•  

  Śmierć Agaty z Wejherowa
  (Historia opublikowana na o2 28.11.2019)

  22 lutego 2015 roku przypadkowy spacerowicz znalazł w parku w Gdańsku Brzeźnie ciało młodej dziewczyny. Szybko udało ustalić się, że była to 17-letnia Agata G. mieszkająca w Wejherowie. Nastolatka zmarła od pojedynczego pchnięcia nożem w okolice podbrzusza. Badania toksykologiczne wykazały w jej ciele wysokie stężenie leków, m. in. morfiny, paracetamolu, kodeiny i hydroksyzyny.

  Agata była uczennicą liceum wojskowego, a w wolnym czasie pomagała w hospicjum. 21 lutego pojechała do Gdańska, najprawdopodobniej na otwarty wykład z chemii na Uniwersytecie. Kamery monitoringu zarejestrowały jak kilka godzin przed śmiercią jeździła na rowerze po Sopocie. Mimo szczegółowych przeszukiwań parku nigdzie nie znaleziono noża, telefonu Agaty ani jej roweru.

  Policji udało się dotrzeć do przyjaciółki Agaty, a według niektórych źródeł być może jej dziewczyny, 17-letniej Wiktorii M. Wiktoria zeznała, że była biernym świadkiem samobójstwa Agaty. Nastolatka miała położyć się na plecach, zamachnąć się i wbić sobie nóż w okolice wątroby. Przed śmiercią poprosiła przyjaciółkę, aby nie wzywała pomocy. Wiktoria chciała ukryć, że było to samobójstwo, więc zabrała z parku telefon, dokumenty, nóż i rower dziewczyny. Nie chciała, aby rodzina Agaty obwiniała się o jej samobójstwo.

  Agata miała w tym czasie kryzys psychologiczny i nie chciała już dalej żyć. Kilka dni przed tragicznym wydarzeniem miała dowiedzieć się, że cierpi na poważne problemy z kręgosłupem, które uniemożliwią jej wymarzoną karierę w wojsku. Nałożyło się to z problemami w domu.

  Dzień po śmierci Agaty, Wiktoria trafiła do szpitala psychiatrycznego na gdańskim Srebrzysku. Dziewczyna cierpiała na poważne zaburzenia osobowości. W szpitalu spędziła kilka tygodni, podczas których miała pomóc innej pacjentce w próbie samobójczej. Zraniła ją potłuczoną szklanką w ręce i udo, jednak rany okazały się niegroźne. Kierowała również groźby karalne w stosunku do personelu medycznego.

  Dodatkowo podczas pobytu w szpitalu opowiedziała trzem osobom dokładny przebieg zdarzeń nocy, której Agata zmarła. Świadkowie zeznali później, że to Wiktoria miała zadać śmiertelny cios. Do zabójstwa przyjaciółki przyznała się również w pamiętniku. Na podstawie pamiętnika biegłym udało się również określić cechy osobowości Wiktorii. Można opisać ją jako osobę rozchwianą emocjonalnie, z tendencjami do naruszania norm społecznych, przejawiającą empatię ale również ze skłonnościami do zadawania bólu

  Trzy miesiące po śmierci Agaty zatrzymano Wiktorię i 18-letnią Aleksandrę L. Aleksandra miała nie być bezpośrednim świadkiem śmierci nastolatki, ale pomagała później Wiktorii zatrzeć ślady i dawała jej alibi. Jej działania skierowały policję na niewłaściwy trop i utrudniły działania funkcjonariuszy.

  Po aresztowaniu Aleksandra zeznała, że Agata była naćpana i sama nie wiedziała czego chce. Podobno w ostatniej chwili chciała się wycofać, ale Wiktoria dopchnęła nóż na skutek czego zmarła.

  Wiktoria nie przyznawała się do winy. Podczas śledztwa przesłuchano 150 świadków i kilkunastu biegłych z różnych dziedzin. Nikt oprócz Wiktorii nie wiedział jak dokładnie wyglądała śmierć Agaty, nie było żadnych naocznych świadków. Biegli nie mogli wykluczyć, że rzeczywiście sama się dźgnęła. Nie można uznać, że zmarła wbrew swojej woli lub że nie doszłoby do tego bez udziału Wiktorii.

  Podczas procesu wyszło na jaw, że Wiktoria nie tylko nie pomogła Agacie, ale również brała aktywny udział w przygotowaniach na wiele dni przed końcem życia dziewczyny. Według niektórych źródeł Agata miała planować swoje samobójstwo nawet przez siedem miesięcy. Dokładnie wybrała miejsce, sposób i narzędzie. O swoim planie opowiedziała Wiktorii, która była zafascynowana śmiercią, przemocą i zadawaniem bólu innym ludziom. Udział w śmierci był dla niej satysfakcjonującym przeżyciem.

  W 2017 roku sąd uznał Wiktorię za winną zabójstwa Agaty i skazał ją na 11 lat pozbawienia wolności oraz zobowiązał ją do zapłaty odszkodowania na rzecz matki Agaty w wysokości 100 tysięcy złotych. Kobieta domagała się kwoty 250 tysięcy złotych.

  Sąd potraktował jako czynnik łagodzący fakt, że wobec Wiktorii nigdy wcześniej nie było prowadzone postępowanie karne ani wychowawcze, a w chwili popełnienia czynu była nieletnia. Na jej niekorzyść działała natomiast brutalność morderstwa – wbiła nóż w wątrobę jednym gwałtownym ruchem po czym Agata wykrwawiła się na śmierć. Przez cały czas Wiktoria była świadoma swoich czynów. Rok później sąd apelacyjny podtrzymał wyrok.

  Aleksandra za utrudnianie śledztwa została skazana na jeden rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata.

  Źródła: tvp.info, dziennikbaltycki.pl, rmf24.pl, gdansk.naszemiasto.pl, polsatnews.pl, tvn24.pl, tvn24.pl

  #historieriley
  pokaż całość

  źródło: s1.tvp.pl

 •  

  #chad #logikarozowychpaskow #zwiazki #truestory #sadstory

  Kiedyś bardzo boleśnie przekonałem się, że wyższości Chadów nad niechadami w oczach kobiet.

  1.W liceum poznałem dziewczynę w której zakochałem się po uszy.
  2.Kilka miesięcy znajomości, kilka tygodni "flitrowania" w końcu się udało - jesteśmy parą.
  3. Minęło kilka następnym tygodni a do naszej szkoły przepisał się podręcznikowy chad - +180cm, egzotyczna uroda (mama jest Filipinką), piłkarz, dj, fotomodel z zarostem, którego mógłby mu pozazdrościć niejeden 25-latek.
  4. Na tle swoich rówieśników wyglądał jak grecki Bóg.
  5. Dziewuchy w szkole po prostu ocipiały na jego punkcie. Latały za nim na każdej przerwie wpatrzone jak uczniowie w Jezusa, każda z takim wzrokiem jakby chciała, żeby ją przeleciał na środku korytarza.
  6. Po tygodniu od jego przeprowadzki do naszej szkoły moja dziewczyna oznajmiła mi, że to koniec bo ona coś do niego poczuła.
  7. Poczuła kurwa po 2 rozmowach na GADU-GADU XDDDDDDDDD
  8. Z dnia na dzień mnie zostawiła i przez kolejne 2 msc latała ze swoimi koleżankami za Adonisem po szkole.
  9. Po tym czasie Chad związał się z jakąś dupą i moja ex w tym samym dniu do mnie napisała xDD
  10. Oczywiście otrzymała ode mnie jedynie mentalnego kopa w dupę.
  11. Nigdy nie łudźcie się, że będziecie mieli szansę z chadem.
  12. w jego obecności w mózgu kobiety jakieś zwoje się przepalają.
  pokaż całość

  źródło: jak-zdobyc-dziewczyne.pl

 •  

  Messi wygrał po raz 6 złotą piłkę. Czy sprawiedliwie czy nie oceńcie sami. Jednak ważne, żeby wspomnieć o zwycięskim składzie Kaiserslautern z meczu z Bayernem w sezonie 97/98: Reinke, Kadlec, H. Koch (31. Hristov), Kuka, Marschall, Ratinho (75. Reich), Roos, Schjönberg, Schäfer, Sforza, M. Wagner
  #pilkanozna #heheszki #mecz

 •  

  Co jest bardziej ch*jowe?

  • 33 głosy (33.33%)
   Złota Piłka
  • 11 głosów (11.11%)
   Eurowizja
  • 55 głosów (55.56%)
   Oba tak samo
 •  

  Rok 2051. 64-letni Lionel Messi odbiera 23 Złotą Piłkę. Na drugim miejscu ex equo bracia Brożek.
  #pilkanozna #zlotapilka

  źródło: faceapp-messi-publi.jpg

 •  

  Jak ta baba do spółki z tym rozczochrańcem (co pozował z Tokarczuk przy swastykokrzyżu) nie szanuje prawa marszałek Gosiewskiej do tego, by była marszałkiem. Jak Jachira nie chce być całowana po rękach (do czego ma pełne prawo) to osoby pokroju p. Nowackiej och ach. Jak Gosiewska chce być marszałkiem, to już be i gratulacje za konsekwencje. #nowacka #lewica #lewicarazem #prawica #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #hipokryzja #feminizm #feminatywy #jezykpolski #twitter
  P.S. jak ktoś bardzo chce być nurkinią, gościnią, dramaturżką, strateżką, świadkinią, polityczką, chirurżką, ministrą to go mogę tak nazywać. Ale śmiał się z tych nazw będę nadal.
  pokaż całość

  źródło: IMG_20191123_221238.png

 •  

  Co by musiała zrobić druga połówka byście wybaczyli jej zdradę?
  #zwiazki #pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika komornik_sadowy_za_podatek_VAT

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.