•  

  Mirki pomocy :D
  Sprawa dotyczy jutrzejszej dotacji na kapitał obrotowy.
  Teściowa prosiła mnie (a więc nie ma żartów), żebym dowiedział się dziś od swojej księgowej, czy będzie mogła z tego opłacić ostatnie kilka miesięcy leasingu czyli po prostu wykupić auto.. a ja zapomniałem o tym kompletnie :/ musze zadzwonić rano z konkretną informacją.
  Wg tego co jest napisane oficjalnie - "Dotację na kapitał obrotowy firma może przeznaczyć na pokrycie swoich kosztów funkcjonowania i związanych z finansowaniem kapitału obrotowego, jak np. opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności. ".
  Jak myślicie? Czy takie koszty kwalifikują się pod tę dotację? Zaznaczę, że jest 3 miesiące na wydanie tych pieniędzy.
  #dotacje #firma #dofinansowanie
  pokaż całość

 •  

  @koloras90: Hej Mirki. Mam pytanie dotyczące fotoradaru. Strzelił mi zdjęcie, jestem pewny że jechałem 75 km/h, dokładnie tego dnia wysłałem wiadomość do szwagra, że dostanę mandat, ale zmieszczę się w 200zł, bo prędkość była maks do 80km/h.
  Dziś dostałem wezwanie do wskazania osoby kierującej pojazdem, który jechał 99/50 km/h !! to jakiś absurd!
  Na zdjęciu w tle na całej długości są ustawione metalowe barierki, a zdjęcie uniemożliwia rozpoznanie kierowcy.
  Czy lepiej napisać odwołanie, że owszem ja prowadziłem, ale fotoradar przekłamał prędkość, sprawa trafi do sądu, a ja będe starał się udowodnić, że jednak jechałem 75km/h czy pisać od razu, ze w tle stoją barierki, o których mowa w instrukcji tego radaru, że takie obiekty mogą powodować efekt dodatkowego odbicia wiązek plus nie da się rozpoznać kierowcy?
  Mandatu nie zamierzam przyjać, jakby to było 200zł to ok, ale poczułem się oszukany.
  #mandat #fotoradary #prawojazdy #prawo #anulujmandat
  pokaż całość

 •  

  Hej. W polu do logowania na Facebooku zobaczyłem dziwne adresy, przynajmniej kilka. Coś typu asdf1234@newwiel.nl
  Wygląda to tak jakby próbował się zalogować z mojego stacjonarnego kompa, co nie jest możliwe. Nie wchodzę na pornosy i inne dziwne strony, może jedynie filmy online ale używam adblocka. Skan esetem i malwarebytes nie pokazal żadnych problemów. Nie mam pomysłu co to może być, czy to wirus, robot czy jakaś forma ataku.. Na tym kompie mam bardzo ważne rzeczy firmowe i powinien być nieskazitelny jak łza. Jakieś pomysły? Dzięki z góry za pomoc!
  #informatyka #wirus #hacking #hackingnews
  pokaż całość

 •  

  Siema.
  Mam kolejny problem z przeniesieniem Wordpressa. Bazę jakoś ratami udało mi se wgrać.
  Sprawa wygląda tak, że przenoszę stronę www.micerdent.pl (hosting i domena gdzie indziej) na serwery home www.micerdent.home.pl
  Pośrednio mi się to udało, niby zrobiłem backup całego wordpressa jakąś wtyczką updraftplus, kopię bazy danych z kilkoma błędami wgrałem przez program mysql-front. Sprawdziłem X stron, które mówią to samo - zrób kopię wordpressa, zrób kopię bazy, znajdź i pozmieniaj w bazie adresy domeny, wrzuć wszystko na nowy hosting, zmień dane do nowej bazy w pliku wp-config.
  Jednak na tym nowym serwerze nie ma ani MENU, ani stron, ani slidera. Nic nie zapisało się w kokpicie, żaden projekt, żadna galeria.
  Ma ktoś z Was może skuteczną metodę backupu, która musi zadziałać? Ewentualnie co się stało, że ta strona jest tak okrojona?
  W dodatku szablon wywala błędy..
  Dzięki za pomoc, miłego dnia!
  #wordpress #stronywww #www #webdesign
  pokaż całość

  •  

   @donpedroleone: chodzi o to, żeby się nauczyć i umieć, bo zlecić najprościej ;)
   Pytam, bo przeczytałem mase poradników i widzisz, że napisałem po dobrych kilku dniach prób i błędów, więc co masz mi do zarzucenia, że chce uczyć się od lepszych? :)
   Dziś spakowałem wszystkie katalogi na surowo skryptem php. Rozpakowałem na nowym serwerze. Nadal to nie działa, ale nie poddaję się, uporam się z tym i koniec ;)
   pozdrawiam
   pokaż całość

  •  

   @laza: Bardzo pouczające, nie sądziłem że dane moga być serializowane.
   Dzięki Wam dowiedziałem się, że moge ominąc adminów home.pl wgrywając bazę ratami oraz że zmiana sztywna domeny w bazie opcją "znajdź i zamień" jest bezsensowna. Oba rozwiązania już wdrożyłem, za jakiś czas okaże się czy działa. Przynajmniej mam trop.
   Dzięki za pomoc :) miłego dnia

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  #php #bazadanych #mssql #wordpress #sql
  Siema.
  Chcę przenieść stronę z jednego serwera FTP na inny. Stronę prawdopodobnie udało mi się przenieść na docelowy serwer i rozpakować, jednak nie mogę tego sprawdzić bez importu bazy danych,m a tu występuje problem.
  Po wyeksportowaniu z pierwszego serwera (phpmyadmin)zajmuje ona 510MB. Po spakowaniu jest to 47MB, dzięki czemu mieszczę się w limicie w phpmyadmin na drugim serwerze. Jednak po próbie importu tej bazy dostaję informację:
  "Fatal error: Allowed memory size of 125829120 bytes exhausted (tried to allocate 533858769 bytes) in /libraries/zip_extension.lib.php on line 65"
  prosze o pomoc.
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika koloras90

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)