•  

  Ktoś pomoże?
  Który skład lepszy? Albo może coś zmienić? (Drugi w komentarzu)

  #fut

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20200220-213856.png

 •  

  ŻAŁUJE, ŻE COŚ TAKIEGO „OBIECAŁEM” XD Wiem, że dużo rzeczy nie poruszyłem, dużo rzeczy ominąłem, wydaje mi się jednak, że opisałem jakieś podstawowe kwestie, jeżeli komuś czegoś brakuje, zapraszam do zadawania pytań albo hejtowania mojego tekstu (na pytania chętnie, rozbudowanie odpowiem). Niestety zdaje sobie sprawę, że przerosła mnie trochę praca XD a także, że zwyczajnie nie da się wszystkiego opisać tekstowo, przez co ten wysryw jest wątpliwej jakości, ale przynajmniej OP DELIVERED ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łącznie ponad 1600 słów, prawie 3 strony A4, przyznam, że tak długiej pracy nie pisałem podczas moich 3 semestrów studiowania, czy to świadczy o jakości mojej uczelni czy o jakości mojego tekstu, odpowiedzcie sobie sami ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  Witam

  Wstęp

  Na początku chciałbym zaznaczyć, że mój poradnikowysryw nie sprawi, że nagle zaczniesz wbijać elitę, tak naprawdę żaden poradnik tego nie sprawi. FIFA to gra typu easy to play, hard to master, jednak moim zdaniem używając pewnych rzeczy każdy jest w stanie wbić chociaż to G2, nie wymaga to większej filozofii i nie trzeba znać tajnych mechanik.

  Generalnie ostatnio dużo rozmawiam i gram z ludźmi phase1/phase2 czy prosami z różnych krajów grających w ligach regionalnych – praktycznie każdy powie, że 99% sukcesu w fifie to głowa. Ma to przełożenie nie tylko na granie na wyższym poziomie, ale idę o zakład, że z poprawnym mentalem każdy jest w stanie regularnie wbijać rangę wyżej niż obecnie. Czuje to także po sobie (studia zaoczne here), że w weekend gdy mam zjazd i jestem zmęczony nie jestem w stanie osiągnąć tak samo dobrej rangi niż jak mam weekend wolny. Kolejny ważnym mentalnym aspektem jest spokój, serio – nie mam tu nawet na myśli rzucania padami po ścianach, ale generalnie grę – granie spokojnie i nie na aferę to podstawa sukcesu, ja osobiście czasem wole zagrać piłkę do tyłu niż na pałę próbować zagrać piłkę – a może wyjdzie, a może nie – dopóki nie dostajesz w dupę 0-2 takie rzeczy są zbędne. Polecam także nie irytować się na gierkę, wyeliminować z głowy wszystkie handicapy/wylewy/delaye, po prostu grać. Tracisz gola w 10 minucie na 0-1? Trudno, jeszcze dużo czasu, graj swoje i próbuj odrobić, przed tobą cały mecz.

  Obecna meta

  Ameryki nie odkryję, teraz gra się na autobus + OBS. I masz dwa wyjścia
  - jesteś casualem, masz wszystko w dupie i grasz tak jak chcesz bo to ci sprawia przyjemność
  - chcesz grać lepiej, dostosowujesz się do mety i grasz jak większość
  - no ewentualnie czekasz na patch który zmieni rozgrywkę (to już chyba możesz tą wersję odłożyć na półkę) XD

  Zakładam, że większość, którzy czytają ten wysryw to grupa druga. Generalnie nie jestem fanem dawania uniwersalnej taktyki i wytycznych, niech każdy gra tak jak się czuje lepiej, jednak PODSTAWĄ jest granie formacjami ze skrzydłowymi. Specjalnie parę dni temu robiłem ankietę jaką grasz formacją i nadal dużo ludzi gra 4-1-2-1-2 (2) (wąska formacja). Moim zdaniem jest to kompletnie nieefektywne, od zawsze jak bardziej ogarnięty gracz widział przeciwnika używającego tą formacje odpalał OBS i przeciwnik praktycznie nie mógł wymienić trzech podań bo cała drużyna skupiała się na środku boiska gdzie 4-1-2-1-2 (2) głównie operuje. NIE DA się grać wąską formacją w mecie gdzie każdy używa OBS.

  A więc jak pykać?

  Generalnie w ataku jest jeden najprostszy schemat/wzór – LM/RM – CM – CM – ST

  „Rozpisując” chodzi o rozgrywanie akcji od jednego skrzydła do drugiego (oczywiście jeżeli atakujesz pozycyjnie) w poszukiwaniu wolnego napastnika. Przykład takiej akcji pod tym linkiem ( https://streamable.com/okjwk ). Oczywiście, nie mówię, żeby grać tak w każdym meczu, ja tutaj gram na dobrego przeciwnika przez co nie mam zbyt dużej możliwości do szaleństw, jednak jest to najbardziej skuteczne granie w obecnej mecie. Trzeba wyczuć na ile nam przeciwnik pozwala, pierwsze 15 min meczu jest najważniejsze. Od momentu odebrania piłki pod własnym polem karnym gram na spokojnie, jeżeli przeciwnik gra z bocznymi obrońcami, którzy zostają w obronie nie ma sensu iść na pałę na kontrę, bo w 90% przypadków skończy się to stratą. Przerzucam piłkę zwykłym dośrodkowaniem w wolny sektor (do Marcelo) i mimo tego, że skrzydłowy wybiega mi to do niego nie podaje – nie ma sensu ryzykować straty piłki w takich sytuacjach, bo to jest w większości przypadków strata. Przeciwnik odciął większość moich podań więc przerzucam piłkę na drugą stronę ( https://i.imgur.com/mmt6mlN.png ) i próbuje pykać tak jak podałem na schemacie. Okej, nie jest to efektowne, ale efektywne na pewno, szczególnie, jeżeli przeciwnik gra cofniętym zespołem. Na koniec piłka trafia do napastnika, zepsułem, ale nice try.

  Drugą opcją na atak jest granie skrzydłem, jednak także nie ma dużego wyboru co do stworzenia okazji. Najprościej, żeby przedostać się skrzydłem to posłanie długiej piłki na dobieg ( https://streamable.com/o9ju9 ) - jednak ja tak robię jeżeli widzę, że obrońca zaspał/czas goni. Generalnie tu jest duża losowość, raz twój zawodnik się przepcha, raz nie. Jak już masz piłkę w okolicach pola karnego zostają dwie opcje – ogranie przeciwnika, wjazd w pole karne i podanie do wolnego zawodnika (jak na filmiku) bądź wycofanie piłki do bocznego obrońcy/pomocnika.

  Oczywiście, nie da się takich rzeczy opisać bo sytuacji jest milion, przedstawiłem dwa podstawowe schematy, nic odkrywczego. Poniżej kilka protipów.

  - Warto używać L1/R1 w wybiegnięcia/przywołania zawodnika. Wybiegnięcie pomaga szczególnie przy szybkich atakach skrzydłem, szerszy opis i podgląd tych funkcji znajdziecie na YT.
  - Ofensywne granie bocznymi obrońcami – warto używać L1 + podanie bocznym obrońcom, tak, żeby wybiegł do piłki i dołączył się do akcji. Niestety nie mam filmiku.
  - Grając w niższych dywizjach w DR zauważyłem, że mnóstwo osób nadużywa sprintu, mam tu na myśli głównie granie w środku pola, bez sensu, łatwo stracić piłkę jak podejdzie do nas przeciwnik – ograniczenie tego to podstawa.
  - Jeżeli wbiegasz ze skrzydła w pole karne i chcesz zagrać do napastnika dwukrotne naciśnięcie podania powoduje, że piłka oderwie się od ziemi – AI często wariuje w takich sytuacjach co ułatwia strzelenie gola.
  - Mało osób używa L2 w ataku – powoduje to zastawianie się piłkarza przez co przy fizycznym kontakcie ciężej odebrać piłkę ( https://streamable.com/4fgno )
  - Utrzymywanie piłki – mam tu na myśli spokojne granie, nie podawanie na pałę, jeżeli przeciwnik w środku pola cię nie atakuje to możesz „podholować” piłkę, a nie głupio podawać.
  - Przydatne tricki – Fakeshot, dragback, ball roll, Fakeshot z zatrzymaniem w biegu (Fakeshot + puszczasz gałkę)
  - Rozgrywanie rożnych – ja nie polecam randomowych wrzutek w pole karne, najlepiej imo zagrać na krótko i podać albo do piłkarza który jest przy bliższym słupku, albo do tego, który jest za polem karnym i potem coś kombinować.

  Co do grania w obronie – obecnie jest bardzo banalne. Podstawą jest NIE WYCHODZENIE OBROŃCAMI I NIE GUBIENIE POZYCJI (POKAŻE POTEM). Kolejnym ważnym aspektem jest KRYCIE SKRZYDŁA (pokaże teraz, wracam do poprzedniego filmiku - https://streamable.com/okjwk - zobaczcie około 0:15, przerzucam piłkę i przeciwnik od razu ODCINA podanie do skrzydłowego, jest to kluczowe przy graniu OBS, żeby przeciwnik nie zabił cię przerzutami), następnym i chyba ostatnim krokiem jest ZBYT MOCNY PRESSING – nie ma sensu idiotycznie biegać za przeciwnikiem próbując odebrać mu piłkę, podstawa to odcinanie go od wykonania podania w okolice 20-25m, a jeżeli już ma tam piłkę to i tak musi przejść przez obronę, więc nie ma sensu go rushować. NAJWAŻNIEJSZE TO W MIARĘ MOŻLIWOŚCI OGARNIĘCIE ZMIENIANIA PIŁKARZY ANALOGIEM I TRZYMANIE L2 (JOCKEY) ORAZ SPOKÓJ (!!!!!!!!!). Resztę pokażę na filmikach.

  1) https://streamable.com/aad2b – Przykład dlaczego nie warto bezmyślnie podawać, rozpoczęcie meczu, ale głupie i szybkie podania kończą się stratą piłki. Opcji na podanie było mnóstwo – ja jak rozpoczynam mecz lubię podać do bocznego obrońcy i poczekać aż moi zawodnicy się odpowiednio rozstawią.
  2) https://streamable.com/dl5gl – Bardzo łatwa kontra, sytuacja 3 na 2. Kompletnie jednak nie rozumiem tego berbatova, można było na spokojnie pociągnąć dalej Griezmannem, ale okej, nieważne. Chciałbym tu przy okazji poruszyć dwie istotne kwestie – przeciwnik nie gra z cofniętymi bocznymi obrońcami co powoduje, że przeciwnik może nas łatwo skontrować, dlatego polecam jednak tą wytyczną. Dwa to patrzenie na radar i spokój w grze, z tego można było na spokojnie wykręcić bramkę, ale zdarza się, trudno.
  3) https://streamable.com/sh2i9 – Zamysł dobry na początku, jednak obok jest piłkarz z numerem 23, którym bez problemu można pokryć przeciwnika, wybiegnięcie tak daleko Varanem powoduje, że robi się ogromna luka, dlatego tak jak mówiłem, kluczowe jest, żeby nie wybiegać aż tak obrońcami i żeby nie gubić nimi pozycji. Tym bardziej, że obok dwóch innym piłkarzy.
  4) https://streamable.com/b0tjh – to jest to co mówiłem o kryciu skrzydeł + nadmiernym pressowaniu, na początku zamysł był dobry, bo Alba poszedł z kryciem, ale potem zmienienie piłkarza to błąd. Najważniejsze to zapamiętać, że w takich i podobnych sytuacjach przeciwnik praktycznie nie ma szans przejść środkiem. Próba przecięcia podania to zbyt duże ryzyko, co ostatecznie kończy się stratą bramki, a sytuacja kompletnie niegroźna.
  5) https://streamable.com/g7a36 – Super sytuacja, nie wiem co tu się stało, ale tak jak mówiłem, kiedy można i przeciwnik nie jest blisko ciebie (w sensie face to face) to warto poholować trochę piłkę.
  6) https://streamable.com/qwb2i – Tutaj akurat przykład dobrej obrony, poprawiłbym tylko szybsze przełączenie między zawodnikami. Generalnie jak przeciwnik jest w polu karnym to trzeba go wyczekać, ostatecznie unlucky, że Hierro poległ w walce z Raulem.
  7) https://streamable.com/5hugt – Generalnie jak widać przeciwnik grał wysoko w obronie co powodowało mnóstwo miejsca na grę, podoba mi się, że masz swój styl gry i starasz się grać szybkimi podaniami, w pewnym momencie jednak trochę za dużo tych podań i przeciwnik to przeczytał, dlatego tak jak mówiłem warto poholować piłkę, a na dodatek na przestrzeni meczu zmieniać styl gry, raz wolniejszy atak, raz szybszy, przez co jesteśmy trudniejsi do przeczytania. Na + też strzał z dystansu, dużo miejsca, więc tak to powinno wyglądać.
  8) https://streamable.com/ug90c - Mówiłem o spokojnym graniu, w takich sytuacjach nie można bać się zagrać do bramkarza i szybko podać do drugiego bocznego obrońcy. Po stracie wydaje mi się, że panika w obronie (bieganie Mendym) i ostatecznie strata gola.

  Tbh więcej sytuacji mi się nie chce (XD) pokazywać, obejrzałem większość spotkań, które dostałem na priv i jak ktoś czeka na miniwysryw na temat swojej gry to prędzej czy później go dostanie. Wydaje mi się, że pokazałem takie kompletnie podstawowe ale i częste błędy. Elo.

  #fut
  pokaż całość

 •  

  Jeżeli nie zdam dzisiejszej poprawki w #studbaza, to następne śniadanie w #mcdonalds przygotuję ja
  ¯\_(ツ)_/¯

  źródło: image.jpg

 •  

  Sprzedalem Mbappe, kupilem typowego napadziora czyli CR7, w debiucie dwie bramki, troche mi sie Neymarek marnuje na skrzydle ale tak musi byc poki co.
  #fut

  źródło: 20200216_195041.jpg

 •  

  mam podglad swojego skladu, chce przedluzyc z kims kontrakt bo sie skonczyl, ale na tym smiesznym koleczku musze dobrze „zlapac” odpowiednia opcje na co potrzebuje kilku prob bo jej zwyczajnie nie lapie, tez tak macie czy moj pad sie jebie? #fut

 •  

  Piątek, piąteczek, piątunio! A do tego Walentynki!
  Wiesz co to oznacza? Tak! Zgadłeś! Dla Ciebie to nic specjalnego...
  Jak co roku, spędzisz je samotnie, marząc skrycie o prawdziwej miłości... Będziesz obserwował liczne pary idące za
  rękę ulicą... Ale nie dla genetycznych odpadów to! Dla młodych i pięknych to!

  We wszystkich miastach wojewódzkich, już od rana trwają przygotowania do tego szczególnego dnia...
  Na wybrzeżu José oraz Rico, właśnie wychodzą z kampusu Politechniki Gdańskiej...
  -"Hora de joder putas polacas!" Powiedział Rico do swojego kompana. Dwaj koledzy są na Erazmusie. Przyjechali z
  Hiszpanii by zakosztować świeżutkich polskich nastolatek...
  Z kolei na dalekim południu, w mieście królów Polski Tyrone oraz Brad, przechadzają się po Galerii Krakowskiej...
  -"This is the day, man! I can't wait till the evening!"
  -"Yeeaa man... Polish titties are the best"
  -"We're gonna fuck some polish sluts, in the club tonight!"
  Stwierdzili, czarnoskórzy mężczyźni, planując wieczorne podboje.
  W Poznaniu, 18-letnia Kasia właśnie zakłada swoją koronkową bieliznę, po całonocnym seksie z Dawidem, w którym jest szaleńczo zakochana.
  Również w stolicy kraju, Warszawska śmietanka nie próżnuje...
  21 letni Oskar Klaudiusz Deweloperski, właśnie zjadł sushi z 19-letnią Klaudią i wsiadł do swojej BMW 335i z salonu,
  kupione mu na 18 urodziny przez ojca.
  -"Hehe Oski, fajna ta restauracja, hehe" Powiedziała Klaudia, patrząc się jak w obrazek w oczy łowcy Oskara.
  -"No pronto Klaudi, teraz Cię odwiozę ale najpierw się zatrzymamy na chwilę tutaj..."
  Oskar zjechał na boczną drogę i wyłączył silnik...
  -"Ojej, po co się tutaj zatrzym..."
  Nie dokończyła Klaudia, gdyż Oskar chwycił ją za kark i przyciągnął do krocza.
  -"Połknij go!" Powiedział władczym tonem.
  _"błebłebłebłe!" Zdążyła wybełkotać Klaudia, robiąc dobrze temu warszawskiemu królowi życia
  Po kilku minutach, spotkanie w samochodzie skończyło się sukcesem ejakulacyjnym prosto w ustach 19-latki.
  -"Hehe, kręci mnie robienie tego w samochodzie! To podniecające, że inni mogą nas zobaczyć, hehe"
  -"Dobra, wysiadaj suczi bo mi się spieszy!" Oskar stwierdził, że młoda dama przestała mu być potrzebna po opróżnieniu
  pęcherzyka nasiennego...

  Gdy nastanie wieczór, Oskar stwierdzi, że mało mu kobiecego ciała ze względu na wysokie libido. Toteż uda się do
  Warszawskiego klubu "The View" na imprezę walentynkową z zamiarem ponownego znalezienia wybranki na tą szczególną noc...
  Po założeniu nowej koszuli oraz dobraniu zegarka wartego więcej niż samochód większości Polaków, wreszcie uda się do
  jaskini rozkoszy...
  Po wejściu, klasycznie najładniejsze kobiety bacznie będą obserwowały młodego herosa, mając nadzieję, że zagada
  właśnie do nich...
  -"Hehe, Patrz Amelko, jakie ciastko z niego! Hehe" Powiedziała 18-letnia Suzi, do koleżanki.
  -"Hehe, lubię takich wysokich. Zawsze tylko jakieś niziołki do nas podbijają, TeeHee"
  -"Hehe, niski facet to nie facet"
  -"Ale ten, co mi go pokazałaś jest przystojny, Hehe. Schrupałabym go!"
  -"On jest mój! Hehe
  -"Nie jest mój! Suzi, znajdź sobie innego. Popatrz ile masz tu chłopaków, TeeHee"
  -"Nie no, Amelko... Większość z nich to brzydale, albo niskie krasnale, TeeHee"
  Młode damy zaczęły się kłócić o to która dostąpi zaszczytu bycia w posiadaniu samca najwyższej jakości w klubie.
  W tym czasie Oskar upolował 20 letnią Sandrę, z którą namiętnie się całuje przy barze...
  -"Łoł, ale Ty masz fajnego bicka"
  -"Dobra, chodź ze mną do łazienki..."
  -"Co? Wiesz, nie zdarzyło mi się to jeszcze robić tego w miejscu publicznym, ale..."
  W tym momencie Oskar złapał 20- latkę za rękę i poszedł do klubowej toalety...
  -"Myślisz, że teraz robię swojemu chłopakowi krzywdę? Pokłóciliśmy się dziś i dlatego te Walentynki spędzam samotnie..."
  Oskar nie wiele myśląc odwrócił dziewczynę tyłem do ściany. Jedną ręką podwinął jej miniówkę i ściągnął czerwone figi...
  -"Hehe. Nie powinnam robić tego Mariuszowi, ale raz się żyje hehe. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal, hehe"
  Stwierdziła Sandra bez wyrzutów sumienia.
  -"Ochh!"
  Dziewczyna zawyła z rozkoszy, gdy Oskar ugodził ją swoją 23- centymetrową "strzałą amora".
  Po raz drugi dzisiaj, oddział 50 milionów dziarskich plemników Oskara, został wysłany w gardło młodej bogini.
  -"Dobra, miło było Sandrix, ja muszę spadać!"
  -"Hej, no nie zostawiaj mnie, tak szyb..." Oskar wyszedł z kabiny zastawiając pół-nagą niewierną dziewczynę siedzącą na sedesie z całą zaspermioną twarzą...

  Pijąc kolejne drinki, Suzi oraz Amelka same napatoczyły się Oskarowi...
  -"Cześć, sam tu przyszedłeś? Co taki przystojny chłopak sam robi w klubie w Walentynki?" Zaczęła rozmowę 18-letnia Suzi...
  Tak oto nawiązała się nowa, obiecująca znajomość. Suzi oraz Amelka, rywalizowały o uwagę Oskara, kompletnie ignorując zaloty podrzędnych genetycznie mężczyzn którzy próbowali je poznać. Nie ich liga! Zakola, niski wzrost, okrągła szczęka. Ci biedacy będą musieli obejść się smakiem dzisiejszej nocy (i nie tylko dzisiejszej).
  Po kilku godzinach, Oskar wyszedł z inicjatywą "przenocowania" nowo poznanych koleżanek. Wróciwszy z klubu na strzeżone osiedle deweloperskie, cała trójka dozna wspaniałej magii Walentynek...
  Oskar stojąc na waleta, trzyma w jednej ręce za włosy Amelkę, a za drugą Suzi... Nastolatki naprzemiennie łykają
  dwudziestkę trójkę po same arbuzy! Dla nich to zaszczyt być w trójkącie z tym Chadem! Bycie jedną z opcji tego młodego boga, warte jest więcej niż bycie oddaną dziewczyną przeciętniaka!
  -"Hehe, lepiej jeść tort z koleżanką, niż kanapkę sama, hehe" Mówi sobie w myślach Amelka...
  Nad ranem, nasz miłosny trójkąt pogrąży się w błogim śnie. Obie nastolatki wtulone w Oskara po obu jego stronach, będą z niedowierzaniem myślały o tym co odstawiły... Swoim przyszłym mężom, zapewne nigdy nie powiedzą o tym małym wybryku... Ale przecież od tego jest młodość, aby się wyszaleć!
  Ty nigdy tego nie zaznałeś i nie zaznasz!
  #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski #tfwnogf #stulejacontent #blackpill #blackpillraw #przegryw #spierdolenie #codziennyblackpill #logikarozowychpaskow #rozowepaski #wychodzimyzprzegrywu #plodnajulka #p0lka #pasta #podrywajzwykopem #harlekinydlaprzegrywow
  pokaż całość

  źródło: Oskarwalentynkowy.jpg

 •  

  Tydzien w tydzien. Napotkałem sufit.
  Teraz przynajmniej z prosem przegralem meczo o e2, wiec mam usprawiedliwienie.
  #fut

  źródło: 20200209_225810.jpg

 •  

  śmietnik wygrał ze mną po 2 jebitnych wylewach gdzie w 82 odrobiłem na 2-2 a w 86 było juz 2-5 XD po czym pisze mi easy i wysyła buziaczki. więc jak to typowy p0lak musiałem mu odpowiedzieć że życzę mu żeby zaraził się koronawirusem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #fut

  +: M888

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kemilk

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)