•  

  18 maja 1865 r. 900 mężczyzn spojrzało w obiektyw aparatu, mając za plecami Dwór Artusa. Znajdują się w nich szykownie ubrani dżentelmeni w cylindrach i muszkach; niektórzy wybrali meloniki. Gdzieniegdzie widać mundur policyjny, a jedna czy dwie osoby mają na głowie pikielhauby. Fotograf złapał też pracowników fizycznych i robotników - dwóch akurat wynosi coś z piwnicy, jakiś siedzi zmęczony na schodach, inni uśmiechają się chwacko, trzymając dłonie w kieszeniach. Widać chłopców ubranych na modłę dorosłych oraz kilka kobiet w chustkach lub kapeluszach.

  Zamrożona chwila sprzed 154 lat - w momencie zrobienia zdjęcia minęło dopiero kilka miesięcy od upadku powstania styczniowego. W Stanach Zjednoczonych 31 stycznia zniesiono niewolnictwo, a kilka dni później wybuchła wojna secesyjna. Niemal równy miesiąc przed zebraniem się ludzi przed Dworem Artusa zamordowany został Abraham Lincoln. Prusami rządzi król Wilhelm I Hohenzollern. Za 5 lat wielu z mężczyzn ze zdjęcia pójdzie na wojnę z Francją, po której zakończeniu Wilhelm I zostanie cesarzem zjednoczonych Niemiec.

  Zdjęcie pochodzi ze zbiorów cyfrowych Muzeum Gdańska.

  #gdansk #fotografia #historia #ciekawostkihistoryczne
  pokaż całość

  źródło: 900.jpg

  •  

   @PrzewodniG: Akurat co do Wojny Secesyjnej to gwoli ścisłości zakończyła się ona zaledwie miesiąc przed wykonaniem tego zdjęcia. Wybuchła cztery lata wcześniej w czerwcu 1861 r. Ciekawe czy walczyli lub zginęli na niej jacyś bliscy ludzi z tego zdjęcia. Emigracja niemiecka w USA (ponad 200 tys. żołnierzy niemieckiego pochodzenia) i CSA (także kilka tysięcy żołnierzy) była bardzo liczna.

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  O wuj, niezła stypa.
  Czemu na koszt miasta? Jak ja ojca chowałem to sam za stypę płaciłem.
  Ja rozumiem 50k PLN za ochronę uroczystości pogrzebowych (ciekawe tylko czy ta sama firma ochraniała, co Wielkie Zajęcie Pasa Drogowego), ale stypę po pogrzebie to już rodzina powinna opłacić.

  #gdansk

  źródło: Capture.JPG

  •  

   @Polinik: Znalazłem. Zespół Algorhythm - 201 subskrypcji. Wychodzi prawie 50 zł za jednego subskrybenta. Piosenki ledwo po kilkaset odtworzeń. Widać jaki z ciebie prosty człowiek, że nie znasz takiego wspaniałego zespołu promującego Gdańsk. Pewnie całe życie diso polo to co możesz wiedzieć. Widać od razu, że z kulturalną bohemą Gdańska nie masz za wiele wspólnego.

   http://www.youtube.com/channel/UChBirNzbi8YZ9uOqG86XJwA
   pokaż całość

  •  

   @Grubo_W_Uj: Co widzisz złego w przeliczaniu subskrypcji na pieniądze? Skoro zespół subskrybuje tylko 200 osób, a na Facebooku ma 3,5 tys. śledzących i uważasz, że takie liczby dają zasięg i efekt to powiem ci, że wiele zespołów weselnych ma porównywalne lub lepsze statystyki.

   Przede wszystkim zacznijmy od tego, że uważam iż miasto w ogóle nie powinno wydawać pieniędzy na artystów wszelkiej maści. Tu 10 tysięcy dla nikomu nieznanego zespołu, tam 10 tysięcy dla jakiegoś pisarza, który wydaje wierszyki w dodatku literackim w jakiejś zaprzyjaźnionej gazecie, tam 10 tysięcy dla fotografa na album i się zbiera ładna sumka, którą można wydać w sensowny sposób, który faktycznie będzie promował miasto. pokaż całość

  • więcej komentarzy (50)

 •  

  Pan Radny @MikolajSobczak1985 jak wszyscy wiemy kandyduje. Rozwiesza plakaty, wkleja gdzie się da swoje zdjęcia, wykupuje reklamy na instagramie, itd. Teraz przyjrzyjmy się jak podchodzi do wyborów w kwestii merytorycznej, czyli wydawałoby się najważniejszej.
  Na portalu Stara Oliwa pojawiły się odpowiedzi kandydatów na pytania dotyczące dzielnicy. Na początek odpowiedzi Pana Radnego: http://www.staraoliwa.pl/aktualnosci/item/4211-mikolaj-sobczak-oliwski-kwestionariusz-wyborczy.html

  Teraz przyjrzyjmy się na szybko odpowiedziom pięciu losowych innych kandydatów:

  1. Oskar Kruszyński
  2. Sława Rafalak
  3. Jan Faściszewski
  4. Cezary Kamiński
  5. Aniela Zienkiewicz

  Widać różnice? Widać. Wszyscy kandydaci starali się w miarę obszernie odpowiedzieć na zadane pytania, uzasadnić jakoś swoje wybory. Jedynie Pan Radny postanowił podejść do tematu na pełnej wyjebce i olać odpowiedzi jak tylko się dało, często odpowiadając tak, aby wcale nie odpowiedzieć. Mam nadzieję, że wyborcy będą potrafili wyciągnąć wnioski z takiego podejścia do nich i będą widzieć komu na nich zależy, a komu widocznie zależy tylko na stołku.

  #gdansk #oliwa #radadzielnicyoliwa
  pokaż całość

  •  

   @MikolajSobczak1985: No to pięknie Pan odpowiedział. Jak dziecko w pierwszej klasie szkoły podstawowej, bo już starsze potrafią więcej napisać na podany temat. Moim zdaniem skoro nie chciało się Panu poświęcić pół godziny na przedstawienie swoich racji wyborcom to na co więcej można liczyć gdy będzie Pan radnym? Wszyscy potrafili się wysilić, szanując wyborców w miarę wyczerpująco odpowiedzieli na pytania, a Pan po prostu ich olał, odpisując jakby Pan odpisywał na esemesa. pokaż całość

  •  

   @MikolajSobczak1985: Panie Radny, ale właśnie potwierdza Pan to na co chciałem zwrócić uwagę. Każdy z innych kandydatów uznał za stosowne odpowiedzieć na zadane pytanie obszernie, z uzasadnieniem, starając się podeprzeć czymś swoje wybory, czyli dokładnie tak jak nakazuje przyzwoitość i szacunek do wyborcy. Pan zaś odpowiedział monosylabami i zdaniami pojedynczymi jak dziecko, które dopiero uczy się pisać. Dla mnie to brak szacunku do wyborcy. Dobrze wiem, ze jest Pan politykiem i jak każdego polityka interesuje Pana tylko stanowisko, jak zapewne resztę pozostałych kandydatów. Z tym, że różnica między nimi a Panem jest taka, że oni przynajmniej starają się zachować pozory, a Pan nawet tego nie robi. Kończę już ten temat, bo wszystko jest dla mnie jasne.
   Muszę się jeszcze zastanowić na kogo zagłosuję w niedzielę. Zorientował się Pan już coś w sprawie tego chodnika przy Bitwy Oliwskiej?
   pokaż całość

   +: Polinik
  • więcej komentarzy (23)

 •  

  "Fala" - ostatecznie taką nazwę będzie nosił pomorski bilet metropolitalny. Zadecydowało o tym głosowanie internetowe, w którym do wyboru były jeszcze: "Jantar", "Ster" oraz "Mors". System pilotażowo zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku.

  Co to za głupia moda z nazywaniem wszystkiego swoją nazwą własną? Czy nie bilet metropolitalny nie może być po prostu biletem metropolitalnym? Ewentualnie "wspólny bilet pomorski", "pomorski bilet regionalny", czy coś podobnego, co samą swoją nazwą wskazuje na to czym jest?
  Przyjedzie turysta, spyta o bilet, a ty mu odpowiesz: "do Kartuz dojedziesz na bilecie fala", "kup bilet fala to będzie taniej"? No przecież to brzmi idiotycznie.
  Czy po prostu chodzi o to, żeby na konkursie, tworzeniu znaku graficznego, i reszcie marketingu mógł zarobić ktoś znajomy?

  Przy okazji. Nie wczytywałem się w informacje o działaniu tego biletu, ani o tym na czym on ma polegać, ale widze pod artykułem taki wysoko plusowany komentarz:

  Będziecie sobie mogli kupić nie jeden bilet tylko kilka biletów korzystając z aplikacji. Np. Z Sierakowic do Kartuz autobusowy, PKM z Kartuz do Gdańska i w Gdańsku na tramwaj. Tyle. Nie jeden bilet tylko 3 po obecnych cenach. Ceny dalej takie same. No i trzeba uważać, kogo gdzie jak ulga obowiązuje. Bo w PKM inne, ZTM ma inne, w PKS inne.
  Do PKM w Kartuzach już nie można się dopchać. Integracja rozkładów jazdy, żeby nie spóźnić się na przesiadkę to cudo nie obejmuje. Na takie g..no idą miliony. Na razie spółka Inno Baltica słono płaci....swoim pracownikom. Policzmy ile jest taryf: ztm, zkm, mzk wejhetowo, skm, pkm, pr, gryf, PKS, Meteor Tczew i Pomniejsze. Jeżeli sądzicie, że będzie można kupić jeden w miarę tani bilet miesięczny w relacji Gołuń-Sopot, to jesteście ciężcy frajerzy.


  To prawda? Bo jeżeli tak, to niezły szajs za grubą kasę się szykuje. Ale może ktoś kto się w tym lepie orientuje wyjaśni jak to ma wyglądać.

  https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pomorski-bilet-metropolitalny-ma-oficjalna-nazwe-To-Fala-n132758.html

  #gdansk #sopot #gdynia
  pokaż całość

  •  

   @Polinik: @dwa_szopy: Cóż, dobrze, że się za to w ogóle wzięli, może wyewoluuje to z czasem w jakieś sensowne rozwiązanie. Ważne, żeby nie byli betonem, tylko otwarci na zmiany na lepsze. Niestety w państwowych i samorządowych spółkach z tym ciężko.
   Może się kojarzyć z wojskiem jak najbardziej. W ogóle nie widzę sensu tworzenia odrębnych nazw na rozwiązania tego typu.

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Ktoś wie dlaczego w Gdańsku obok flag Gdańska wiszą czarno-zółte?
  #gdansk #trojmiasto #kiciochpyta

 •  

  Halo #gdansk, czy były kiedykolwiek jakieś protesty/głosy sprzeciwu w sprawie budowy Portu Centralnego w kontekście totalnej zmiany charakteru półwyspu Westerplatte?
  #trojmiasto #pytanie

  źródło: radiomaryja.pl

  •  

   @marc1027: Nie przesadzajmy. To, że 80 lat temu odbyła się tam bitwa moim zdaniem nie oznacza, że ten teren ma się stać jakimś pomnikiem historii. Szczególnie, że pomnik Obrońców Wybrzeża pozostanie, tak samo jak ruiny wartowni, koszar i inne historyczne miejsca z tym związane, a także groby. Więc co stracimy? Praktycznie w stosunku do Stogów, Brzeźna, czy Jelitkowa, a nawet Sobieszewa nieuczęszczaną plażę? Na odbudowę przedwojennych kurhausów i tak nie ma żadnych szans. Okoliczne tereny dawno temu stały się przemysłowe.
   Tak szczerze, byłeś kiedykolwiek na Westerplatte? To jest martwy teren. Poza sezonem letnim jest to praktycznie opustoszałe miejsce. Z pomnika i tak nie miałeś żadnego widoku na zatokę, bo zasłaniają drzewa.
   Gdyby taka warta miliardy inwestycja, przynosząca miastu i regionowi ogromne zyski miała zostać zablokowana z powodów martyrologicznych to byłoby dla mnie śmieszne, ale na tym świecie już mnie mało co potrafić zdziwić.
   pokaż całość

  •  

   @marc1027: Ale o co tobie chodzi? Szukasz sojuszników do walki o nietykalność Westerplatte, bo pamięć historyczna? Jedyną osobą, która dała do zrozumienia że ma coś przeciwko jesteś ty, a z tego co wynika nawet nie mieszkasz w Gdańsku. Nie słyszałem, aby ktoś miał coś przeciwko temu, bo dlaczego wszelcy rozsądni ludzie mieliby mieć z tym problem? Taka rozbudowa to tylko plusy. Nowe inwestycje, miejsca pracy, usługi, transport, zyski i bogacenie się miasta, regionu jak i samej Polski. Podejrzewam, że nigdy nawet tam nie byłeś, więc nie wiesz o czym piszesz, ale jak widać tacy pierwsi do krytyki. pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Jak to szło? "Mevo jest skierowane w dużej mierze dla turystów, nie tylko do mieszkańców Gdańska".
  I dlatego jakiś kretyn wymyślił depozyt 500PLN w taryfie, która jest skierowana głównie do turystów???

  Już widzę, jak turysta wpadający na weekend zamraża sobie pół tysiaka, żeby pojeździć chwilę po Gdańsku...

  Serio, zaczynam powoli uważać, że Mevo jest celowo pakowane na porażkę, żeby ta spółka co ją zarejestrowali splajtowała nie płacąc kar i długów, "na wiosnę spisze się protokół zniszczenia" i infrastrukturę obejmie ktoś inny i z czystym kontem zacznie siorbać dotacje.

  #mevo #gdansk #gdynia #sopot
  pokaż całość

  •  

   @Polinik: Ja tego w ogóle nie widzę, ale nic innego mi do głowy nie przychodzi. Tym bardziej nikt nie da 500 zł jak się będzie zastanawiał nad 20 zł, szczególnie mając na uwadze, że jak ktoś wyżej zauważył jadąc z Brzeźna do Jelitkowa w pochmurny dzień może zapłacić dodatkowe 80 zł, bo GPS się pomyli. Może faktycznie chcą aby to upadło? Sam nie wiem. Ogólnie rzecz ujmując ciągłe opóźnienia, kontrowersje, dobrze temu wszystkiemu to nie wróży. Sądzę, że zaraz się zrobi burza i się z tego wycofają, a jak nie to cóż :-) Jednak jestem przekonany, że Ola coś na to poradzi i na pewno będzie wszystko w porządku i jeszcze się będziemy śmiali z tego co tu pisaliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  •  

   @Polinik: Znów wbijasz szpilki, wilku.

   +: JOUKI
  • więcej komentarzy (53)

 •  

  Mirunie jestem na etapie wybierania mieszkania od #deweloper w #gdansk i nie możemy z różową rozstrzygnąć. #mieszkanie #dom

  +: Increev

  Jaki układ mieszkania?

  • 5 głosów (13.16%)
   PÓŁNOCNY WSCHÓD
  • 23 głosy (60.53%)
   POŁUDNIOWY WSCHÓD
  • 10 głosów (26.32%)
   WSCHÓD-ZACHÓD
 •  

  Mirki polećcie proszę jakąś fajną, lekką, ale dobrą, wesołą, wciągającą książkę. Najlepiej jakaś przygodowa, może być fantasy, może być s.-f., może historyczna. Coś w stylu Hobbita, jednak wolałbym, aby nie była to kilkuczęściowa saga jak Władca Pierścieni, który zresztą już był bardziej poważny od Hobbita. Czytałem ostatnio ciężkie lektury i mam ochotę na coś przyjemnego. Może to być jakaś klasyka gatunku, a może być coś mniej znanego, może nie czytałem. Byle nie żaden horror, romans, czy nie daj Boże detektywistyczny kryminał.
  #ksiazki #czytajzwykopem
  pokaż całość

  •  

   @Whoresbane: Na LC widzę, że jest jakaś druga część tego cyklu, ale dziękuję.
   @empe12: Patrzy wyżej.
   @robertx: Niby tak, ale mimo wszystko wiem, że jak mi się spodoba jedna to będę musiał sięgnąć po kolejną, na razie nie mam na to ochoty. Ale w przyszłości planuję przeczytać kilka książek z serii.
   @agaja: Rumo, to widzę także część cyklu Camonia, tak przynajmniej piszą na LC. Jednak ten Odwet Oceanu brzmi ciekawie i wybiorę tę książkę do przeczytania. Dzięki.
   @ranunculus: Ten "Dobry omen" brzmi nawet ciekawie, może będzie podobnie zabawny i zakręcony jak "Chimeryczny lokator". Wezmę i przeczytam, powinna być ciekawa. Dzięki.
   @Flaari: @powaznyczlowiek: Nie do końca mi podeszły opisy tych książek, ale serdeczne dzięki za próbę pomocy.
   pokaż całość

  •  

   @Kynigen_Sniezka: Przeczytałem opis i brzmi ciekawie. Interesujące tło, dobre opinie, mój niepokój budzi tylko ten wątek oczarowania Francją. Nie podzielam zauroczenia tym krajem i tym co francuskie przewijającego się w wielu filmach, książkach i ogólnie kulturze. Rozumiem, że w tamtych czasach (akcja książki) tak było, ale jakoś mnie to zniechęca. Jednak dodałem książkę na swoją listę lektur i pewnie kiedyś do tego wrócę. Dzięki!
   @Ultrakill99: Myślałem o tym, bo choć czytałem tę książkę w dzieciństwie to chętnie bym powtórzył, bo nie pamiętam z niej prawie nic, poza tym, że wówczas mi się podobała. Jednak chyba póki co wolę sięgnąć po coś nowego. Dzięki!
   @Whoresbane: Faktycznie, kiedy przeczytałem o tym drugim tomie (dokładnie oznaczonym jako tom 1,5) to okazało się, że to krótka nowelka. Okay dopisałem sobie do listy, żeby wrócić do tej książki, kiedy będę szukał czegoś podobnego.
   @agaja: Dziś wypożyczyłem sobie ten Odwet Oceanu, mam nadzieję, że będzie warto poświęcić jej czas i szybko zleci, bo jak te 950 stron będzie się dłużyć to (╯°□°)╯︵ ┻━┻ ;-)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  Wracając do pięknych planów jakie były roztaczane nad naszym miastem w ostatnich latach, przenieśmy się do czasów, kiedy połowa użytkowników Wykopu chodziła jeszcze do przedszkola. Ostatnio pisałem o "wyspie z Dubaju" na Zatoce Gdańskiej, a dziś przypomnijmy sobie kolejkę linową na Górę Gradową.
  To już będzie co najmniej 15 lat, czasy, kiedy aby wygrywać wybory nie trzeba jeszcze było rozdawać pieniędzy, ani darmowych biletów na niedziałającą komunikację miejską. Wymagania wyborców były niższe i starczała wyborcza kiełbaska, aby zdobyć uznanie i głosy mieszkańców. Wówczas włodarze naszego Grodu wpadli na pomysł, aby w pozbawionym większych atrakcji tej skali mieście zaproponować coś szalonego i z rozmachem. Forty, które wówczas miały cały czas złą opinię miejsca dla narkomanów i terenu gdzie lepiej się po zmroku nie zapuszczać. Były kluby Kaponiera (chociaż wtedy już chyba nie istniała, nie pamiętam), czy Forty, ale raczej nie miały w tamtym czasie dobrej opinii, a bywalcy dzisiejszych disco imprez nigdy nie poznają i nie zrozumieją klimatu tych dyskotek w tamtych czasach, szczególnie na Fortach, ale pewnie wiele osób pamięta akcję z granatem :-). Jednak wracając do tematu, miasto chciało teren jak to dziś określamy zrewitalizować, po postawieniu krzyża i związanym z tym znaczącym wzrostem popularności terenu fortów. Więc powstały plany Centrum Hewelianum (które dziś działa) i całej reszty, tak że dziś to miejsce jest nie do poznania. Powstał także pomysł aby na Górę Gradową można było się bujnąć spod Krewetki, lub dworca PKP, czy innego pobliskiego miejsca, w zależności od planu. Niestety pan Adamowicz przez ponad 15 lat nie potrafił zrealizować tego przedwyborczego pomysłu. Może pani Ola da radę?

  wizualizacja 1
  wizaulizacja 2

  #gdansk
  pokaż całość

  źródło: kgg.jpg

  •  

   @PrzewodniG: No proszę, czyli nie zapomnieli. Gdyby koszt inwestycji byłby sensowny to fajna by była atrakcja i na pewno ta okolica dużo by na tym zyskała. Jeszcze jakby policję wreszcie wysiedlili ze schroniska Hitlerjugend i udostępnili dla mieszkańców ten budynek z przyległym terenem to w ogóle byłoby fajnie.

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Hehe Bolek wypomina Kukizowi willę, na którą ten uczciwie zarobił, bo będąc przez tyle lat na muzycznym topie w Polsce to by pewnie mógł z pięć, jak nie więcej takich wybudować. Natomiast sam zapomina, że swoją posiadłość z dworkiem w Oliwie kupił w niejasnych okolicznościach za pieniądze wygrane w totolotka.
  #gdansk

 •  

  Panie Radny Dzielnicy Oliwa @MikolajSobczak1985 niedługo wybory w związku z czym mam do Pana kilka pytań. Przede wszystkim dlaczego miałby ktoś na Pana głosować? Mam na myśli jakiś program, czy zakres działań na polu którym chciałby Pan być aktywny? Co ma Pan do zaproponowania ewentualnym wyborcom? Czy jedyne na co Pana stać to wrzucanie zdjęć z politykami, zdjęć ze spacerów szlakiem kolei kokoszkowskiej i informowanie o dyżurach w Radzie? Czy poza tym oferuje Pan coś jeszcze? Chciałbym przypomnieć, że na mój monit o stanie nawierzchni chodników przy ulicy Bitwy Oliwskiej na odcinku od baru Merc do apteki przy skrzyżowaniu z Grunwaldzką odpowiedział Pan obraźliwie i nie podjął żadnych działań.
  Mógłby Pan także powiedzieć jakie jest Pana wykształcenie oraz czym Pan się Pan zajmuje? Czy ma Pan zamiar działać jedynie dla pańskich przyjaciół politycznych z PO i ich interesów, czy będzie Pan reprezentował wszystkich mieszkańców dzielnicy? Bo przy bezsensownej propozycji wybiegu dla psów w lesie ślepo trzymał Pan stronę Pana kolegi i przewodniczącego Rady p. Struga. Poddaje to pod wątpliwość Pana bezstronność. Dziękuje za odpowiedź i nie pomijanie niewygodnych pytań.

  PS. Przy okazji byłem zobaczyć dziś jak wygląda sytuacja w pubie Play-off. Tak jak myślałem, zrozumieli, że na ozonowaniu się nie skończy i dziś skuwali posadzki i tynki. Te meble, które stały na zewnątrz powinni wyrzucić, raczej tak przesiąknęły smrodem, że to już nie wywietrzeje. Nawet na zewnątrz, przy wietrze odór był mocno wyczuwalny. Ciekawe, czy uda im się uratować te wszystkie koszulki co wisiały na ścianach, sprzęt elektroniczny i resztę wyposażenia? Miejmy nadzieję, bo jak nie to raczej będzie upadek, bo to gigantyczne koszta i te 10 tys. ze zrzutki nawet zakładając, że je uzbierają dużo nie pomogą.

  #gdansk #oliwa #radadzielnicyoliwa
  pokaż całość

  •  

   @djmentos Jeżeli ktoś ma poświęcić średnio 30 minut swojego życia, aby wziąć udział w tych wyborach, które jak twierdzisz są niepotrzebne to dobrze chyba, aby Pan Radny, który już wielokrotnie o nich przypomina jakoś do tego zachęcił. Szczególnie, że teraz jak sam siebie nazwał to Mikołaj Sobczak kandydat do rady dzielnicy Oliwa.

   @Polinik Rada dzielnicy w Oliwie nie ma na nic wpływu, ani za nic nie odpowiada, bo albo jej nie było, albo była inna rada miejska, albo rada dzielnicy miała inny skład i zawsze jest jakieś usprawiedliwienie podawane przez naszego Pana Radnego. Jednak mniejsza z tym, zostawmy przeszłość na razie za sobą, teraz ja się pytam jaki pomysł Pan Radny ma na przyszłość. pokaż całość

   +: krootki
  • więcej komentarzy (14)

 •  

  Jest jakieś fajne miejsce do którego można pójść na spacer z loszką w okolicach żabianki/przymorza oprócz parku oliwskiego i plaży?
  #gdansk #trojmiasto

  •  

   @oko_ci_skoko Idź do zoo. Może trochę chłodno, ale jak się okaże że nie ma o czym z tobą rozmawiać to sobie chociaż na zwierzątka popatrzysz i nie będziesz czuł tak bardzo, że zmarnowałeś czas. Jak będzie fajnie to pogadaj, że tu takie słodkie pingwiny, tam surykatki i inne podobne bzdety to zaplusujesz. Niestety trzeba wydać pieniądze, ale jak masz kartę mieszkańca to wejdziesz za darmo i tylko jej kupisz bilet, ewentualnie powiesz, żeby sama sobie kupiła. pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

  •  

   @PrzewodniG: Przecież ta knajpa działała od kilku lat, to jak przez kilka lat nie zdążyli się ubezpieczyć to znaczy, że nie chcieli. A teraz dej piniążka, bo mam śmierdzący pub.
   @MikolajSobczak1985: Tak myślałem, że będą musieli się na dłuższy czas zamknąć, bo jak ktoś tam rozwalił cały słoik tego kwasu to samo ozonowanie nic nie da. W aptece we Wrzeszczu, gdzie jedynie przez dziurkę od klucza strzykawką zaaplikowali trochę kwasu czuć nieprzyjemny zapach do dziś, mimo ozonowania i wietrzenia, a było to już rok temu. Dlatego te wpisy typu "otwieramy się jutro", "otwieramy się w piątek", "jednak otwieramy się w poniedziałek", były naiwne, bo gdzie ilość kwasu ze strzykawki, a gdzie cały słoik rozwalony w środku wprost na ściany, podłogi i meble. Tutaj to raczej 10 tysięcy będzie mało jak na remont, który pewnie będzie potrzebny. Szkoda knajpki, ale było trzeba się ubezpieczyć i mieliby spokój. pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika KilY

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)