•  

  2011 rok - Bitkojn Piramida! 09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$ Franklin zainwestował 1000 $ w Bitkojna na 2 lata. Janusz wątpił w piramidę.
  2012 rok - Bitkojn Piramida! Pauza
  2013 rok - Bitkojn Piramida! 19.11.2013 Cena bitcoina osiąga 1000$ Franklin sprzedaje w okolicach zostaje milionerem. Janusz dalej wątpi w piramidę i chodzi do pracy za 1200 zł netto na 3 zmiany po 10 godzin
  2014 rok - Bitkojn Piramida!
  2015 rok - Bitkojn Piramida! 12 stycznia 2015 Bitcoin po spadkach kosztuje 214 $ Janusz się śmieje, że piramida lekko pękła.
  2016 rok - Bitkojn Piramida!
  2017 rok - Bitkojn Piramida! 13 października Bitcoin za 5800 dolarów, Janusz dostał podwyżkę do 2000 brutto zgodnie z ustawą, ale dalej wątpi w piramidę
  2030 rok - Bitkojn Piramida!
  #kryptowaluty #bitcoin
  pokaż całość

  •  

   @Smule: Wytrzymała sporo ale tam już była kwestia fałszowania raportów finansowych i to jest według mnie jeden z kluczowych elementów piramidy, bitcoin czy inne aktywa typu rynek akcji to oczywiście gra o sumie zerowej ale nie piramida. Czy by pociągnęła dłużej to nie wiem, pewnie do czasu jakby ktoś nie powiedział "sprawdzam" wydaje mi się, że rynek derywatów można nazwać piramidą, np kontrakty na złoto czy srebro na comexie, jak jakaś gruba ryba zażąda kiedyś dostawy fizycznego kruszcu kiedyś to będzie ciekawie. pokaż całość

   +: weshu
  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Ostrzeżenie dla wszystkich "inwestorów" z niewielkich miejscowości jak moja. Mieszkam w małym mieście gdzie jest tylko jeden bankomat Euronetu.
  Wyobraźcie sobie, że zawsze wypłacałem pieniądze z Bitbaya przelewem i wszystko było jak należy, ale dzisiaj zachciało mi się gotówkę w bankomacie Euronetu w 10 minut!
  Więc wypłacam pieniądze, dostaje 2 kody jeden na Maila - Jeden na telefon sms'em, lecę do tego euronetu pełny entuzjazmu, że zaraz stówki mi wylecą i polecę po porządne piwo do sklepu! Takiego chuja.

  Klikam na tym zasranym bankomacie opcję "Wypłata bez karty - SkyCash" tak jak to ludzie z całej Polski wypłacają, kiedyś było też "Halcash" teraz nie ma.
  No ale do rzeczy klikam te SkyCash i wiecie co? gówno - Dziękuje mi za transakcję i wyrzuca do strony głównej, nawet nie wyświetliła się prośba o KOD'y nic, po prostu za każdym razem jak dawałem SkyCash to DZIĘKUJEMY i do strony głównej.

  Morał jest taki - Pieniędzy nie wybrałem, a moje zażalenie do BitBaya spowoduje pewnie, że Euronet z tego co wiem zwróci kasę dopiero w rzekomych 72 godzinach roboczych, czyli mam weekend jestem 2 dni w dupe + 3 dni robocze.

  Dla każdego Mirka który nie jest z Warszawy i nie ma tam 50 bankomatów Euronetu - Odradzam opcję tej wypłaty, ja jestem z małej miejscowości i do pobliskiego bankomatu tej sieci mam aż 60 kilometrów - PODZIĘKOWAŁ, pierwszy i ostatni raz.

  #kryptowaluty #bitcoin #bitbay
  pokaż całość

 •  

  Dzieci dziś oprócz pełnowartościowego obiadku liczcie również na soczysty podwieczorek, #dziekujemywujkubitcoin ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡º ͜ʖ͡º)

  #kryptowaluty #bitcoin

 •  

  Wczoraj obejrzałem chyba 20 minut wykładu #dascoin, który trwał chyba 50 minut. Do pieprzenia głupot się przyzwyczaiłem, ale co mnie najbardziej rozbawiło? Ta masa cipek w opinających rajstopkach i szpilkach siedzącyca w pierwszych rzędach. Wszystko notująca. Z marzeniami, że są prawdziwymi korpobitch dla których wszystko jutro się odmieni. Już niedługo bedą jeździć nowym autem z MLMu xD...

  Kiedyś się z taką umówiłem na kawę, oczywiście wiedząć co mnie czeka. Jeszcze nie było dascoinów. Ale zgniłem. Najbardziej zażenowało mnie to, że one w to naprawdę wierzą xD.

  #kryptowaluty #mlm
  pokaż całość

 •  

  Dzieci podziękujcie Bitcoinowi obiad dzisiaj będzie
  #kryptowaluty #bitcoin

 •  

  Jak sytuacja z forkiem się uspokoi to zobaczycie, każdy większy alt będzie miał swoją pompę
  #kryptowaluty

  •  

   @mars10: Oby :D Ja właśnie nie liczę na 25 pazia i dostanie za swój portfel 0.4 BTC dodatkowe 0.4 Bitcoin Golda, tylko wejście w alty dzień przed i jak większość następnego dnia przyatakuje sprzedając swoje Bitcoin Goldy i wchodząc z powrotem w alty powinny być ładne pompki.

 •  

  Portugalia - Szwajcaria jakiś litościwy rodak zapoda?
  #acestream #stream #mecz

 •  

  Kiedy nawet YouTube wie, że inwestycje nie idą po twojej myśli.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  #kryptowaluty #bitcoin

  źródło: iv.pl

 •  

  Jako, że już nie przebywam w tych tagach, i sie nie udzielam, i nawet nie bardzo interesuje ceną bitcoina bo mam to już głęboko w dupie, to jednak muszę sie z wami podzielić czymś co mi sie wydaje ważnym. Koleżanka mojej matki na ostatniej imprezie pytała się mojej mamy, czy dalej się zajmuje bitcoinami. Matka powiedziała, że już nie. Koleżanka sie ucieszyła, i powiedziała bardzo ciekawe rzeczy. Może dajmy tło na koleżankę mojej mamy. Osoba ta pracuje w urzędzie skarbowym, w wydziale do ściągania pieniędzy głównie przy sprzedażach internetowych. Wyłapuje osoby na #allegro z zyskami powyżej 1000 PLN miesięcznie, namierza ludzi na #olx i #gumtree i kilku innych mniejszych lokalnych serwisach z ogłoszeniami a także siedzi w grupach sprzedażowych na #facebook

  Często jest tez klientem takich biznesów bez podatku. Nie chcielibyście spotkać takiego kogoś na swojej drodze. 95% Przypadków kończy się podatkiem 75% do domu wchodzi ekipa i macie przeczesany komputer, a tam też znajdują fajne rzeczy, typu brak licencji na win-rara torrenty mp3. Na każdego coś znajdą, może nawet nie wiesz, że masz coś takiego na dysku. Są tacy sprytni, że odzyskują nawet skasowane dane.

  Ale do rzeczy. Urzędy skarbowe własnie zebrały ekipy w każdym większym mieście zajmujące się wyłącznie kryptowalutami. Wszystkie giełdy w kraju i za granicą w UE przekazują na żądanie wyciągi transakcyjne do US, a numery kont należące do giełd w cebulandii z których pieniążki w postaci PLNów trafiaja na wasze konta w "polskich" bankach sa brane pod uwagę w pierwszej kolejności. Wszystkie przelewy z giełd na wasze konta oznaczają w praktyce prześwietlenie waszych kont, a w konsekwencji za sprawa nowych przepisów US, wjazd na chatę i utratę komputerów i nałożenie 75% podatku. Największy problem z wykazaniem "strat" będą miały te osoby które sa w takiej sytuacji gdzie kupują w Polsce BTC i przelewają je na zagraniczne giełdy typu huobi, btc-e. Wyciągi z tych giełd w przypadku trzepania waszego portfela będą traktowane jako "nieprawdziwe" i mało realne. Tyczy się to głównie chińskich giełd typu huobi. Wyciągi z polskich giełd udostępnią na żądanie ich właściciele, więc na ich podstawie będą wam naliczać podatek, urząd skarboy w przypadku prowadzonej u was kontroli może też zażądać danych do kont na giełdach. Może wam sie wydawać, że na was może to nie trafić, ale grupa stworzona do tego celu jest bardzo duża, dobrze zorganizowana i możecie się śmiać z dyskietek w komputerach US ale te osoby sa dobrze wyszkolone i wyselekcjonowane. Z pewnością siedzą tutaj na wykopie i na forach o kryptowalutach. W pierwszej kolejności na celownik idą najbardziej aktywni użytkownicy, bo jest parcie na wyniki i sens utrzymania takiego wydziału musi być uzasadniony, a za każdą złapaną osobę na machlojkach z kryptowalutami, urzędasy otrzymują premie. W połączeniu z niska samooceną będą tam pracować też skurwiałe jednostki z parciem na premie i udupienie ludzi.

  Jednak większym problemem wydaje się to, że ucierpią na tym płotki które uległy chwilowej modzie. Problemem dla nich nie będzie naliczenie 75% podatku bo to będą raczej śmieszne pieniądze, lecz zarekwirowanie sprzętu komputerowego lub dysków. Często będzie tak, że komuś dowalą za jakieś stare płyty z piratami lub mp3.
  Tak więc zalecam ostrożność w wykonywaniu transakcji na polskich giełdach, i ze swojej strony zalecam kilka rzeczy które wam w tym pomogą:

  od strony hardware/software
  1) Sprzątnij stare płyty z domu. Na 100% Znajdziesz jakies verbatimy albo esperansy z flashami i pornosami z czasów sprzed internetów
  2) Korzystaj z oprogramowania opensource lub freeware. Mało znam osób które maja legalny pakiet office czy windowsa na komputerze klasy pc. Zazwyczaj z laptopami dostajemy oryginalnego windowsa wiec dla posiadaczy laptopów to nie bedzie problem
  3) Alternatywne programy które działają po wygaśnięciu okresu testowego typu win-rar, total commander powinny zostać zastąpione darmowymi odpowiednikami.
  4) szyfrujcie dyski, i róbcie twarde formaty z nadpisaniem danych. Zalecam to szczególnie osobom z duża ilością wpisów na mikroblogu w dziale #kryptowaluty i #bitcoin a także jeśli udzielasz się na forach o tej tematyce.

  5) Tor browser na pulpicie to 100% rekwiracja sprzętu przez urzędników US, a wasz komputer nie przejdzie tylko przez nich a jeszcze przez inne aparaty urzędów państwowych. Więc komputer może odbierzecie po kilku latach.
  6) Filmy z torrentów wypierdalaj za raz po obejrzeniu, w tych czasach szybkiego internetu nie potrzebujesz mieć kolekcji seriali na swoim dysku. To samo z napisami.
  7) strony o tematyce BTC oglądaj w trybie incognito, a jeżeli połączyłeś swojego chrome z kontem google to jak najszybciej usuń historie wyszukiwania, ciasteczka i wypierdol co sie da z tego miejsca klik
  ad1. Twój telefon zapewne dla twojej jebanej wygody leniu zbiera te same dane co masz w komputerze, nie pozwól by śledził twoje położenie, i rozsynchronizuj ustawienie które pokazuje twoje wyszukiwania i historię przeglądania.
  ad2. Wywal z zakładek wszelkie strony o tematyce kryptowalut i innych podejrzanych stron

  Od strony giełd:
  1) koniecznie zakup VPN najlepiej chiński, jeżeli siedzisz na okcoin/huobi koszt od $1, dobre też jest to z tego powodu, że przy dużych obciążeniach giełd na takim vpn nie odczujesz blokady regionalnej które te giełdy nakładają w najlepszych momentach na zarobek
  2) Nie udzielaj się na forach
  3) Rozmowy na temat BTC przeprowadzaj ze znajomymi w szyfrowanych serwisach polecam wtyczkę do chrome
  klik
  4) wypłaty i wpłaty rób w kioskach BTC, jest już kilka w Polsce, lub korzystaj ze strony localbitcoins i przelewy róbcie twarzą w twarz
  5) alternatywą są konta prepaidowe, lub anonimowe do 10k, kiedyś w ofercie wbk miało, teraz ma chyba mbank.
  6) Jak możesz to unikaj europejskich kont, uwierz mi; najmniejszym twoim zmartwieniem będzie to, że przelew z wypłatą idzie 5 dni do Ciebie.
  7) Jak jesteś już dostaniesz list od naczelnika US w którym jest napisane tylko tyle, że masz się stawić, to wynieś wpierw komputer z domu i nie bierz ze sobą telefonu

  Myślę, że ze swojej strony temat wyczerpałem, więc na głupie pytania o tym co już napisałem nie będę odpowiadać. Szkoda mi czasu na debili. Jeżeli macie jakieś pomysły jak się uchronić to piszcie w komentarzach, ja nie mam konta na żadnym forum o kryptowautach, wiec jak ktoś może niech udostępni wpis na takich forach.
  Spróbuję się dowiedzieć więcej w najbliższych dniach w miarę możliwości spotkania z urzędniczką na temat tej grupy "specjalnej" tag do śledzenia #oniee

  Życzę wam rozwagi w tym co robicie.
  #bitcoin #kryptowaluty
  pokaż całość

  •  

   @RichKidOfSnapchat: Wystarczy wpłacać przez BitBaya i wypłacać przez Bitbaya wtedy mamy tam dosłownie wszystko policzone jaki wkład daliśmy i co wyciągnęliśmy + wszystkie fakturki za prowizje. Poza tym ludzie którzy zarobili na tym setki tysięcy. A jak chcą mieć pewność, że nigdzie indziej nie wpłacasz i nie wypłacasz to niech sobie sami szukają czegoś co nie miało miejsca :)

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  Sterowanie bitkojnem, bitkojn w dół alty w dół, bitkojn do góry alty do góry, bitkojn do góry alty w dół
  #kryptowaluty

  •  

   @Smule: no niech nawet będzie gówno warte, ale rozchodzi mi się o to, że alty idą w dół, więc tak naprawdę wymieniając alty na btc zyskujesz :) A jak do tego dojdzie pare procent za nowy fork to już w ogóle.
   Też mnie dziwią te forki i robi się to dla mnie śmieszne, zaletą jest to, że BTC się dzieki temu umacnia.

  •  

   @Neaopoliti: jeszcze pare forkow, ludziom sie znudzi i bedzie koniec mody :)
   Sam widzisz jak jest, jeszcze jakby to bylo cos konkretnego a to jest czysty scam i ludzie sie na to rzucają bo myślą ze będzie jak z bcashem ktory dal zarobic te 20-30% wiecej BTC. Tutaj jak bedzie dobrze to moze pare % wpadnie a jak źle to nic. Ja jestem zdania ze BTG bedzie wart 0 i nawet nie wyplacam kasy. Na coiny s2x z kolei na pewno sie bede chcial zalapac. pokaż całość

  • więcej komentarzy (11)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika krzysztof-kolba

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.