister (żony Tywina). Gdy pojechała na dwór przedstawić swoje dzieciaki(Jaimiego i Cersei), ten pozwalał sobie np. na publiczne komentowanie jej biustu. Po około roku rodzi się Tyrion...

  3. Podczas samej rebelii Tywin nienawidzi Aerysa. Skąd aż tak wielka nienawiść? (patrz punkt 2)

  4. W serialu Tywin przyznaje, że chciał wrzucić Tyriona, po narodzinach, do morza. Pytanie dlaczego? Bo zginęła jego ukochana żona? Wiadomo że ją mocno kochał, ale to raczej nie spowodowałoby chęci zabicia dziecka. Być może czuł pismo nosem, że dziecko nie jest jego, a gdy zobaczył po urodzeniu u Tyriona iście 'targaryenowskie' znaki szczególne to zagotowało się w nim, bo zdał sobie sprawę, że to nie jego syn.

  5. Smok ma 3 głowy - ta trójka to mieliby być : Daenerys, Jon oraz Tyrion. 2 ciekawostki odnośnie tych 3 postaci są takie, że każda z nich była trzecim dzieckiem (Dany trzecim Aerysa, Jon trzecim Rhaegara, Tyrion trzecim Joanny\Tywina) oraz że przy narodzinach każdej z tych postaci, matka umierała po porodzie (taki zbieg okoliczności, znajdźcie proszę inne kobiety w GoT, które giną przy porodzie :]).

  PS Dla śmieszków : Walda Frey co prawda zmarła niedługo po porodzie, ale bynajmniej nie były to przyczyny naturalne, co najwyżej naturalne instynkty psiaków( ͡° ͜ʖ ͡°)

  6. Przesłanka z ostatniego odcinka, gdzie drugą postacią w serialu potrafiącą 'okiełznać' smoki okazuje się Tyrion. Czy to dlatego, że są inteligentne? A może powodem jest jego królewska krew?

  7. Przy procesie Tyriona o rzekome otrucie Joffreya, Tywin nie robi nic, aby pomóc w udowodnieniu niewinności syna. Być może dzieje się tak dlatego, gdyż raz na zawsze chce się go pozbyć w 'legalny' sposób, bez 'wrzucania do morza'?

  Wiadomo że przez całe życie Tyriona okazji ku temu, by się go pozbyć było pewnie zdecydowanie więcej. Może wtedy jednak Tywin po prostu żył w przekonaniu, że wartość Tyriona jako Lannistera jest wartością dodaną dla rodziny. A po ucieczce Sansy jego 'przydatność' dla rodu w pewien sposób się zakończyła (tym bardziej, że tutaj Tyrion nie posłuchał nakazu ojca, że ma spłodzić z Sansą dziecko. Jak wiemy ten nawet jej nie tknął, więc Tywin miał przesłanki, że Tyrion jako syn do płodzenia potomków w innych ustawianych małżeństwach może być mało skuteczny :] )

  8. Przy akcji z kuszą w wychodku Tywin powtarza "Nie jesteś moim synem". Być może mówi to w gniewie, gdyż własny syn go zabija. A może po prostu chwila prawdy tuż przed śmiercią?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  PS2 Wpis to trochę (a nawet bardzo) moje #przemysleniazdupy . Wstawiam go tylko dlatego, że chcę przekonać się na koniec serialu, czy choć częściowo miałem rację :)

  PS3 W trakcie pisania czułem się podobnie jak podczas wymyślania teorii spiskowych o zaginięciu Ewy Tylman . Innymi słowy - trochę szkoda czasu na pisanie takich teorii, ale pokusa sprawdzenia czy finalnie ma się rację jest zbyt silna( ͡° ͜ʖ ͡°)

  PS4 Nikt nie spodziewał się #ewatylman w tym wątku :P

  Pozdrawiam wytrwałych za dotarcie do końca :)

  #got #graotron #gameofthrones #przemyslenia
  pokaż całość

  +: Belfeagil, m.............a +181 innych
  •  

   "Mały chłopiec" marzący o tym aby latać gdy ledwo co umie chodzić?

   @Frondeus: W ostatnim odcinku była wzmianka o tym, że smoki po kilku pokoleniach życia w niewoli stawały się co raz mniejsze i Tyrion widząc szkielety tych małych smoków marzył o lataniu na nich, bo były idealnych rozmiarów dla niego. Ktoś potwierdzi?

  •  
   F......s

   +1

   @kamnow: Poza tym. Tyle tych teorii o Targaryenach. Zaraz każdy będzie tak naprawdę Targaryenem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Np. Hodor. "Hodor" to jego traumatyczne przeżycie gdy jako syn Elii Martell i Rhaegara - słyszał jak straż krzyczała "HOld the DoOR" -> "HODOR".

  • więcej komentarzy (36)

 •  

  Nie wiem czy wiecie, ale majówka to jeden z najpiękniejszych okresów w roku☺ #majowka #natura

  źródło: shared.jpg

 •  

  Tak naprawdę brak awansu Barcelony to zła informacja dla Realu Madryt. Dzięki temu Barca będzie się mogła skupić na lidze i jej już raczej nie przegra (w ostatnich 3 meczach mieli 2 porażki i remis). Gdyby im została jeszcze LM to nie wyrobiliby kondycyjnie, być może straciliby jeszcze parę punktów i Real miałby szansę na mistrza. O Atletico nie wspomnę :)

  #mecz #laliga #fcbarcelona #realmadryt #przemyslenia #ligamistrzow pokaż całość

  •  

   i Real miałby szansę na mistrza. O Atletico nie wspomnę :)

   @DiegoCosta: Może nie wyraziłem się wystarczająco jasno, ale miałem na myśli, że w takim przypadku również Atletico miałoby szansę na mistrza. Tym większe od Realu, gdyż mają o 1 punkt więcej w tabeli. Plus to, że gdyby Barca była w półfinale LM to Atletico by nie było i dzięki temu mieliby mniej napięty terminarz, co zminimalizowałoby szansę na wpadkę w końcówce sezonu La Liga:) pokaż całość

  •  

   @kamnow: Teraz zarówno Real jak Atletico mają szansę na LM więc nie wydaje im się żeby to była zła informacja dla tych drużyn :)

  • więcej komentarzy (1)

 •  

  Dobry wieczór. Coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz. Wynik plebiscytu Złotej Piłki 2015 to jest jakaś porażka. Ja myślę że to piłkarskie, kurwa głupie środowisko, te kurwa banda imbecyli która głosowała na tych kurwów karakanów z Barcelony to jest jakieś kurwa nieporozumienie. Jeśli tyle dla was znaczy... jeśli tyle dla was znaczy, ludzie, takie zaangażowanie treningowe, jak moje gdzie postawiłem moją rodzinę, moje życie prywatne, narzeczoną, wszystko inne i dla was tylko znaczyło to pierdolone 27 czy 28 procent głosów, to was powinno się jebać kurwa. Tak się powinno was jebać, jak tylko was może jebać Messi. Maradona was tak nie wyruchał, jak wyrucha was Messi, kurwa. Aż wasz kukle kurwa będą swędziały, z bólu. To jest dramat kurwa. To jest dramat, że w tym antypiłkarskim środowisku, w tym środowisku w którym media kurwa nie były w stanie powiedzieć, że Cristiano Ronaldo zbezczeszczono, że ten człowiek ma 88 goli strzelonych w Lidze Mistrzów, że te Fifowskie KURWY! Powtarzam Fifowskie KURWY! Fifowskie KURWY tego człowieka nie wybierały na najlepszego piłkarza świata bezpodstawnie i po latach się do tego przyznały, że to nie jest czymś wartym tego, by tego człowieka nagrodzić Złotą Piłką.

  Będzie was Barca ruchała w dupę, będzie was Barca kurwa dymała tak, jak was żaden inny zespół nie dymał. Ta kurwa, ten mały karakan, jebany Messi śmieć, zniszczy was. Rakiticie, Busquetsy, Iniesty, Piquetsy będą wam kurwa Tiki-Taką odbierały smak życia wy kurwa idioci. Światowi, futbolowi idioci. Ja mam to w piździe kurwa, bo mnie stać na wszystko. Będę żył kurwa tak! Wypierdolę jeszcze dzisiaj do PSG, już bilet kupiony i będę się z was kurwa piłkarskie frajery śmiał, żeście takie głupie są, tacy kurwa debile, którzy te kurewstwo barcelońskie piąty raz wybrali. Nie na Lewandowskiego, nie na Ronaldo, tylko na jakieś kurwy Neymary, lalusiów w dupę jebanych kurwa, na Suarezów popierdoleńców kanibali głosowali. To właśnie jest ta kurwa FIFA. Przez taką kurwę Fifę, przez was kurwa chuje nic się w piłce nożnej nie zmieni, bo jesteście chuj warci i trzeba was jebać, ruchać i zarzuty prokuratorskie stawiać, bo jesteście bandą piłkarskich kurwów, nieudaczników. Rozumiecie to? A wam kochani, którzyście głosowali na mnie, którzyście wspomagali mnie, dziękuję. Bo to garstka piłkarskich znawców, garstka piłkarskich znawców, dzisiaj to jest 27 %, może 28. (Wyłącz ten filmik z z moimi nurkowaniami, bo ci go wyłączę na amen) Tak, tak, tylko to się kurwa w tej kurwie Fifie nadaje. Powiedzieć wam w ryj wreszcie, wy głupie chuje, że jesteście sprzedawczykami, że kurwa wasze pierdolone wprowadzanie dodatkowych sędziów to jest wasz majestat, wasza godność. Brak powtórek telewizyjnych i sprzedawanie meczów, to wy kurwa FIFA, chuj z wami. Nie warto było kurwa, nie warto było zrobić nic... co by się... a szkoda kurwa gadać, szkoda strzępić ryja naprawdę. Niech was... Słuchajcie. Ci, którzyście głupie kurwy głosowały na Messiego, niech was szlag trafi, chuj warci jesteście, antyznawcami futbolu jesteście. Dobranoc. (Co jest kurwa Ronaldo Junior pedale? Co chciałeś powiedzieć? Że jesteś fanem Messiego?) No. Dobra, na razie, wypierdalam. Kurwa, szkoda było pięciu goli strzelonych Espanyolowi, szkoda było kurwa ładować tyle goli ogórkom. Głupia FIFA, głupi działacze kurwa, was do zarządzania PZPN-em tylko zaprowadzić kurwa, Lato i Kręcinę do spółki zaprosić. Szkoda kurwa było na was cokolwiek wy głupie chuje wy.

  #ronaldo #realmadryt #pasta #stonoga
  pokaż całość

 •  

  Zważywszy na to, że siedziba TVP jest na Mokotowie...(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  #4konserwy #cenzoduda #heheszki #polityka

 •  

  Dla wszystkich rozpoczynających wypoczynek świąteczny i noworoczny. Politycy PO podobno dostali notkę partyjną, że nie wolno im wyjeżdżać na narty między świętami, bo boją się, że PiS może wtedy zmienić konstytucję. Wesołych Świąt( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #polityka #4konserwy #neuropa #po #pis

  +: Zuben, p.................r +14 innych
 •  

  Mam pytanie do wszystkich popierających Ryszarda Petru i Nowoczesną. Z tego co wiem to część osób wcześniej popierających Korwina zaczęła popierać .N. Jednak głównym elektoratem są ludzie rozczarowani rządami PO. I to do nich będę głównie kierował mój wywód.

  Z punktu widzenia merytorycznego nie dziwię się rosnącym poparciem Nowoczesnej - Petru ma dobrą prezencję, jest wyważony, wykształcony, uczeń Balcerowicza, taki spoko gość. Jednak jego poparcie rośnie głównie przez wałkowanie nim każdego programu informacyjnego w TV(tak jak Kukizem tydzień przed wyborami prezydenckimi).

  Moje pytanie brzmi: czy nie boicie się tego, że Petru i Nowoczesna mogą okazać się tym samym czym Tusk i PO? Nie wiem czy pamiętacie, ale w latach 2005-2007 Tusk i PO byli przedstawiani w mediach (takich jak TVN, GW itp.) dokładnie tak samo jak w tym momencie Petru i Nowoczesna. Różnica jest taka, że teraz Petru dostaje nieporównywanie więcej czasu antenowego niż ktokolwiek w polityce kiedykolwiek. .N ma te same postulaty jak kiedyś Tusk - obniżanie podatków, 3x15/16% itp.

  WikiLeaks podało, że Petru był nieoficjalnym doradcą Tuska, jednak wyparł się tego. Podobnie wypierał się kwestii doradzania ludziom do brania kredytów we frankach po przewalutowaniu swojego. Ostatnio Marian Kowalski stwierdził, że to reprezentant interesów George’a Sorosa w Polsce.
  Dodatkowo pojawiły się przesłanki, że miał on z Gowinem utworzyć partię polityczną. Przekleję fragment z poniższego artykułu z wp.pl :

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Ryszard-Petru-gra-na-kleske-Ewy-Kopacz,wid,17893091,wiadomosc.html?ticaid=116225

  Kiedy inny wolnorynkowiec - Jarosław Gowin - sondował możliwość współpracy z Petru, zaproponował mu start w wyborach prezydenckich. Politycznie byłoby to absolutnie logiczne - wypromowałoby Petru i otworzyło drogę do szybkiego zbudowania nowej partii. Petru jednak odmówił, tłumacząc się lojalnością wobec Komorowskiego. - Stwierdził, że nie może wystartować przeciwko niemu - opowiada nam jeden z uczestników tych negocjacji

  Nie wiem czy pamiętacie, ale partia Nowoczesna.PL powstała raptem kilka dni po porażce Komorowskiego w wyborach. Ciekawy zbieg okoliczności. Do drugiej tury wyborów prezydenckich zarówno Komorowski jak i PO przeważała nad Dudą i PiSem w sondażach. Czy nie logiczniejszym by było, aby Petru założył tę partię przed wyborami prezydenckimi i sam w nich wystartował, aby wypromować swoją partię? Dla mnie wygląda to jak działanie pt. "Toniemy, potrzebujemy nowej twarzy do wypromowania"

  A teraz sama kampania do wyborów parlamentarnych. Wrzucę jeden link z profilu Petru przed wyborami:
  https://www.facebook.com/PetruRyszard/photos/pb.592575504116143.-2207520000.1450352233./1049941961712826/?type=3&theater

  Co widzimy? Straszenie PiSem, Kukizem i Korwinem? Kto przez ostatnie 8 lat straszył PiSem? Czyż nie PO? Straszenie PiSem, który rządził 2 lata. Czemu nie straszy PSL-em - rakiem, który toczy Polskę i jest przydupasem każdego rządu III RP, Platformą Obywatelską- partią, która przekroczyła wszelkie granice liczby afer i własnej buty, czy może ZL - zbiorem Palikociarzy, komuchów, którzy już w Polsce rządzili, również kończąc z dziesiątkami afer (ale jak by nie patrzeć doceniłem rządy SLD mając porównanie do rządów PO). Dlaczego Petru stosuje dokładnie taką samą krytyką, jaką zawsze stosowało PO?

  Podsumowując, dlaczego uważacie, że Ryszard Petru i .Nowoczesna nie jest podmianką Tuska i PO? Co skłania was, by popierać człowieka popieranego przez te same media, które popierały Tuska i PO? Naprawdę wierzycie, że tym razem trafiło na człowieka uczciwego, niepowiązanego i nienamaszczonego przez poprzednią władzę? Na jakiej podstawie?

  Żeby nie było - naprawdę życzyłbym Polsce z całego serca, aby Ryszard Petru okazał się prawdziwym patriotą, który spełniłby swój program wyborczy, gdyby doszedł do władzy. Jednak wszystkie powyższe rzeczy nie pozwalają mi uwierzyć, że Petru i jego partia są oddolną inicjatywą oderwaną od środowiska Platformy Obywatelskiej...

  #polityka #nowoczesnapl #po #pis #korwin #4konserwy #neuropa #przemyslenia #pytanie
  pokaż całość

 •  

  Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że Kaczyński to taki Korwin, tylko z innym targetem społecznym(przez co również poparciem wyborczym) i o innym sposobie wysławiania się. Obydwaj są tak samo traktowani przez media. Obydwaj stosują wyszukane porównania, które potem są wyrywane z kontekstu i tak im się tworzy czarny PR.

  Korwin - stosunek do kobiet, niepełnosprawnych, strzelanie do górników itp.
  Kaczyński - Polacy najgorszego sortu, czy była różnica między AK a gestapo itp.
  Korwin używa agresywnego języka - śmieci ludzkie.
  Kaczyński używa języka nienawiści - Polacy najgorszego sortu(chociaż kontekst wskazuje na coś innego).

  Na podstawie powyższych wypowiedzi robi się o nich zazwyczaj całe reportaże telewizyjne. Ludzie, którym nie chce się obejrzeć kontekstu wypowiedzi łykają wszystko jak pelikany, reszta(około 20 procent - TV Trwam, Radio Maryja, TV Republika, Niezależna itp. - hołdujące Kaczyńskiemu, bądź 4,76%( ͡° ͜ʖ ͡°) ) się wkurza jak tak można szkalować wodza/manipulować wypowiedziami krula.

  Korwin ma swoich kuców, Kaczyński - moherów.
  Korwin dzieli prawicę, Kaczyński - Polskę (przynajmniej wg mediów i opozycji).

  Oczywistą różnicą między nimi jest :
  Korwin - wolny rynek
  Kaczyński - szybki socjalizm( ͡° ͜ʖ ͡°).

  Co jeszcze łączy obydwu? Korwin - stworzenie ustawy lustracyjnej, niewykonanej. Kaczyński - chęć przeprowadzenia pełnej lustracji od nowa. No i na obydwu nie ma haków poprzez szemraną działalność w PRL.

  Pytanie brzmi, czy nie te ostatnie cechy powodują, że w mediach głównego ścieku obydwaj są traktowani tak, a nie inaczej?

  #korwin #4konserwy #pis #kaczynski #neuropa #przemyslenia #polityka
  pokaż całość

  •  

   Nie miej zludzen ze PO mialaby z nim wyzszy wynik niz z kopaczowa.

   @PanLogik: IMO właśnie tak by było. Tusk to taki "drugi Kaczyński", najwyższej klasy polityczny wyżeracz, inteligentny, skuteczny, pozbawiony skrupułów czy, ekhm, sumienia. Wymiana Tuska na Kopacz (polityka dużo "słabszego") IMO kosztowała PO przegraną (lub choćby "znośny wynik" i uniemożliwienie PiSowi objęcie władzy większościowej) w wyborach - Kaczor/Tusk to rekiny, Kopacz... cóż, w najlepszym przypadku może aspirować do miana śledzia.

   Na PiS juz bardziej glosowali rozgoryczeni wyborcy platformy.

   Czyli właśnie elektorat antysystemowy - "ludzie wkurwieni". Czysta i prosta kalkulacja - ludzie ci mieli głosować na teoretyczną "koalicję" Kukiz-Krul-narodowcy, koalicja ta rozpadła się jeszcze przed wyborami, więc elektorat ten stracił swojego "pewniaka" - ale na kogoś głosować musiał, ludzie są wkurwieni, szukają opcji, która zapewni im "realną zmianę", bez obaw z gatunku "przekroczą próg czy nie?!".

   I kto wtedy wkroczył na scenę jako "jedyna sensowna partia mogąca zatrzymać PO"?

   PiS ;)

   Jedyne czego sie PiS nauczyl to komuflacji swojego prawdziwego oblicza. Gdyby nie to wyborow by nie wygrali.

   Ano właśnie - i zrobili to tak skutecznie, że dziś to oni rozdają wszystkie karty ;)
   pokaż całość

  •  
   P......k

   0

   Czyli właśnie elektorat antysystemowy - "ludzie wkurwieni". Czysta i prosta kalkulacja - ludzie ci mieli głosować na teoretyczną "koalicję" Kukiz-Krul-narodowcy, koalicja ta rozpadła się jeszcze przed wyborami, więc elektorat ten stracił swojego "pewniaka" - ale na kogoś głosować musiał, ludzie są wkurwieni, szukają opcji, która zapewni im "realną zmianę", bez obaw z gatunku "przekroczą próg czy nie?!".

   @mnik1: To tylko jakas tam mala czesc z tych "antystemowcow". To nie dzieki ich glosom PiS wygralo.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (13)

 •  

  Powiedzcie mi, czemu się tak wszyscy oburzają tą całą sprawą z TK, instytucją założoną podczas stanu wojennego? PO jeszcze staram się zrozumieć, tracą wpływy to i głośniej krzyczą. Jednak czy dla przeciętnego polskiego obywatela ten cały spór ma jakiekolwiek znaczenie? Czy przez całą sprawę zabrano jakiemukolwiek obywatelowi chociażby złotówkę? Nie. A mimo to krzyczą, że to atak na obywateli. Gdy jednak zabierali 153 mld z OFE to wszystko było ok, bo obywatele z chęcią oddają pieniądze...
  Może niektórzy nie są świadomi, ile to jest 153 mld zł. Zakładając, że 14 mln obywateli odkładało pieniądze po równo, to każdemu z nich zabrano, jedną decyzją, UWAGA : 10 928 złotych. Chociaż w sumie, tutaj każdy zarabia po 15k, więc co po takich drobniakach komu...

  #polityka #neuropa #4konserwy #trybunalkonstytucyjny #truestory
  pokaż całość

  +: Royalowy, w............j +11 innych
 •  

  Naprawdę nie spodziewałem się, że napiszę jakikolwiek komentarz pod tym tagiem, ale pokusa bycia choć przez chwilę małym Sherlockiem zwyciężyła. Najpierw zacznę od artykułu:
  Fakt

  Przyjmuję, że dziennikarze z gazety się pofatygowali(pomimo tego że są z Faktu( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i mają w miarę potwierdzone info. Wg tego chłopak Ewy jest funkcjonariuszem ABW. Za namowami kolegów decyduje się odmówić badania wariografu Rutkowskiego. Być może koledzy byli świadomi, że wariograf nie pokazuje w 100% prawdy i może tylko na siebie ściągnąć niepotrzebne oskarżenia, a być może ma coś do ukrycia - trudno ocenić. Nie chce współpracować z Rutkowskim, za to chętnie pomaga policji(co jest całkiem zrozumiałe znając szołmeństwo Rutkowskiego; być może jednak boi się, że mógłby przypadkiem chlapnąć Rutkowskiemu zbyt wiele).

  Dzisiaj wypłynęły nagrania ukazujące(?) niebieskiego i Ewę, którzy przechodzą przez most. Dodatkowo ktoś na nich biegnie z naprzeciwka. Jednak jakość nagrania jest mierna i trudno to ocenić, jednak kamera czuła na ruch się uruchomiła, więc na pewno ktoś tamtędy szedł. Problem w tym, że przejście przez most kłóci się z wcześniejszymi ustaleniami policji, że byli widziani razem na przystanku tramwajowym.

  Teraz najważniejsza kwestia. Wszystkie nagrania ze zdarzenia wypłynęły, oprócz tego(ustalonego przez policję) na którym są na przystanku. Jeśli teraz połączymy to z tym, że chłopak jest z ABW to być może jest w całkiem niezłej komitywie z tamtejszą policją, przez co zmyślają sytuację z przystankiem tramwajowym, aby skierować sprawę na porwanie.

  Co wg mnie się stało (a dopóki nie zobaczę nagrania z przystanku tramwajowego bądź ktoś nie potwierdzi billingów z rozmów z tego wieczoru, ta wersja jest wg mnie obecnie najbardziej udokumentowana) :

  Niebieski przechodził z dziewczyną przez most, ktoś był o tym fakcie poinformowany(chłopak?). Jednak z informacji wynika, że dziewczyna przed wyjściem z klubu poinformowała go, że wróci taksówką, więc czemu tam miałby być? Jednak czy rzeczywiście taką informację przekazała, bo póki co mamy tylko słowa chłopaka Ewy powiedziane na policji(ciekawi mnie czy wyciągali billingi, aby potwierdzić treść tej rozmowy). Być może tak naprawdę powiedziała, że będzie wracała piechotą przez most. Tak więc wg mnie biegnącą osobą na nagraniu jest chłopak Ewy, który jest wkurzony, że jego dziewczyna tuli się z jakimś obcym gościem(co z daleka może wyglądać dosyć dwuznacznie). Nie znamy temperamentu chłopaka Ewy, więc nie można takiej reakcji wykluczyć. Być może w napadzie agresji dochodzi do niefortunnego ataku.

  Pamiętając że niebieski cały czas trzyma Ewę, aby się nie przewróciła(tak, uważam, że Ewa jest tak nabombiona, że niebieski nie mógłby jej inaczej trzymać, aby ta utrzymała równowagę i aby mogli w miarę sensownym tempem iść do przodu). W momencie ataku być może chłopak Ewy przypadkowo uderza ją(np. jak niebieski uchylał się przed ciosem), bądź też niebieski wypuścił Ewę z rąk, a ta niefortunnie upadła(np. uderzyła głową o beton, metalowe barierki itp.). Pytanie brzmi czy mógł to być nieszczęśliwy wypadek, czy może po prostu zapakował ją do samochodu i wywiózł gdzieś indziej i tam jej zrobił coś złego. Nikt nie wie w jakiej byli relacji, być może Ewa miała coś za uszami, a spotkanie jej przez chłopaka, w objęciach niebieskiego, przelało czarę goryczy? To podobno jakiś przyjaciel Ewy, może chłopak Ewy go doprawdy nie znosił(tak jak każdy mężczyzna "uwielbia" przyjaciół swojej dziewczyny), stąd jego bieg w ich stronę?
  Teraz wg mnie możliwości są dwie:

  1) Niebieskiemu udaje się uciec, niektórzy twierdzili, że kuleje(być może po dostaniu jakiegoś ciosu), dzwoni do kumpla(partnera?, bo ponoć gej?) przegadać sytuację sprzed chwili. Razem dochodzą do wniosku, aby nic nie mówić, bo wie, że chłopak Ewy jest z ABW i jeśli piśnie słowo to będzie się mścił(czy billingi tej rozmowy zostały sprawdzone, jeśli nie to czemu? Przecież to kluczowa rozmowa dla całej sprawy. Czy zostaną jednak kiedykolwiek sprawdzone?)

  2) Niebieski nie uciekł, na miejscu chłopak Ewy mu zagroził, że jak cokolwiek wygada z bójki to mu pojadą po majtach, bo ma wielu wpływowych kolegów.

  Dodatkowo - jeśli niebieski jest ostatnią osobą, która widziała Ewę(czyli taka naprawdę był jedynym podejrzanym), to czemu policja po przesłuchaniu nie trzymała go przynajmniej przez 48 godzin na dołku? Być może policjanci mieli odgórny nakaz, aby przesłuchali go w taki sposób, aby przypadkiem nie zmusili go do powiedzenia zbyt wielu rzeczy?

  Podsumowując, wg mnie chłopak Ewy jest w to mocno zamieszany, pomimo 100% pewności brata Ewy, że to nie on(nikt nie wie w jakiej są oni relacji, być może chłopak Ewy zmanipulował Piotrka). PS Relacja Piotrka jest dziwna, zważając na to, że chłopak Ewy wg artykułu z Faktu, ani razu nie raczył porozmawiać z rodzicami Ewy...

  Dodatkowo, do godziny 17 czekał z powiadomieniem policji. Czemu tak długo? Wyobraził sobie, że jego dziewczyna wytrzeźwiała gdzieś indziej i poszła do pracy bez wizyty w domu? Dla mnie to durne. Jeśli ja bym był z ABW to już z samego rana bym podniósł larum na policji, że coś nie halo, bo moja dziewczyna zniknęła. Pytanie brzmi: co działo się od 4 rano do godziny 17? Ktoś zacierał ślady?

  Tutaj niestety mam smutną konkluzję. Jeśli chłopak Ewy rzeczywiście jest z ABW to nawet gdyby był w całą sprawę zamieszany, to nigdy się o tym nie dowiemy - kolesiostwo w policji jest zbyt silne i co ważniejsze dowody po prostu wyparują.

  Popłynąłem trochę z moimi przemyśleniami. Może chociaż trochę mają one sensu. Ciekawe czy jest jeszcze szansa na dojście do finału sprawy...

  #ewatylman
  pokaż całość

  +: newerty, F.....n +16 innych
 •  

  Czy ktoś może mi wyjaśnić, po co właściwie ta cała akcja PiSu z TK, skoro i tak ostateczną decyzję będzie podejmował prezes TK, który był rekomendowany przez PO? Przecież na 100% orzeknie, że ustawa nie może zostać wprowadzona...

  #4konserwy #neuropa #pis

 •  

  Czy przedłużaliście kiedyś gwarancję producenta na zakupiony laptop? Opłaca się przedłużyć taką gwarancję o 2-3 lata za 500-620 zł? Czy zdarzyło wam się kiedykolwiek, żeby po 2 latach wychodziły jakieś babole produktu? Czy gwarancja to duża karta przetargowa jeśli np. chcemy laptop sprzedać po 2-3 latach?
  Chodzi o laptop lenovo y-50-70 i7 gtx960m

  #pcmasterrace #laptop #laptopy #rozkminy pokaż całość

  +: Cronox

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kamnow

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)