•  

  Może głupie pytanie, ale z tego co rozumiem jeżeli zakładane jest wypełnienie i otwór nie będzie odpowiednio wyczyszczony to może się próchnica dalej rozwijać wewnątrz zęba. Czym te bakterie miałby się odżywiać? Nie powinna takie ognisko samo wygasnąć skoro ząb jest szczelny, a cukry wewnątrz zęba ograniczone?

  #stomatologia #dentysta #medycyna

  •  

   @bitcoincoiner: Powyższe odpowiedzi chyba nie do końca udzielają odpowiedzi na Twoje pytanie. Jeśli cały ubytek będzie słabo wyczyszczony to rzeczywiście będzie tak jak wyżej opisali.
   Ale... dokładne wyczyszczenie brzegów z pozostawieniem niedoczyszczonego małego obszaru najbliżej nerwu to bardzo dobra metoda leczenia głębokiej próchnicy. Odpowiednio przygotowane obrzeże zapewnia szczelność wystarczającą do odcięcia bakterii od źródła pożywienia z zewnątrz.

   Ale... flora bakteryjna próchnicy składa się z wielu gatunków, są też takie, które poradzą sobie żywiąc się tylko białkami zęba, a jak dotrą do "nerwu" to już w ogóle raj. Na szczęście ząb nie jest bierny, ale potrafi się bronić. Efektywność takiego rozwiązania zależy od ilości pozostawionej próchnicy i zdolności obronnych organizmu. Szczelne zamknięcie próchnicy może doprowadzić do uzyskania przewagi przez procesy obronne, jednak pozostawienie zbyt dużej ilości bakterii może spowodować, iż ich działania nadal będą górą.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  #heheszki #bekazpisu #bekazlewactwa #polska #koronawirus

  No powariowali... chcą poradzić sobie Angole ze szczepieniami w pół roku!

  źródło: 1610606893960.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kubucza

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)