•  

  Drodzy,
  kilka pytań odnośnie Lwowa, może ktoś z Was był w 2019?
  Wybieram się tam niebawem po raz pierwszy, poczytałem sobie co nieco zarówno a atrakcjach jak i restauracjach godnych odwiedzenia.
  Jak wiemy, rzeczywistość bywa odmienna od tego co czytamy, opinie google czy trip-advisor często też są mieszane, dlatego chciałbym zapytać na co uważać, aby się nie naciąć? Niektóre restauracje w ciągu kilku lat ponoć się "zepsuły", przykładowo w opiniach google czytałem niemal same negatywy na temat popularnego tam "Kumpla".
  Czy były jakieś miejsca, które odwiedziliście skuszeni opiniami i okazało się, że jest totalna klapa?
  Z drugiej strony, jeśli są miejsca, do których sami chętnie chcielibyście wrócić, także możecie zarekomendować. :)
  Czytałem, że popularny Dom Legend (ten z samochodem na dachu) jest dziś ograniczony jedynie do parteru i właśnie tarasu widokowego ze wspomnianym samochodem (podobnież nie przedłużyli im umowy najmu na resztę pomieszczeń).
  Trochę szkoda, choć opinie o tym miejscu też były różne, dlatego w sumie piszę ten post... jak widać wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie, jednak nie ma to jak opinia kogoś kto był niedawno i widział, niż przewodnik znaleziony na blogu sprzed 2 czy 3 lat.
  Pozdrawiam, :)
  #lwow #podroze
  pokaż całość

  +: komakow
 •  

  #hotel #wroclaw #rumunia #ukraina #walbrzych
  Cześć Szanowne Mirki,
  Jestem fanem osobliwych hoteli - starych i nieco zapomnianych, ale z historycznymi wnętrzami i zakurzonym przepychem. Czy znacie jakieś wpisujące się w moje kryteria hotele w podanych przeze mnie w tagach lokalizacjach? Mogą być również inne lokalizacje, jeżeli faktycznie hotele świetne :)
  Będę mega wdzięczny za odpowiedzi!
  pokaż całość

  +: emmwuu
 •  
  polskipl via iOS

  +1568

  Nowy Superb po facelifcie odebrany (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Mega się jaram :) #pokazauto #chwalesie #skoda #superb Obowiązkowo pokryłem ceramiką 2 h po odebraniu #detailing

  źródło: IMG_0012.JPG

 •  

  Czy w komunikacji miejskiej we Lwowie są ulgi dla studentów?

  #lwow

 •  

  #rzeszow #ukraina
  Jak polecacie dostać się do Lwowa? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moja koleżanka zaproponowała z Medyki wziąć taksówkę, ale średnio mi się to widzi xD

 •  

  Podsumowanie "tajemniczej choroby psów" w Norwegii.

  Jak dotąd na terenie całego kraju odnotowano ok. 50 przypadków choroby, w tym 26 w samym Oslo i okolicach.
  23 psy nie przeżyły. Dzisiaj rano pojawiła się informacja o 2 przypadkach. Nie ma informacji o tym ile zwierzaków zostało całkowicie wyleczonych, a ile wciąż walczy.

  Choroba objawia się silnymi, krwawymi wymiotami i biegunką. Powoduje bardzo szybkie odwodnienie organizmu, a według norweskiego patologa "jelita wyglądają jak rozwalone od środka"

  Choroba jest wywoływana przez bakterie Providencia alcalifaciens i Clostridium perfringens. Do tej pory 10 psów zostało poddanych autopsji jednak tylko u 7 znaleziono te dwie bakterie jednocześnie. U 3 psów nie stwierdzono występowania bakterii Clostridium perfringens, ale jak podaje AniCura Norge psom były podawane antybiotyki więc możliwe, że akurat na tę bakterię zadziałały.

  Na podstawie przeprowadzonych badań Instytut Weterynarii wykluczył zatrucie sinicami/glonami, choroby przenoszone przez kleszcze, wąglika i dżumę. Wykluczono także Salmonellę, trutkę na szczury i Campylobacter
  Nie ma też powiązania między trwającym wśród ludzi EHEC wywołanym przez bakterię E.Coli (zatruty wodociąg w Bergen). Trwają badania nad zatruciem pokarmu.

  W związku z tym, iż na norweskich mediach społecznościowych ludzie zaczęli oskarżać jakiegoś producenta karmy Mattilsynet wydał komunikat / prośbę o wstrzymaniu się od osądów. Podał również informacje, że jedzenie jest jednym z wielu podejrzanych w sprawie. Jednocześnie prosząc właścicieli psów o nie zmienianie dotychczasowej karmy i notowanie wszystkiego co pies jadł na przestrzeni ostatnich 14 dni.

  Nie znalazłem tego wątku z oskarżeniami, ale komunikat jest na stronie Mattilsynet.

  NKK (Norsk Kennel Klubben) zdecydował o nie wysyłaniu norweskich psów na międzynarodowe zawody / wystawy, oraz odwołał wszystkie wydarzenia zaplanowane w Norwegii.

  Ponad 2000 weterynarzy w kraju otrzymało wiadomości z instrukcjami jak przeprowadzać wywiad z przyszłymi pacjentami. Na stronie Mattilsynet pojawiły się szczegółowe informacja dla właścicieli psów. Między innymi o tym, żeby unikać styczności psów ze sobą, trzymać psa krótko na smyczy i nie pozwolić wąchać w ziemi. Unikać wybiegów dla psów, w lasach chodzić tylko głównymi ścieżkami, a w przypadku zauważenia jakichkolwiek objawów natychmiast zgłosić się do weterynarza itd.

  Na Independent UK pojawił się artykuł o tym, że według "śledczych" choroba ta może mieć związek z wyjątkowo obfitym sezonem na grzyby w Norwegii.

  Pojawił się jeden przypadek choroby w Szwecji u psa, który wrócił z wystawy w Trondheim.

  Wczoraj czytałem o 2 zarażonych psach w Polsce, jeden nie przeżył. Nie było żadnej informacji czy psy były ostatnio za granicą.

  WSZYSTKIE źródła wrzucę w komentarze, na życzenie, żeby nie zaśmiecać.

  #ndd #psy #norwegia
  pokaż całość

 •  

  Czy ktoś może polecić dobre, lokalne knajpy nie dla turystów we #lwow #ukraina? Wystrój, lokalizacja nieważne. Najważniejsze dobre jedzenie. #podroze #jedzenie

  •  

   @zavisha: Mon Chef w Astorii zaraz po nim Tante Sophie jak lubisz francuską kuchnie, Mons Pius a dalej z lepszych Champagneria, 36 Po chociaż akurat za tą kuchnią nie przepadam, ciekawy Czarny Kot, Armata w Citadel Inn, Grand SoLie w Grandzie, Szkocka w Atlasie wspaniała, Panorama w Panoramie, Valentino w Szkockim, Terazza w Saint Federze, Safe w Bank Hotelu, Leopolis w Leopolisie, Red Pepper, Chilling Lviv, Park Art of Rest, Amadeus lub Veronica, Nad Cukiernią, Plates & Cup może jeszcze Bar Muszli, Churrasco Grill bar, Vapiano, Culinary Studio Kryva Lypa, Bratello, Cosa Nostra, Hruszewski Cinema Jazz, kawiarnia Cabinet, tu małe zestawienie restauracji chociaż brakuje trochę nowych knajpek.

   A jak ma być bardziej turystycznie i taniej to oczywiście Restauracja Baczewskich obowiązkowo, Atlas, Apteka Mikolascha, Cukor (zarówno kawiarnia jak i naleśnikarnia), Delicateka, 5 Loch ostatnio otwarty też ciekawy. Jak coś więcej np. sushi czy jakich gruzińskich czy burgerowni szukasz to daj znać coś się wymyśli. Głodny Mikołaj też polecam tanio i żadnych turystów nie będzie tylko trzeba podjechać na Stryjską.

   Wspomniane w postach wyżej rzeczy poza Tante to raczej nie fine dining tylko atrakcje pod turystów ale Lviv Croissant też warto wpaść - jak za darmo i naprawdę dobre.
   pokaż całość

   +: Nemrod
  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Mam kilka pytan co do #revolut i w sumie #lwow

  1. Czy do placenia musze miec fizyczna karte revolut czy wystarczy mi wirtualna (w ich apce) - czy to jakos ew. sie synchronizuje z apple pay i tym place?
  2. Z tego co widze hrywna ukriainska jest objeta 1% prowizja - zdaje sie, ze to dalej bardziej oplacalne jak wymiana w kantorze?
  3. Czy jest jakis problem z placeniem revolut we #lwow?
  4. Jakies promo przy zakladniu nowego konta? Z polecenia czy cos? Co mi to da?
  pokaż całość

  +: teeveez

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kawiarnianypl

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)