•  

  Czy pracodawca może mi odmówić urlopu na żądanie z tego powodu, że mam w tym roku jeszcze za mało przepracowanych dni? Z tego co przeczytałem to urlopy są przyznawane cząstkowo czyli po iluś miesiącach tyle dni urlopu tylko w pierwszym roku pracy, a później na początku roku dostaje się pełną pulę urlopów do wykorzystania. Dodam że byłem w tym roku na urlopie ale nie wykorzystałem pełnej puli na rok, jestem na umowie o pracę, nie na pełnym etacie.

  #praca #prawo #urlop
  pokaż całość

  •  

   @taktoto: https://poradnik.ngo.pl/jakie-sa-zasady-udzielania-urlopow

   >Proporcjonalność urlopu ma zastosowanie wyłącznie w pierwszym roku pracy pracownika. Z każdym kolejnym rokiem (nawet przy zmianie pracodawcy) prawo do urlopu nabywa się na początku roku i pracownik może nawet wykorzystać ten urlop od razu.

   Pracodawca może się bronić tym, że są plany urlopowe i terminy urlopów się z nim ustala ale urlopy na żądanie się z pracodawcą się nie ustala i ma obowiązek go udzielić o ile obecność pracownika nie jest niezbędna. Gdyby tak nie było to chyba zbędne by było rozgraniczanie tego, że w pierwszym roku pracy urlop jest naliczany cząstkowo, a później dostaje się od razu całą pulę do wykorzystania.
   pokaż całość

  •  

   @taktoto ale pracodawca nie może mi mówić kiedy mogę wziąć urlop na żądanie. Może tylko decydować kiedy mogę wziąć zwykły urlop wypoczynkowy. A pełną pulę urlopu dostaję na początku roku. Może się niezgodzić tylko wtedy jak moja obecność w pracy jest niezbędna, a nie dlatego że za mało miesięcy przepracowałem w tym roku. Daj jakiegoś linka gdzie jest napisane, że nie może mi dać użki z tego powodu, ja czegoś takiego nie widziałem. pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika kuzyn97

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)