•  

  Mirki i Mirabelki, rekrutując się na SGH nie ma różnicy, czy zdaję drugi język obcy na poziomie podstawowym czy poziomie rozszerzonym, i tak otrzymam 1/3 punktu za 1%?

  Jeszcze pytanie, czy mogę zdawać np. język niemiecki podstawowy na maturze mimo, że w 2021 roku zdałem maturę z wszystkich przedmiotów?

  I pytanko czy opłaca się/można zdawać na poziomie dwujęzycznym język, jeżeli nie byłem absolwentem klasy dwujęzycznej, i jak dobrze rozumiem nie można zdawać takiej np. matematyki czy historii na poziomie dwujęzycznym?

  Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję :)
  #sgh #studbaza #matura #matura2022 #studiujzwykopem #studia
  pokaż całość

  •  

   @mzlg: Na poziomie podstawowym można zdawać tylko jeden język w ramach przedmiotu obowiązkowego. Każdy kolejny tylko na poziomie rozszerzonym, przy czym może to być ten sam język co w ramach przedmiotu obowiązkowego. Dla przykładu, jeśli zdajesz angielski podstawowy, to nie możesz zdawać żadnego innego języka na poziomie podstawowym. Na SGH trzeba mieć dwa języki, czyli np. możesz zdawać j. niemiecki na poziomie podstawowym w ramach przedmiotu obowiązkowego i j. angielski rozszerzony. Punkty w kategorii „Język obcy II” są przeliczane tak samo dla egzaminu na poziomie rozszerzonym i podstawowym. Każdy może zdawać egzamin dla klas dwujęzycznych, przy czym maksymalna ilość punktów w danej kategorii się nie zmienia, tzn. za 100% jest tyle samo punktów co w przypadku egzaminu rozszerzonego. Oczywiście poziom dwujęzyczny dotyczy tylko wybranych języków obcych :) pokaż całość

   +: mzlg
  • więcej komentarzy (3)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kk887s

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi kk887s

Osiągnięcia (2)