•  

  Nie ma bardziej przereklamowanego polskiego piłkarza niż Zieliński. Cały sezon wszyscy się podniecają, jaki to on nie jest zajebisty w Napoli, hurr durr będzie rządził środkiem pola przez lata. Później przychodzi mecz kadry i gościa nie ma. I tak kurwa do zajebania.
  #mecz #pilkanozna #reprezentacja

 •  

  Informacje, plotki i ciekawostki:

  - Cavs z LeBronem na czele są skłonni do wybranie Sextona z numerem 8 w drafcie

  - Wg źródeł koło Suns czarnym koniem w wyścigu o "jedynkę" może być Bagley.

  - Miami nie będzie starać o pick w tegorocznym drafcie

  - KAT nie pójdzie w tym offseasonie na wymianę ( #wilczabojowka )

  - 76ers zrobią co najmniej jedną wymianę w dniu draftu ( #bojowka76ers )

  - Plotka transferowa: Kawhi do 76ers za 10. pick, Fultza i Horwację lub RoCo.

  - Jeśli LeBron opuści Cavs, to zarząd rozpocznie przebudowę dopiero w sezonie '19/'20. Ponadto będą skłonni do podpisania nowych kontraktów z Nancem i Clarksonem.

  - Kandydaci do Kawhiego: 76ers, Celtics, Knicks, Nets i Heat. Wg Isoli i Washburna Danny wymieniłby Leonarda za pick Kings, Haywarda i Browna lub Tatuma. ( #celticspride )

  - Ariza oczekuje cztero- lub pięcioletniego kontraktu w wysokości 50 - 60 mln. Rockets oferują przedział 30 - 40 mln.

  #nba
  pokaż całość

 •  

  A Nawałka i tak wystawi na senegal Turbodebila, Pazdana i jędrzejczyka xDDD
  #mecz #pilkanozna

 •  

  Długo myślałem o czym wam dzisiaj opowiedzieć, ale ostatnie wpisy na wykopie pod tagiem #pkp zachęciły mnie do tego bym parę słów poświęcił najbardziej kłopotliwym zagadnieniom, więc zamiast tradycyjnej historii w tym tygodniu mam dla was coś innego. Raz w tygodniu będą pojawiały się historie, a raz tego typu wpisy, w których będę poruszał trochę tematykę handlową, która może dotyczyć was jako pasażerów (zwroty, zniżki, ulgi itd.).

  Większość pasażerów InterCity to zdecydowanie osoby kulturalne, które nawet w przypadku opóźnienia są w stanie zrozumieć problem, który zaistniał i którym bardzo chętnie (jako DK) pomagamy. Stąd wiem, że wiele osób podróżujących koleją nie ma pojęcia o tym jakie prawa im przysługują, a tym samym co mają robić w przeróżnych przypadkach.

  Myślę, że jednym z najczęściej spotykanych są opóźnienia pociągów i to od nich zaczniemy. Większość osób na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że w przypadku opóźnienia pociągu powyżej 60 minut przysługuje im zwrot części sumy, którą zapłacili.

  60-120 minut = 25% ceny biletu
  120 minut+ = 50% ceny biletu

  Co więcej? W przypadku, jeśli opóźnienie wynikało z winy kolei, a wam w takim wypadku uciekł samolot czy ostatni pociąg do waszej docelowej miejscowości to PKP InterCity zobowiązane jest do pomocy takim osobom. Jak to wygląda w praktyce? W przypadku utraty połączenia lotniczego PKP powinno zwrócić koszty biletu na samolot. W przypadku odjazdu ostatniego pociągu do waszej stacji docelowej organizowany jest albo hotel, albo taksówka, która dowiezie pasażera na miejsce.

  Co jeśli opóźnienie wynosi mniej niż 60 minut? W takim wypadku nie możemy liczyć na żadną rekompensatę, ale możemy za to skorzystać z dowolnego, innego połączenia PKP InterCity, które zmierza w tym samym kierunku. Najprostszym przykładem będzie połączenie Kraków - Warszawa.

  Jeśli pociąg, na który macie bilet w relacji Kraków - Warszawa ma opóźnienie 10 minut, a w międzyczasie przyjedzie inny pociąg, np. EIC, który także przejeżdża przez Warszawę to macie pełne prawo do niego wsiąść i nie płacicie nic za taki przejazd. Gdy okażecie konduktorowi bilet i przedstawicie sytuacje ten po prostu skontaktuje się z odpowiednimi ludźmi, potwierdzi to opóźnienie i pozwoli wam jechać dalej.

  Na koniec jeszcze ostatnia ciekawostka, która może zainteresować #studbaza czy #licbaza (i wszystkie inne grupy osób objęte zniżkami ustawowymi) jeśli podróżujecie koleją, a macie ochotę przejechać się 1 klasą.

  Wasze zniżki obowiązują tylko w 2 klasie, jednakże co zrobić by skorzystać z niej w klasie 1? Przepis jest prosty:

  1. Kupujecie bilet na 2 klasę z odpowiednią dla was zniżką (np. 51% dla studenta), którego cena wynosi 49 złotych (bilet normalny za 100 złotych na 2 klasę, za 120 na 1 klasę)
  2. Następnie kupujecie dopłatę (w kasie lub pociągu u konduktora), którą wylicza się odejmując cenę biletu normalnego z 1 klasy od 2 klasy. W tym wypadku różnica w cenie biletów wynosi 20 złotych.
  3. Jedziecie w 1 klasie w cenie 69 złotych zamiast 120.


  Dlatego w przypadku, gdy nie ma gwarantowanego miejsca w 2 klasie, bo kupujecie bilet w ostatniej chwili nie proście kasjerki o bilet normalny na klasę 1. Kupcie bilet ze swoją zniżką, a następnie poproście o dopłatę do 1 klasy.

  Jak to działa i dlaczego tak jest? W przypadku ulg ustawowych Państwo Polskie oddaje PKP InterCity różnice w cenie biletu. W przypadku studentów to student płaci 49% ceny biletu, a państwo dopłaca pozostałe 51%. Przy dopłacie ulga nie jest anulowana. Co oznacza, że dla firmy każdy bilet z ulgą ustawową jest traktowany jak bilet normalny w przypadku zmiany umowy przewozu (w tym zmianę klasy i tak dalej).

  Wiem, że tego typu wpisy będą zdecydowanie mniej popularne, ale pomyślałem sobie - jako konduktor - że części z was taka wiedza może się przydać. Czy to w przypadku nieuczciwego konduktora/kasjera czy po prostu zagubienia się w gąszczu taryf i regulaminów. To tyle na dziś, jeśli macie jakieś pytania to zadawajcie śmiało pod wpisem czy na pw, a następnych historii z mojej pracy wyczekujcie w Poniedziałek! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #sziszucontent #intercity

  pokaż spoiler szkoda tylko mojej atencji, bo do czerwonego VIPa 6 obserwujących (╯︵╰,) XD
  pokaż całość

 •  

  Po raz kolejny komentatorzy pokazują swoją niewiedzę, przecież to był błąd Bednarka, który zgubił krycie. Pazdan miał swojego i cały czas przy nim był, a przez ten właśnie błąd próbował jakimś cudem dobiec do przeciwnika.
  #mecz #pilkanozna

 •  

  Manuel Lanzini ofensywny pomocnik reprezentacji Argentyny zerwał więzadła krzyżowe podczas porannego treningu i nie pojedzie na mistrzostwa, jednym z kandydatów do jego zastąpienia jest Mauro Icardi.
  #mundial #mecz #pilkanozna

 •  

  Problemem Jamesa są teraz kontrakty:

  pokaż spoiler Finały już przegrane


  1) Tristan Thompson
  2018-19: $17,469,565
  2019-20: $18,539,130

  2) J.R. Smith
  2018-19: $14,720,000
  2019-20: $15,680,000 {Non-Guaranteed}

  3) Jordan Clarkson
  2018-19: $12,500,000
  2019-20: $13,437,500

  4?) Georg Hill też przytuli 19 milinów. Widać duży zjazd w dół w ostatnich dwóch latach. Lepiej już nie będzie.

  Salary zapchane. Kto będzie ich chciał (jakiś tankowiec?) Kogo Cavs mogliby mogliby dostać w zamian?
  Mają tylko 8 pick draftu. Z g@wna bata się nie ukręci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stawiam na ewakuacje Lebrona.

  #nba
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika l3chu

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi l3chu

Osiągnięcia (3)