Prowadzę blog poświęcony Duńskiej Następczyni Tronu, księżnej Mary.

 •  

  Jej Królewska Wysokość Następczyni Tronu Danii Księżna Mary - Hendes Kongelige Højhed Kronprinsesse Mary af Danmark, Grevinde af Monpezat.

  ***

  Księżna Mary urodziła się 5 lutego 1972 w Hobart jako Mary Elizabeth Donaldson. Jej rodzice to nauczyciel akademicki profesor John Dalgleish Donaldson (ur. 5 września 1941) oraz Henrietta Horne (ur. 12 maja 1942- 20 listopada 1997 r.), która pracowała jako asystentka na Uniwersytecie Tasmańskim, gdzie wykładał John Donaldson, tam para poznała się. Ślub odbył się 31 sierpnia 1963 roku. Rodzice Mary emigrowali do Australii ze Szkocji. Mary jest najmłodszą z czwórki dzieci Johna i Henrietty Donaldsonów. Jej starsze rodzeństwo to: siostra Jane (ur. 26 grudnia 1965), siostra Patricia (ur. 16 marca 1968) oraz brat John (ur. 9 lipca 1970). W dzieciństwie Mary uprawiała wiele sportów oraz uczestniczyła w wielu zajęciach pozalekcyjnych. Uczyła się gry na fortepianie, flecie i klarnecie, grała w kosza i hokeja. Uwielbiała jazdę konną, jako nastolatka startowała w zawodach jeździeckich, Jej koń nazywał się Diana. W latach 1974–1975 uczęszczała do Clear Lake City Elementary School, 1976–1977 Sandy Bay Infanty School, 1978–1982 Wainea Heights Primaty School, następnie kontynuowała naukę w Taroona Hihg School, Hobart Marticulation College.

  Studiowała przez 5 lat na University of Tasmania. Po studiach przeniosła się do Melbourne i Sydney gdzie pracowała w reklamie i marketingu dla DDB Needham, Young & Rubicam i innych firm. Pracowała w Edynburgu dla Rapp Collins Worldwide. Mary w szkole średniej uczyła się francuskiego. W 2002 roku mieszkała w Paryżu gdzie uczyła się angielskiego ( nie francuskiego, nieoficjalnie mówi się, że wyjechała tam by być bliżej księcia). Podczas studiów w Tasmanii pracowała w firmie o nazwie Kingcash z Annells Brent. Po studiach przeniosła się do Melbourne. Tam pracowała w DDB Needham, na stanowisku account executive. W roku 1996 Maria została zatrudniona przez Mojo Partners jako account manager. W 1998 r., sześć miesięcy po śmierci matki, zrezygnowała i udała się do Ameryki i Europy. W Edynburgu , pracowała przez trzy miesiące jako account manager z Rapp Collins Worldwide, a następnie, na początku 1999 roku została powołana jako Account Director z międzynarodową agencją reklamową Young & Rubicam w Sydney. W czerwcu 2000 roku, Mary przeprowadziła się do mniejszej australijskiej agencji, Branding Love, działała przez krótki czas jako w Account Director . Jednakże, od

  Wiosny 2000 roku do grudnia 2001 roku, była dyrektorem sprzedaży i członkiem kierownictwa Mienia, biurem nieruchomości specjalizującym się w luksusowych obiektach. W pierwszej połowie 2002 roku Mary uczyła angielskiego w szkole biznesu w Paryżu, następnie na stałe przeniosła się do Danii, była zatrudniona przez Microsoft Business Solutions (05 września 2002 – 24 września 2003 r.) niedaleko Kopenhagi jako konsultantka ds. rozwoju biznesu, komunikacji i marketingu. Księcia Frederika poznała 16 września 2000 w Sydney. W dniu 15 listopada 2001 r. duński tygodnik poinformował o związku pary. W dniu 24 września 2003 r. duński sąd poinformował, że królowa Małgorzata II wyraziła zgodę na zawarcie małżeństwa przez księcia Frederika i Mary Donaldson. Zaręczyny oficjalnie ogłoszono 8 października 2003 roku. Mary Donaldson i książę Frederik wzięli ślub w dniu 14 maja 2004 r. w katedrze w Kopenhadze. 15 października 2005 roku księżna urodziła księcia Christiana Waldemara Henri John w kopenhaskim szpitalu uniwersyteckim. Dwa lata później 21 kwietnia 2007 r. na świat przyszła Księżniczka Isabella Henrietta Ingrid Małgorzata. W dniu 6 sierpnia 2010 roku ogłoszono, księżna jest w ciąży z bliźniakami. Mówi się, że para chciała mieć więcej i nawet zaczęła leczenie a bezpłodność. Bliźnięta przyszły na świat 8 stycznia 2011 roku – książę Vincent Frederik Minik Alexander oraz księżniczka Józefina Sophia Ivalo Mathilda.
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1.bp.blogspot.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika krolewski-korespondent

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)