•  

  Emilia Clarke pisze książkę. O kurwa już czekam jak nasra na scenarzystów. 8 lat bycia bohaterką, wszyscy ja kochają, chodzenie na jakieś eventy charytatywne w stroju Deanerys, depresja po skończeniu zdjęć. Dla mnie to jest chore że jej nie powiedzieli o tym jak to się skończy. To też takie pozdro dla tych co piszą że od zawsze miała być szalona. Scenariusz pisany na kolanie. #got #graotron

 •  

  Oto moja recenzja Czystego Kodu. Ksiazki, ktora wedlug mnie powinien znac kazdy programista

  Ostatnio pojawila sie propozycja żebym napisal recenzje na wiecej niz 3 zdania. No i masz.

  "Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty" to ebook, który został napisany przez Roberta C. Martina. Autor jest amerykańskim i cenionym inżynierem oprogramowania. Znany jest również z tego, że opracował kilka zasad projektowania oprogramowania. Martin prowadził nieistniejącą już firmę Object Mentor, która prowadziła kursy szkoleniowe prowadzone przez instruktorów na temat ekstremalnej metodologii programowania. Obecnie prowadzi dwie firmy: Uncle Bob Consulting, która świadczy usługi doradcze i szkoleniowe, oraz Clean Coders, która zapewnia filmy szkoleniowe.

  Podręcznik dobrego programisty

  Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty to pozycja obowiązkowa dla osób, które chcą nauczyć się tworzyć kod, który będzie doskonały. Ebook jest pod wieloma względami wprowadzeniem do koncepcji rzemiosła programistycznego i przewodnikiem dla programistów zainteresowanych bycie profesjonalistą w branży IT. Niedbale napisany kod z całą pewnością może stworzyć wiele problemów - przekonał się o tym każdy programista. Stworzenie idealnego kodu wymaga naprawdę wiele wiedzy oraz doświadczenia. Podręcznik ten jest obowiązkową pozycją dla programisty, który chce nauczyć się jak napisać dobry kod oraz jak przekształcić zły kod w prawidłowy. Oprócz tego po przeczytaniu tej książki można zdobyć informację na temat formatowania kodu, a także o implementowaniu błędów kodu.

  Książka jest zasadniczo podzielona na dwie części. Pierwsza część zawiera sugestie autora dotyczące pisania i utrzymywania czystego kodu. Obejmuje to sugestie dotyczące wszystkiego, od prawidłowego komentowania kodu i poprawnego nazywania zmiennych do oddzielania klas i konstruowania testowalnego kodu współbieżnego. Druga część książki wykorzystuje zasady z pierwszej części, aby poprowadzić czytelnika przez kilka ćwiczeń, w których istniejący kod jest czyszczony. Pierwsza część książki napisana jest w taki sposób, aby osoba, która będzie ją czytać zdobyła jak najwięcej informacji. Omówione zostały zasady, które pozwolą napisać prawidłowy kod. Książka podzielona została na bardzo interesujące części, a mianowicie:
  Teoria - zasady, wzorce i praktyki czystego kodu
  Przykłady i ćwiczenia zmuszające do zastosowania tej teorii
  Udokumentowane powody każdej modyfikacji z części drugiej, zapisane jako zapachy kodu i heurystyki.

  Kod, który będzie doskonały

  Podręcznik wydany przez wydawnictwo Helion, to pozycja obowiązkowa dla osób, które na co dzień są związane z branżą IT. Wysoka pozycja na rynku sprzedaży z całą pewnością daje gwarancję tego, że książka jest naprawdę bardzo ciekawa. Autor w książce pokazuje przykładowe kody, które zostały napisane w zły sposób - omawia najbardziej popularne błędy, które mogą być popełniane nie tylko przez amatorów, ale również przez profesjonalistów. Właśnie dlatego autor prezentuje swoim czytelnikom ciekawe rozwiązania, które z całą pewnością mogą uratować kod. Dodatkowo tłumaczy on dlaczego warto działać właśnie w ten sposób. Dzięki temu czytelnik jest w stanie nauczyć się na własnych błędach, a także poszerzyć swoją wiedzę.

  Robert C. Martin prezentuje w rozdziale drugim ciekawe sposoby na czyszczenie kodu. Kod powinien spełniać przede wszystkim wszystkie podstawowe standardy. Rozdział drugi wymaga od czytelnika ogromnego skupienia, ponieważ materiał jest dość trudny i trzeba dokładnie wszystko przeczytać i zapoznać się z nowymi informacjami. W książce znajdują się przykłady języka Java, który z pewnością wymaga poświęcenia większej ilości czasu. Aczkolwiek trzeba podkreślić, że język ten nie ma zastosowania do innych języków, takich jak Python i JAVASCRIPT. Po tą książkę z całą pewnością powinien sięgnąć programista, który chce być jeszcze lepszy niż dotychczas.

  Trzecia część książki doskonale podsumowuje dwa poprzednie rozdziały, dzięki czemu czytelnik może lepiej przyswoić wiedzę zdobytą na każdym etapie czytania. Autor z całą pewnością stara się poruszyć każdą kwestię związaną z branżą IT, co jest bardzo ważne. Programista sięgając po tą lekturę może być pewny, że dzięki niej zdobędzie nowe umiejętności. Autor już na wstępie pisze o tym, że to nie jest lekka i przyjemna lektura - książka jest przede wszystkim podręcznikiem, który ma uczyć. Umiejętności programowania z pewnością mogą być wyzwaniem dla wielu osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z branżą IT. Niemniej jednak, po książkę może sięgnąć zarówno amator, jak i profesjonalista.

  Lektura z pewnością może rozwinąć umiejętności początkującego programisty. Główne zagadnienia, które porusza się w książce, to na przykład: formatowanie kodu, wszelkie struktury danych, współbieżność, testy jednostkowe, metody programowania. Celem wszystkich tych informacji, które są zawarte w książce jest to, aby czytelnik wyniósł jak najwięcej metod tworzenia kodu. Pisanie kodów z pewnością nie jest łatwe, aczkolwiek autor uczy tego, jak robić to prawidłowo.

  "Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty" to książka, która polecana jest każdemu programiście. Przekazuje cenne informacje, które z pewnością pomogą w branży IT.

  **Do nabycia tutaj: https://quim.pl/czysty-hij**

  **Jesteś programistą? Interesują Cię rabaty na książki, ebooki, kursy wideo? Chcesz być #programista15 ? Zapisz się już teraz na mirkolistę: https://mirkolisty.pvu.pl/list/EtHHsWlR3iCp53uy**

  #programowanie #programista15k #java #iinne #ebookiprogramistyczne #mirkobooki #technologia #recenzja #ebook #react #javascript #ruby #python #helion #csharp
  pokaż całość

  źródło: czykov.jpg

 •  

  Od 6 rano przewozimy z Niebieskim rzeczy do drugiego mieszkania. W planach jest tam mieszkać 2-3 miesiące póki nie skończymy domu.

  I już hity. Blok typowy PRL, same stare baby. Wychodzą z mieszkań oglądać co to się dzieje, jedna dorwała mnie z pytaniem czy niebieski to mój mąż i czy mamy bombelka XD
  A no i nie zapomniałam o dniu nóg, około 20 rundek na 4 piętro bez windy z pudłami ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
  Chyba trochę #zalesie i #truestory
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kasztanozord

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.