•  

  Dobry dzień #warszawa ! Gdzie znajdę #kantor z najlepszym kursem euro ( ͡€ ͜ʖ ͡€)?

 •  

  #ztm #warszawa #kanary
  Miesiąc temu dostałem mandacik za nieaktywny (nie za brak- za nieaktywny) bilet. Krótko mówiąc w tej zj.. Słoikolandii po zakupieniu biletu na legitke studencką należy ją skasować (co nie było napisane na automacie w którym ów bilet nabijałem). Więc miałem kupiony bilet 3 miesięczny (który i tak był ważny od X do Y) ale go nie aktywowałem bo nie wiedziałem że tak trzeba, w poprzednich 2 miastach w których mieszkałem nie trzeba było wykonywać takiego zabiegu.. Miesiąc po zakupie biletu (pomiędzy X a Y ważności tego kupionego) kanarki mnie złapały i wystawili taki mandat że zamiast 140 zł beztroskie podróżowanie po WWA kosztowało mnie dodatkowe 160 zł. Pomijam już to, że kanarek na jakiekolwiek próby wyjaśnienia troszkę nie na miejscu mi odpowiedział że co go to obchodzi i to nie jest jego problem itp (rozumiem, wyżywali się na nim w szkole, teraz on jest ch.. dla innych ludzi,okej). Ja spanikowany (nigdy nie miałem problemów z prawem albo z policją/strażą miejską itp) zapłaciłem od razu. No i kanarki wyszły, podszedł do mnie jakiś ziomeczek i zaczął gadać żebym się odwołał bo jego też dokładnie z takiego samego powodu złapali i się odwołał i zwrócili pieniążki. No więc następnego dnia już się odwołałem, przedstawiłem jasno sytuacje no ale dostałem po 3 tygodniach informację zwrotną, że nic z tego i mogę się odwołać jeszcze do sądu.
  Czy ktoś coś w tej sprawie? Co powinienem zrobić? Do sądu tak czy siak pójdę, dla samej zasady. No ale może da się w inny sposób to jakoś załatwić, bo z tego co zebrałem informacje to czasem za taką właśnie nieszkodliwą "nieznajomość prawa" przyjmują odwołania. Ktoś był w podobnej sytuacji, że mimo kupionego biletu na karcie (który i tak był ważny od X do Y) między czasem ważności został złapany bo NIE PRZYBLIŻYŁ JE...NEJ KARTY DO CZYTNIKA W CELU AKTYWACJI i wie jak z niej wybrnąć? No bez przesady.. Rozumiem jakbym miał kartę na przejazdy i bym nie skasował albo nie wiem.. bilet papierkowy nieskasowany.. ale karta na której bilet za 140 srebrników jest ważny przez określony czas i żeby było wszystko okej wystarczy żeby był aktywny (bez tego i tak by znikł po tym określonym czasie i trzeba by nowy kupić).. to jest takie ru..anie na hajs..
  Podsumowując. Zapłaciłem za bilet ważny od października do stycznia 140 zyta ale nie był on aktywny (co jest nielogiczne bo bilet i tak jest ważny od października do stycznia nawet jak go nie aktywujesz). I za tą niewiedzę dopłaciłem jeszcze 160zł.. Da się jakoś zwrócić hajs albo cokolwiek? Bo słyszałem, że się da, do sądu się odwołam chociażby dla czystej zasady ale chciałbym wiedzieć czy mogę zrobić coś jeszcze itp bo dla studenta 160zł drogą nie chodzi :D
  pokaż całość

 •  

  Jako, ze w ten piatek wszedl do kina najnowszy film Woodego Allena "Na karuzeli spierdolenia" proponuje zabawe. Bierzemy tytul filmu i zmieniamy jedno slowo na slowo spierdolenie. Na poczatek dwa mocne oskrowe tytuly:
  Spierdolenie owiec
  To nie jest kraj dla spierdolonych ludzi
  #glupiewykopowezabawy

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kemek

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.