•  

  Sytuacja sprzed dwóch tygodni. Samochód zielony wjeżdża pod prąd, Fioletowy wyjeżdża z drogi wewnętrznej i następuje kolizja na skrzyżowaniu zaraz za znakiem początek drogi jednokierunkowej. Kogo winnego uzna policja w tej sytuacji i jak to się ma do przepisów? Dla mnie sytuacja jest jasna i klarowna, że fioletowy ma ustąpić pierwszeństwa bo włącza się do ruchu i w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia, że zielony pojazd wjechał pod prąd. Zielony przed wjazdem na to skrzyzowanie może złamać każdy przepis drogowy i tak nie będzie to miało żadnego wpływu na pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Janusz z fioletowego oczywiście kłócił się, że hurr durr jedziesz pod prąd, i ja mam pierwszeństwo i że mam szwagra policjanta i że od 40 lat samochód prowadzi i że dodatkowo jadę pod prąd więc on ma pierwszeństwo.
  Owszem jakby przyjechała policja to ja dostałbym mandat za jazdę pod prąd jeżeli oczywiście udowodniliby, że wjechałem pod prąd bo równie dobrze mogłem wyjeżdzać z posesji które są na tym odcinku drogi jednokierunkowej i nigdzie nie ma nakazu jazdy w danym kierunku więc mogę jechać zarówno w prawo jak i w lewo. (Bo skąd niby wyjeżdzając z posesji mam widzieć znak zakaz wjazdu bądź droga jednokierunkowa?) Co sądzicie o tej sytuacji? Żółtymi liniami oznaczony jest odcinek drogi jednokierunkowej który ma za 100 metrów.
  #prawojazdy #drogi #przepisydrogowe #samochody #policja
  pokaż całość

  źródło: potworek drogowy.png

  •  

   @fajq winnym kolizji bylby fioletowy, Ty dostałbyś mandat za jazdę pod prąd. Nie ma znaczenia, że wyjechałeś z posesji i nie minąłeś znaku, jednokierunkowa to jednokierunkowa i tyle. Jeżdżąc tylko po mieście nie mijasz co chwilę znaku "teren zabudowany", ale do jego ograniczeń musisz się stosować jadąc spod domu do sklepu

   +: janstar
  • więcej komentarzy (23)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kjerwa

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi kjerwa

Osiągnięcia (4)