•  

  1. Zorganizuj zawody w puszczaniu kaczek na wodzie. Może uda Ci się pobić rekord z dzieciństwa?
  2. Przygotuj zielnik z polnych kwiatów. Nazwij i opisz zebrane gatunki roślin (min. 5).
  3. Przejedź na rowerze tyle kilometrów, ile masz lat.

  Cześć, wybrałem zadanie nr 3.

  Wyjechałem o 5:30, zakładana trasa wg Google Maps ma około 23km, mam 20 lat , Grodzisk Wlkp -> Gnin -> Wioska -> Zdrój -> Grodzisk Wlkp.
  Kiedy przejeżdżałem przez Wioskę, pierwszy raz zauważyłem że mają tam duże plastikowe szachy. Przejeżdżałem tamtędy już wiele razy ale zawsze główną drogą (tym razem równoległą uliczką) i wcześniej nie zauważyłem tego, może kiedyś uda mi się zagrać na nich ze znajomymi. Wróciłem do domu około 6:50.

  #mirkowyzwanie
  pokaż całość

 •  

  #mirkowyzwanie

  a) Akwarystyka domowa- poczytaj, zakup odpowiedni sprzęt, rybki, akwarium, roślinki
  b) Kup zestaw krzyżówek (np 100 panoramicznych) i rozwiąż przynajmniej 10 z nich (każde hasło musi być odgadnięte)
  c) Samodzielnie uszyj ekologiczną torbę na zakupy i z niej korzystaj- nie kupuj reklamówek.

 •  

  #mirkowyzwanie

  Zestaw 6, zadanie nr 1.

  1.Znajdź 5 różnych liści. Dowiedź się z jakich są drzew i dowiedz się czegoś więcej o tych drzewach (łacińskie nazwy, jaką glebę lubią, jak wysoko rosną itp.)
  2. Naucz się stać na rękach
  3. Zasadź w ogródku lub w doniczkach cebulki kwiatów, które zakwitną na wiosnę

  1.Klon jawor, jawor, klon jaworowy (Acer pseudoplatanus), jeden z największych przedstawicieli swojego rodzaju. Drzewo osiąga do 35 m wysokości. Ma duże, dłoniaste liście, długości 10-20cm i mniej więcej takiej samej szerokości. Rośnie na glebach umiarkowanie kwaśnych do zasadowych. W granicach zasięgu w grądach i buczynach czasem w lasach łęgowych.
  2.Dąb szypułkowy (Quercus robur), duże drzewo o wysokości 30-40 m (rekordowo, na zach. Europy do 60m). Osobniki stare, rosnące na żyznej glebie osiągają imponujący wiek i rozmiary. Liście mają średnio 10 cm długości, u nasady „uszate”, ogonki liściowe krótkie nerwy boczne dochodzą do końców klap i do wcięć pomiędzy nimi. Rosną na glebach żyznych i wilgotnych, ale znosi też ubogie i kwaśne, albo okresowo zalewane.
  3.Buk pospolity, buk zwyczajny (Fagus sylvatica), Dorasta do ok. 25–30 m wysokości (wyjątkowo 50 m). Liście jajowate lub eliptyczne (5-10 cm), prawie całobrzegie lub falisto ząbkowane; młode wraz z ogonkami jedwabisto owłosione, starsze z długimi włoskami tylko na nerwach od spodu. Lubi dość wysoką wilgotność powietrza. Jest wrażliwy na wiosenne przymrozki, dlatego brak naturalnych stanowisk w centralnej i wschodniej Polsce.
  4.Orzech włoski (Juglans regia), pień osiąga wysokość 25–35 metrów, do 2 metrów średnicy. Liście skrętoległe, złożone nieparzystopierzaste, ogonek do 5 cm. Liczba podłużnie owalnych na obu końcach zwężonych listków 7-9, każdy długości do 12 cm. Listek szczytowy z ogonkiem i większy od pozostałych. Należy do gatunków światłolubnych, wymagających do bujnego rozrostu dobrego nasłonecznienia a także ciepła. Najlepiej rośnie i plonuje na glebach żyznych, ciepłych, zasobnych w próchnicę i wapń
  5.Wiśnia pospolita (Prunus cerasus), drzewo ma do 5m wysokości. Liście mniej więcej eliptyczne (5-12 cm długości) piłkowane lub podwójnie piłkowane, skórzaste i czasem błyszczące, od spodu prawie nagie, ogonek zwykle z 1-2 gruczołkami. Wiśnia rośnie najlepiej na przepuszczalnych i niezbyt ciężkich glebach, dobrze znosi suszę.
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kry5u

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)