Ddddd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Polska firma odnalazła skuteczny sposób na Kurachen.
  INTERNAUCI JEJ NIENAWIDZĄ [ZOBACZ JAK!] ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #karachan #kurachen #smieszki

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 53572953_366057187574310_4360697080360992768_n.jpg

 •  

  @regiony: Czyżby kolejne multikonto TVP? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  +: M...h
 •  

  [PRZEKLEJONE]
  ZUS je*ać maczetami.
  Gdzie? Poznań, I oddział na Dąbrowskiego.

  To co w tym państwie musi przechodzić osoba chora, która pracowała legalnie na umowę o pracę, płaciła składki i była ubezpieczona to jakiś dramat. ZUS w ogóle nie wspiera obywatela i legitymizuje działalność pracodawców, którzy robią na złość pracownikowi i łamią jego prawa.

  Krótka historia:
  - Maj 2018. Pracowałam od 6 miesięcy w jednej firmie, idę na L4. Poważna sprawa, niestety rozwinęła się pod wpływem skrajnie stresującej pracy i nieuczciwego zachowania pracodawcy, wymaga spokoju i odpoczynku. Pracodawca płaci mi wynagrodzenie.

  - Czerwiec 2018. Okazuje się, że choroba wymaga kilku miesięcy zwolnienia. Chcąc być fair wobec pracodawcy - chociaż on fair wobec mnie nie jest i nie był - rozwiązuję umowę o pracę.
  Składam do ZUS-u wniosek o wypłacenie zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia. Wypełniam druczki, teoretycznie działa.

  - Lipiec 2018, pierwszy tydzień. Okazuje się, że pracodawca nie uzupełnił druku Z-3 niezbędnego do wypłaty zasiłku. Ma obowiązek zrobić to niezwłocznie po otrzymaniu pisma. Kontaktuję się z nim. “Tak tak, będzie załatwione”. Nic nie jest załatwione. Piszę sms-a, że będę wnioskować o kontrolę z ZUS-u. Dostaję wiadomość, że przez moje roszczeniowe zachowanie będzie przedłużał wszystko jak się da “regulaminowo i zgodnie z prawem”. Nic, składam kolejny już wniosek do ZUSU o kontrolę w zakładzie pracodawcy i jak najszybsze załatwienie sprawy na podstawie posiadanych informacji.

  - Lipiec 2018, kolejne tygodnie. Wielokrotny kontakt telefoniczny z ZUS-em skutkuje złożeniem przeze mnie KOLEJNEGO podania o jak najszybsze rozpatrzenie sprawy i rozliczenie mojego zasiłku na podstawie deklaracji rozliczeniowej. Sprawa jest trudna, zalegam z czynszem, brakuje mi pieniędzy na wszystko, co podkreślam we wniosku. Ok, jakoś wytrzymam. Nadal zero wieści od ZUS-u.

  - Sierpień 2018, pierwszy tydzień. Składam N-TE JUŻ podanie do ZUS-u o jak najszybsze rozpatrzenie sprawy, składam skargę ZAS-58, składam kopie umów o pracę. Daję sobie tydzień na chociażby reakcję ZUS-u. Oczywiście wszystko zostaje przyjęte, podbite, “nie wiedzą kiedy ZUS się ustosunkuje”.

  STAN OBECNY.

  Okazuje się, że ZUS nie zarejestrowało ŻADNEGO z moich podań, załączników, skarg czy wniosków. Okazuje się, że nawet nie wysłano ponaglenia do pracodawcy o ten je*any druczek. Dowiaduję się tego z infolinii, dzwoniąc na którą muszę czekać 10 minut, bo uwierzytelnienie wstępne, a tym samym dostęp bez kolejki po prostu nie działa. Miła pani z infolinii jest zszokowana, że nic się nie dzieje z moimi podaniami, obiecuje mi sporządzić notatkę służbową, żeby ktoś z jednostki do mnie zadzwonił.

  Od trzech miesięcy jestem na L4. Od dwóch miesięcy nie dostaję wypłaty. Zalegam z czynszem za dwa miesiące, nie mam jak planować przyszłości, dzięki pomocy i wsparciu przyjaciół jakoś żyję. W międzyczasie 3 razy byłam w szpitalu. Powód? Stres związany z brakiem reakcji ZUS-u nałożył się na chorobę i problemy życiowe. Przestałam jeść przez tydzień, bo bałam się o przyszłość, bo nie było mnie na to stać.

  Chcę wam wszystkim powiedzieć, żeby nie liczyć na państwo w chorobie. Cóż, powiedzenie “umiesz liczyć, licz na siebie” jest w tym przypadku cholernie prawdziwe i bolesne. Pomijając fakt, że zmaganie się z tym państwem pogorszyło chorobę i m.in. wpakowało mnie do szpitala.

  Dziękuję, ZUS-ie.

  Dziękuję, Polsko.

  #wykopeffect #wieciecoztymzrobic #afera #zus #kapitan_knaga ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡° ʖ̯ ͡°)
  pokaż całość

 •  

  Jak nie macie gdzie testować swoich skryptów a nie chcecie installować LAMPa/XAMPPa i tak dalej - zapraszam na 1free.eu.
  Oczywiście wszystko za darmo. (#SEND_NUDES ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  #programowanie #darmowyhosting #hosting

  +: Cronox

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika l3szczuable

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)