•  

  Jest ktoś w stanie wyjaśnić jak działają te lifty samochodowe? Krótko mówiąc co gwarantuje że to się nie zarwie na głowę. No bo rozumiem że ryzyko jest śmierci jakby się zarwało, przecież nad głową masz że 3tony. Na jedną nogę rozkłada się z kilkaset kilo. I to się trzyma na jednym zębie z każdej strony na jedno auto, czy na kilkunastu? W jaki sposób to jest w ogóle wymyślone że ludzie sprzedający to nie boją się o ewent. śmierci ludzi?
  #pytanie #samochody #mechanikasamochodowa #motoryzacja #inzynieria
  pokaż całość

  źródło: bendpakranger.co.uk

  •  

   W zależności od rodzaju, mogą być podnośniki hydrauliczne, listwa zębata, śruba, czasami łańcuchy (nie tutaj). Każda winda i podnośnik musi przejść certyfikacje i obowiązkowe badania (nie jestem pewien, załóżmy co roku). Sama platforma jest dosyć lekka, około 1-1.5 tony, auto od 1.5 do 2 ton.
   Tutaj cudów nie ma, jest mechanika i wytrzymałość materiałów, co do stali to też jakaś najlepsza nie jest używana, spokojnie wystarczy z granicą plastyczności min. 250 MPa.
   Co do zaufania ludzi, w podnośniku ze zdjęcia pasażerowie nie mogą jeździć, więc jest łatwiej. Ale są też takie, że pasażerowie mogą jeździć, wtedy stosuje się dodatkowe zabezpieczenia, jak kurtyny świetlne, które zatrzymują od razu.
   pokaż całość

  •  

   @eloar w tym wypadku nie ma zapadek, jestem pewien. Musiałbyś ukryć dodatkowy mechanizm w kolumnie, a tam nie ma miejsca. Dodatkowo żadnych lin w tym wypadku też nie ma.
   Cały ciężar spoczywa na siłowniku/ śrubie/ listwie zębatej.

  • więcej komentarzy (45)

Osiągnięcia (2)