•  

  Cześć wam, prowadzę jdg, rozliczam się na zasadzie ryczałtu ewidencjonowanego, bo mam bardzo mało kosztów (VAT też mam). Przez 6 pierwszych miesięcy byłem zwolniony z ZUS, teraz opłacam preferencyjne składki. Od nowego roku wchodzi Nowy Wał więc troszkę się to zmieni.
  Od stycznia dorwałem dodatkową robotę, która nie jest związana z PKD mojej JDG. Czy bardziej opłaci mi się dodać pkd do firmy i dostawać fakturę VAT i rozliczać się jak do tej pory czy skorzystać z zwolnienia dla młodych? Łapię się na zniżkę poniżej 26 lvl. W ciągu roku z tej dodatkowej roboty dochód nie przekroczyłby tych 85k. Co wtedy ze składką chorobową, bo teraz jej nie płacę?
  Nigdy nie miałem umowy-zlecenie, nie wiem jak to wygląda, od początku jestem na jdg, ale wydaje mi się z tego co udało mi się doczytać że to by mi się bardziej opłacało.
  Na pewno ktoś jest w podobnej sytuacji i może podpowie jak to zrobić dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #biznes #jdg #dzialalnoscgospodarcza #ryczalt #praca
  pokaż całość

 •  

  Cześć, rozglądam się już od dłuższego czasu za zestawem do monitorowania domu i działki. Potrzebuję zestawu na 8 kamer zewnętrznych połączonych skrętką, nie chce stosować IP. Chciałbym, żeby była możliwość podłączenia dysku i podglądu na telefonie. Przez cały czas byłem pewny, żeby kupić zestaw z Aliexpress typu ZOSI, Hisseu, Sannce etc. ale po przejrzeniu tagu mam tylko więcej wątpliwości. Wolę kupić raz a dobrze. Czy jest ktoś, kto siedzi w temacie albo ostatnio ogarniał temat i może polecić jakiś zestaw albo sam recorder i kamere, co by kupić najpierw 4, a potem dokupić w razie potrzeby?
  Planowałem wydać 1,5k ale jeśli warto dopłacić to zwiększę budżet/zmniejsze ilość kamer albo rozłożę zakup kamer w czasie.
  #cctv #monitoring #kamery #rejestrator #aliexpress
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika koloroweciasto

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)