The mathematician is driven by the enjoyment of discovery. ~Artur Avila Nie rozwiązuję zadanek na PW, pisz pod tagiem jak ludzie.

 •  

  Skompletowalem zdjecia elfika.
  Jeśli dzisiaj pojawią sie zdjęcia pedofilskie i nie znikną w przeciagu kilku minut wrzucam Stecką w zbożu. Sorry Ania, trzeba Cię jakoś zmotywować do pracy. Spodziewaj się zdjęć od północy do 5 rano bo nie mam spanka.

  pokaż spoiler #moderacjacontent #oswiadczenie #pdk #takniebedzie #klasyk
  pokaż całość

 •  

  Za godzinę wybije 19 marca 2019.

  Parę ciekawostek o tym dniu.
  - Otóż 19.03.19 (są dwie dziewiętnastki).
  - 1+9+0+3+1+9=23 (Michael Jordan urodził się 17 lutego!)
  - 2+3=5 (piątka to fajna cyfra, szczególnie jak się dostaje ją w szkole)
  - 5=5 (pięc palców się ma często u ręki lub u nogi, ale można mniej lub więcej)
  - imieniny obchodzą Bogdan i Jan, a jak ktoś się nazywa Jan Bogdan - to ma imieniny i nazwiskowiny.
  - to będzie jedyny 19 marca 2019 w waszym życiu
  - jutro jest wtorek, niby nic, a jednak cieszy. To ostatni wtorek w tym tygodniu
  - Jest też dzień jedności Kaszubów. Także jak jesteś Kaszubem to idź się pogódź z sąsiadem. Jeżeli nie jesteś kaszubem, to idź przybij piątkę jakiemuś ziomkowi (piątka, wiesz - wyżej pisałem, to nie przypadek)
  - urodziny ma Alessandro Nesta, ziomek który grzał serca fanów AC Milan parę lat temu. Teraz robi to Piątek. Czasem też we wtorek.

  #gownowpis #ciekawostki
  pokaż całość

 •  

  P6 - Szkiełko i oko #lacunafabularnie #lacunafabularnienewbristol

  P5 P4 P3 P2 P1
  krótkie wprowadzenie

  ----------------------------------------

  - Tato, a co tu jest? - zapytała dziewczynka, wskazując na alembik z niebieską cieczą.
  - Tata tutaj robi takie ważne badanie. Sprawdza pewną reakcję, ale musi na nią długo czekać - mówił łagodnie łysiejący mężczyzna.

  - Tato, a co tu jest? - dziewczynka wskazała na naczynie z przezroczystą cieczą.
  - Tutaj tata robi inne badanie.
  - Tato, a co to jest? - dziewczynka wskazała na niewielką menzurkę z brązowo-złotym płynem.
  - A to nic takiego - powiedział pośpiesznie ojciec, pośpiesznie wypijając zawartość i krztusząc się przy tym paskudnie.

  Mężczyzna przyjrzał się z uwagą małej dziewczynce. Ubrana była w śliczną, choć skromną sukieneczkę. Czterolatka była jego oczkiem w głowie, choć nie była jego biologiczną córką. Jego wewnętrzne rozważania przerwało pojawienie się pięknej szkarłatnowłosej kobiety. Na jej widok twarz mężczyzny zaczęła się kolorem upodabniać do jej włosów.

  - Miri, nie przeszkadzaj tacie - fuknęła nieco za mocno Lisa - Poszukaj swojej laleczki.

  Dziewczynka posłusznie skinęła głową, po czym opuściła pomieszczenie. Lisa skrzywiła się nieco. Mimo upłynięcia wielu miesięcy nie była w stanie przyzwyczaić się do zapachu stęchlizny w pracowni swojego męża. Zaledwie jego małe okienko utrudniało usuwanie wilgoci i wymianę powietrza, nasączanego przez wiecznie gotujące się różnokolorowe płyny w licznych naczyniach.

  - Nie sądzisz, że na dziś wystarczy? Przygotowałam dla nas wieczerzę.
  - Ukochana, czuję że jestem bardzo blisko przełomu - odpowiedział jej mężczyzna - Potem już tylko dwa-trzy tygodnie i będziemy mogli rozpocząć masową produkcję!
  - To samo mówiłeś pół roku temu - odparła zrezygnowana kobieta
  - Nie sądziłem, że wytrzymasz ze mną pół roku...

  Zapanowała cisza. Kobieta spojrzała na naukowca najpierw z niedowierzaniem, które następnie przerodziło się w łagodny uśmiech. Ostrożnie podeszła do niego, a każdy jej krok przyśpieszał i tak już szybkie bicie serca jej męża.

  - Albercie... nigdy przenigdy tak nie mów.
  - Co ty właściwie we mnie widzisz - kokieteria w jego głosie zaczęła być słyszalna - podstarzały łysiejący i lekko zgarbiony naukowiec poślubił młodą francuską wdówkę, która nigdy nie powinna na mnie spojrzeć. Gdybym był bogaty, dobrze urodzony, to może. Ale...

  Urwał, ponieważ Lisa położyła palec na jego ustach.

  - Czy wiesz, co jest w tobie najbardziej pociągającego? - zapytała zalotnie, po czym położyła swoją dłoń na jego biodrze. Wykonała delikatny ruch w stronę jego krocza, by nagle zawrócić ruch palców i skierować je w kierunku jego dłoni, ramienia, szyi i zatrzymać na jego głowie. Następnie gwałtownie objęła go i pocałowała namiętnie, czując jak jego serce bije jak oszalałe. Czując jak Albert powoli odpływa w jej ramionach, stanowczo położyła swoja dłonie na jego ramionach, zmuszając go do uklęknięcia. Mężczyzna bez cienia oporu wykonał rozkaz, po czym jego głowa zniknęła pod sukienką Lisy.

  - Ani młode ciało, ani dusza dzikiego kochanka nie dadzą mi tyle szczęścia, co dałeś mi tylko. Tylko wyjątkowy mężczyzna pokocha samotną matkę i z radością przyjmie dar w postaci miłości jej dziecka. Ważne... żebyś...

  Urwała, dysząc ciężko. Zamknęła oczy.

  * * *

  Lisa siedziała na plaży nad brzegiem oceanu. Słońce wychyliło się zza horyzontu ledwie kilka minut temu. Kątem oka obserwowała rozładunek statku, który godzinę temu przybył do Georgetown. Wyciągnęła z kieszeni zegarek od ojca, przeczytała grawer, po czym schowała go z powrotem do kieszeni. Łza napłynęła jej do oka, ale szybko ją otarła, wstała i szepnęła do siebie.

  - Już niedługo tato. Już niedługo...

  ----------------------------------------

  Nowa dostępna klasa postaci:
  Naukowiec - Z miłości do natury i nauki, z pogardą do zabobonów. Naukowiec swoją ciekawość do świata przejawia w jego badaniu na wszelkie sposoby, korzystając z rozumu, przekraczając tabu i nie bacząc na karcące spojrzenia innych. Bohater może prowadzić badania naukowe i pracować nad wynalazkami z jednej dziedziny nauki (lub kilku pokrewnych). Prowadzenie badań jest jednak czasochłonne i wymaga nakładów pieniężnych, w tym na utrzymanie naukowca. O sponsora zwykle jednak bardzo ciężko.

  Nowa dostępna cecha postaci:
  Rzemieślnik - ludzie nie dzielą się na złodziei oraz tych, którzy na złodzieja pracują. Nowy świat budzi w wielu chęć pracy na własny rachunek, niekoniecznie z perspektywą stworzenia potężnego przedsiębiorstwa. Bohaterowie z tą cechą mają możliwość samodzielnego utrzymania się przy zachowaniu premii do doświadczenia za pracę w kwartale. Choć całkowicie bezpieczne dla bohatera, samozatrudnienie jest dłuższą drogą do osiągnięcia bogactwa.

  ----------------------------------------

  Zapisy do nowej przygody startują 29 marca. Nie chcesz ich przegapić? Zapisz się do mirkolisty - wołam z niej tylko przed startem nowych przygód!
  pokaż całość

  źródło: i.pinimg.com

 •  

  Protoplaści dzisiejszych naukowców szukali kamienia filozoficznego, który zmieniałby inne metale w złoto, im pracom zawdzięczamy dzisiejszą naukę, powiecie pewnie "no tak @NadiaFrance, to dobrze, ale te ich szukania na marne wyszły".

  Otóż nie i otóż nauka znalazła kamień filozoficzny.

  Atom to jest coś, co ma określoną ilość protonów (proton jest dodatni) w jądrze, jak jakiś atom ma ich ileś tam, to jest jakimś tam pierwiastkiem, neutrony (one są neutralne) decydują czy to będzie izotop, a elektrony, czy to będzie plazma (jak w ogniu), lub, czy właśnie przewodzony jest prąd. Są jeszcze gwiazdy neutronowe, które są jakby kryształem protonów i neutronów.

  Dodając, albo ujmując (nie wiem, czy da się ująć) protony, zmienia się atom na inny pierwiastek i tak można otrzymać złoto, ale to jest drogo i trudno. Dużo drożej, niż jego wydobywanie tradycyjnymi metodami. Można za to otrzymać np. technet, który tylko się tak produkuje, bo to wciąż jest tańsze, niż jego wydobywanie.

  Tak oto okazuje się, że alchemicy mieli rację i dzięki ich pracom, dziś możemy to robić.

  #gruparatowaniapoziomu #fizyka #chemia

  --
  Wszystkie nieodpowiednie komentarze będą usuwane
  pokaż całość

  •  

   @NadiaFrance:

   Tak oto okazuje się, że alchemicy mieli rację i dzięki ich pracom, dziś możemy to robić.
   Gruba przesada, zdecydowanie nie dzięki pracom alchemików.

   Atom to jest coś, co ma określoną ilość protonów (proton jest dodatni) w jądrze, jak jakiś atom ma ich ileś tam, to jest jakimś tam pierwiastkiem, neutrony (one są neutralne) decydują czy to będzie izotop, a elektrony, czy to będzie plazma (jak w ogniu), lub, czy właśnie przewodzony jest prąd. Są jeszcze gwiazdy neutronowe, które są jakby kryształem protonów i neutronów.
   Nie masz pojęcia o czym piszesz, albo próbujesz ludzi celowo wprowadzić w błąd.

   Dawno Cie nie było, tęskniłem.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (21)

 •  

  jaki serwer TBC z polskim community? Sunwell czy atlantiss? A może ktoś z was szuka osoby do wspólnej gry?

  #wow #sunwell #worldofwarcraft

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika koostosh

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.