•  

  Zgadzam się z Jarosławem. Też tego nie rozumiem. Z drugiej strony są ludzie, którzy po każdych wyborach twierdzą "Platforma przegrała, bo nadal nie wyciągnęła wniosków z poprzednich porażek", "Przegrali, bo nie mają nic do zaoferowania". Tak, tak. Wiemy. Wnioski są takie: Przegrali, bo chcieli podwyższyć wiek emerytalny, rewaloryzowali emerytury po kilka złotych rocznie i zbyt wolno podnoszono minimalną krajową, byli niechętni rozdawaniu pieniędzy, oraz nie walczono ze "śmieciówkami", dodatkowo byli partią proUE i klepiącą po plecach wykształconych z ośrodków miejskich.

  To są powody, przez które przegrali, więc w każdej z tych rzeczy widać pole do zmian. To znaczy, że Platforma 2.0, wyciągająca wnioski z wyborczych porażek powinna: Być partią populistyczną, nie liczącą wydatków budżetowych, dlatego powinna chcieć utrzymać niski wiek emerytalny, dla emerytów regularnie rzucać 13 i 14 emerytury, minimalną krajową podnosić po 500 zł rocznie, rozdawać tarcze i "plusy" na wszystko co sie rusza, opodatkować i oskładkować każdą formę zatrudnienia, oraz być partią chłopską, wynoszącą na piedestał niewykształconych ze wsi, być antyUE, promująca proste życie i liczne rodziny. XD

  Przecież już taka partia rządzi, to po co jedynie zmieniać kolor sztandarów, skoro ostatecznie gówno się zmieni? Już teraz Tusk jeździ po zapyziałych mieścinach i udaje przejętego "zwykłopolakiem", Leszczyna broni własną piersią 14 emerytur, bo "dzisiaj mnóstwo emerytów musi żyć za poniżej 2k brutto!! Jak oni mają przeżyć?!".

  #neuropa #4konserwy #bekazpodludzi
  pokaż całość

  źródło: Zrzut ekranu 2022-05-27 o 10.49.55.png

  •  

   @kezioezio: Ten wpis Marka Widmo można dwojako rozumieć. Nie chodziło aby o to, aby zdjąć te hasła ze sztandarów, ale bez zarzucania planów? Manewr na zasadzie uwięzienia Korwina w kazamatach na czas wyborów #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Dalej można się kłócić, czy takie unikanie dzielących tematów jest dobrą strategią wyborczą, no ale jest to już inna rozmowa. Dyskusja przechodzi wtedy bardziej do rozważań, czy pewne sprawy są aż tak podstawowe, że nie warto ich ukrywać (jak równe prawa dla wszystkich obywateli), czy warto jednak podejść do tego podstępem, a potem po wyborach postawić obywateli przed faktem dokonanym.

   Generalnie chciałbym, aby obywatele byli świadomi, ale czy tak jest, to mam wątpliwości.
   pokaż całość

  •  

   @mnik1: Jest taka scena z polskiego serialu Ranczo, kiedy Wójt szykuje się na wybory na drugą kadencje, szanse na wygraną miał coraz mniejsze więc w sztabie jego pomocnicy dwoili się i troili co by tu zrobić i wtedy Czerepach powiedział mniej więcej coś takiego ''Ludzie z natury głosują przeciw komuś, a nie za kimś'' a zatem trzeba wylać wiadro pomyj na przeciwnika.

   Tusk taką technikę stosował jak rządził i udawało mu się wygrywać wybory w latach 2007-2014. Później do władzy doszedł Kaczyński, a ludzie zobaczyli że ten zły kaczor wcale nie jest taki zły, ba nawet im się lepiej żyje, pomimo że teraz ostatnio jest wyższa inflacja.

   Po latach Tusk znowu próbuje tej taktyki, żeby ludziom tak obrzydzić PiS, żeby z zaciśniętymi zębami zagłosowali przeciw Pisowi na tę nieszczęsną Platforme. Problem z tą strategią jest taki że jest outdated. PO na jechaniu retoryką Anty-Pis dotyka swojego sufitu czyli 27% w sondażach i wyżej nie pójdzie. Może im podskoczy do 30% jak inflacja pójdzie w góre latem, ale jak inflacja zacznie spadać to platformie też znacznie spadać w sondażach bo paliwo się im skończy i wtedy będzie skamlanie platformersów jak na tym memie z cheemsem ''zjednoczona opozycja pls''.

   Ludzie są źli na pis ale jednocześnie widzą że alternatywa w postaci platformy wcale nie jest lepsza, dlatego PiS stabilnie 35% ma w nowych sondażach i ogólnej średniej z 2019-2022. I nie ma co się dziwić ludziom, bo PO jest partią nijaką, która już tyle razy mówiła przeciwstawne do siebie rzeczy, czy to 500+, o 13,14 emeryturze. Tusk raz o sobie mówi liberał, a raz socjal-demokrata jak mu pasuje do narracji. Raz mówi o 20% podwyżce dla budżetówki, a później na spotkaniu w jakimś wypizdowie ludziom mówi że PiS to już pieniędzy za bardzo nie ma i się nie dzieli. Chcę żeby ludzie ciężko pracujący lepiej zarabiali ale nie podaje konkretów czy zmieni system podatkowy, czy może wprowadzi większe prawa dla związków zawodowych żeby walczyły o podwyżki dla szaraków w tanich niemieckich montowniach. I tak można wymieniać dalej.

   Lista PO-PL2050-PSL(w pakiecie z Gowinem zapewne) ma duże szanse wygrać z Pisem, ale czy będzie lepiej? Szczerze wątpie, będzie fajnie po europejsku ale patrząc na to że PO nie wyciągą wniosków od 2015 problemy ogólnokrajowe dalej będą trawić ten kraj i PiS może szybko wrócić do władzy.

   Na koniec polecam ostatni wywiad z Budką w Onecie, to jest właśnie PO w pigułce czyli chcemy żeby było lepiej ale za bardzo nie wiemy jak.
   pokaż całość

   źródło: youtube.com

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Kiedyś ktoś drwił z tego, że libki to frajerzy to bronią wielkiego kapitału i bogaczy, a dla nich są takimi samymi biedakami jak ktoś z 3k netto. Dlaczego miałbym ci pomagać? Miliarderem nie jestem, ale spory dom wybudowałem, mieszkanie pod wynajem również, kupiłem wymarzony samochód, nie muszę już się napinać i pracuję tylko kiedy mi się zachce, mam bezpieczeństwo finansowe, nie muszę sobie niczego odmawiać i liczyć wydatków. Jest w pytę - natomiast ty wydajesz 80% pensji na czynsz i jedzenie? Oj, no przykro, przykro. Widzisz, może i bogacz ma mnie za biedaka, ale łączy nas jedno. Mamy się w dvpie i nie wchodzimy sobie w drogę, ja mam gdzieś jego jachty i wille w Malibu, a on ma gdzieś moje wakacje na Bali czy biedacką Teslę. Natomiast taki lewicowiec będzie ciągle brzęczał jak komar za uchem, że za drogie mieszkania, że publiczna służba za słaba, że komunikacja za rzadko jeździ, że minimalna krajowa za niska.

  Raz ktoś rzucił ostateczny argument, że odpowiednia progresja podatkowa i zmniejszanie rozwarstwienia społecznego to swojego rodzaju haracz dla motłochu, żeby cię nie rozszarpał ze złości, co też jest zwykłą bujdą. Weźmy takie USA, gdzie jak pracujesz w Wallmarcie, to musisz pobierać foot stampy, albo znaleźć drugą robotę, kredyt za studia będziesz spłacał do 40, i nie masz nawet ubezpieczenia obejmującego dentystę. Czy ktoś tam planuje obalać demokrację? Oczywiście, że nie i u nas też by tak nie było. Ludzie przyzwyczają się do wszystkiego.

  #neuropa #4konserwy #bekazpodludzi #antykapitalizm #kapitalizm #wolnyrynek
  pokaż całość

  źródło: D95trwsXsAEzoNG.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kezioezio

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)