•  

  !! Dania zniosła wymóg Unijnego Certyfikatu Covidowego przy przekraczaniu granicy !!
  https://www.wykop.pl/link/6336659/dania-zniosla-wymog-unijnego-certyfikatu-covidowego-przy-przekraczaniu-granicy/

  Podpowiadam jak można uniknąć kwarantanny po powrocie z wakacji bez testu, szczepienia i statusu ozdrowieńca (paszportu COVIDowego) - na dole wpisu wisi również lista lokalizacji do których można latać bez testów.

  Jeśli komuś SG / Sanepid robił problemy proszę o kontakt żebym mógł rozszerzyć wpis o stosowną informacje

  Reklama:

  Czy maseczki są nadal legalne po zmianach w prawie? Wygrana w sprawie z kwietnia 2021 (po zmianach w Marcu)
  https://www.wykop.pl/link/6334069/wygrana-sprawa-ws-nakazu-noszenia-maseczek-po-zmianach-w-prawie/

  koniec reklamy

  Codzienny wpis traktujący o zwolnieniu z kwarantanny (i testu który z niej zwalnia) przysługujących różnym grupom społecznym przy powrocie z wakacji, bez statusu ozdrowieńca i szczepienia. Znajcie swoje prawa!

  Można plusować dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Przy przejeździe przez granice autem/pociągiem nikt wam nie wlepi żadnej kwarantanny o ile sami się nie zgłosicie.

  Nie musicie instalować żadnej aplikacji jeśli już zostaniecie wepchnięci na kwarantannę - jednak jeśli kiedyś już się zgodziliście na instalacje aplikacji prawdopodobnie będziecie musieli zainstalować i korzystać z niej ponownie. Policja nie fatyguje się obecnie częściej niż 1-3 razy w przeciągu całości trwania kwarantanny na sprawdzenie, a i tak najczęściej sprawdza w stylu rozmowa telefoniczna -> halo jest pan w domu? tak? to dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Jeśli już wszystko zawiedzie i będziecie musieli siedzieć na tej nielegalnej kwarantannie możecie:
  - olać temat i wygrać w sądzie (zapraszam do linków na górze wpisu, wszyscy wygrywają, wiadomo, jakieś ryzyko jest)
  - skorzystać z opisu jak poradził sobie z tym inny mirek
  Mirek zrobił tak:
  - Starał się wychodzić z domu WYŁĄCZNIE po otrzymaniu "zadania"

  siedzę na chacie robię zdjęcia, jezdze tylko na silke, czasem wyjdę do sklepu, a telefon z aplikacja w domu leży

  - zadanie realizował tak:
  zrobi siora np zdjęcie zdjęci sprawdzałem już tak i działa, wykonam zdjęcie szerokokątnym w ip 12 a ip 7 z rozjebany ekranem, niewyraźna kamerka zrobie zdjęcie zdjęciu

  więc w razie gdyby nie było go w domu, i tak było komu zrobić "zadanie" xD
  Po przylocie musicie przekonać o zwolnieniu SG, a jeśli to się nie uda - dzwonić do Sanepidu i być stanowczym i prosić o części rozporządzenia które mówią, że Wy się nie łapiecie na podstawie wyjątków które przedstawiliście.

  Sanepid/SG czasem sprawdza, a czasem nie sprawdza czy mówicie prawdę.

  Za podawanie się za marynarza / załogę statku gdy się nim nie jest może grozić odpowiedzialność karna (dodaje w związku z prośbą mirka-marynarza, żeby ktoś nie wpadł w tarapaty xD)

  SG od niedawna znowu zaczął sprawdzać czy minął okres 14 dni od sczepienia, także teraz to trochę loteria czy się uda metodą na szczepienie gdzie 14 dni nie upłynęło.

  Tekst rozporządzenia po wszystkich zmianach: https://docdro.id/Di51V7C
  Wyłączenia zaczynają się na stronie 12, kończą na 15.

  Karty lokalizacyjne

  Formularz papierowy karty lokalizacji był rozdawany na pokładzie samolotu, a papier jest o tyle lepszy, że wystarczy podać tylko swój najbliższy adres pobytu (w tym online trzeba wpisać adresy przebywania w ciągu 14 najbliższych dni). Po drugie w ogóle tej karty lokalizacji nie wymagali podczas kontroli paszportowej. Zbierał te papierki na pokładzie steward, więc dla mnie można było zrobić fotkę tej karty dla podkładki na w razie co i zwyczajnie ją wywalić do śmieci. Nie ma żadnej ewidencji czy to składałeś czy nie.
  A jeszcze te karty , rozdają stewardzi zbierają stewardzi mają wyjebane ( ryianair ) tzn kartkę dali ale długopisu już nie prosiłem żeby pożyczył powiedział że zaraz przyjdzie ale nie przyszedł. Jak zbierali odwróciłem wzrok

  Ergo: nie wypełniajcie karty online tylko papierowo.

  UWAGA: TUI OFICJALNIE WYMAGA ELEKTRONICZNEJ KARTY LOKALIZACJI PASAŻERA! Najlepiej po prostu z nimi nie lecieć i wybrać inne biuro :)
  JEDNAK: TUI podobno jednak rozdaje te karty pokładowe na pokładzie samolotu pomimo innej informacji na infolinii. Tu mirek (kilka komentarzy niżej drugi) który twierdzi, że tak właśnie było:
  https://www.wykop.pl/wpis/60446053/#comment-214485791

  NIE kontaktujcie sie z sanepidem o ile nie mieliście nałożonej kwarantanny - jeden z mirków korzystających z metod tak zrobił i następnego dnia miał nałożoną kwarantannę.

  UWAGA: Sanepid (przynajmniej wrocławski) zaczyna robić ludziom pod górkę. Tranzytem nadal puszczają, ale np już przedsiębiorców nie chcą. Więcej:
  https://www.wykop.pl/wpis/60426761/uwaga-sanepid-we-wroclawiu-powoli-przepoczwarza-si/

  Metody sprawdzone, potwierdzone przez mirków / znajomych:
  - Osoby które mają w ciągu 24h od przylotu kolejny lot (np lot do Oslo za 19zł) - najpewniejsza metoda, praktycznie każdy kto z niej skorzystał ominął kwarantanne. Technicznie zgodnie z ustawą musicie opuścić teren RP w ciągu 24h, SG od 08.07 zaczęło straszyć kontrolami policji w razie nie wywiązania się z tego wymogu (ale nikt jeszcze nie miał wizytacji)
  UWAGA USA: Do początku lipca działało, teraz podobno zwolnienia tranzytowe z USA wyglądają tak, że trzeba być w Warszawie na lotnisku Chopina i nie można opuścić lotniska żeby zostać zwolnionym z kwarantanny

  - UWAGA - NIE DA SIĘ JUŻ OBEJŚĆ BRAMEK W KATOWICACH!! Nie wiem jak na innych lotniskach

  UWAGA: Na bilet już nie można wyjść z strefy tranzytowej w przypadku powrotu z USA!! Jeszcze w lipcu można było, obecnie już ludzie odbijają się kwarantanną od SG. Rozporządzenie sie nie zmieniło, ale takie mają rozkazy.

  Skąd bilety (autor warunek):
  1. otwierasz https://www.ryanair.com/pl/pl/tanie-loty
  2. Wybierasz lot który jest w ciągu 24h od Twojego wylądowania

  SG zaczęła straszyć mirków (dostałem już informacje od 3 róznych osób) kontrolą policji w domu w przypadku nie opuszczenia terenu RP w ciągu 24h i "konsekwencjami" ze strony policji. Nikt się pod tą groźbą nie ugiął i został w domu, jeden mirek poszedł na lot, zrobił check in i niestety się spóźnił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Info od kogoś ze znajomościami w Straży granicznej:
  SG dostała nakaz "straszenia" od zastępcy komendanta komendy głównej SG i to jest jedyne co mogą zrobić.
  pytałem jeszcze kumpla policjanta czy policja ma jakieś możliwości sprawdzania na tej podstawie czy dana osoba opuściła teren RP to mnie prawie śmiechem zabił

  W dokumencie który wypełnia się w samolocie lub przed powrotem dostałem takie info od mirka:
  wpisałem tylko numer lotu imię nazwisko kraj gdzie lecę, lotnisko skąd lecę, żadnych danych typu adres telefon powiązania rodzinne nie wpisywałem, wszystko zabrali w samolocie

  - Przedsiębiorcy (podróż służbowa)
  Sanepid: wystarczy oświadczenie o podróży służbowej. Sanepid jest "świadomy" że ta metoda jest nadużywana ale nie mogą nic z tym zrobić. Twierdzą też, że pracownik jadący z szefem na podróży służbowej jest zwolniony z kwarantanny
  Oświadczenie: tylko NIP, nazwa firmy i "„Oświadczam, że wracam z podróży służbowej”, nic poza tym
  UWAGA: SANEPID ŻĄDA TERAZ DOWODÓW ODBYWANIA PODRÓŻY SŁUŻBOWEJ. Niestety sami nie wiedzą czego oczekują, i jak na razie jedną osobe odjebali. Miejcie to na uwadze jadąc z myślą zwolnienia sie w ten sposób.

  - Studenci (obecnie raczej tylko polscy studiujący za granicą, chyba, że macie szczęście)
  obecnie Sanepid na tej podstawie nie zwalnia, SG dostaje rozkazy żeby nie zwalniać, ale są mirki którym sie nadal udaje Studenci zagraniczni mają łatwiej bo teoretycznie pod nich był pisany wyjątek. Nie dajcie sie zastraszyć, że tylko kierunki nie-wakacyjne i tylko zagraniczni - podważajcie i pytajcie która część rozporządzenia o tym mówi.
  Sanepid: Twierdzą, że wyjątek był pisany stricte pod studentów zagranicznych, którzy studiują przy polskiej granicy tak, by nie musieli codziennie robić testu na COVID. Wszystkie placówki sanepidu mają z góry rozkaz nie przyjmować wytłumaczenia na studenta.
  Metoda "na studenta zza granicy" też podobno przestała działać, Sanepid twierdzi teraz, że wyłączenie dotyczy wyjazdu z kraju gdzie sie studiuje do Polski w celach naukowych XD W razie czego pierdolą głupoty, SG normalnie ściąga kwarantanne, dzisiaj potwierdził mi jeden z mirków. Można powołać się na Wytyczne Głównego Inspektora Sanitranego PR.OP.77.12.2021.
  - Uczniowie/przedszkolaki i ich opiekunowie
  - Wykładowcy
  Tu czasem wystarczy pokazać plan zajęć z swoim imieniem/nazwiskiem jako prowadzącego wykłady
  - Zawody medyczne
  - Marynarze i załoga statków (Tu czasem sprawdzają, czasem nie, czasem trzeba pokazać tylko książeczkę marynarską, a czasem dużo więcej - lepiej nie ryzykować i kłamać że jest się marynarzem jeśli sie nim nie jest)
  - Pracownik Transgraniczny / Delegacja od pracodawcy (jeden mirek miał pismo o stałej delegacji przez rok)
  tu na PW dostałem info że ktoś kto ma takie zaświadczenie może być traktowany jako pracownik transgraniczny (info które dostał od SG) - za drugim razem chcieli go nie przepuścić bez kwarantanny, to powiedział z pewnością dokładnie to co powiedział poprzedni granicznik i.. go puścili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - UWAGA - NIE DA SIĘ JUŻ OBEJŚĆ BRAMEK W KATOWICACH!!

  Inne wyłączenia (niepotwierdzone):
  - Naukowcy i badacze, wg. ustawy o szkolnictwie wyższym
  - Graficy, również wg. ustawy o szkolnictwie wyzszym
  - Uczestnicy i wykonawcy koncertów i uczestnicy konkursów międzynarodowych na terenie Polski
  - Załogi statków powietrznych

  No i wiadomo:
  - Zaszczepieni, ozdrowieńcy, ludzie po teście PCR/Antygenowym (nie działa poza Schengen / EU / EOG)
  SG nie sprawdza czy minęło 14 dni czy nie, przynajmniej każdy kto był kilka dni przed upłynięciem 14 dni tak mi powiedział, więc nie ma się co martwić w tym zakresie

  Lista kierunków wakacyjnych bez testów i szczepienia:
  Dominikana
  Kostaryka
  Meksyk
  Dania

  #koronawirus #kwarantanna #covid19 #wakacje #prawo #szczepienia

  Liczba osób zwolnionych z kwarantanny: 488 (+1 od ostatniego wpisu)

  Liczba osób które nie zostały zwolnione z kwarantanny: 2
  - Osoba która zgłosiła mi, że w Katowicach na bramkach już nie puszczają tak jak wcześniej (wpis został zaktualizowany)
  - Osoba której zrobili najpierw problem o podróż służbową, potem o badania naukowe (rozwojowe), następnie kazali udowodnić pracodawcy wykonywanie podróży służbowych/badań naukowych wysyłając wniosek pocztowo, przez co cały proces tak na prawdę trwał prawie tyle, ile sama kwarantanna - mirek uznał, że nawet nie ma sensu tego ruszać w takiej sytuacji.

  83/100

  #100dnibezkwarantanny -> tag pod którym będę to wrzucał, można obserwować / czarnolistować
  pokaż całość

  źródło: tw46aa4f81c8-545x923.jpg

 •  

  Podpowiadam jak można uniknąć kwarantanny po powrocie z wakacji bez testu, szczepienia i statusu ozdrowieńca (paszportu COVIDowego) - na dole wpisu wisi również lista lokalizacji do których można latać bez testów.

  Jeśli komuś SG / Sanepid robił problemy proszę o kontakt żebym mógł rozszerzyć wpis o stosowną informacje

  Reklama:

  Czy maseczki są nadal legalne po zmianach w prawie? Wygrana w sprawie z kwietnia 2021 (po zmianach w Marcu)
  https://www.wykop.pl/link/6334069/wygrana-sprawa-ws-nakazu-noszenia-maseczek-po-zmianach-w-prawie/

  koniec reklamy

  Codzienny wpis traktujący o zwolnieniu z kwarantanny (i testu który z niej zwalnia) przysługujących różnym grupom społecznym przy powrocie z wakacji, bez statusu ozdrowieńca i szczepienia. Znajcie swoje prawa!

  Można plusować dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Przy przejeździe przez granice autem/pociągiem nikt wam nie wlepi żadnej kwarantanny o ile sami się nie zgłosicie.

  Nie musicie instalować żadnej aplikacji jeśli już zostaniecie wepchnięci na kwarantannę - jednak jeśli kiedyś już się zgodziliście na instalacje aplikacji prawdopodobnie będziecie musieli zainstalować i korzystać z niej ponownie. Policja nie fatyguje się obecnie częściej niż 1-3 razy w przeciągu całości trwania kwarantanny na sprawdzenie, a i tak najczęściej sprawdza w stylu rozmowa telefoniczna -> halo jest pan w domu? tak? to dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Jeśli już wszystko zawiedzie i będziecie musieli siedzieć na tej nielegalnej kwarantannie możecie:
  - olać temat i wygrać w sądzie (zapraszam do linków na górze wpisu, wszyscy wygrywają, wiadomo, jakieś ryzyko jest)
  - skorzystać z opisu jak poradził sobie z tym inny mirek
  Mirek zrobił tak:
  - Starał się wychodzić z domu WYŁĄCZNIE po otrzymaniu "zadania"

  siedzę na chacie robię zdjęcia, jezdze tylko na silke, czasem wyjdę do sklepu, a telefon z aplikacja w domu leży

  - zadanie realizował tak:
  zrobi siora np zdjęcie zdjęci sprawdzałem już tak i działa, wykonam zdjęcie szerokokątnym w ip 12 a ip 7 z rozjebany ekranem, niewyraźna kamerka zrobie zdjęcie zdjęciu

  więc w razie gdyby nie było go w domu, i tak było komu zrobić "zadanie" xD
  Po przylocie musicie przekonać o zwolnieniu SG, a jeśli to się nie uda - dzwonić do Sanepidu i być stanowczym i prosić o części rozporządzenia które mówią, że Wy się nie łapiecie na podstawie wyjątków które przedstawiliście.

  Sanepid/SG czasem sprawdza, a czasem nie sprawdza czy mówicie prawdę.

  Za podawanie się za marynarza / załogę statku gdy się nim nie jest może grozić odpowiedzialność karna (dodaje w związku z prośbą mirka-marynarza, żeby ktoś nie wpadł w tarapaty xD)

  SG od niedawna znowu zaczął sprawdzać czy minął okres 14 dni od sczepienia, także teraz to trochę loteria czy się uda metodą na szczepienie gdzie 14 dni nie upłynęło.

  Tekst rozporządzenia po wszystkich zmianach: https://docdro.id/Di51V7C
  Wyłączenia zaczynają się na stronie 12, kończą na 15.

  Karty lokalizacyjne

  Formularz papierowy karty lokalizacji był rozdawany na pokładzie samolotu, a papier jest o tyle lepszy, że wystarczy podać tylko swój najbliższy adres pobytu (w tym online trzeba wpisać adresy przebywania w ciągu 14 najbliższych dni). Po drugie w ogóle tej karty lokalizacji nie wymagali podczas kontroli paszportowej. Zbierał te papierki na pokładzie steward, więc dla mnie można było zrobić fotkę tej karty dla podkładki na w razie co i zwyczajnie ją wywalić do śmieci. Nie ma żadnej ewidencji czy to składałeś czy nie.
  A jeszcze te karty , rozdają stewardzi zbierają stewardzi mają wyjebane ( ryianair ) tzn kartkę dali ale długopisu już nie prosiłem żeby pożyczył powiedział że zaraz przyjdzie ale nie przyszedł. Jak zbierali odwróciłem wzrok

  Ergo: nie wypełniajcie karty online tylko papierowo.

  UWAGA: TUI OFICJALNIE WYMAGA ELEKTRONICZNEJ KARTY LOKALIZACJI PASAŻERA! Najlepiej po prostu z nimi nie lecieć i wybrać inne biuro :)
  JEDNAK: TUI podobno jednak rozdaje te karty pokładowe na pokładzie samolotu pomimo innej informacji na infolinii. Tu mirek (kilka komentarzy niżej drugi) który twierdzi, że tak właśnie było:
  https://www.wykop.pl/wpis/60446053/#comment-214485791

  NIE kontaktujcie sie z sanepidem o ile nie mieliście nałożonej kwarantanny - jeden z mirków korzystających z metod tak zrobił i następnego dnia miał nałożoną kwarantannę.

  UWAGA: Sanepid (przynajmniej wrocławski) zaczyna robić ludziom pod górkę. Tranzytem nadal puszczają, ale np już przedsiębiorców nie chcą. Więcej:
  https://www.wykop.pl/wpis/60426761/uwaga-sanepid-we-wroclawiu-powoli-przepoczwarza-si/

  Metody sprawdzone, potwierdzone przez mirków / znajomych:
  - Osoby które mają w ciągu 24h od przylotu kolejny lot (np lot do Oslo za 19zł) - najpewniejsza metoda, praktycznie każdy kto z niej skorzystał ominął kwarantanne. Technicznie zgodnie z ustawą musicie opuścić teren RP w ciągu 24h, SG od 08.07 zaczęło straszyć kontrolami policji w razie nie wywiązania się z tego wymogu (ale nikt jeszcze nie miał wizytacji)
  UWAGA USA: Do początku lipca działało, teraz podobno zwolnienia tranzytowe z USA wyglądają tak, że trzeba być w Warszawie na lotnisku Chopina i nie można opuścić lotniska żeby zostać zwolnionym z kwarantanny

  - UWAGA - NIE DA SIĘ JUŻ OBEJŚĆ BRAMEK W KATOWICACH!! Nie wiem jak na innych lotniskach

  UWAGA: Na bilet już nie można wyjść z strefy tranzytowej w przypadku powrotu z USA!! Jeszcze w lipcu można było, obecnie już ludzie odbijają się kwarantanną od SG. Rozporządzenie sie nie zmieniło, ale takie mają rozkazy.

  Skąd bilety (autor warunek):
  1. otwierasz https://www.ryanair.com/pl/pl/tanie-loty
  2. Wybierasz lot który jest w ciągu 24h od Twojego wylądowania

  SG zaczęła straszyć mirków (dostałem już informacje od 3 róznych osób) kontrolą policji w domu w przypadku nie opuszczenia terenu RP w ciągu 24h i "konsekwencjami" ze strony policji. Nikt się pod tą groźbą nie ugiął i został w domu, jeden mirek poszedł na lot, zrobił check in i niestety się spóźnił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Info od kogoś ze znajomościami w Straży granicznej:
  SG dostała nakaz "straszenia" od zastępcy komendanta komendy głównej SG i to jest jedyne co mogą zrobić.
  pytałem jeszcze kumpla policjanta czy policja ma jakieś możliwości sprawdzania na tej podstawie czy dana osoba opuściła teren RP to mnie prawie śmiechem zabił

  W dokumencie który wypełnia się w samolocie lub przed powrotem dostałem takie info od mirka:
  wpisałem tylko numer lotu imię nazwisko kraj gdzie lecę, lotnisko skąd lecę, żadnych danych typu adres telefon powiązania rodzinne nie wpisywałem, wszystko zabrali w samolocie

  - Przedsiębiorcy (podróż służbowa)
  Sanepid: wystarczy oświadczenie o podróży służbowej. Sanepid jest "świadomy" że ta metoda jest nadużywana ale nie mogą nic z tym zrobić. Twierdzą też, że pracownik jadący z szefem na podróży służbowej jest zwolniony z kwarantanny
  Oświadczenie: tylko NIP, nazwa firmy i "„Oświadczam, że wracam z podróży służbowej”, nic poza tym
  UWAGA: SANEPID ŻĄDA TERAZ DOWODÓW ODBYWANIA PODRÓŻY SŁUŻBOWEJ. Niestety sami nie wiedzą czego oczekują, i jak na razie jedną osobe odjebali. Miejcie to na uwadze jadąc z myślą zwolnienia sie w ten sposób.

  - Studenci (obecnie raczej tylko polscy studiujący za granicą, chyba, że macie szczęście)
  obecnie Sanepid na tej podstawie nie zwalnia, SG dostaje rozkazy żeby nie zwalniać, ale są mirki którym sie nadal udaje Studenci zagraniczni mają łatwiej bo teoretycznie pod nich był pisany wyjątek. Nie dajcie sie zastraszyć, że tylko kierunki nie-wakacyjne i tylko zagraniczni - podważajcie i pytajcie która część rozporządzenia o tym mówi.
  Sanepid: Twierdzą, że wyjątek był pisany stricte pod studentów zagranicznych, którzy studiują przy polskiej granicy tak, by nie musieli codziennie robić testu na COVID. Wszystkie placówki sanepidu mają z góry rozkaz nie przyjmować wytłumaczenia na studenta.
  Metoda "na studenta zza granicy" też podobno przestała działać, Sanepid twierdzi teraz, że wyłączenie dotyczy wyjazdu z kraju gdzie sie studiuje do Polski w celach naukowych XD W razie czego pierdolą głupoty, SG normalnie ściąga kwarantanne, dzisiaj potwierdził mi jeden z mirków. Można powołać się na Wytyczne Głównego Inspektora Sanitranego PR.OP.77.12.2021.
  - Uczniowie/przedszkolaki i ich opiekunowie
  - Wykładowcy
  Tu czasem wystarczy pokazać plan zajęć z swoim imieniem/nazwiskiem jako prowadzącego wykłady
  - Zawody medyczne
  - Marynarze i załoga statków (Tu czasem sprawdzają, czasem nie, czasem trzeba pokazać tylko książeczkę marynarską, a czasem dużo więcej - lepiej nie ryzykować i kłamać że jest się marynarzem jeśli sie nim nie jest)
  - Pracownik Transgraniczny / Delegacja od pracodawcy (jeden mirek miał pismo o stałej delegacji przez rok)
  tu na PW dostałem info że ktoś kto ma takie zaświadczenie może być traktowany jako pracownik transgraniczny (info które dostał od SG) - za drugim razem chcieli go nie przepuścić bez kwarantanny, to powiedział z pewnością dokładnie to co powiedział poprzedni granicznik i.. go puścili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - UWAGA - NIE DA SIĘ JUŻ OBEJŚĆ BRAMEK W KATOWICACH!!

  Inne wyłączenia (niepotwierdzone):
  - Naukowcy i badacze, wg. ustawy o szkolnictwie wyższym
  - Graficy, również wg. ustawy o szkolnictwie wyzszym
  - Uczestnicy i wykonawcy koncertów i uczestnicy konkursów międzynarodowych na terenie Polski
  - Załogi statków powietrznych

  No i wiadomo:
  - Zaszczepieni, ozdrowieńcy, ludzie po teście PCR/Antygenowym (nie działa poza Schengen / EU / EOG)
  SG nie sprawdza czy minęło 14 dni czy nie, przynajmniej każdy kto był kilka dni przed upłynięciem 14 dni tak mi powiedział, więc nie ma się co martwić w tym zakresie

  Lista kierunków wakacyjnych bez testów i szczepienia:
  Dominikana
  Kostaryka
  Meksyk
  Dania

  #koronawirus #kwarantanna #covid19 #wakacje #prawo #szczepienia

  Liczba osób zwolnionych z kwarantanny: 488 (+0 od ostatniego wpisu)

  Liczba osób które nie zostały zwolnione z kwarantanny: 2
  - Osoba która zgłosiła mi, że w Katowicach na bramkach już nie puszczają tak jak wcześniej (wpis został zaktualizowany)
  - Osoba której zrobili najpierw problem o podróż służbową, potem o badania naukowe (rozwojowe), następnie kazali udowodnić pracodawcy wykonywanie podróży służbowych/badań naukowych wysyłając wniosek pocztowo, przez co cały proces tak na prawdę trwał prawie tyle, ile sama kwarantanna - mirek uznał, że nawet nie ma sensu tego ruszać w takiej sytuacji.

  84/100

  #100dnibezkwarantanny -> tag pod którym będę to wrzucał, można obserwować / czarnolistować
  pokaż całość

  źródło: 7128704f8e6be96a6309c4d68db53f0f9c5d625a.jpg

 •  

  HAhahahashahahh o kurwa.

  odnośnie wpisu:
  https://www.wykop.pl/wpis/61297451/pracbaza-pieklomezczyzn-heheszki-w-mojej-firmie-pr/

  Spodziewałem się że moja pytania poszły do prawnika który się chyba obsrał bo dzisiaj dostałem zaproszenie na warsztaty ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  Z jednej strony się cieszę bo nawet jeśli nie jest to jakieś uber fajne szkolenie to możliwości powinny być stwarzane dla wszystkich a nie jakiejś grupy. Trochę niefajnie, że to już jutro a ja się dowiedziałem dzisiaj bo miałem zaplanowany Home Office, a tak to muszę ruszyć dupę.
  No ale chciałem to mam - teraz muszę pokazać że nie było to "tylko dla zasady" (chociaż trochę było ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Ciekawe czy zmieni się coś w przyszłości.

  #pracbaza #pieklomezczyzn #heheszki #opdelivered

  Trzymajcie za mnie kciuki

  ps. właśnie czytam jak wołać wszystkich plusujących, stand by
  pokaż całość

  źródło: i.ibb.co

 •  

  Komiks z roku 1994 - jeden z najstarszych, które znalazłem.
  Co ciekawe były tam dwa komiksy Zawsze Śmieszne. Reszta w komentarzach.

  Poniżej:
  - zawsze śmieszne x2
  - figle figlarzy
  - okładka
  - komiks
  - wszystko razem

  #kaczordonaldzawszesmieszne #humorobrazkowy #heheszki #kaczordonald #komiks #komiksy #figlefiglarzy pokaż całość

  źródło: zawsze_smieszne.jpg

 •  

  Ponownie wstawiam ten wpis, bo został wczoraj usunięty z powodu nieprawidłowych treści(?), zmieniłem kilka wyrazów na lżejsze bo najwyraźniej ktoś z moderacji poczuł się dotknięty. Nie zdziwię się jeśli dostanę bana, wspomnijcie mnie jak coś.

  Po południu nowy wpis, bo akcja bardzo nabrała rozpędu, tamten gość zakończył związek, moja też się o wszystkim dowiedziała. Zawołam do niego każdego kto zaplusuje komentarz na dole który wstawię do wołania. Sorry za trailer, ale trochę mi zejdzie na napisanie wpisu, a chciałem, też zamieścić ponownie ten, żeby była ciągłość.

  Mirki sprawa odnośnie wpisu
  https://www.wykop.pl/wpis/61481687/przegladalem-rozmowy-mojej-rozowej-czy-nie-kreci-z/

  Wygląda tak, bardzo ciężko było się z nim skontaktować, pierwsze fejk konto dostało bloka, były wtedy możliwe 3 scenariusze, albo chłop mnie zablokował, albo ta pani lekkich obyczajów, albo wiedział o zdradzie i wybaczył. Nie poddałem się jednak i kolejnego dnia znowu napisałem, kolejny blok.

  Miałem sobie dać spokój, ale nie tym razem, zacząłem szukać w jego znajomych kogoś z takim samym nazwiskiem i bingo, okazało się, że ma brata. Napisałem do niego również, on chociaż mnie od razu nie zablokował, opisałem jaka sprawa i wysłałem kilka screenów, był sceptycznie nastawiony i wypytywał o jakichś znajomych których losowo dodawałem, żeby mieć wspólnych ze zdradzonym.
  Spytał mnie o numer telefonu, ja mu go podałem i po chwili zadzwonił, wtedy się przekonał, że nie jestem botem, spytał kim jestem i jaki mam interes, powiedziałem prawdę, że żadnego. On odpowiedział, że przesłał te screeny bratu i dał mu jego numer, dalej się zobaczy, podziękowałem mu.

  Nie było żadnego kontaktu do 15:30, wtedy zaczął dzwonić telefon, odebrałem i usłyszałem jak się przedstawił, jednak obok mnie była jeszcze moja przyszła ex więc nie mogłem o tym rozmawiać, poszedłem do ubikacji, powiedziałem żeby odezwał się o 19 bo wtedy moja ma jakieś babskie spotkanie z pracy. Wtedy już wspomniał, że go te wiadomości mocno zdziwiły.

  Było po 18, moja zaczęła się zbierać, odwiozłem ją, w międzyczasie telefon mi wibrował, potem gdy byłem na miejscu zobaczyłem smsa, żebym dał znak kiedy mogę rozmawiać. Stanąłem na parkingu i odpisałem, chwili zadzwonił.

  Przedstawiłem się znowu, powiedziałem kim jestem i jak doszło do tego, że znalazłem takie wiadomości. Facet trochę był średnio nastawiony, powiedział, że to kilka screenów i że nie ma jednoznacznego dowodu (screeny od brata, może nie wybrałem najlepszych), ale nie było to nastawienie typu cuckolda, że jak śmiem śmieć obrażać jego p0lkę witaminkę, tylko jednak pewnie spędził z nią trochę czasu i jakoś nie do końca wierzy. Wspomniałem, że mam nagrany filmik jak przewijam czat a to tylko screeny z tego, tak na prawdę to już dwa bo dzisiaj, też mi na chwilę wpadł w ręce telefon więc nagrałem tą samą konwersację jeszcze dalej.

  Mówił, że akurat wtedy (rok temu, miesiąc zdrady) mieli słabsze dwa tygodnie, ale na pewno nie chyliło się ku temu by się rozstać, troszkę mi też opowiedział co i jak, wydawał się bardzo przyjemnym człowiekiem, przekazałem mu, że wyślę mu te filmiki, podał mi maila. Pod koniec rozmowy wspomniał, czy w razie czego może się kontaktować ze mna, oczywiście odparłem, że nie ma problemu. Pytałem również o dwa zablokowane konta, mówił, że to on bo dostaje masę spamu

  W międzyczasie wspomniałem też o swoim planowanym rozstaniu z moją aktualną ex, ponieważ się zawiodłem z jaką ekscytacją odpowiadała na tą relację o zdradzie, znając jej historie jak mi wspominała, że sama była zdradzona, jej brat również został zdradzony przez swoją partnerkę i strasznie to przeżywał. Mówiła, że nikomu tego nie życzy, a pisała takie obrzydliwe wiadomości z tą panią lekkich obyczajów, nie mając za grosz przyzwoitości czy jakkolwiek ją potępić lub odwieść od tego, wręcz przeciwnie, namawiała ją aby usuwała wiadomości, przeszła na tajną konwersację i pytała czy to miasto nie jest aby za małe na takie schadzki.

  Na ten moment to tyle ode mnie, jak się rozwinie może napiszę dalej. Co do mnie to nadal nie rozstałem się definitywnie ze swoją, ale już wczoraj dałem jej wyraźne znaki i powiedziałem, że mnie po prostu zawiodła.

  Dziękuję każdemu Mirkowi za dobre słowo, oczywiście nie mam szacunku do beciaków którzy mówią, że to nie moja sprawa i nie powinienem w ogóle się w to wtrącać.

  #blackpill #p0lka #zdrada #zwiazki #logikarozowychpaskow
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Kurwa mać allegro. Po co to całe udawanie, że "jesteśmy przeciwni podróbkom i piratom, wystarczy zgłosić" jak to praktycznie nie ma pokrycia w rzeczywistości? Bez sensu się człowiek męczy i zgłasza.

  Przeanalizujmy:
  - typ ma wystawione tylko piraty jako nowy produkt - kilkanaście ofert;
  - nigdzie nie ma info, że to piraty, nawet nie używa tego rakowego słowa "reprodukcja";
  - są nieźle wykonane bo po fotce na pierwszy rzut oka nie widać, że to pirat, więc można się łatwo nabrać;
  - zgłosiłem mu kilka aukcji z dokładnym opisem dlaczego to są nieoryginalne produkty, że sprzedawca doskonale sobie zdaje sprawę, że to podróbki i jak zwykle nic z tym nie zrobiliście, biznes się kręci w najlepsze;

  Ej @allegro_pl - do dupy z tym waszym formularzem i polityką zgłaszania nieoryginalnych produktów. Prawda jest taka, że zgłosiłem już z kilkadziesiąt akcji przez ostatnie lata i jedyne przypadki kiedy faktycznie coś działaliście to jak się wam wrzucało to na social mediach. Fajna ta wasza polityka firmy.

  #allegro #nintendo #gry #retrogaming #gba #gbc #gameboyadvance
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot 2021-11-06 at 11-47-00 Przedmioty użytkownika Client 67988664 - Allegro pl.png

 •  

  Wow nie spodziewałem się aż takiego odzewu i zainteresowania. Przyjdzie mi teraz zawołąć ponad 2k osób plusujących wpis bo nie pomyślałem, żeby pod poprzednim wpisem dodać komentarz do wołania. Z góry przepraszam tych co polajkowali a nie koniecznie chcieli być wołani. Pod tym wpisem i pod następnymi pojawi się taki komentarz z którego będę wołał ludzi do następnych wpisów.

  Dziś kolejny wpis w którym siostra babci (bęe dalej pisał w skrócie ciotka bo nie wiem czy jest na to jakaś nazwa poprawna) przedstawia Rys historyczny wydarzeń

  Teraz pozwolęsobie w telegraficznym skrócie opisać wydarzenia historyczne minionej epoki XX wieku.
  Jakie przypadki zdecydowały o losie milionów polaków. Sierpień 1939 r. Minister Spraw Zagranicznych Rzeszy Joahim Ribbentrop i Wieńczysław Mołotow, Minister Spraw Zagranicznych Związku Radzieckiego, podpisali w Moskwie pakt o nieagresji, między ZSRR a Niemcami. W czasie uroczystego przyjęcia towarzyszącego podpisaniu aktu, Stalin wznosząc toast powiedział, wiem jak bardzo naród Niemiecki kocha swego Fuhrera, dlatego pragnąłbym wypić jego zdrowie.
  Stało się jasne co najwięksi zbrodniarze w dziejach ludzkości, w tajnym protokole, dołączonym do aktu postanowili w sprawie Polski. Protokół ten radziecko-niemiecki mówił o rozgraniczeniu strefwpływów we wschodniej europie. Polska miała zniknąćz mapy Europy.
  8 października 1939 r. w skład III Rzeszy wcierlone zostały ziemie północne i zachodnie przedwojennej Polski.
  Ziemie wschodnie od Lwowa po Wilno Rzeczypospolitej, zostały zaanektowane przez Związek Radziecki. W ten sposób w granicach ZSRR znalazło się przeszło 50% przedwojennego terytorium Polski i około 14,3 mil. ludzkości z czego Polacy stanowili 6,5 mil.
  Tłumiona latami nienawiść Kremla do Polski, jak wulkan wybuchłą przeciw narodowi polskiemu.
  Już we wrześniu rozpoczęły sięmasowe aresztowania wsród inteligencji. Decyzją NKWD wzięto do niewoli około 6000 oficerów polskich, funkcjonariuszy policji, wywiadu, straży więziennej, grupę duchownych, nauczycieli i osadników wojskowych.
  Osadzono ich bezpowrotnie w obozxach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku.
  Ludnośćcywilną cywilną masowo zsyłano na Sybir.
  Polska została osamotniona w obliczu wojny i tak potężnych wrogów.
  Wielka Brytania i Francja nie wywiązały się z podjętych wcześniej zobowiązań sojuszniczych wobec Polski.
  Moje dzieciństwo upływało we względnym dobrobycie i pokoju.
  Ojciec mój byl wojskowym. Czynnie brał udział w I wojnie światowej, był inwalidą wojennym(Paweł Kopeć - dopisek mojej mamy). W rodzinie miałam siedmioro rodzeństwa, byłam najmłodsza. W momencie wybuchu wojny miałam 8 lat i nie zupełnie rozumiałam grozę jaką niesie ze sobą wojna.
  Rodzice a zwłaszcza mój ojciec miał pełną świadomość tego wydarzenia.
  Wkrótce nadszedł czas, kiedy uznano nas za niebezpiecznych wrogów Związku Radzieckiego i tak oto zaczęła się nasza Golgota.


  Siedzieliśmy wszyscy w domu, i najstarszy brat już wiedział co się święci. Ojciec dzieciom powiedział, że od jutra do szkoły nie będziemy chodzić, ponieważ zabrali polskąszkołę. Polska szkoła była nowowybudowana z czerwonej cegły 2-piętrowa, z dużym boiskiem.
  1.IX.1939 wybuchła wojna.
  Ojciec był ranny - inwalidą wojennym, otrzymałrentę inwalidzką i kawałek ziemi jako osadnik wojskowy.
  Osiedlił się w Zadwórzu pow. Przemyślany.
  Mama byłą gospodynią domową, potrafiła wszystko zrobić, byłą dobrą krawcową i kucharką. Była bardzo ładna i wesoła, była optymistką, wierzyła w dobre jutro.


  Tyle na dziś, i tyle rysu historycznego od jutra zaczynamy przechodzić do wypadków stricte związanych z wojną i zsyłką
  #sybiracy #syberia #zapiskizsyberii #historia #iiwojnaswiatowa #gruparatowaniapoziomu
  pokaż całość

 •  

  #gotujzwykopem #gownowpis #hardcore

  Mirki, podczas ostatnich porządków znalazłem paczkę, której nigdy nie otworzyłem a w której wiem, że znajduje się Surströmming. Paczka została nadana 07.04.2018 roku i tak sobie leżała, w różnych temperaturach, głównie pokojowa i ostatnio w garażu w lecie. Co ciekawe sprzedawca napisał na etykicie "hardcore", nie wiem co miał na myśli xD Jeśli ten wpis zdobędzie 10 plusów to nagram filmik jak to otwieram. pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

 •  

  Dziś kontynuacja losów babki ciotecznej, pod tekstme bedzie komentarz do wolania, zapiski mam juz zeskanowane o to link dla niedowiarków i niecierpliwych https://we.tl/t-LDmJGmm7sa @KatpissNeverclean @darek4099 ;). Ja tak czy siak będę kontynuował przepisywanie jako taki swój może bezsensowny ale jakiś tam hołd.

  Wrzesień 1939r.

  Wrzesień przeżyliśmy w wielkim strachu. Brat chodził na zbiórki Strzelców, każdego dnia przynosił złe wieści. W bocy chowaliśmy się przed ukraińcami, poniważ palili i mordowali polskie rodziny.
  Ojciec wykonał wielki schron w ogrodzie i tam chowaliśmy sięw dzień przed bombami.


  Październik 1939r.

  Ukraińcy przeprowadzali spis ludności polskiej. Dokładnie ile jest rodzin kolejarzy, osadników, księży, policjantów, nauczycieli. Chodzili po domach i wymuszali od mieszkańców aby podpisywali listę, że chcą należeć do ukraińców, a jak nie to się z wami rozprawimy.
  Jednak polacy nie podpisywali ukraińskiej listy.
  Coraz częściej ukraińcy przychodzili w nocy i uprowadzali młodych chłopaków. Palili całe domy i nie pozwolili wychodzić z płonących domów.


  Listopad 1939 r.

  Młodzież ukrywa się w lasach i buntuje się przeciw ukraińcom. Nastało bezprawie, rabunki, morderstwa. W nocy płoną domy we wsi, nasz jeszcze się nie pali.
  Coraz częściej przychodzą do nas, robią rewizję - szukają broni, radioodbiorników oraz ulotek. Wyprowadzają brata za dom i tam go biją - zmuszają aby się przyznał do jakiej organizacji należy. /19 lat miał/ (Jan Kopeć 1921r. -dopisek mamy) Ciężkie i niebezpieczne stało się życie.


  Grudzień 1939 r.

  Życie polaków zostało ograniczone. Nie wolno było chodzić do gminy, kościoła, każdy się boi. Na drodze został zamordowany polak. Wieczorem w lesie dębowym w małej chatce został saplony polak. Spaliła go jego żona -ukrainka. Kazali go spalić dla przykłądu gdyż w przeciwnym razie spalą ją i jej dwie córki. Święta były smutne, wieczorem po zaryglowaniu drzwi nikt nie wychodził z domu, zima była ostra.

  Styczeń 1940 r.

  Życie polskich osadników całowicie zamarło. Nie było już polskich pieniędzy - były ruble. Zaczęło się okradanie w nocy.
  Zaczęto mysleć o ucieczece do polski centralnej, już było za późno, ponieważ granica była zamknięta. Należało się pogodzić z losem i czekać co przyniesie losem


  Luty 1940r.

  Dziesiąty luty będziemy pamiętali.

  O tak na całe życie zapamiętaliśmy 10.II.1940 r. Zima była bardzo ostra. głęboki śnieg i 40° mrozu. W nocy o godzinie 21,15 usłyszeliśmy łomotanie do naszych drzwi. Coraz głośniej walili kolbami w drzwi, brzęk tłuczonego szkła - to na werandzie powybijane okna. Ojciec zwlekał nie otwierał. Wiedział co to znaczy. Mama natomiast obudziła wszystkie dzieci i kazała się szybko ubierać. Bieliznę i ubrania ile tylko można.
  Kiedy drzwi wyłamano do werandy ojciec otworzył. Wpadli sowieci, ukraińcy, zaczęli ojca bić. Wszystkie dzieci rzuciły się do ojca, aby go bronić głośno płakaliśmy. Sowieci odtrącili nas mówiąć /wot swołoczi/ a to diabły. Kazali nam stanąć przy śćianie i ręce do góry. Rozkazali się ubierać i za 15 minut siadać na sanie. Sowieci bardzo się śpieszyli. Załądowali nas na sanie całą rodzinę. Żadnego dobytku nie wolno nam było zabrać - mówili - tam wam wsie dadut / wam wam wszystko dadzą./ Płakaliśmy, dzieci krzyczały, przyszły sąsiadki z chlebem, mlekiem, ale sowieci rozkazali żeby się nie zbliżały bo może ich to samo spotkać.
  Kobiety krzyczały - wy diabły, wy czorty przecież te dzieci zamarzną. Sowieci nie reagowali wieźli nas na punkt zborny /oni tak mówili/ do Baranowicz. Ludzie opowiadali że wtedy wywieźli 4 wioski.
  Sowieci przyjeżdżały pod domy tych wywiezionych ludzi i kradli wszystko. Inwentarz żywy, zboże, zapasy na zimę, meble co tylko było, a domy palili. U nas również wszystkjo pokradli, wycięli sad i zniszczyli pasiekę a dom spalili.
  Wsadzili nas w bydlęce wagony, który były przegrodzone poziomo. Z jednej strony trzy półki i z drugiej strony trzy półki. Na tych półkach nie można było siedzieć tylko w pozycji leżącej.
  Okienka były maleńkie u góry wagonu zakratowane i zawiązane drutem kolczastym.
  Na środku stał piecyk żelazny, który łśużył do ogrzania /ale opału nie dali/ Zboku była dziura służąca jako toaleta oczywiście również od zewnątrz zabezpieczona drutem kolczastym.
  Było bardzo ciasno i duszno. Było ciemno, wszyscy się modlili, gdyż nie znaliśmy swojego losu.
  Jechaliśmy jak bydło, doskwierał na głód i zimno. Ludzie zziębnięci cisnęli się do pieca, w którym palono deskami z pryczy. nie było się czym przykryć.
  Od wyjazdu z Baranowicz jechaliśmy 3 dni i trzy noce. Transport zatrzymał się w polu. Otwierano wagon, sprawdzano czy ludzie są zdrowi, czy nie ma w wagonie trupów, jeśli byli umarli - wyrzucali na śnieg nie licząc się z protestem rodziny. Chorych też zabierali, mówili że do balnicy /szpitala/ i ślad po nich zaginął.
  Po tym zlustrowaniu wagonu kazali młodym iś po prowiant. Przyniesiono dwa wiadra kaszy manny z ohydnym olejem, oraz dwa wiadra wody gorącej. To musiało wystarczyć na 50 osób. Na wiele się to nie przydało, ponieważ jechaliśmy tyle godzin, wszycy byli głodni i spragnieni.


  #sybiracy #syberia #zapiskizsyberii #historia #iiwojnaswiatowa #gruparatowaniapoziomu
  pokaż całość

 •  

  Cześć! Ostatnio byłem na wymazie COVID. Czy może ktoś mi wskazać przepisy pozwalające na przekazywanie danych osobowych w tym numeru telefonu, punkt wymazowy--> sanepid--> policja? Na karteczce nie podpisywałem żadnej zgody, ani nie informowali oficjalnie jak i gdzie zostaną przekazane dane. Szukałem ale nic nie moge znaleźć.

  #koronawirus #kiciochpyta #pytanie #rodo pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika krystry

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)