Najświeższe informacje ze świata kryptowalut, technologii blockchain. Przewidywania kursów, analizy. Btc DONATE: 1JUKvcVMvWu23opAxdj4tfr6UdaBPRTcxW

 •  

  Wielu z Was trzęsie portkami na myśl o bip148 Bitcoin. O co chodzi, czy się bać, co zrobić? Odpowiada Krisio06
  https://kryptopomocnik.pl/bip148-konsekwencje/
  #bitcoin

  •  
   W..............0

   0

   Giełda przeważnie przyjmuje depozyt po kilku potwierdzeniach, ale w przypadku ryzyka wymazania łańcucha żadna ilość nie może być wystarczająca

   @Bonetti: nie żadna a 100 bloków panowie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @SharpNieSharp: gosc sam nie wie co pisze...
   seg2x wejdzie przed uasf i nic nie będzie...( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @SharpNieSharp: Chciałbym abyś skomentował to bardziej, liczę na krisio i jeżeli popełnia jakieś kategoryczne błędy to chciałbym to wiedzieć. Moja wiedza techniczna nie sięga tak głęboko jak jego, ale nie uważam że się nie myli. Wolę to skonfrontować i wyjaśnić, a jeżeli jest nieprawdą to napisać stosowny komentarz i usunąć wpis ze strony.

   @WeselnyGiermek00: Dzięki, przekażę w celu weryfikacji. pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  PROBLEM Z MULTIBIT HD?

  Jeżeli ktoś ma problem z multibit HD, który polega na tym, że nie pasuje hasło to jest rozwiązanie. Otóż bitki są na wallecie bezpieczne, ale ostatnio multibit HD zawodzi. Należy pobrać na telefon aplikację "bread wallet" wpisać tam swoje słowa do seed'a poczekać aż się portfel zsynchronizuje. Następnie bitki przelać najlepiej na portfel electrum.

  Podziękowania dla Kirio06, który spędził trochę czasu na wyszukaniu rozwiązania.

  #kryptowaluty #bitcoin #kryptopomocnik
  pokaż całość

  +: K.......R, remek4x4 +4 innych
  •  

   Należy pobrać na telefon aplikację "bread wallet" wpisać tam swoje słowa do seed'a poczekać aż się portfel zsynchronizuje.

   @kryptopomocnik: A przed tym trzeba naładować telefon i wyłączyć ubijanie aplikacji - u mnie ta synchronizacja trwała aż 8 godzin.

  •  

   @kryptopomocnik: To żeś amerykę odkrył. Pełno ludzi miało już dawno z tym problemy, a ja miesiąc temu. W moim przypadku wystarczyło popróbować parę backupów walleta i za którymś razem hasło działało, wtedy szybko sweep do electrum a multibit wypierniczyć. Jak po odzyskaniu portfela z backupu hasło dalej nie działa to warto wyłączyć i włączyć program i wtedy spróbować. Jak dalej nie działa to odzyskać z innego backupu, i tak do skutku. pokaż całość

 •  

  https://kryptopomocnik.pl/ico-kryptowaluta-bat/

  Obiecałem Wam, że od maja zaczną pojawiać się opisy nadchodzących ciekawych ICO z dużym potencjałem. W ekipie mamy użytkownika znanego pod pseudonimem Krypto_Maniak, który jest specjalistą od kryptowalut, wyszukiwania ICO itp.

  W gratisie macie także instrukcje jak dokonać zakupu BAT. :)

  #ethereum #kryptopomocnik #internet #kryptowaluty #przegladarki
  pokaż całość

 •  

  https://youtu.be/9oID0SSND0w

  Udostępniam Wam stream przygotowany dla mojej ZGI już jakiś czas temu. Za kilka tygodni następny pro bono.

  Uważajcie proszę tylko na ludzi, którzy coraz częściej kopiują moją pracę. Nie mówię, że kopiują treści, ale przede wszystkim pomysłu, bo widzą jaki kryptowaluty mają potencjał. Niestety.. nie mają zbyt wiele pojęcia na temat tego co robią i często Was krzywdzą.

  Idę o zakład, że niedługo pojawią się nowe konta na yt, nowi streamerzy i znawcy, którzy zaczną obrzucać Was darmowymi informacjami na yt, przygotowywaniem analiz, obserwacją rynku itp.
  Bądźcie proszę czujni i stawiajcie na jakość, nie ilość.

  W filmiku znajdziecie cenne wskazówki, trochę mojego doświadczenia osobistego z giełdy itp.

  Zapraszam.

  #kryptopomocnik #bitcoin #kryptowaluty
  pokaż całość

 •  

  https://kryptopomocnik.pl/portfele-sprzetowe-bitcoin-trezor-keepkey-nano-ledger-s/

  Materiał przygotowany przez krisio06 dotyczący portfeli sprzętowych. Ich opis, oraz porównanie:
  Trezor
  KeepKey
  Nano Ledger S

  #kryptowaluty #bitcoin

  +: A....k, pirus +10 innych
 •  

  https://kryptopomocnik.pl/golem-kryptowaluta-opis-cechy/
  Opis kryptowaluty twórców z Polski jest ukończony. Dodam tylko, że polecam ten projekt jako inwestycję długoterminową, gdyż ma ogromny potencjał technologiczny.

  #golem #gnt #kryptowaluty #kryptopomocnik pokaż całość

  •  

   @kryptopomocnik: wyglada jak scam, do tego w portfelu reklamują najbardziej nieopłacalny sposób kupowania btc z ich refem do tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: Soren
  •  

   @Rexikon: rzuć chociaż jednym argumentem za scamem :).

   Waves ma już ponad rok, i sobie powoli rośnie, bez Pump&Dump.

   I jest to 8 największe ICO na świecie w historii (Ethereum jest nr 6),

   Zródło: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_highest_funded_crowdfunding_projects

   A co do kupowania btc w portfelu mówisz o kupowaniu kartą visa/mastercard ? Tak się składa, że mało gdzie można od tak kupić kartą btc, a tutaj jest po prostu pośrednik.

   Po roku wypuścili Waves DEX, zdecentralizowaną giełdę, która nie trzyma środków jak Poloniex czy bittrex, więc jeśli by "padł" to nikt z handlujących nic nie straci :).

   Dodatkowo wszedł LPOS pozwalający "zarabiać" za samo trzymanie monet w portfelu.

   Dodatkowo jest WCT - token rozdawany co miesiąc (przez 9 miesięcy) wśród osób trzymających Waves w portfelu, który obecnie: 1WCT/~1$. A rozdają bodajże 1mln / miesiać i razem będzei 10mln WCT, które będą miały kilka zastosowań.

   Nie ma inflacji, czyli jest cały czas 100mln monet i nie dojdzie więcej :).

   CEO Sasha przedstawiał Waves nawet przed władzami w Rosji.
   pokaż całość

 •  

  Cześć. Od kilku dni zbieram informacje o problemach ze zleceniami. Otóż zdarzyło się kilka przypadków, kiedy ustawione zlecenie zostało zrealizowane po innym kursie niż powinno (na niekorzyść klienta). Spotkał się tutaj ktoś z takim przypadkiem?
  Ja osobiście nie, ale chciałbym zebrać info od większej ilości osób i przeanalizować sytuacje.

  #poloniex
  #kryptowaluty
  #bitcoin
  pokaż całość

 •  

  Kolejny wpis od krisio06, artykuł porównujący PIVX i DASH. Mało osób wie, że PIVX powstał z DASHA, jednak te dwie kryptowaluty dosyć mocno się od siebie różnią.

  Warto poznać bliżej czym i w jaki sposób.

  https://kryptopomocnik.pl/dash-kontra-pivx/

  #kryptowaluty #dash #pivx #blockchain #masternode #kryptopomocnik pokaż całość

  +: Z..............e, remek4x4 +5 innych
  •  

   @kryptopomocnik
   Mimo że PIVX ma w założeniu być ulepszoną wersją Dash, nie potrafiłby jednoznacznie go faworyzować.

   Oba modele są różne, o ile sam model masternode'ów w Dash może budzić kontrowersje, ich posiadacze faktycznie się bogacą. Ważną kwestią jest, że nie zrezygnowano z mechanizmu btc, w którym inflacja powodowana wydobyciem nowych monet ma zostać zrekompensowana przez opłaty transakcyjne. Właśnie to ma sprawić, że po zakończeniu wydobycia, system potrafi funkcjonować bezinflacyjnie na zasadach rynkowych.
   Do zakończenia wydobycia, jeszcze daleko (ponad połowa monet nie została jeszcze wydobyta), a więc w Dash mamy do czynienia z wysoką inflacją, mimo wszystko.

   PIVX posiada mechanizm samoregulujący stosunek masternode'ów do stack holderów "Seesaw", dzielący w różnych proporcjach stałą nagrodę 5PIV (od bloku nr 648,000). Ok, co prawda stała ilość nowych monet powoduje powolne zmniejszanie się rocznej procentowej inflacji, ale dalej jest to schemat waluty inflacyjnej. Inflacja w skrócie oznacza, że każda nowa moneta, "kradnie" swoją wartość od monet już istniejących.

   Załóżmy, że proporcja masternode'ów do stack holderów jest neutralna, podział zysków wynosi wtedy analogicznie do Dash, 45%-45% plus 10% na rozwój projektu. Najciekawsze jest, że w związku z tym, że w PIVX zrezygnowano z wydobycia sprzętowego w całości na rzecz PoS, oraz tego, że stake holderzy dostają tylko część nagrody za blok, podlegają oni również inflacji.

   Oczywiście, zarówno w Dash jak i PIVX - 10% przeznaczanych na rozwój projektu, kampanie marketingowe oraz spekulację robi dużą robotę. Oba projekty są aktywnie rozwijane i z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczą, a na samym końcu zyski przeliczane będą na btc, ewentualnie fiaty i to cena w stosunku do btc albo usd będzie decydowała o sukcesie projektu, nastrojach inwestorów oraz dopływie górników.

   No no, dałeś mi orzech do zgryzienia i motywację do pogrzebania w źródłach. Jedno jest pewne shitcoin to shitcoin i narazie nie zamierzam zmienić zdania :)
   pokaż całość

  •  

   @badger69: Dzięki za opinię i ciesze się, że zmotywowałem hehe. :) Uważam, że zarówno Twoja szkoła jak i szkoła Krisio mają racje. Czas zweryfikuje

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Miło mi powitać nowego członka zespołu KRISIO06, specjalistę ds. technologii kryptowalut.
  https://kryptopomocnik.pl/pivx-kryptowaluta-opis-i-cechy/
  Na dzień dobry opis kryptowaluty PIVX, wkrótce więcej materiałów dotyczących technologii kryptowalut.

  #pivx #kryptowaluty #kryptopomocnik pokaż całość

 •  

  https://kryptopomocnik.pl/delegated-proof-of-stake-dpos/

  Mining, kopanie kryptowalut...
  PoW - Proof of Work, czyli wydobywanie kryptowaluty mocą obliczeniową koparek wykorzystując do tego energię elektryczną
  PoS - Proof od Stake, czyli wydobywanie kryptowaluty w oparciu tylko o ilość posiadanych monet na portfelu
  sPoD - delegated Proof of Stake, nieco bardziej skomplikowany, ale bardzo ciekawy system.. wykorzystywany m.in. w kryptowalucie BitShares 2.0

  Tak więc trochę wiedzy na dzisiaj dla Was! :)

  #kryptowaluty #mining
  pokaż całość

 •  

  #kryptowaluty #bitcoin Jest tutaj ktoś specjalizujący się w polowaniach na ICO? Mam na myśli także robienie wywiadu wokół proponowanych zastosowań oraz technologii danego projektu, a nie tylko "O, jest ICO to kupię i zarobie".

 •  

  Krótki artykuł o PoS dla Ethereum. Dodatkowo poprosiłem McGraviera o komentarz do tego co planuje Vitalik także zawsze jakaś dodatkowa wiedza dla Was.
  https://kryptopomocnik.pl/ethereum-proof-of-stake-casper-dym-bez-ognia/

  #ethereum #kryptowaluty

 •  

  Jakiś czas temu obiecałem Wam trochę głębszą analizę na gruncie prawa oraz podatków co do Bitcoina i innych kryptowalut. I tak oto za sprawą nowego członka zespołu beawsnt, który zajmie się tylko działem prawnym. (a także obiecanym kiedyś działem "mining", ale o tym kiedy indziej)

  Pamiętajcie, aby artykuł traktować jako formę informacyjną, a nie jako pełnoprawną podstawę do podejmowania decyzji, niech tekst będzie pomocą przy przygotowaniu własnych próśb o interpretacje podatkowe. Nie ma w Polsce jeszcze szerokiej regulacji i opisu prawnego kryptowalut, ale projekt kryptopomocnik chce dołożyć swoją cegiełkę do tego, aby pomóc i przyśpieszyć w stworzeniu takich regulacji.

  Artykuł będzie aktualizowany lub rozwijany w specjalnej sekcji "regulacje" dostępnej na stronie. Więc polecam ją śledzić, gdyż ignorantia iuris nocet (nieznajomość prawa szkodzi) .

  Jeżeli macie jakieś pytania na gruncie prawnym i podatkowym odnośnie kryptowalut to zapraszam do pisania ich w komentarzach w artykule, gdyż autor tekstu będzie mógł tam na nie odpowiedzieć. Wybrane pytania zostaną przez nas użyte w naszym piśmie do odpowiednich urzędów w celach interpretacji, a następnie zostaną opisane w kolejnych artykułach.

  https://kryptopomocnik.pl/regulacje-prawne-podatkowe-bitcoin/
  #bitcoin #kryptowaluty
  pokaż całość

 •  

  Z Serii Kryptopomocnik tłumaczy co w trawie piszczy. Odcinek dzisiejszy: SZTUCZNE POMPKI ORAZ STRATEGICZNE DOJENIE KOWALSKICH!

  Wczorajsza akcja na poloniex.com, czyli pompowanie wielu shitcoinów bez wartości jest celową akcją spekulantów. Jeżeli jest pompowana jedna, dwie lub trzy kryptowaluty (tzw. shitcoiny bez przyszłości) to jest to działanie grup pump and dump, które obrały sobie za cel konkretną krypto.
  Natomiast pompowanie jednego dnia 3 i więcej altcoinów jest grą na emocjach na większą skalę, czyli sprytnie zaplanowaną i przemyślaną akcją, która w ciągu roku odbywa się od jednego do dwóch razy na głównych giełdach altcoinów, czyli m.in. poloniex. Opiera się na tym, że kiedy jedna krypto zaczyna być pompowana, a potem kolejna to bardzo wiele osób przegapia te pompy, część traci kase. Jest mnóstwo emocji straty na giełdzie (głównie tej wywołanej absurdalnym uczuciem starty).
  Jest to celowy ruch spekulantów, często za działaniem takich grup stoi także niewidzialna pomoc właścicieli giełd, jednak kwestia udowodnienia takich sytuacji jest raczej niemożliwa. Ale wracając do wyjaśnień. Spekulanci pompując jedną, dwie może trzy krypto (i mówię tutaj o prawdziwych pompach, a nie podniecanie się wzrostem 20%. Pompa to wzrosty rzędu 100% i więcej w krótkim czasie (przynajmniej wg. mojej subiektywnej opinii, a obserwuje krypto od 2012 około 8h lub więcej dziennie)).

  Kiedy następnie w krótkim czasie: kilkanaście minut do kilku godzin pompowane są kolejne coiny są to tzw. pułapki. Jeżeli zwrócicie kiedyś uwagę to pompy tych głównych 1-3 krypto z małymi korektami pną się cały czas do górę i ilość btc po stronie kupującej rośnie. Natomiast sztuczne pompki reszty coinów wyglądają tak, że ilość ofert skupu i sprzedaży dynamicznie się zmienia, często w chwili pewności wzrostu następuje spadek z np. 100btc kupna do 30 i robi się duży dołek, który ma wywołać zaskoczenie, niepewność i przede wszystkim strach. Często Kowalski w takiej chwili zmienia zdanie i sprzedaje szybko ze stratą, bo boi się, że straci więcej. Następnie ktoś dokłada znowu sporo btc do ofert skupu, niweluje ściany na sprzedaży i kolejna ruszy kolejny raz. Kowalski potrafi podczas takiej kilkugodzinnej, kilkudniowej zabawy stracić wielokrotnie pod wpływem emocji, które są sterowane przez spekulantów. Podczas takich akcji często odpalane są niewidzialne boty, które pilnują odpowiednich granic cenowych. Zauważyliście czasem, że kiedy kupowaliście lub sprzedawaliście jakiegoś shitcoina to w ułamku sekundy pojawiało się nagle kilka lub kilkanaście mini ofert, które wypełniły lukę utworzoną przez wasze zlecenie?

  Należy zwrócić uwagę, że pompki zazwyczaj naturalnie wyglądają tak, że kolejne ściany z ofert sprzedaży są wykupywane. Jeżeli jednak są przesuwanie lub wyłączane to mamy tutaj do czynienia z celowym igraniem na zwątpieniu oraz strachu, które w efekcie mają wypompować z Kowalskiego jego kapitał.

  P.S.
  Dla porównania na giełdzie yobit, takie coś ma miejsce codziennie i odradzam korzystania z tej giełdy, gdyż jej właściciele z premedytacją manipulują wszystkimi aktywami

  Przypominam, że najwięcej porad inwestycyjnych oraz wskazówek dotyczących giełd i złotych myśli inwestora w kryptowaluty udzielam na Twitterze, warto założyć konto:
  https://twitter.com/KryptoPomocnik

  Sporo rzeczy znajdziecie na profilu na fb (na wykop mam mało czasu i nie zawsze pamiętam, projekt się już za bardzo rozrósł)
  https://www.facebook.com/kryptopomocnik/

  Wiele cennych porad znajdziecie na stronie
  www.kryptopomocnik.pl

  Wasz KryptoPomocnik :)

  #kryptowaluty
  pokaż całość

 •  

  Kolejny oszust w Polsce próbuje wyłudzić kasę od naiwnych ludzi! KONIECZNIE PRZECZYTAJ

  Cześć. Kolejny raz muszę poruszyć najważniejszą kwestię, jaka dotyka ludzi w każdej sferze życia.

  Chodzi o manipulacje i wykorzystywanie naiwności przez pseudo: inwestorów, guru, specjalistów itp. Każda nazwa pod którą kryje się prestiż, bogactwo wiedzy i przywództwo jest dobra dla kanciarzy, którzy mają parcie na dymanie ludzi dosłownie bez wazeliny.

  Otóż kilka dni temu dostałem niepokojące wieści od moich czytelników. Dostawali oni wiadomości prywatne na fb z zaproszeniem do "grupy inwestycyjnych", gdzie "pro trader" będzie pomnażał ich środki. Jak wstąpić? Wystarczy zapłacić takie tam 0.1btc i jesteś w grupie!

  Zadziałałem szybko i 11 kwietna opublikowałem taki post:
  https://www.facebook.com/kryptopomocnik/photos/a.1375069019191388.1073741828.1122497901115169/1484805541551068/?type=3

  Pro guru "Krypto Trade" grupę na facebooku założył i zebrał tam do tej pory 113 osób. Z czego na pewno spora część zapłaciła mu 0.1btc (człowiek uczy się na błędach, też wiele lat temu dałem się nabrać).

  Tutaj screen jak pro guru trade pisze do mnie na mój profil na fb priva, w którym prosi o pomoc w pomnożeniu jego kapiłu i potwierdza, że grupy inwestycyjne to kłamstwo. Zrobiłem screen tak aby było widać aktualną datę, a w lewym górnym rogu najechałem kursorem na profil oszusta, aby było widać jego imię, nazwisko oraz godzinę o której napisał.
  http://i.imgur.com/FAT4FTE.jpg

  Tutaj screen wiadomości jaką otrzymywali ludzie:
  http://i.imgur.com/Pn3LaxL.jpg

  Proszę Was, błagam... Nie mam czasu powtarzać w kółko tego samego. Daję Wam informacje jak zweryfikować, czy taka osoba jest oszustem, czy nie!
  TEN PORADNIK TO ABSOLUTNA KONIECZNOŚĆ:
  https://kryptopomocnik.pl/kradziez-oraz-oszustwa-bitcoin-i-inne-kryptowaluty/

  A tutaj link do całego działu poradników jakie do tej pory miałem czas dla Was przygotować:
  https://kryptopomocnik.pl/category/poradnik-dla-poczatkujacych/

  Jestem tutaj dla Was i staram się ze wszystkich sił nauczyć Was poruszać się w świecie krypto, stać się świadomym inwestorem i będę to robił nadal. Będę reagował od razu na tego typu zachowanie w sieci na polskiej scenie i możecie na mnie liczyć.

  Na koniec moja ogromna prośba, zróbcie to dla mnie jako dowód wdzięczności za moją pracę i proszę Was wejdźcie na link niżej ( to link do tej całej grupy oszusta ) i sprawdźcie, czy nie ma w niej waszych znajomych, jeżeli kogoś znajdziecie napiszcie do niego czym prędzej priva, żeby nie dał się oszukać i uciekał stamtąd!

  https://www.facebook.com/groups/1419176418152668

  I pamiętajcie.. Prowadzę projekt od wewnątrz sam. Zajmuje się setką różnych spraw, ale mam oko na wszystko co się dzieje.

  #kryptowaluty #bitcoin #gielda #pieniadze #internet #biznes
  pokaż całość

 •  

  Dawno nie pisałem poradników, pewnie tęskniliście za jakąś dawką wiedzy teoretycznej lub praktycznej, tutaj wrzucam dwa w jednym.
  https://kryptopomocnik.pl/analiza-techniczna-tradingview/

  Poradnik obsługi serwisu tradingview. Sam z niego korzystam od wielu lat i bardzo chwalę.

  W poradniku nauczycie się zakładać konto, poznacie podstawowe funkcje serwisu oraz nauczycie się rysować analizy techniczne. Poradnik zawiera opis jedynie części funkcjonalności serwisu, ale uwierzcie mi, że nie korzystam z prawie niczego więcej co napisałem w poradniku.

  Mam nadzieje, że się przyda. Powodzenia!

  #kryptowaluty #bitcoin #gielda
  pokaż całość

 •  

  BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ! NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!

  Dostaję od kilku dni bardzo niepokojące wiadomości od czytelników. A to co mam do powiedzenia na ten temat.

  Uważajcie na ludzi, którzy od pewnego czasu zapraszają wszystkich do "zamkniętej grupy", gdzie rzekomo pompują coiny. Dostaniecie priv na fb albo znajdziecie zaproszenia na fanpage poświęconych rzekomo zarabianiu kasy. A co o nich wiemy? NIC. Żadnych historii transakcji, żadnego potwierdzenia ich wiedzy i kompetencji. Kot w worku.

  Wszystko owiane jest typowymi psychologicznymi zagrywkami, jak "ostatnie miejsca", "później już nie będzie można dołączyć" do tego dodawane są fotki, które mają wzbudzić Wasz podziw i działać na wyobraźnie jak hipnoza, czyli sala wypełniona monitorami z wykresami albo jakieś fury kasy leżącej na stole.

  PROSZĘ ZACHOWAJCIE OSTROŻNOŚĆ!

  Znam takie grupy od środka i żadna grupa nie wysyła zaproszeń osobiście, ani nie działa na tak żałosnych portalach (pod katem pro tajnego biznesu oczywiście) jak facebook. Są to prestiżowe postacie, które nigdy nie ujawniają swojej twarzy i działają w szczelnie hermetycznym gronie. Mają tyle kasy, że nie potrzebują organizować żadnych grup, żeby pompować krypto.

  Poza tym pomyślcie na logikę. do pompowania coinów potrzebne są setki milionów dolarów. Kto z takim kapitałem trudzi się, żeby założyć konto na fb i zapraszać ludzi w prywatnych wiadomościach?!

  Wasze pieniądze zostaną albo skradzione albo dostaniecie marne ochłapy informacji, które możecie znaleźć sami w internecie.

  Przypominam bardzo ważny poradnik, który każdy powinien znać! To podstawowa wiedza do bezpiecznego poruszania się w świecie kryptowalut bez odpowiedniej wiedzy:

  https://kryptopomocnik.pl/kradziez-oraz-oszustwa-bitcoin-i-inne-kryptowaluty/
  #kryptowaluty #bitcoin #pieniadze #inwestycje
  pokaż całość

 •  

  Poszukuje ludzi do projektu chcących wspomóc rozwój świadomości społeczności w Polsce, daję możliwość stać się w przyszłości ważną częścią projektu.

  Jeżeli ktoś się czuje w miarę swobodnie w pojęciach związanych z kryptowalutami, nie jest mu obce działanie blockchaina itp. to zapraszam do kontaktu na priv.

  Chodzi o poradniki, artykuły itp. dotyczące popularniejszych krypto jak m.in. ethereum itp.

  A także odpłatne towarzyszenie mi w prywatnych szkoleniach w niedalekiej przyszłości.

  Szczegóły priv. lub mail kryptopomocnik@gmail.com

  www.kryptopomocnik.pl

  #bitcoin #kryptowaluty #technologia
  pokaż całość

 •  

  Kolejna ważna lekcja dla wszystkich ludzi interesujących się Bitcoinem i kryptowalutami, a jeszcze nie do końca rozumieją wszystkie pojęcia. Czym jest hard fork, soft fork? Co to w ogóle jest fork i jaki ma to wpływ na kryptowalute?
  https://kryptopomocnik.pl/bitcoin-fork-co-to-jest-fork/

  #kryptopomocnik #bitcoin #kryptowaluty pokaż całość

 •  

  Cześć.

  Chciałem zrobić do FaQ na stronę już taki jeden precyzyjny opis nt. wyliczania podatku od kryptowalut. Dokładnie jakie kwoty, jakie procenty, jakie są ulgi, jakie są przepisy, co z VAT itp. Oczywiście zarówno dla osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych.

  Sam nie jestem w stanie określić wszystkiego na ten temat. Chciałbym, aby z dyskusji wniknęła jakaś wspólna, spójna wersja, z której będą mogli korzystać wszyscy. Niech każdy kto ma jakieś informacje nt. temat się podzieli.

  #podatki #bitcoin #ksiegowosc #kryptowaluty
  pokaż całość

  •  

   @kryptopomocnik Ej patrzcie, koleś oczekuje na wykopie na wspólną, spójną wersję wypowiedzi w jakimś temacie (✌ ゚ ∀ ゚)☞,

  •  

   @kryptopomocnik: Obecnie obowiązujące: http://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/658C47ED/%24FILE/i06655-o1.pdf

   W zakresie obrotu walutami wirtualnymi w Polsce, odpowiednie zastosowanie znajdą przepisy ustaw podatkowych. Jeśli chodzi o podatek dochodowy to do walut wirtualnych w tym również do waluty Bitcoin stosowana jest regulacja ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Na podstawie art. 18 cytowanej ustawy za przychód z praw majątkowych uważa się w szczególności, przychody z praw autorskich i praw pokrewnych w rozumieniu odrębnych przepisów, praw do projektów wynalazczych, praw do topografii układów scalonych, znaków towarowych i wzorów zdobniczych, w tym również z odpłatnego zbycia tych praw. Przepis ten zawiera otwarty katalog przychodów z praw majątkowych, które to prawa mogą występować w trzech postaciach – roszczeń, uprawnień kształtujących i zarzutów Powszechnie przyjmuje się, że prawa majątkowe to te, które pozostają w ścisłym związku z ekonomicznym interesem uprawnionego, charakteryzujące się tym, że mogą być przedmiotem obrotu oraz posiadają określoną wartość majątkową. Przychody z wymiany jednostek Bitcoin na walutę (krajową lub zagraniczną), co do zasady zaliczane są do źródła przychodu, jakim są prawa majątkowe, o których mowa w art. 18 cytowanej ustawy, w przypadku, gdy transakcje z użyciem Bitcoin odbywają się w ramach działalności mającej cechy wymienione w art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (m.in. jest prowadzona we własnym imieniu przez podatnika w sposób zorganizowany i ciągły) i nie zachodzą przesłanki określone w art. 5b ust. 1 pkt ustawy PIT tj. pozarolniczej działalności gospodarczej.

   Dla celów opodatkowania VAT Bitcoin jest traktowany jak środek płatniczy i podlega zwolnieniu od podatku na mocy art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2016 r. poz. 710 z późn. zm.).

   http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=6655
   pokaż całość

 •  

  Dlaczego wielkie korporacje i prywatni przedsiębiorcy stawiają na Ethereum?
  Trochę marcowych newsów nt. Ethereum, potencjał wciąż rośnie.
  https://kryptopomocnik.pl/korporacje-i-prywatni-przedsiebiorcy-stawiaja-na-ethereum/

  #ethereum #eth #kryptowaluty pokaż całość

  •  

   @megaloxantha: Sugerowanie, że LN nie jest innowacyjnym projektem...? Masz ból dupy o to, że nie zrealizowali jakiegoś projektu? Nawet w artykule, który linkujesz pisze, że da się to zrobić inaczej. Może przeczytaj go z wyłączoną wścieklizną?
   Ethereum ma ten plus, że robią dokładnie to co chcą, bo za wszystko odpowiada jedna ekipa. Wprowadzają takie zmiany jakie chcą, nie oszczędzając na hardforkach. A Bitcoin stoi w impasie...

   To pozwala jedynie na LN.
   xD Mibluś? SideChains? SegWit znacząco ułatwia realizację takich projektów.
   pokaż całość

  •  

   @mihaubiauek:

   xD Mibluś? SideChains? SegWit znacząco ułatwia realizację takich projektów.

   I jeszcze jakieś słowa kluczowe których nie rozumiesz wrzucisz? Bo segwit nie ma z nimi nic wspólnego, oba wymagają oddzielnego soft (sidechains) lub hard forka (mimblewimble).

  • więcej komentarzy (13)

 •  

  Przypominam, że do informacji nt. potencjałów kryptowalut oraz analiz technicznych używam głównie Twittera. Polecam sobie przejrzeć historię wpisów i porównać z wynikami na giełdzie. Lubię ten program ponieważ można go zainstalować na telefonie i ustawić opcję powiadomień, kiedy obserwowana przez nas osoba coś doda - co jest kluczowe wg. mnie, aby szybko zdobyć dane info.

  W tamtym tygodniu dawałem info o początkach wzrostów ETH, Dash, XMR. Wczoraj uprzedzałem, że ETH wieczorem zacznie rosnąć

  Jakby ktoś miał ochotę to zapraszam:
  https://twitter.com/KryptoPomocnik

  Strony www używam głównie do pisania poradników ze świata kryptowlut, w tym także inwestycji. Opisywania technologii poszczególnych kryptowalut ( wkrótce dojdzie Ethereum oraz Waves ). Oraz wstawiania obszernych analiz technicznych na przyszłość - w historii znajdziecie analizy Dasha sprzed wzrostów i wiele innych
  https://kryptopomocnik.pl

  Na facebooku piszę głównie jakieś informacyjne sprawy, a propos współpracy, nowinek itp.
  https://www.facebook.com/kryptopomocnik/

  Przypominam, że moje posty to tylko forma informacji, a nie porad inwestycyjnych.

  P.S. rozmyślam nam dodaniem opcji logowania poprzez popularne serwisy. A za jakiś dłuższy czas wyłączenie blokady na opisy technologiczne kryptowalut.
  #bitcoin
  #kryptowaluty
  #inwestycje
  #technologia
  pokaż całość

 •  

  GameCredits daje radę wchodząc w niszowy (pod kątem zastosowań technologii blockchain) rynek. Mowa o grach wideo. f
  Na postawie tego newsu wkrótce dodam analizę techniczną dotyczącą GameCredits, który oznaczę "wskazówka".

  https://kryptopomocnik.pl/api-gamecredits-masowe-wdrozenie

  #kryptowaluty #gamecredits #kryptopomocnik
  pokaż całość

 •  

  Dostałem sporo zapytań, czym jest "Gas" w kryptowalucie Ethereum. Poprosiłem McGraviera o wyjaśnienie i przestawiam Wam odpowiedź na pytanie:

  Gas, to miara złożoności obliczeniowej. Do każdej instrukcji obsługiwanej przez Ethereum jest na sztywno przypisana wartość "gas" która jest mniej więcej proporcjonalna do czasu, jaki komputery sieci będą musiały spędzić nad jej przetwarzaniem. Wykonując jakiś program, sieć, nalicza od każdej instrukcji wartość gas, a następnie pobiera opłatę proporcjonalną do tego ile "gas" zostało łącznie naliczone. Minerzy pobierają opłaty za naliczony gas, podobnie jak za rozmiar transakcji w BTC (ale nie mogą zmieniać, ile gas ma dany typ instrukcji - to jest sztywna reguła systemowa i jej zmiana wymaga hard forka)

  Gas limit może odnosić się do dwóch rzeczy:
  - Maksymalnej złożoności obliczeniowej całego bloku (Block gas limit)
  - Maksymalnej złożoności obliczeniowej operacji którą wykonujesz - miner przed wykonaniem programu nie wie ile obliczeń jest wymaganych do jego wykonania - w skrócie to wygląda mniej więcej tak:
  -> Tworząc transakcje użytkownik/portfel mówi: Oto kod który masz wykonać, płacę za niego maksymalnie X ETH opłat, w cenie Y ETH za każdy 1 punkt gas z maksymalnym limitem Z gas dla całego programu
  -> Miner wykonuje program naliczając gas (a tym samym opłaty) za każdą instrukcję, do momentu aż program zostanie poprawnie zakończony, lub uderzy w limit gas/wyczerpie opłaty, a następnie zamieszcza wyniki w bloku.

  W praktyce portfel powinien automatycznie dobierać wszystkie parametry, a użytkownika pytać tylko ile maksymalnie jest gotów zapłacić za to co chce wykonać

  ****

  https://www.facebook.com/kryptopomocnik/
  https://kryptopomocnik.pl

  Przypominam, że trwają prace nad opisem Waves oraz Ethereum. Powinny się ukazać jeszcze w tym tygodniu.

  Niektórzy mogą nie widzieć, ale samo "lubię to" na stronie nie wystarcza, żeby facebook wyświetlał wszystkie treści, jakie dodaje. Proponuje użyć także opcje "obserwuj stronę", aby niczego nie przegapić.

  #ethereum #eth #kryptopomocnik #kryptowaluty
  pokaż całość

 •  

  Przedstawiam opis kryptowaluty Lisk.
  https://kryptopomocnik.pl/lisk-opis/

  Jest to projekt, z którym ludzie łączyli wielkie nadzieje. Jednak na rynek weszło wielu spekulantów, cena została mocno napompowana, a następnie przed wiele miesięcy posuwała się w dół. Niedawno Lisk został podpompowany i obecnie ma się dobrze, wiara w Liska wzrasta, ale pytanie.. Czy ta wiara wzrasta w projekt, czy w cenę? Niestety prawda jest taka, że w to drugie.

  Póki co cały czas trwają nad nim prace. Sam Bioły (specjalista ds. Lisk ), którego proszę o jakieś nowości wyjaśnia, że nic się nie dzieje poza tym, że trwają prace pełną parą i tyle. Cytuję jego słowa " Nie mam szczerze co opisać.. Nic przełomowego się nie dzieje, zespół kodzi Core i to wszystko. To jest na razie platforma zdecentralizowanych aplikacji bez aplikacji heh więc wieje nudą. "

  Lisk to kryptowaluta działająca na języku JavaScript, jak to pisze Bioły, cytuję:
  "JavaScript + Node.js, czyli framework do JS (JavaScript) działający po stronie serwera. Normalnie JavaScript używasz do stron, np. otwórz sobie konsole w przeglądarce i wpisz alert("tekst"). Jak to podłączyć z takim Node.js to masz ciekawe połączenie. Generalnie JavaScript się bardzo szybko rozwija, mówi się, że nie ma dnia bez nowego frameworka lub czegoś takiego"

  Osobiście uważam Lisk za bardzo dobry pomysł. Jest to jeden z projektów, w który można zainwestować jakiś grosz i zapomnieć na kilka miesięcy lub dłużej. W przyszłości będzie miał wiele do zaoferowania i jego wartość dogoni obecnie dominujące projekty. O ile oczywiście deweloperzy dotrzymają słowa, póki co pracują.

  #lisk #kryptowaluty #javascript #kryptopomocnik
  pokaż całość

 •  

  Cześć.

  Otworzyłem niedawno serwis www oparty na wordpressie z możliwością rejestracji. Postawiłem go na Webd.pl i powiem szczerze, że chyba nie jestem zadowolony. Serwis przyciąga sporo ludzi, występują czasami lagi na stronie. Bywały momenty, że nie mogli się użytkownicy połączyć ( prawdopodobnie ddos ). A najgorszy jest system przeciw brute force, który przy próbie logowania wywala użytkownikom dodatkowe okno, gdzie trzeba wpisać bezsensowne "webd" w loginie i haśle, a jest to dosyć często. Możliwe, że ich ochrona myśli, że jak użytkownik wpisze kilka razy złe hasło to próbuje włamać się na admina.

  Szukam usługodawcy, który da mi wysoką jakość usługi. Raczej polski ( chociaż nie jest to wymagane ). Potrzebuje supportu 24/7 w razie problemu. No i przede wszystkim ochronę DDOS jakąś mądrą, tak samo Brute Force itp.

  Nie znam się na tym dlatego proszę o pomoc.

  #informatyka #webdev
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Cześć.

  Kiedyś założyłem sobie w programie hasło na dostęp do danych i dzisiaj muszę się tam dostać, ale nie pamiętam hasła. Sprawa jest o tyle prosta, że akurat wtedy użyłem banalnego hasła, więc pomyślałem że metoda brute force byłaby dobra.

  Jakiś program któremu wskażę co ma złamać? Najlepiej z jakimś gotowym polskim słownikiem i znakami.

  #informatyka #hacking pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Miło mi poinformować, że mamy w projekcie nowego członka. Swoją chęć pomocy wyraził użytkownik pod pseudonimem phoebe, który zajmie się pisaniem o Ethereum, Golemie, świeżym projekcie WeTrust oraz jest specjalistą ds. technologii Blockchain i z tej okazji będzie wyjaśniał czym jest i jak działa Blockchain.
  https://kryptopomocnik.pl

  W przyszłym tygodni otwieram dział Ethereum w kryptowalutach, zostanie przygotowany jego dokładny opis ( na wzór tych, które już są dostępne w serwisie ), którego autorem będzie phoebe.

  Projekt rozwija się w niesamowitym tempie z czego jestem ogromnie dumny z pracy i społeczności jaką tworzymy.
  Dział FaQ oraz Dla Początkujących wydaje mi się dosyć ubogi, będę się starał wkrótce rozbudować o nowe treści, ale mam tyle pracy że ledwo wyrabiam z życiem prywatnym.

  #bitcoin #kryptowaluty #kryptopomocnik #ethereum #technologia
  pokaż całość

 •  

  Mamy tu kogoś kto zajmuje się miningiem i chciałby poprowadzić dział o miningu? Poradniki dla społeczności kryptowalut o tym od czego zacząć, jakie sprzęty warto wybierać, gdzie kupować, jak obliczać, jakie programy używać, jak je konfigurować, ciekawe strony dla minerów itp? A także potrafiąca składać całe koparki wielo-segmentowe oraz kopalnie.

  Dodam tylko, że serwis kryptopomocnik bardzo szybko się rozwija. Tak samo szybko rozwija się świadomość kryptowalut wśród społeczeństwa, coraz więcej osób prywatnych oraz firm z dostępem do darmowej energii chce stawiać własne kopalnie, osoba która będzie zarządzała działem miningu w poradnikach może spotkać zainteresowanego współpracą inwestora, a poza tym - i w szczególności - pomoże społeczeństwu.

  www.kryptopomocnik.pl
  kontakt:
  kryptopomocnik@gmail.com

  #kryptowaluty #bitcoin
  pokaż całość

 •  

  https://kryptopomocnik.pl/rozwoj-swiadomosci-kryptowalut-w-pakistanie-pakcoin/
  W Pakistanie dzieją się dobre rzeczy pod kątem świadomości kryptowalut, a także ich akceptacji. Ludzie doceniają coraz bardziej brak pośredników, szybkość oraz bezpieczeństwo płatności cyfrowych opartych na zdecentralizowanych walutach.

  #kryptowaluty #kryptopomocnik
  pokaż całość

 •  

  Zbliża się wielkimi krokami ogromna korekta na Dashu... Jutro postaram się zrobić jakąś ciekawszą analizę o ile do tego czasu nie walnie. Tym którzy chcą się złapać na spadek, a nie mają pojęcia jak stworzyć analizę techniczną polecam moje poradniki, do tej pory wydałem już dwie części:

  https://kryptopomocnik.pl/category/poradnik-inwestora/analiza/

  Do uświadomienia sobie tego co może się stać lada chwila z Dashem w zupełności wiedza z tych dwóch części wystarczy.

  Grać na spadkach można m.in. na polonexie (www.poloniex.com) na lewarze 2.5x ( odradzam początkującym, Wam polecam wyznaczenie sobie linii wsparcia i próbowanie szybkich wejść i wyjść na odbijaniu się ceny między próbami powrotu ceny do góry)

  #dash #kryptowaluty
  pokaż całość

 •  

  To już drugi bardzo dobry news dla kryptowaluty NEM, autor @NEMfund
  https://kryptopomocnik.pl/xhai-studios-uzyje-technologii-blockchain-przy-tworzeniu-platformy-dla-gier-wideo/
  I miło mi poinformować, że ze wszystkie wpisy z newsami, artykułami, analizami, poradnikami itp będą dostępne na oficjalnym serwisie.

  #kryptowaluty #nem #xem
  pokaż całość

 •  

  Nadszedł wielki dzień, długo wyczekiwana strona, którą Wam obiecałem jest gotowa.

  https://kryptopomocnik.pl/

  Strona będzie cały czas rozwijana, w planach jest m.in. forum wbudowane w serwis. Obecnie jest aktywny czat ( prawy dolny róg strony ). Brakuje poradników dotyczących zasadniczych podstaw, czyli jak kupić bitcoina, gdzie, jak handlować itp. Zajmę się tym. Ostatnie tygodnie były dedykowane głównie odpaleniu strony, aby każdy miał wygodny dostęp do najważniejszej treści jak poradniki, opisy kryptowalut itp.

  ( przy rejestracji pamiętajcie przeczytać REGULAMIN! )

  Ogólnie wszystko jest jeszcze ciepłe, zawsze chętnie wysłucham uwag.

  #kryptowaluty #polskaakademiakryptowalut #kryptopomocnik #pak #bitcoin #blockchain #btc #inwestycje #gielda #technologia #rozwoj #biznes #firma
  pokaż całość

 •  

  Korekta na Bitcoin? Analiza techniczna + podsumowanie informacji – ETF, blokady środków na Chińskich giełdach.

  Obecna sytuacja na Bitcoin jest dosyć nerwowa ze względu na kilka faktów. Pierwszym z nich jest fakt przekroczenia ostatniego szczytu, kolejnym nadchodząca decyzja w sprawie ETF oraz trzeciego o którym myśli mało osób - trzy chińskie giełdy: OkCoin, Huobi oraz BTCC lada chwila odblokują klientom możliwość wypłat.

  Sytuacja z ETF, z którą mnóstwo ludzi wiąże wielkie nadzieje na mega zyski i cały szum medialny jaki się wokół tej informacji zrobił sprawia, że wielu ludzi podwija rękawy i zakupuje Bitcoiny. Jednak, czy to dobry pomysł? Co prawda rzadko wyrażam subiektywne opinie, ale tutaj chcę zabrać głos, potraktujcie to jako opinię osoby trzeciej. Otóż cała burza wywołana wokół ETF jest wg. mnie wywołana jedynie po to, aby napompować cenę i w krytycznym momencie sprowadzić dużą korektę w celu błyskawicznego zwielokrotnienia kapitału. Bitcoin jako nadal dosyć eksperymentalny projekt nie ma zbyt wielkiej szansy na zostanie przyjęte przez SEC. Nie jest to powód do zmartwień dla tych, którzy zakupili Bitcoin jako długoterminową inwestycje, a dobra okazja dla tych, którzy lubią szybkie wejścia i wyjścia z profitem - Wam szczególnie radzę obserwować rynek przez najbliższe dni.

  Obecna korekta może wiązać się z faktem, że wspomniane trzy chińskie giełdy będące gigantami w swojej branży na rynku Chińskim oznajmiły, że sprostały wszystkim wymogom nałożonym przez PBoC i proszą o pozwolenie na odblokowanie możliwości wypłat swoich klientów. Ci z Was którzy nie znają sytuacji przypominam, że około 30 dni temu możliwość wypłaca środków na tych trzech giełdach została zablokowana, a kapitał inwestorów "uwięziony na giełdzie" do czasu wprowadzenia procedur przeciw praniu brudnych pieniędzy.

  Możliwe, że inwestorzy podsumowując fakty nadchodzącej odmownej decyzji ETF, masowego wyjścia kapitału z chińskich giełd ( stwierdzam ten fakt, ponieważ na pewno setki ludzi nie było gotowych na zamrożenie kapitału na 30 dni i będą potrzebowali szybko gotówki, więc masowo zaczną sprzedawać btc i wypłacać fiat ).

  Obecny trend wzrostowy ( linia zielona ) został naruszony i trwa decydujący moment, czy trend nie zostanie przebity. Jeżeli cena utrzyma się ponad nim to cena prawdopodobnie wróci do okolic 1300$ (bitfinex), a następnie będzie próbowała przebić się wyżej lub nastąpi większa korekta z poziomu 1300$. Jeżeli cena przebije linię trendu i się utrzyma to kolejnymi punktami wsparcia są kolejno:
  1050$
  930$
  I najsilniejsza linia oporu 760$

  ( jest to już jeden z ostatnich artykułów, które wrzucam na wykop, kolejne będą dostępne już jedynie na stronie www, której start ogłoszę przed końcem tygodnia )

  Analiza Techniczna
  http://i.imgur.com/IFIlQbj.png

  #bitcoin
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

 •  

  Międzynarodowy koncern Hitachi, którego kapitał wynosi 89 000 000 000 USD, będzie implementował do swojego systemu obsługi klientów zwanego PointInfinity, platformę NEM Mijin, jako główne narzędzie do administrowania oraz zarządzania danymi. Oznacza to wdrożenie największej do tej pory niefinansowej technologii opartej na Blockchain.

  System PointInfinity obsługuje ponad 150 mln klientów, jest najczęściej używanym przez handlowców i dostawców usług systemem w Japonii. Umożliwia on wdrażanie systemów płatniczych opartych na zarządzaniu pieniądzem elektronicznym, w których można tworzyć własne oprogramowania dla wdrażania programów członkowskich i lojalnościowych oraz punktów sprzedaży.

  Tech Bureau wraz z Hitachi dążą do zintegrowania technologii Mijin Blockchain tak, aby przetwarzać punkty lojalnościowe i zarządzać rozliczeniami pieniądzem elektronicznym w bardziej bezpieczny, przejrzysty i skuteczny sposób oraz stworzyć swoisty ekosystem, a ich ogromną przewagą nad światowym rynkiem Blockchain jest to, że mają oni pełne wsparcie od rządu japońskiego, Ministerstwa Gospodarki, a także od Ministerstwa Handlu oraz Przemysłu. Dzięki temu będą mogli skupić się na rozwoju produktów, zamiast koncentrować się na unikaniu konfliktów prawnych.

  Kryptowaluta NEM pozwala nawet dużym koncernom takim jak Hitachi wykorzystać Blockchain bez żadnych modyfikacji, do zarządzania swoimi aktywami, rachunkami oraz kontraktami, dzięki smart contracts.

  System koncernu Hitachi jest szczególnie popularny wśród restauracji, kawiarni oraz sklepów detalicznych. Zapewnia on swoim użytkownikom unikalne oferty, zniżki oraz punkty lojalnościowe.

  Hitachi widzi ogromny potencjał w bezpieczeństwie Blockchain Tech Bureau i testuje Miijin od początku lutego. Wstępne wyniki testów okazały się zadowalające.

  Jeśli integracja systemów Hitachi i Tech Bureau zakończy się sukcesem, będzie to oznaczać wdrożenie największej do tej pory niefinansowej technologii. Po integracji opartego na technologii NEM Mijin, Hitachi rozpocznie przetwarzanie danych swoich 150 milionów użytkowników. Co przełoży się na pewno w pewnym stopniu na cenę NEM.

  Twórcy Mijin napisali:
  "W tym konkretnym teście aplikacja PointInfinity wykorzysta Mijin do zweryfikowania oczekiwań co do aplikacji technologii Blockchain, która weszła w fazę rozwoju i ekspansji. Koncern Hitachi Solutions, który ma obecnie 150 mln użytkowników, zamierza zaangażować się w rozwój tej technologii.”

  Informacje uzyskane od @NEMfund i wspólnie zredagowane.

  #nem #xem #kryptowaluty
  pokaż całość

  +: mihaubiauek, s.....r +6 innych
  •  

   @megaloxantha: Pozwolisz, że nasz specjalista to wyjaśni @NEMfund

  •  

   @megaloxantha: To część większego planu. W przyszłości użytkownicy prywatnych blockchainów będą mieć możliwość wymiany informacji poprzez publiczny Blockchain NEM, a przynajmniej takie są zamierzenia. Obecnie już ponad 32 firmy zdecydowały się skorzystać z usług Mijin, a wiele dopiero go testuje. Prywatny i publiczny Blockchain NEM dzielą to samo API. Jeśli jakaś firma uzna, że taniej będzie skorzystać z publicznego łańcucha, wtedy zwiększy to ilość transakcji w NEM. W łańcuchu prywatnym nie ma opłat transakcyjnych, ale trzeba opłacić licencję za jego używanie. Łańcuch główny jest wolniejszy, ale za to darmowy(nie licząc opłat transakcyjnych, które otrzymują 'minerzy') i w 100% transparentny. pokaż całość

  • więcej komentarzy (1)

 •  

  Zwiększające się opóźnienia w opłatach / Wyjaśnienie chyba wszystkich propozycji zwiększenia przepustowości Bitcoin.

  Trochę to czasem upierdliwe, że aby nasza transakcja gdziekolwiek doszła musimy dawać coraz większe fee, póki co są to nadal dosyć małe opłaty, ale jeżeli nic się nie zmieni to ludzie zaczną uciekać do innych kryptowalut ( w celu szybkich płatności ) [ nie wspomnę o tych, którzy nie mają odpowiednich informacji i próbują komuś przelać monety i jest dla nich ważne, a okazuje się, że przelew trwa kilkanaście godzin lub nie dochodzi i monety wracają..], ale nie bójcie się. Poprawienie się sytuacji i zwiększenie możliwości Bitcoina jest jak najbardziej realne, powstały już odpowiednie pomysły, z którymi chcę Was zapoznać – to przydatna wiedza. Nawet jeżeli wdrożenie którejś z nich się opóźni to Bitcoin na tym nie ucierpi, zacznie po prostu przechodzić w status „cyfrowego złota”, jednak to będzie tymczasowa sytuacja ( jeżeli w ogóle do niej dojdzie ).
  Przypominam, że transfery są zbierane do kupy i wysyłane w paczkach po około 2000 transakcji co średnio 10 minut. ( jest to ściśle określone przez fakt, że każdy blok kopany przez minerów jest tworzony co około 10 minut - tak został stworzony algorytm - blok posiada 1MB przestrzeni, a każda transakcja to około 500bajtów ). Tak więc przy rosnącej popularności miejsca nie starczy dla wszystkich.

  ***
  ( przypominam, że szukam osoby, która na podstawie otrzymanych ode mnie materiałów napisze dziennie 1 lub więcej artykułów – są to zwykłe newsy ze świata o regulacjach, giełdach itp. Nie potrzebna wiedza )
  ***

  Pozostaje nam czekać aż się coś zmieni, a aby cokolwiek się stało znacznie większa część węzłów / górników musi się zgodzić. Kto wie ile jest w tym manipulacji, ukrywania informacji, układów itp.. cokolwiek by się nie stało z przepustowością Bitcoin ma się dobrze.

  Poniżej lista 4 propozycji w wersji pokazowej ( jej tekstową I wygodną wersję znajdziecie na stronie już niebawem ) oraz pozostałe propozycje pod linkami

  Lighting Network:
  http://i.imgur.com/tQMnBv2.jpg
  MimbleWimble
  http://i.imgur.com/zQChlgi.jpg
  SegWit
  http://i.imgur.com/49f3yB4.jpg
  SideChains
  http://i.imgur.com/JqN3oUO.jpg

  • Proste zwiększenie rozmiaru bloku.
  Podstawy Techniczne/ideologiczne
  Najprostszą metodą zwiększenia przepustowości Bitcoina jest zwiększenie rozmiaru bloku. Jest to temat trwającego konfliktu w obrębie społeczności - przeciwnicy uważają że kierunek ten jest niewłaściwy ze względu na wzrost wymagań sprzętowych oraz przepustowości łącz,, które z kolei mogą powodować pogłębienie centralizacji miningu oraz spadek ilości pełnych węzłów. Zwolennicy zwracają uwagę, że głównymi przyczynami centralizacji mogą być inne czynniki - takie jak ekonomia skali (duże kopalnie mają większą sprawność, kupują sprzęt i elektryczność po cenach hurtowych), natomiast rozmiar bloku ma drugorzędne znaczenie
  Za zalety zwiększenia bloku podają prostotę rozwiązania - nawet jeśli ma ono charakter doraźny. Część debaty dotyczy również wprowadzania usprawnień z użyciem hard-forków czemu przeciwna jest większość obecnych deweloperów Core.
  Z tą postawą nie zgadza się wiele osób wskazując, że usprawnienia poprzez hard-frork były skutecznie i bezproblemowo wdrażane w innych kryptowalutach. (np. Monero)

  • Bitoin Unlimited:
  Jest to propozycja zmiany polityki rozmiaru bloku - klient Bitcoin Unlimited pozwala na swobodne ustawienie rozmiaru bloku, jednak nie posiada mechanizmu automatycznie wdrażającego hard fork. Jeżeli minerzy chcieliby zmienić rozmiar bloku przy pomocy klienta Unlimited, muszą stworzyć porozumienie między sobą, na własną rękę

  • Bitcoin Classic
  Pierwotnie propozycja zwiększenia bloku poprzez hard fork do 2MB, ze względu na brak wsparcia pośród minerów, klient Classic przeszedł na pełną politykę zgodności z klientem Bitcoin Unlimited i nie stanowi już odrębnej propozycji zwiększenia rozmiaru bloku

  • Bitcoin XT
  Podobnie jak Classic, był projektem zwiększenia rozmiaru bloku poprzez hard fork - pierwotnie do 8 MB, później przeszedł na zgodność z klientem Classic. Obecnie wydaje się, że klient XT nie jest już aktywnie rozwijany

  • Głosowanie nad rozmiarem bloku
  Zaproponowane przez Jeffa Garzika pod nazwą BIP-100 (BIP - Bitcoin Improvement Proposal, czyli propozycja usprawnienia bitcoina)
  Idea polega na zmianie rozmiaru bloku raz na 3 miesiące, każdy miner produkując w tym czasie bloki, ma zamieszczać w nich jaki rozmiar najbardziej mu odpowiada. Co 3 miesiące system automatycznie ustali rozmiar który odpowiada większości kopiących. Maksymalny limit w obrębie propozycji BIP-100 to 32MB.

  Słowniczek pojęć:
  * BIP - Bitcoin Improvement Proposal, czyli Propozycja Usprawnienia Bitcoina - propozycjom dla lepszej przejrzystości dodaje się numer oraz zamieszcza na oficjalnej liście https://github.com/bitcoin/bips

  * Confidential transactions - metoda poprawienia prywatności transakcji poprzez ukrycie ilości przesłanych środków - metoda ta nie ukrywa jednak adresów.
  CoinJoin - metoda poprawienia prywatności transakcji poprzez użycie zdecentralizowanego miksera monet ukrywającego adresy pomiędzy którymi doszło do transakcji. Nie ukrywa jednak ilościowego przepływu środków przez mikser co czasami pozwala wydedukować pewne informacje o przepływie środków

  * Hard fork - rozgałęzienie łańcucha bloków, którego nie akceptują stare/niezaktualizowane klienty. Zazwyczaj hard fork oznacza rozwidlenie łańcucha na dwa równoległe systemy.

  * Multisig (multisignature) - Adres z którego można wydać środki tylko poprzez podpisanie transakcji dwoma (lub więcej) kluczami prywatnymi. Ze względu na funkcję adresów multisig często nazwy używa się zamiennie wobec adresów oraz portfeli wykorzystujących tą technologię. Często stosowane w celu obniżenia ryzyka - szansa że dwa klucze prywatne należące do dwóch użytkowników zostaną skompromitowane jest znacząco mniejsza, niż w przypadku pojedynczego klucza

  * Off-Chain - dosłownie "poza łańcuchem" - termin ogólnie wskazujący dokonywanie jakichś czynności (np. transakcji) poza łańcuchem danej kryptowaluty. Warto zwrócić uwagę, że przeniesienie transakcji do łańcucha bocznego, może również być traktowane jako działalność off-chain wobec łańcucha głównego

  * Soft fork - Zmiana konsensusu poprzez zacieśnienie reguł, w taki sposób, że stare klienty nie wykrywają zmiany. W przypadku soft-forka jedynie minerzy muszą zaktualizować oprogramowanie

  * Suma kontrolna - inaczej Hash - jest to liczba powstała z przetworzenia jakichś danych. Jeśli dane te ulegną chociaż minimalnej zmianie, suma kontrolna będzie zupełnie inna

  * Sygnatura transakcji - podpis cyfrowy stworzony przy użyciu klucza prywatnego (lub kluczy prywatnych w przypadku multisig), gwarantujący, że transakcji dokonała osoba posiadająca dany klucz.

  ( autor tekstu McGravier, redakcja oraz przygotowanie tekstu do publikacji Krypto Pomocnik )

  kryptopomocnik@gmail.com
  https://www.facebook.com/kryptopomocnik/
  https://twitter.com/KryptoPomocnik

  #bitcoin #btc #kryptowaluty #technologia
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

 •  

  Wstępna wersja strony internetowej powinna ruszyć już niedługo ( może jeszcze w tym tygodniu ), nad której wyglądem i treścią będziemy pracować ( będę zbierał od Was informacje zwrotne ) - aby móc stworzyć jej ostateczną wersję, zamieszczam ogłoszenie.

  Chcesz być częścią projektu Krypto Pomocnik? Pomóc w prowadzeniu wpisów z aktualności, własny dział, może programiści z aplikacjami, skryptami ułatwiającymi grę na giełdzie, itp? Szczegóły niżej.

  Biorąc pod uwagę, że mam zamiar skupić się na obserwacji rynków kryptowalut pod kątem inwestycyjnym, oraz zarządzaniu kapitałem klienta [ z uwagi, że spędzam dziennie 10-16h przed pc ] ( dzięki czemu więcej info o potencjale kryptowalut będę Wam udostępniał ) oraz ogólnym rozwoju projektu Krypto Pomocnik. poszukuję osoby chcącej prowadzić ogólny dział "news", czyli aktualności ze świata. Sprawa jest o tyle łatwa, że osobiście będę wysyłał takiej osobie informacje, a ona będzie je odpowiednio opisywała i wrzucała na stronę. Uprzedzam, że jest to zadanie wymagające znajomości j. angielskiego ( lub dobrej obsługi google translator, hehe ). Dziennie może się pojawić od 1 do nawet kilku artykułów. Tymi newsami, które będą wymagały natychmiastowej reakcji będę starał się zajmować osobiście.

  Osobom, którym wyświetliły się dolary na źrenicach od razu dziękuje i proszę o zignorowanie komunikatu. Projekt nie jest tworzony przede wszystkim z uwagi na pieniądze, lecz chęć rozwoju świadomości naszych rodaków, a w niedalekiej przyszłości strona będzie dostępna w wersji angielskiej. Nie mówię jednak.. że kiedy projekt się rozrośnie to osoba / osoby, która się zgłosi i sprawdzi na otrzymanym stanowisku dostanie możliwość rozwoju, posady i będzie częścią czegoś wielkiego.
  ( w kwestii wynagrodzenia i jakości pracy polecam książkę Rework - J. Fried i D. H. Hansson )

  Jeżeli są tutaj osoby mające aspirację i wiedzę, aby prowadzić jakieś inne działy poza "news" związane ze światem kryptowalut, technologią Blockchain, finansami, prawem, analizami i giełdą, mile widziane poradniki itp, a także osoby zdolne projektować oprogramowanie wspomagające inwestorów ( w kwestii oprogramowania, skryptów i aplikacji szczegóły współpracy priv )

  Zapraszam do kontaktu mailowego:
  kryptopomocnik@gmail.com

  P.S. Dostałem dzisiaj maila od osoby z Polskiej sceny związanem z projektem BitShares, że prace nad opisaniem BTS dobiegają końca. :) Osoba ta będzie zarządzała także działem BTS specjalnie dla Was.

  #bitcoin #kryptowaluty #blockchain #pak #kryptopomocnik #polskaakademiakryptowalut
  pokaż całość

  +: M..............................o, marxu +12 innych
 •  

  Z przyjemnością ogłaszam, że opis kryptowaluty NEM [XEM] został ukończony. Autorem opisu jest Spider [ @NEMfund ] ( użytkownik pod tym nickiem zgłosił się do współpracy jako główne źródło informacji projektu NEM w Polsce, będzie osobiście odpowiadał za dział NEM na przyszłej stronie www ). Ja zrobiłem tylko drobne poprawki w tekście i przygotowałem grafikę. Poniżej zamieszczam link do wersji pokazowej dokumentu:
  http://i.imgur.com/oMHMbHL.jpg

  Dla tych których ominęły poprzednie wersje opisów przypominam:
  Monero [XMR]
  http://i.imgur.com/DbL1GFL.jpg

  Zcash [ZEC]
  http://i.imgur.com/7xXZO9N.jpg

  Wygodne wersje tekstowe będą dostępne na przyszłej stronie. Póki co odwlekam kopiowanie projektów Krypto Pomocnika w ten sposób, jestem pierwszą osobą w Polsce, która dba o czytelników osobiście pod kątem każdej informacji i dostępności wiedzy. Nie wynajmuje ludzi, którym zależy głównie na pieniądzach w ramach ich pracy i na projekt wydałem jedynie kilkaset zł na opłacenie domen, serwerów i kilka tekstów odnośnie technologii ( które wolałem zlecić specjaliście ) - większość finansowane z donate. Cały projekt tworzę z sercem, pasją i pracuję dla Was od 8 do 16 godzin dziennie! :) Nikt nie powstrzyma naszej społeczności i nikt nie zrobi lepszego źródła wiedzy jakie mamy MY, ponieważ nikt nie wkłada tyle pasji w to co robi!

  kryptopomocnik@gmail.com
  https://www.facebook.com/kryptopomocnik/
  https://twitter.com/KryptoPomocnik

  Wasz Krypto Pomocnik
  #xem #nem #kryptowaluty #kryptopomocnik
  pokaż całość

 •  

  Dlaczego mój przelew nie doszedł? Kiedy odzyskam środki? Jak przyśpieszyć transakcje? Jak sprawić, żeby transakcja doszła na pewno?

  Cześć. Moi drodzy, dostaje od Was mnóstwo zapytań odnoście tych dwóch i podobnych kwestii. Tak więc przygotowałem dla Was ten artykuł z odpowiedziami + ogólny opis obecnej sytuacji z transferami Bitcoin.

  1.To co najważniejsze, aby Wasza transakcja doszła normalnie musicie zwrócić uwagę na "fee", czyli opłatę dla górników. Niektóre portfele ustawiają domyślnie bardzo niską opłatę, taka transakcja nie dojdzie na pewno. Instrukcja wyliczenia odpowiedniego "fee" na samym dole wpisu,.

  2. Jeżeli Wasz przelew nie doszedł do nadawcy to środki wrócą na konto do 72h, więc cierpliwości.

  3. Jak przyśpieszyć transakcje? ( opis na końcu )

  A teraz trochę wyjaśnień co i dlaczego z tymi transakcjami i rozwojem Bitcoina.

  Otóż.. Popularność Bitcoina rośnie a co za tym idzie coraz więcej transakcji jest wykonywanych w sieci każdego dnia. Ci którzy nie czytali wcześniej moich wpisów, gdzie opisałem technicznie jak to wygląda przypominam, że transfery są zbierane do kupy i wysyłane w paczkach po około 2000 transakcji co średnio 10 minut. ( jest to ściśle określone przez fakt, że każdy blok kopany przez minerów jest tworzony co około 10 minut - tak został stworzony algorytm - blok posiada 1MB przestrzeni, a każda transakcja to około 500bajtów ). Tak więc przy rosnącej popularności miejsca nie starczy dla wszystkich.

  Widzimy więc, że rodzi się tutaj pewna niedogodność, która może postawić znak zapytania przy twierdzeniu, że Bitcoin jest super. I nie ma co się dziwić, jednak różni ludzie lub całe zespoły pracują w pocie czoła, aby problem ten rozwiązać i sprawić, aby transakcje Bitcoin odbywały się szybko, w ogromnej ilości i bez ograniczeń ( jak panie przyjmujące panów 24/7 z tym, że nigdy się nie męczą ). Pracuję właśnie wraz ze specjalistą nad przygotowaniem opisu wszystkich rozwiązań jakie zostały przygotowane dla Bitcoina, abyście mogli zrozumieć czym są i kiedy padnie gdzieś ich nazwa od razu będziecie wiedzieli dokładnie o co chodzi.

  SPOSOBY sprzyśpiesznia transakcji:
  1. RBF (replace by fee) który pozwala nadawcy podmienić oczekującą transakcję na inną (pod warunkiem zwiększenia opłaty). Bardzo niewiele portfeli wspiera RBF
  ( Tę metodę teoretycznie możecie zignorować, gdyż wymaga ciut więcej wiedzy, chciałem tylko Wam pokazać, że jest taka opcja )

  2. CPFP (child pays for parent) - ten z kolei opiera się na tym, że kiedy jesteś odbiorcą możesz wydać niepotwierdzone monety z opłatą priorytetową - powstaje łańcuch dwóch niepotwierdzonych transakcji - miner chcąc potwierdzić tą z wysoką opłatą, musi też potwierdzić tą wcześniejszą z niską opłatą.
  ( najlepsza metoda, ale możecie ją zrealizować tylko jeżeli przelew idzie na Wasze konto lub polecić komuś komu wysłaliście btc, aby uczynił jak wyżej )

  3. https://www.viabtc.com/tools/txaccelerator/

  ViaBtc to jedna z większych kopalni bitcoinowych - W ramach wsparcia użytkowników którym utknęły transakcje zezwala na przepchnięcie do 100 transakcji na godzinę. Działa to po prostu na zasadzie że Ty ładnie prosisz minera aby zamieścił twoją transakcję, a miner z dobrej woli ją zamieszcza mimo niedostatecznej opłaty. Jest to poniekąd działalność charytatywna dlatego Pool nakłada ścisłe ograniczenia na to ile i jakie transakcje można przepchnąć
  ( to jest fajne, ale uprzedzam, że szanse na to, że wy będziecie jedną ze 100 osób są znikome, co jednak nie znaczy, że zerowe-
  warto próbować )

  INSTRUKCJA dotycząca wielkości opłaty za transakcje, tzw. "fee":
  Jeżeli chcesz, aby Twoja transakcja na pewno nie musiała czekać na potwierdzenie zapamiętaj:
  • Średnia wielkość transakcji to około 500bajtów,
  • Średnia opłata za 1bajt w sieci Bitcoin to 0.000001
  co daje: 500 * 0.000001 = 0.0005btc ( średnia opłata )

  Powtarzam „średnia” dlatego aby mieć pewność, że nasza transakcja dojdzie szybko powinniśmy dać około 0.001btc, czyli około 1 dolara opłaty na dzień 09.02 luty 2017r.

  Upewnij się jednak za każdym razem, że liczba oczekujących transakcji jest większa niż około 40 000 transakcji, możesz to sprawdzić na wykresie, który jest aktualizowany non stop tutaj:
  https://blockchain.info/pl/charts/mempool-count

  Jeżeli liczba transakcji jest mniejsza niż 40 000 to śmiało możesz dawać opłatę jedynie 0.0005btc.

  https://www.facebook.com/kryptopomocnik
  https://twitter.com/KryptoPomocnik
  strona ( w budowie )

  #bitcoin #btc #fee #kryptopomocnik

  P.S. Wypiłem sobie jedną ( lub więcej ) lampek wina, jakby były jakieś literówki to dajcie znać, huh jak ciepło. :)
  pokaż całość

  +: lubie-sernik, V........t +14 innych

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kryptopomocnik

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.