•  

  Coś mi się wydaje, że żaden z ubezpieczycieli by nie wypłacił odszkodowania.

  #kamerasamochodowa #polskiedrogi

  źródło: streamable.com

  Czyja by była wina?

  • 18 głosów (40.00%)
   Skręcającego
  • 27 głosów (60.00%)
   Jadącego po ścieżce rowerowej
  •  

   @droptable:

   Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo - także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

   Nie jest napisane, że ustąpić należy tylko jadącemu prawidłowo. A czy skręcający mógł się spodziewać tego samochodu na pasie dla rowerów, to już pewnie mógłby ocenić sąd, raczej nie policjant. To sytuacja trochę podobna do tej, gdy jeden omija autobus stojący przed samym skrzyżowaniem, a drugi wyjeżdża z drogi podporządkowanej, bo nie spodziewa się tego omijającego, który jedzie "pod prąd". Według różnych historii z internetu i przypadków z "Drogówki", za winnego kolizji jest uznawany ten, który nie ustąpił pierwszeństwa, bo miał ustąpić wszystkim, którzy poruszają się drogą z pierwszeństwem, nie tylko tym, którzy jadą prawidłowo. pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Podpisałem umowę z PLAY 24 listopada przez internet. Było to przeniesienie numeru z Plusa do Play na abonament. Do abonamentu wziąłem samsunga galaxy s21fe5g na raty. Umowa podpisana. Sprzęt wysłany i już jest u mnie w domu. Dzisiaj dostaję takiego maila:

  Dzień dobry,
  Twój dotychczasowy operator zgłosił problem z przeniesieniem Twojego numeru. Data przeniesienia przekracza dopuszczalny termin. Możesz przenieść numer do 120 dni przed końcem obecnej umowy. Jeżeli promocja na Twoim numerze kończy się później, powiadom o tym sprzedawcę.
  Zapraszamy do punktu PLAY, aby ponownie złożyć wniosek.
  Pozdrawiamy,
  Zespół PLAY

  O co chodzi? Oni nie sprawdzają, czy numer można przenieść przed podpisaniem umowy? I co teraz? Ktoś miał taką sytuację?

  #play #kiciochpyta #abonament
  pokaż całość

  •  

   @Amycus: nowy operator przy wprowadzaniu wniosku (zawieraniu umowy) nie sprawdza warunków przeniesienia numeru, nie ma takiej technicznej możliwości, weryfikacja następuje dopiero wtedy, gdy zacznie być przetwarzany wniosek o przeniesienie. Zapewne jest tak, jak wyżej przypuszczano, czyli zostało wybrane przeniesienie numeru po okresie zastrzeżonym u aktualnego operatora (wybiera się ten tryb, żeby uniknąć ewentualnej kary za zerwanie umowy u starego operatora). W Play dostajesz numer tymczasowy na 120 dni i przez ten czas musisz przenieść swój numer. Jeśli nie przeniesiesz, to tak jak piszesz, numer tymczasowy stanie się normalnym numerem. To nie oznacza, że nie możesz już przenieść numeru z Plusa. Jako właściciel możesz złożyć kolejny wniosek, żeby numer trafił do Play, tylko w innym trybie (np. z określeniem konkretnego dnia). Tyle że jeśli obowiązuje Cię okres zastrzeżony (np. 2 lata) w Plusie, to naliczą Ci karę za wcześniejsze rozwiązanie umowy. pokaż całość

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  Polećcie, proszę, jakiegoś dobrego dentystę na wizytę prywatną w Warszawie. Może ktoś stąd przyjmuje? Zależy mi na jakości i nieodległych terminach, jeśli to możliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Przy okazji, pytanie bardziej do studentów, kiedyś na UJ istniała taka możliwość żeby zapisać się na wizytę do studentów pod okiem prowadzącego zajęcia. Czy na WUMie też coś takiego funkcjonuje?

  #warszawa #zdrowie #medycyna #stomatologia #lekarz #leczenie #dentysta
  pokaż całość

  •  

   @artesonraju: co do drugiej części wpisu: na WUM na Ochocie są takie wizyty jak opisujesz, tylko co do terminów, to najlepiej zadzwonić albo podejść zapytać, często zapisy są dopiero od któregoś dnia miesiąca, gdy wpadnie nowa pula terminów (nie zawsze jest to ten sam dzień miesiąca). I wtedy sam zapis też raczej stacjonarnie z samego rana, telefonicznie ciężko.

  • więcej komentarzy (13)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kokosanki

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.