•  

  Ten uczuć kiedy każesz zielonce usunąć konto, a zielonka plusuje twój wpis i faktycznie usuwa konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

 •  

  Kto nie szanuje taksówkarzy, ten plusuje. Kto szanuje, ten komentuje. Zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Mirki i Mirabelki, pilna sprawa i szybkie pytanie: w którym markecie (np. Auchan, Tesco, Carrefour, Stokrotka, Biedronka...) kupię #piwo Książęce IPA lub w jakim sklepie w #szczecin je dostanę? Podobno jak na koncerniaka jest w porządku i chciałbym spróbować go, żeby wyrobić sobie zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  #ewatylman

  Ok, mam pewne przypuszczenia potwierdzające możliwe porwanie Ewy Tylman.

  Spójrzcie - porzucono jej dowód osobisty, prawda? Jeśli została uprowadzona, to do jakiegoś kraju w strefie Schengen (być może jakiś turecki burdel w Niemczech), żeby uniknąć kontroli granicznej. Wyobraźmy sobie taką prawdopodobną sytuację: porywacze odurzyli Ewę i nieprzytomną położyli na tylnej kanapie samochodu, później udali się za zachodnią granicę. W razie kontroli policji - przecież bywają takie na autostradach - powiedzieliby, że wracają z imprezy, koleżanka się upiła a dowód zostawiła w domu. I wszystko jest ok - policja puściłaby ich. Gdyby nie wyrzucili dowodu osobistego, to jej imię i nazwisko mogłoby zostać spisane, a po ujawnieniu jej zaginięcia, policja szybko zorientowałaby się, że dziewczyna została wywieziona w kierunku Niemiec (polscy funkcjonariusze współpracują z niemieckimi - sami wczoraj widzieliście). Ponadto porzucenie dowodu w Poznaniu miało na celu zmylenie tropu. Na dodatek dziewczyna bez dokumentu tożsamości miałaby problem, żeby uciec z miejsca, gdzie może być przetrzymywana.

  Kolejna kwestia potwierdzająca porwanie - ona jest młoda i ładna. Gangsterzy chętnie szukają takich do burdeli. Spytacie może: "dlaczego nie zatrudnią chętnych lasek do burdelu, po co porywać?" - odpowiedź jest prosta: przestępcy zarobią na porwanej dziewczynie nawet 3x więcej miesięcznie. Takiej lasce nie trzeba robić "wypłaty", opiekunowie zgarniają jej napiwki, nie ma dni wolnych + nie ma możliwości, że laska odmówi obsłużenia klienta + praca po jakieś kilkanaście godzin dziennie = zysk wielokrotnie większy niż w przypadku "zatrudnionych" dziewczyn...

  Na dodatek pojawia się kwestia motywu Adama: facet NIE MIAŁ MOTYWU, ŻEBY JĄ ZABIĆ. Ale motyw przy porwaniu jest oczywisty - kasa. Każdy potrzebuje pieniędzy, a on jako ochroniarz w Rossmannie kokosów nie zarabiał.

  Dlaczego akurat Adam miałby brać udział w procederze porwania? Był jakimś fotomodelem - prawda? Jeśli pozował, to znaczy, że obracał się w gronie bardzo atrakcyjnych, młodych i seksownych dziewczyn. Był idealną osobą do wyszukiwania ofiar - wzbudzał w dziewczynach zaufanie, bo w końcu jest gejem i laski nie obawiały się o jakieś seksualne napastowanie z jego strony lub podrywanie ich - był raczej jak "koleżanka". To wszystko mocno ułatwiałoby zwabienie ofiary do porywaczy...

  Kolejna sprawa: na nadbrzeżu są koleiny po kołach samochodów, a to znaczy, że ludzie tam bez problemu wjeżdżają. Na Adama i Ewę czekał samochód - dziewczyną wrzucono do środka i sprawcy odjechali. Banalne, czyż nie?

  Dlaczego porwanie? - Bo nie ma ciała. Jeśli Ewa spadła ze skarpy, to sądzę, że musiałaby się zadrapać, rozbić głowę lub skaleczyć w inny sposób. Na miejscu byłby krwawy bałagan. Krew wsiąka w beton i żaden deszcz jej nie zmyje. Jeśli lampy UV nie wykryłyby śladów, to zrobiłyby to psy. Sami widzieliście wczoraj, jak niesamowite receptory węchu mają te zwierzęta. Jeśli ciało byłoby w rzece, to psy znalazłyby je. Jeśli przy Warcie byłyby ślady krwi Ewy, to zwierzaki także by to wskazały. Sprawa jest zatem oczywista - tam zwyczajnie nie ma ciała, bo Ewę porwano.

  Dodatkowo Adam miał zasinioną rękę - Ewa musiała się bronić przed porwaniem...

  Kwestię tropu który wczoraj złapał pies na moście już tłumaczyłem - trop na moście nie wskazuje drogi, którą przebyła Ewa - TO JEST DROGA, KTÓRĄ PRZEBYŁ ADAM! Już tłumaczę: Adam bardzo długo prowadził Ewę, obejmował ją, trzymał ją w talii i za ramię, przewrócił się z nią, przytulał ją i cały czas był blisko niej, więc jego odzież wierzchnia przesiąkła zapachem Ewy! Dziewczyna użyła silnych perfum, paliła tytoń i prócz tego pachniała "sobą", więc od Adama po takiej wędrówce także dało wyczuć się te zapachy! Po tym jak zabił Ewę, musiał przejść przez most i stąd pies złapał tam trop!

  I jak Mirki, co sądzicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

  •  
   H............y

   0

   @kerim_mirek: dzięki za odp! czyli rozumiem że sposób rozkładu zwłok wskazywał na to, że przebywały w wodzie mniej więcej od momentu zaginięcia? Jaki jest mniej więcej margines błędu kojarzysz? W sensie - kilka dni, tygodni, miesięcy? Dziwi mnie że spalono ubranie w którym ją znaleziono....

  •  

   @HoracyBezPracy: Tak - z tego co wiem, stan rozkładu zwłok był bardzo zaawansowany i wskazywał na to, że ciało przebywało w wodzie od bardzo długiego czasu - najprawdopodobniej od momentu zaginięcia. Generalnie sprawa wygląda tak, że im krócej zwłoki są w wodzie (np. 2 tygodnie), tym bardziej precyzyjnie można ustalić, ile konkretnie tam leżą. W przypadku Ewy margines błędu był stosunkowo duży. Od momentu zaginięcia do odnalezienia zwłok minęło 8 miesięcy. Ciężko ustalić, czy ciało było zanurzone tydzień dłużej czy krócej. Jedna rzecz mnie mocno zastanawia - przy zwłokach znaleziono torebkę Ewy. To bardzo osobliwe, że po tak długim czasie w rzece ta torebka nie zsunęła się i nie zatonęła gdzieś. pokaż całość

   +: H............y
  • więcej komentarzy (62)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kerim_mirek

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi kerim_mirek

Osiągnięcia (1)