Oficjalne konto zespołu programistów, wklejającego śmieszne obrazki z internetu i prowadzącego gry fabularne na mirko.

 •  

  Hjallbrekka 851 Intermedium 6 #lacunafabularniehjallbrekka
  Wołam z tego komentarza.
  Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
  Out-of-character w tym wątku dozwolony.
  -----------------------------------------------------------------------

  Abi siedziała wśród owiec, wpatrując się w stronę zachodniego lasu. Po jej policzkach spływały łzy, które szybko otarła, gdy zobaczyła zbliżającą się postać. Ukłoniła się, po czym próbowała się uśmiechnąć, choć był to najbardziej koślawy uśmiech, jaki można było sobie wyobrazić

  - Bjorn Vangsa. Co Cię do mnie sprowadza?

  - Sprawdzam jak się trzymasz Abi. Od śmierci Twojego ojca minęły już dwa tygodnie, musisz się wziąć w garść, jeżeli chcesz przetrwać. Jesteś już wprawdzie dorosła, ale jeżeli będziesz czegoś potrzebowała, daj znać mi albo Thorvaldowi.

  Dziewczyna milczała. Jej matka zmarła przy porodzie, przez 17 lat zajmował się nią jej ojciec. Wraz z nim pracowała na farmie Thorvalda Różowego od swoich najmłodszych lat. Dwa tygodnie temu wziął udział w akcji zorganizowanej przez Sylvi, a teraz...

  - ... jestem sama.

  - Co Ty opowiadasz, wszyscy w Hjallbrekce jesteśmy... jedną rodziną - powiedział Bjorn bez przekonania w głosie.

  - Nic mnie tutaj już nie trzyma - powiedziała chłodno Abi - nie mogę patrzeć na twarze morderców mojego ojca, nie mogę już więcej myśleć o tym co zrobiła Sylvi...

  - To nie myśl! - uciął Bjorn - Nie zadręczaj się tym, nie myśl o zemście, zemsta poźre Twoje niewinne serce. Bogowie bacznie nam się przyglądają, nie zawiedź ich. - po czym odwrócił się na pięcie i sięgnął po butelkę z ulubioną oleistą zawiesiną.

  Kiedy Bjorn odszedł na parę kroków, Abi krzyknęła w jego stronę.

  - Dlaczego Sylvi porwała tę pogankę?

  Bjorn zamyślił się i wziął głębszy łyk wywaru.

  - Wierzyła w rzeczy, które dla większości z nas są nie do zaakceptowania. Wierzyła, że każdy człowiek ma prawo do życia i wolności. Nigdy nie pływała łupić gorszych od nas ludzi. Została obdarzona niezwykłym talentem do walki, a tylko raz w życiu go tak naprawdę wykorzystała. Nigdy jej pod tym względem nie rozumiałem, ale mimo to bardzo szanowałem. Czy Twój ojciec wspominał coś o niej przed śmiercią?

  - Tak... organizowała potajemnie przesiedlenie z Hjallbrekki...

  Bjorn zakrztusił się wywarem, ale zanim zdążył zadać kolejne pytania, usłyszał dźwięk rogu z pobliskiej wieży strażniczej. Steinar niedawno przedstawiał nowy system przekazywania informacji.

  - Szykują się goście... Abi, biegnij do portu!

  Bjorn spojrzał w stronę wzgórza i dostrzegł powoli maszerującą armię. Szczególną jego uwagę zwrócił oddział wysokich i jasnowłosych, gładko ogolonych Wikingów.

  - Co tu się... - zaklął, po czym pobiegł w stronę powstającej w wale ziemnym bramy.

  [...]

  Na miejscu czekał już jarl z Małą Radą oraz spora grupa miejscowych. Armia zatrzymała się na wzgórzu. Ciężko było stwierdzić jak liczne były wojska i jaki był ich cel. Żołnierze rozpoczęli stawianie namiotów, nie widać było zarówno żadnego poselstwa z ich strony, jak ich agresji - łucznicy ustawieni byli w szeregu, ale nie trzymali łuków w rękach.

  - Jarlu, czego oni od nas chcą?

  Wtem spośród oddziałów wyłoniła się sylwetka. Niewysoki, niezbyt mocno zbudowany mężczyzna o kruczoczarnych włosach i gęstej czarnej brodzie. Spojrzał w stronę zgromadzonych przy bramie mieszkańców. , w jednej ręce trzymał oparty o ramię dwuręczny topór, zaś drugą wyciągnął w stronę jarla i gestem przywołującym zaprosił go do siebie.

  -----------------------------------------------------------------------

  W tym wątku nie podejmujecie decyzji dotyczących fabuły. Ze względu na ostatnio duże odstępy czasu między kolejnymi Radami Osady chciałabym Was zapytać (znowu ankieta, hurra!) o odczucia odnośnie trwającej przygody. 4 pytania, ok 2 minut na wypełnienie. Link do ankiety TUTAJ

  -----------------------------------------------------------------------

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  •  

   MISJA: Wysłanie poselstwa do Lotaryngii w celu namierzania Valerie (wymagania: Talent Frankijski (1) + osoby niebiorące udziału w wyprawie eksploracyjnej, limit graczy: 6)
   ---------------------------------------
   Elendig:

   Musimy odnaleźć Valerie, jeżeli chcemy mieć jakiekolwiek szanse w starciu z magicznymi stworzeniami.

  •  

   (branie udziału w misjach powyżej nie stoi w sprzeczności z akcjami podjętymi na Radzie Osady; nie wyciągam więcej konsekwencji z podwójnego plusowania akcji)
   @Kozlov666, wróciłeś do gry, sprawdź Kartę Postaci.

  • więcej komentarzy (67)

 •  

  @Bartoni @hamskloss oraz do wglądu @xVolR @Diamond-kun i @ridcully

  Korzystając z następujących dwóch map stwórzcie planowaną trasę waszych wypraw. Może być to tylko zwykła linia, prowadząca od Hjallbrekki i z powrotem, może to być mapa ze zróżnicowanymi akcjami, np eksploracja w tym punkcie, podbój w tym punkcie, postój w tym punkcie - koniecznie dodajcie legendę. Czas na stworzenie tras do 13.08 do 23:59.

  Mapa świata:

  -----------------------------------------------------------------------
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: mapa2.png

 •  

  #lacunafabularniehjallbrekka

  Wpis poświęcony jest pytaniom, dotyczącym aktualnej rozgrywki w przygodzie w erze Wikingów. Poprzedni temat ma ponad 200 komentarzy i dostępny jest tutaj

  •  

   @laufer: Sylvi nie wiedziała o inicjatywie Valura, ten drugi działał pod wpływem chwili (albo już wcześniej podzielał jej zdanie nt. ostatnich wydarzeń). Ostrzegałam ją, że nawet jeżeli będzie unikała zabijania innych za wszelką cenę, to gracze mogą ją zabić pod byle pretekstem. Tak się też stało.

  •  

   @netto: Gdyby nie było Ulfara to na 99% tak. A tak to śledziłaś przebieg turnieju - walki uberwikingów są zwykle rozstrzygane o włos, a on był znacznie mniej zmęczony od pozostałych. Kropka w temacie, zaryzykowałaś, nie wyszło, smacznego w Walhalli :>

  • więcej komentarzy (104)

 •  

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  -----------------------
  Wiosna 851, trzecie obrady Małej Rady Hjallbrekki
  -----------------------
  Elendig otworzył drzwi do swojej małej chaty i przyjaznym gestem zaprosił do środka Jarla i członków rady.
  - Nikogo nie wpuszczaj - rzekł do strażnika, po czym zamknął drzwi i wskazał przybyłym krzesła rozstawione dookoła okrągłego stołu, na którym stało kilka butelek cebulowego wywaru oraz koszyk jabłek.
  - Częstujcie się, nie ma tego co prawda za wiele, ale kompletnie zapomniałem, że będę miał dzisiaj gości. Także od czego zaczniemy?

  @lacuna @ridcully @Akumulat @Diamond-kun @Awerege @Queltas @TynkarzCzwartejSciany
  pokaż całość

 •  

  Hjallbrekka 851 Wiosna #lacunafabularniehjallbrekka
  Wołam z tego komentarza.
  Otwórz w nowej karcie muzykę
  Pytania out-of-character tylko w tym wątku
  Karta postaci do wglądu, zaktualizowane jedynie rany.
  -----------------------------------------------------------------------
  Kalendarium: -

  Śmierć naturalna:
  Hermann Wół (46 lat)
  Teitur Wrona (36 lat)
  Skafti Głupi (36 lat)

  -----------------------------------------------------------------------

  Statek z Sylvi, leżącą na stosie, zapłonął od strzały, wystrzelonej przez Thorvalda Różowego. Wszyscy w milczeniu wrócili do Wielkiej Sali.

  - Co tu się właściwie wydarzyło? - zapytał szeptem jeden z gapiów

  - Sylvi porwała tę pogankę, ale została dopadnięta przez Ulfara Akumularsona. Pogankę wywieziono do Lotaryngii, a zdrajczynię chowamy z honorami nie wiedzieć czemu. W dodatku mocno poturbowała naszych chłopaków...

  - Wiadomo o co jej chodziło?

  - Nie wiem, nie słyszałem, pytaj Ulfara, Skyarda albo Bjorna Vangsę, oni tam byli. Podobno przed śmiercią odcięła Skyardowi ptaka!

  - Co Ty mówisz!

  [...]

  - Przechodząc już do rzeczy ważnych - ciągnął jarl Ingvarsson - chciałbym podziękować Slothiemu za sprawny zarząd nad osadą. Wiem ile sił Cię to kosztowało, dlatego od tego kwartału nie będziesz już pracował sam. Ochotnicy, chcący pomóc Slothiemu niech zgłoszą się do niego po zakończeniu obrad.

  - Dziękuję jarlu, zasobów poza uzbrojeniem mamy na razie pod dostatkiem, żywność w osadzie...

  Jego wywód przerwało kilku Wikingów, którzy wtargnęli do sali. Nie byli z osady, kilku zgromadzonych sięgnęło po swoje bronie, ale zostali natychmiast powstrzymani przez towarzyszy. Nieznajomi stanęli przed jarlem i ukłonili mu się nisko.

  - Szanowny jarlu Ingvarssonie. Wybacz nam niezapowiedziane najście, czas jednak goni nas nieubłaganie i nie możemy go więcej tracić. Jestem Ottar, to mój brat Gyrd. Przekazujemy Ci wspaniałe wieści, bowiem wieloletnie bezkrólewie w Szwecji dobiegło nareszcie końca! Niech żyje król Fridmund Vestarsson!

  - Usłyszeliśmy nowinę o zmianie władzy w Hjallbrekce - kontynuował drugi z posłańców - co jest okazją do świeżego startu i nawiązania przyjaznych relacji. Wierność nowemu królowi złożyli już jarl Bjorn z Lakunvik, a także władcy Aland, Drangaland, Moberg, Hrip i Narfeyri. Najpóźniej za pół roku odbędzie się uroczystość koronacyjna, w trakcie której dwa królestwa Norwegii i Szwecji zostaną zjednoczone, a o królestwie Skandynawii usłyszy cały świat!

  - Jarlu, chcemy wiedzieć, czy złożysz hołd naszemu władcy. To z pewnością nagła wiadomość, dlatego nie oczekujemy odpowiedzi od razu. Zostaniemy w tej pięknej osadzie jeszcze kilka dni. Tymczasem nie przeszkadzamy już i udajemy się do karczmy, odpocząć po podróży.

  Bracia ukłonili się z głupimi uśmiechami na twarzy, po czym wyszli w towarzystwie swojej nielicznej obstawy. W drzwiach minęli się z Horundem, który pośpiesznie zaczął zdawać relację z wizyty w Ronne.

  - Mój jarlu, nie zdołałem porozmawiać z jarlem Ronne. Przede mną pojawili się tajemniczy posłańcy, który przekazali żądanie złożenia hołdu niejakiemu Fridmundowi Vestarssonowi, który obwieścił się...

  - ... królem, ludzie z którymi się minąłeś właśnie nam tę informację przekazali - powiedział z poważną miną jarl Ingvarsson, po czym zwrócił się do wszystkich - Chcę usłyszeć Waszą opinię, zanim omówię sytuację z Małą Radą.

  Po czym dodał do siebie po cichu

  - Dzień próby nadchodzi nieubłaganie.

  -----------------------------------------------------------------------
  Zapasy przed:
  Spichlerz z żywnością - buszli: 846
  Magazyn towarowy: - skrzyń: 630
  Zbrojownia - zestawów: 32
  Port - statków: 32

  Wyprodukowano w poprzednim kwartale:
  Buszli żywności: 180
  Skrzyń towarów: 190
  Zestawów uzbrojenia: 116

  Statków: 34

  Zużyto w poprzednim kwartale:
  Buszli: 480
  Skrzyń: 320
  Zestawów: 148 (zabrakło 12)
  Statków: 0

  Zapasy po:
  Spichlerz z żywnością - buszli: 546
  Magazyn towarowy: - skrzyń: 500
  Zbrojownia - zestawów: 0
  Port - statków: 66

  Głód w osadzie: Nie
  Ubytek / przyrost ludności: przyrost
  Szkolenie techniki w osadzie: Nie

  Minima produkcyjne:
  Spożycie kwartalne - buszli: 450
  Zużycie kwartalne - skrzyń: 300
  Zużycie kwartalne - zestawów: 150

  Wymagania do misji Słowiańska Wyprawa Łupieżcza (Lato 851):
  Statki - minimum 10 statków
  Żywność - minimum 30 buszli
  Uzbrojenie - minimum 10 zestawów

  Liczba ludności: 10 000
  Zdolność bojowa: 3 500 (35%)

  -----------------------------------------------------------------------

  Podejmij decyzję plusując jedną z poniższych akcji. Kieruj się dobrem osady.

  Możesz również składać wnioski u jarla i prowadzić debatę z innymi graczami. Aktualne kompetencje Małej Rady: ciało doradcze

  Debaty Małej Rady powinny odbywać się w osobnym temacie. Wylosowaną osobą odpowiedzialną za założenie tematu oraz sprawozdanie Małej Rady w tym kwartale jest Elendig Kodransson.

  -----------------------------------------------------------------------
  Grafika AnthonyAvon @ DeviantArt

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  •  

   @ridcully:
   Bracia posłaniec
   Hej, gdzie z tymi łapskami, HEJ! Jarlu, dobrze Ci radzimy, nie rób nic głupiego. Król nam bardzo ufa (i nas lubi) i na pewno nie ucieszy się, jeżeli mu powiemy, że nas więzisz! Hej jarlu Stigu. Stigu! Jarlu Ingvar... Ingvarsonie, daj spokój no. Jar.. JARLUUUUUU!!!

  •  

   Oficjalna wyprawa pod dowództwem Barta Odkrywcy i Harolda Mocnego nie odbędzie się ze względu na niedostarczenie na czas trasy podróży przez tego pierwszego. W gestii jarla @ridcully pozostaje połączenie obu wypraw - decyzja do 14.08 do godziny 12:00 Dowódcą ewentualnej połączonej wyprawy będzie Þórarinn Zarost.

  • więcej komentarzy (134)

 •  

  Hjallbrekka Zima 851 Misja M4.1: Pościg za Sylvi Różową.
  -----------------------------------------------------------------------

  - TO PUŁAPKA! - krzyknął Jednooki, po czym zawył z bólu.

  Drużyna pościgowa zaczęła się nerwowo rozglądać, by z przerażeniem dostrzec kilkanaście sylwetek, wyłaniających się ze śniegu po lewej i prawej stronie. Smutek na twarzy Sylvi zmienił się w grymas dezaprobaty. Spojrzała Waylandowi Seggisowi prosto w oczy, po czym krzyknęła.

  - Nie atakować nikogo z tyłu! Ci co złożyli broń, mogą uciec!

  Ósemka Wikingów z grupy pościgowej ścieśniła się wokół siebie. Prawie dwudziestu porywaczy z Sylvi na czele ostrożnie zbliżało się do Ulfara i jego towarzyszy.

  - To nie musiało się tak skończyć - szepnęła Sylvi, po czym wyciągneła palec wskazujący w stronę przeciwników. Porywacze ruszyli na drużynę Ulfara. Bronie skrzyżowały się, a bitewny tumult zwrócił uwagę Walkirii, które z uwagą obserwowały przebieg bitwy.

  Bryngeir Czarny dzielnie odpierał ataki mającego przewagę liczebną przeciwnika. Jeden z nich zdołał go jednak powalić. Gdy przeciwnik miał zadać leżącemu Bryngeirowi cios, z pomocą przybył mu Janush, zręcznie odciągając niebezpieczeństwo od Bryngeira.

  Grupa Ulfara złożona była z wyśmienitych wojowników. Niektórzy jednak nie byli w stanie wytrzymać trudów bitwy. Toruaim ciężko dyszał, odbijając kolejne ataki i próbując przejąc inicjatywę. Nagle poczuł przeszywający ból w okolicy brzucha. Spojrzał w dół i zobacył wysuwającą się z jego ciała włócznię. Toruaim padł na kolana i osunął się twarzą na śnieg.

  Wayland wyrwał się z potrzasku, torując sobie mieczem drogę do Sylvi. Ta rzuciła się na zmęczonego Waylanda i zasypała go gradem ciosów. Wayland próbował się bronić, ale nie mógł nadążyć za wypoczętą i sprawną Sylvi. Po jednym z ciosów przewrócił się, co wykorzystała Sylvi, przymierzyła dokładnie i ugodziła Waylanda w ramię. Następnie uderzyła rękojeścią miecza leżącego Waylanda w głowę, pozbawiając go przytomności.

  Stid atakował wściekle, by nagle znaleźć się sam na sam z Ulfarem. Ten skrzywił się na Valura z dezaprobatą i po zaledwie kilku ciosach trafił Valura w bok, rozcinając go. Stid wydał z siebie przeraźliwy okrzyk, który Ulfar uciszył, przebijając Valura na wylot.

  Przewaga porywaczy drastycznie stopniała, Sylvi nakazała cofnięcie się kilka kroków i naprzeciw siebie stanęły dwie grupy. Sylvi ze wściekłością patrzyła na Ulfara. Wszyscy poza Sylvi byli mocno zmęczeni.

  - Zawróć! - krzyknęła Sylvi

  Niezmordowany Ulfar ruszył na Sylvi, ale drogę zastąpiło mu dwóch wrogów. Sylvi dopadła do Thorgala Milczącego. Szybka wymiana ciosów i po chwili Thorgal trzymał się za rozcięte ramię, by po chwili stracić przytomość od kopnięcia w głowę. Skyard wykorzystał zamieszanie by powalić Sylvi. Ta nie traciła rezonu i leżąc na plecach dźgnęła Skyarda w pachwinę. Było blisko! Skyard wypuścił miecz i zawył z bólu. Sylvi poderwała się na dwie nogi i wykonała zamach mieczem, ale jej wzrok zamarzł. Skyard dostrzegł ostrze miecza, przechodzące przez jej brzuch. Za jej plecami ciężko dyszący, brudny od krwi Ulfar szybko wyciągnął miecz i utrzymując pozycję bojową spojrzał na pozostałych porywaczy. Ostatni z nich padał właśnie od ciosu Bryngeira Czarnego. Sylvi upadła, a z jej ust wypłynęła krew. Walczący nachylili się nad nią, a Sylvi delikatnie poruszała ustami, próbując wypowiedzieć ostatnie słowa.

  Natychmiast pojawił się Bjorn Vangsa, barkiem odepchnął Skyarda i chwycił Sylvi w ramiona. Nachylił się nad nią, a jego twarz z trudem powstrzymywała emocje.

  - Uciekaj Bjorn - wyszeptała Sylvi - Uciekaj z Hjall... uciekaj i żyj.

  Jej wzrok zastygł, a w lesie na krótko nastąpiła cisza, którą przerwał Jednooki, ciągnący Wikinga z nożem wbitym w brzuch, prawdopodobnie jednego z porywaczy/

  - Ostatnia szansa robalu, gdzie jest Valerie? - syknął Odi

  - S... Sylvi mówiła prawdę. - dyszał ciężko porywacz - Czterech naszych... płynie z nią do Lota... Lotaryngii. Valerie jest... przytomna, czuwa nad... nią zielarz. To Valerie chciała... sama chciała... wrócić do domu, Sylvi spotkała się... z nia w lochach. - po czym zamilknął na zawsze.

  - Zabieramy rannych i wracamy - mruknął Ulfar. Skyard, wciąż utykając, zdjął z szyi Sylvi buteleczkę i powąchał zawartość. Jego twarz skrzywiła się, splunął na ziemię.

  - Wywar Jarlnusza...

  -----------------------------------------------------------------------

  Raport z misji:

  Obrażenia:

  fuKlanAdraHrepuS - Ciężka Rana (1 kwartał)
  TynkarzCzwartejSciany - Lekka Rana
  mac3 - Lekka Rana
  Uaimmiau - Ciężka Rana (1 kwartał)
  Ceramiczny_Piecu - Lekka Rana
  Stid - Ciężka Rana (2 kwartały)

  netto - Martwy

  Doświadczenie: brak

  -----------------------------------------------------------------------
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

 •  

  Hjallbrekka Zima 851 Misja M4: Pościg za Sylvi Różową.
  -----------------------------------------------------------------------

  - Nie tak szybko Herfi!

  Cała grupa pościgowa biegła leśną ścieżką najszybciej jak potrafi. Nie wiedzieć czemu wilk podjął trop po dwóch godzinach marszu.

  - Jesteś pewny Ulfarze, że nie gonimy wiewiórki? - zapytał Bjorn Vangsa

  W tym momencie Herfi wyskoczył zza ścieżki i usiadł, kładąc uszy i cicho skomląc. Ulfar jako pierwszy dobiegł do niego i ujrzał powód zmartwienia wilka - kilkanaście metrów nad brzegiem znajdowała się niewielka pusta rybacka łódź. Najprawdopodobniej przybiła do brzegu niedawno - kilkaset metrów na leśnej drodze stała zwrócona w stronę Ulfara kobieca sylwetka, trzymająca w rękach coś, co wyglądało na ciało owinięte tkaniną.

  - Sylvi - szepnął do siebie Ulfar

  Sylwetka odwróciła się i pobiegła dalej, znikając za wzniesieniem.

  - NIE UCIEKAJ! MUSIMY POROZMAWIAĆ!

  Reszta grupy szybko zrozumiała co się stało. Pościg trwał jeszcze kolejne kilkaset metrów, ale Sylvi nie była w stanie dostatecznie szybko uciekać z ciałem w rękach. Herfi jako pierwszy dobiegł do Sylvi, ale zanim do niej doskoczył, kobieta rzuciła ciało na ziemię, dobyła miecza, obróciła się na pięcie z gracją i wymierzyła jego czubek w stronę wilka

  - Uciekaj Herfi!

  Instynkt samozachowawczy wilka zadziałał automatycznie, bowiem Herfi wrócił do swego Pana i stanął przy jego nodze. Ulfar spojrzał na Sylvi, stojącą w bojowej pozie, po czym spojrzał na leżące za nią ciało.

  - Owszem, Valerie jest szczupłą i drobną osobą, ale z pewnością waży więcej niż dziesięc kilogramów. Chyba że ciała Franków zawsze padały z taką lekkością i gracją. Gdzie jest Valerie?

  - Daleko i już jej nie znajdziecie - Sylvi wyglądała na wyraźnie zdenerwowaną - a teraz zawróćcie, jesteście moimi braćmi, nie chcę was krzywdzić, no.

  Greguasvik roześmiał się rubasznie.

  - Jest nas czternastu, Ty jesteś sama. To nie my musimy się obawiać o krzywdę.

  - Nie wiecie w co się pakujecie. Zawróćcie i żyjcie! - Sylvi miała na twarzy wymalowaną niespotykaną jak na spokojną farmerkę determinację.

  - Dlaczego się w to mieszasz? - zapytał Skyard - Valerie została uwolniona, jest niezbędna wiosce, jej obecność będzie chronić Hjallbrekkę

  - JEBAĆ HJALLBREKKĘ! JEBAĆ WAS EGOIŚCI! - Sylvi płonęła ze wściekłości - Ona nie jest krową, którą możecie trzymać w zagrodzie i zarżnąć, kiedy stanie się bezużyteczna. Jarl jest odpowiedzialny za ten cały ambaras, ale Wy też nie lepsi, no! Żaden z Was nie ma jaj, żeby mu się postawić albo żeby odejść!

  - Sylvi, ale uspokój się...

  - Jak mam być spokojną? Jak mam być spokojna Skyardzie, skoro jarl zostaje zamordowany, niewinne kobiety torturowane, a nowy jarl powołuje Radę, która pogrąża nas w bezsensownych wojenkach. Był jeden jarl i było dobrze, teraz każdy po trochę zaspokaja swoje chore ambicje.

  - Sylvi, musimy wiedzieć, gdzie jest Valerie, nie zmuszaj nas do ostateczności.

  W tym miejscu Sylvi przestała ciężko dyszeć, jej twarz przybrała smutny wyraz. Sięgnęła po małą buteleczkę, zawieszoną na szyi i wypiła jej zawartość. Dostrzegła w grupie Bjorna Vangsę, ich wzrok się spotkał, a do oczu kobiety napłynęły łzy.

  - Bjorn... odejdź stąd... błagam Cię...

  - Co za durna kobieta, już ja jej nauczę - powiedział Vignir Blask, ale został powstrzymany ręką przez Ulfara.

  - To nie musi się tak skończyć, Sylvi - powiedział Ulfar.

  -----------------------------------------------------------------------

  Podejmij decyzję, plusując jeden z czterech komentarzy poniżej. Twoje decyzje mają wpływ na towarzyszy na misji. Czas na podjęcie decyzji 12.08 do 12:00. W przypadku jej braku przydzielam wszystkich niezdecydowanych do opcji wybranej przez Ulfara Akumularsona i przyznaję połowę XP bez innych kar.

  Akcje nie zostaną wykonane, jeżeli Sylvi Różowa ( @netto ) złoży broń lub strony dogadają się w inny sposób.

  -----------------------------------------------------------------------
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: i.neoseeker.com

 •  

  Hjallbrekka 851 Intermedium 5 #lacunafabularniehjallbrekka
  Wołam z tego komentarza.
  Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
  Out-of-character w tym wątku dozwolony.
  -----------------------------------------------------------------------

  Służki opatrywały umęczoną Gydę i Valerie. Gyda dostała wysokiej gorączki, a mokre okłady na jej czole błyskawicznie robiły się gorące. Valerie z kolei dygotała od dreszczy i co jakiś czas budziła się z krzykiem z krótkich omdleń.

  - Spokojnie panienko, spokojnie - służka gładziła frankijkę po głowie, po czym zwróciła się do swojej koleżanki - myślisz że Gyda dotrwa do wieczora? To tylko kilka godzin...

  - Jarl zapowiedział egzekucję Sveina i ceremonię pogrzebową na zmierzch, wszyscy w osadzie są niespokojni, wszyscy potrzebujemy zamknąć ten rozdział.

  - Tillmann... - szepnęła cicho Valerie, po czym próbowała poderwać się z łóżka, ale nie była w stanie. Jej ciało odmawiało posłuszeństwa po licznych torturach.

  - Naprawdę mi jej szkoda, mimo że jest obca i że przez nią zginął jarl Leifsson.

  - Zmiany nie muszą oznaczać nadejścia ciężkich czasów, Gyda...

  - ... odeszła. - powiedziała trzecia służka. Rozmowy umikly, a ciszę przerywały jedynie szybkie oddechy Valerie.

  [...]

  Jarl Ingvarsson wykonał potężny zamach mieczem i jednym płynnym ruchem pozbawił głowy Sveina. W tłumie rozległ się pomruk. Część zgromadzonych spojrzała w stronę świątyni - uszkodzona ściana została już naprawiona, dach załatany, a jego konstrukcja wzmocniona.

  Drobne ciało Gydy zostało złożone na łodzi na stosie, zaraz obok ciała Sigmunda Leifssona. Gdy łódź odpłynęła nieco od brzegu, Rudolf Karbsson wystrzelił płonącą strzałę w jej stronę. Ogień rozświetlił całe wybrzeże Hjallbrekki. Rozległ się gwizd wiatru, przypominający kobiece wołanie. Jarl zarządził powrót na dwór.

  - Nie debatujmy dzisiaj o ciężkich sprawach, jeśli nie musimy. Napijmy się, nacieszmy życiem, zapomnijmy o smutkach i troskach choć na jeden dzień.

  Po powrocie na dwór wszyscy usłyszeli szloch służek. Jarl pobiegł do komnaty, w której leżała Valerie, ale frankijka zniknęła. Na podłodze leżało trzech strażników z rozbitymi głowami, nad nimi opatrujące ich zapłakane służki.

  - CO TUTAJ SIĘ DO CHOLERY STAŁO?

  Służki dalej płakały, nic przy tym nie mówiąc.

  - Gdzie jest Valerie?!

  - Zabrali... zabrali ją.

  - KTO?!

  - Nie wiemy!

  Jarl sięgnął po swoją halaberdę, ale zorientował się, że w pomieszczeniu cięzko nią operować, więc zreflektował się i sięgnął po miecz.

  - Po raz ostatni zostałem okłamany przez kogoś ze swojego otoczenia. KTO. ZABRAŁ. VALERIE!

  - Sylvi Różowa! - krzyknęła ze strachu jedna ze służek, po czym zaczęła płakać jeszcze głośniej - Nie mów jej jarlu, że to powiedziałyśmy, błagamy!

  Jarl spojrzał zimno w stronę tłumu zgromadzonego w głównej sali.

  - Widziałem Thorvalda na ceremonii pogrzebowej. Przyprowadzić mi go tu!

  [...]

  - Kiedy wszyscy wojownicy będą gotowi?

  - Jeszcze kilka miesięcy mój Królu, ostatnie ofiary z jeńców z Drangaland zostały już złożone, najpóźniej latem wszyscy będą do Twojej dyspozycji.

  - Doprawdy świetnie się spisałeś Bjornie. Czy na mojego ukochanego brata Dalvika czeka już w porcie eskorta?

  - Hyhyhy, ależ oczywiście. Wszystkie honory zostawiamy Tobie mój Królu.

  - Roześlij posłańców gdy tylko ceremonia dobiegnie końca. Cała Norwegia i Szwecja czekały na tę wiadomość 30 lat...

  [...]

  - Gdzie Twoje żona Thorvaldzie?

  - Przysięgam na Odyna jarlu, nie wiem! Nie wiem gdzie jest ta moja głupia kobieta. Błagam, nie karz mnie za jej występki.

  - Zabrać go do lochu. Nie torturować. - wycedził jarl, po czym dodał do siebie po cichu - Bogowie, dlaczego wystawiacie mnie co tydzień na takie próby?

  -----------------------------------------------------------------------

  Następna Rada Osady w niedzielę 12.08.

  Ze względu na brak map od Tillmanna i różne koncepcje eksploracyjne (szukanie nowych miejsc do zasiedlenia nad Bałtykiem / Morzem Północnym / Śródziemnym / na nieznanych lądach / Danii / Iberii / innych tworzę możliwość organizacji własnych, niezależnych od jarlowej wypraw eksploracyjnych pod warunkiem przekazania wszystkich odkryć oraz materialnych zdobyczy na rzecz Hjallbrekki.

  Im więcej uczestników wyprawy (głównej lub niezależnych) tym większa szansa powodzenia misji. Doradca Zdrowia Hjallbrekki ostrzega - Wyprawa eksploracyjna może być niebezpieczna dla zdrowia i życia.

  Jarl może odmówić organizacji dodatkowych wypraw eksploracyjnych według własnego uznania, jako że on jest zarządcą zasobu Statki i "zasobów" NPC w osadzie. Przyjmujemy, że niezależna wyprawa za zgodą jarla to również kilkadziesiąt osób załogi i żywność ze wspólnej puli. Samotne żeglowanie jest szalenie niebezpieczne, a dla nie-szkutników niemal niewykonalne.

  -----------------------------------------------------------------------
  Grafika thecasperart @ DeviantArt

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

 •  

  Hjallbrekka 851 Intermedium 4 #lacunafabularniehjallbrekka
  Wołam z tego komentarza.
  Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
  Out-of-character dozwolony w tym wątku.
  -----------------------------------------------------------------------

  Relacja z przesłuchania Gydy i Valerie. Z relacji zostały wycięte (poza ostatnimi zdaniami) jęki, krzyki, błagania o litość i błagania o śmierć.

  GYDA

  Kim Ty w ogóle jesteś?

  Jestem Gyda, żona jarla Leifssona. Znasz mnie od wielu lat, skąd to głupie pytanie.

  O jakim sekrecie mówiła Valerie? Czy to, że jesteś magiem?

  Jeżeli mamy mówić o wszystkich, posiadających niezwykłe umiejętności w jednej kategorii, to tak, jestem Magiem.

  Skąd masz te umiejętności? Kto Cię tego nauczył? Jak ci się udało wpłynąć na naszego starego jarla?

  Urodziłam się z tym. Odkryłam to, gdy byłam mała. Miałam niesamowity dar perswazji, potrafiłam zmusić swoje koleżanki i kolegów to działania w określony przeze mnie sposób. Gdy nasza osada została napadnięta przez Wikingów, ojciec Sigmunda i on sam chcieli zabić mnie i moją rodzinę. Wystraszyłam się i użyłam swoich mocy, aby ich obu udobruchać. Moja rodzina mogła uciec podczas gdy ja zostałam z Wikingami i przybyłam do Hjallbrekki. Widziałam, że Sigmund był bardzo porywczy, ale udało mi się go okiełznać bez jego wiedzy. Potrafiłam sterować jego decyzjami poprzez projektowanie jego snów. Nie przewidziałam konsekwencji wyprawy do Lakunvik, chciałam jedynie zadbać o relacje z innymi osadami, które Sigmund notorycznie zaniedbywał.

  Czy jarl był nadzwyczaj silny tylko dzięki twojej magii?

  Nie posiadam takich mocy. Jarl był dzięki mnie spokojniejszy i bardziej wyważony. Obecność Valerie sprawiła, że wrócił jego ukryty charakter. To prawdopodobnie dlatego zaintrygowany zmianą własnego charakteru i zdjęcia mojego uroku przez tę szmatę wzbudziły w nim niezdrową ciekawość i natychmiast wrócił z wyprawy łupieżcżej. Siła jarla brała się z innego źródła, któego nie znam

  Jest was więcej? Jak takich jak wy można rozpoznać?

  Nie wiem, nigdy nikogo nie spotkałam.

  Czy inni Wikingowie są w to zamieszani?

  Nic mi o tym nie wiadomo

  Co wiesz o olbrzymich z Budzistowa i tych przybyłych z Lakunvik?

  Tylko tyle, że podobna magia musiała zostać użyta wobec jarla, zapominasz przy okazji że mój mąż też był, jak to powiedziałeś "olbrzymem" i też miał jasne włosy i ogoloną twarz. Choć oczywiście nie tak tępy wyraz jak tamci.

  Czy to Ty zatrułaś miecz Donuta? Co możesz powiedzieć o amulecie Donuta?

  Nie mam nic wspólnego z tym wariatem.

  Czy są inne rodzaje "magii"?

  Poza tymi dwoma, o których mówiłam, nie znam innych.

  Czy "antymag" i Valerie to dla ciebie jedna i ta sama osoba?

  A niby kogo jeszcze mogłabym mieć na myśli? Może Tillmann był antymagiem, nie wiem. Ale on wychodził na błonia uczyć Was taktyk bitewnych, ta szmata zostawała w osadzie i nadal moje moce nie działały, więc na pewno ona. A teraz odejdź, wystarczająco dużo powiedziałam. Ta osada i tak jest skazana na zagładę, sami jesteście sobie winni. Bogowie Was rozliczą za traktowanie mnie w taki sposób.

  VALERIE

  Kim wy w ogóle jesteście?

  Valerie, córka Lotara. Dlaczego mnie więzicie? Gdzie jest jarl Stig?

  Skąd macie te umiejętności? Kto was tego nauczył?

  Nasz Stwórca, jedyny Bóg obdarzył mnie swoją łaską. Tam gdzie ja, tam i On i jego nieskończona moc.

  Jest was więcej? Jak takich jak wy można rozpoznać?

  Nie czuję się jedyną wybranką naszego Stwórcy, ale nie spotkałam do tej pory innej osoby, która zdradziłąby mi swój sekret. Jak nas rozpoznać? Wraz z naszym przybyciem osady wracają do normalności. Demony zostają wypędzone, guślarze stają się zwykłymi chłopami, siłacze zwykłymi kowalami.

  Czy inni Wikingowie są w to zamieszani?

  Jarl Stig wiedział o wszystkim zanim wyzwał Sigmunda na pojedynek.

  Jak działa twoje rozpraszanie magii? Czy możesz nauczyć to innych?

  Tam gdzie jestem, nie ma magii. To nie jest do nauczenia się, to wymaga daru.

  Czy wiesz jakie były zamiary Twojego brata co do naszej wyprawy wiosennej?

  Mój ukochany brat chciał Wam pokazać nasz zachodni świat i wskazać dobre tereny do zasiedlenia. Jarl Stig potrzebował pozbyć się niechętnych sobie osób, by móc w spokoju prowadzić Hjallbrekkę. Jakże inaczej to zrobić, jak nie dać na tacy nowe miejsca do założenia osad? Ale Wy tego oczywiście nie doceniliście. Sprowokowaliście mojego brata do śmiertelnego pojedynku, a teraz będziecie sobie musieli poradzić bez niego i bez jego mapy, które przecież nie zdążył przygotować, bo został podstępnie zamordowany.

  Co wiesz o olbrzymich z Budzistowa i tych przybyłych z Lakunvik?

  Badałam z bratem słowiańskich wojowników przed naszym porwaniem. Słowiański guślarz na dworze Lecha, władczy Słowian, zna sposób na przeistaczanie zwykłych wojowników na olbrzymów z nadludzką siłą i szybkością. Nie zdążyliśmy zbadać u źródła, bo pojawiliście się Wy. Ci z Lakunvik używali podobnej magii, z Waszych opowieści wynika, że kapłani w Lakunvik czczą Lokiego, stąd potrzebowali ofiary z silnego wojownika. Nie jestem pewna, ale magia krwi wymaga ofiary, a im ofiara silniejsza, tym silniejsza moc zaklęcia. Być może w Lakunvik znajdziecie więcej odpowiedzi.

  Co możesz powiedzieć o amulecie Donuta?

  Brzydzę się tym człowiekiem. Błagam, dość, chcę umrzeć.

  -----------------------------------------------------------------------

  Gyda - Ciężka Rana (1 kwartał)
  Valerie - Ciężka Rana (1 kwartał)

  -----------------------------------------------------------------------

  W tym wątku nie podejmujecie żadnych decyzji. Zalecana jest zmiana akcji na Radzie Osady, jeżeli wybrałeś (-aś) naukę u Valerie. Brak zmiany nie zaowocuje żadnymi karami za nieaktywność, ale nie uzyskasz w danym kwartale żadnego doświadczenia.

  TynkarzCzwartejSciany przeprowadzi głosowania w tym wątku, ich wynik jest wiążący dla przygody.

  -----------------------------------------------------------------------
  Grafika SybariteVI @ DeviantArt

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

 •  

  Hjallbrekka 851 Intermedium 3 #lacunafabularniehjallbrekka
  Wołam z tego komentarza.
  Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
  Out-of-character dozwolony w tym wątku.
  -----------------------------------------------------------------------

  Donut stanął naprzeciw Tillmanna. Frank dobył świeżo wykuty przez Thorvalda Różowego miecz i próbował dojrzeć w nim swoje odbicie. Dwuręczniak był nieco mniejszy od broni, którą władali przeciętni Wikingowie, ale musiał odpowiadać Tillmannowi, bowiem wykonał kilka szybkich ruchów miecza wokół głowy, czym mógł nieco zaskoczyć tych, którzy nie uczęszczali na jego szkolenia dowodzenia.

  Donut nie tracąc czasu rzucił się ze wściekłością na wroga. Tillmann odważnie blokował kolejne ciosy Donuta. Wiking kipiał ze złości, a jego zapał nawet na chwilę nie słabł. Nagle Tillmann zachwiał się, Donut doskoczył do niego jak do jagnięcia, przygotowanego na rzeź i próbował przeszyć jego ciało mieczem na wylot. Tillmann kopnął Donuta, przewracając go i samemu upadając na plecy. Obaj pojedynkowicze błyskawicznie się podnieśli i pojedynek rozpoczął się na nowo.

  Zapał Donuta nie słabł mimo upłynięcia dobrych kilku minut. Tillmann nie potrafił znaleźć sposobu na swojego przeciwnika. Valerie nie wytrzymała i jęknęła z przerażenia, a na jej oczach zaszkliły się łzy. Tillmann mimo ferworu walki musiał to usłyszeć, bowiem ruszył odważniej do ataku, co od razu wykorzystał Donut, przejeżdżając ostrzem swojego miecza po ramieniu Tillmanna. Frank skrzywił się z bólu, ale utrzymał na nogach. Adrenalina uderzyła do jego głowy, bowiem jeszcze bardziej podkręcił tempo, spychając zaskoczonego Donuta do defensywy. Mieczożerca vel Męczennik po jednym z uników zachwiał się, co wykorzystał od razu Tillmann przeszywając jego serce. Donut stęknął, upadł na kolana, a jego oczy zastygły we wściekłości i niedowierzaniu.

  Chwilę później Tillmann wypuścił miecz z rąk, upadł na ziemię i zaczął dygotać. Rana na ramieniu poczerniała, a jego wzrok zaczął odpływać w nieznane. Valerie z krzykiem podbiegła do niego, obejrzała rękę, po czym wciąż płacząc krzyknęła w stronę tłumu

  - GYDO! POMÓŻ MU!

  Gyda patrzyła chłodno na frankijską parę.

  - GYDO, ZNAM TWÓJ SEKRET, POMÓŻ MU!

  Gyda nie odrywała chłodnego wzroku.

  - Teraz już wiesz, frankijska suko, jak to jest stracić kogoś bliskiego.

  - BŁAGAM CIĘ!

  - Nie ma to dla mnie większego znaczenia. Podjęłam już decyzję i jest mi obojętne co się ze mną stanie.

  Tillmann przestał dygotać, a Valerie położyła głowę na jego ciele, wciąż gorzko płacząc. Horund Niejasny Język spojrzał na miecz Donuta i dostrzegł warstwę przeźroczystej mazi na ostrzu.

  - Trucizna - powiedział cicho.

  Gyda wróciła w stronę portu, a tłum wpatrywał się w makabryczną scenę.

  -----------------------------------------------------------------------

  W tym wątku nie podejmujecie żadnych decyzji. Zalecana jest zmiana akcji na Radzie Osady, jeżeli wybrałeś (-aś) naukę u Tillmana. Brak zmiany nie zaowocuje żadnymi karami za nieaktywność, ale nie uzyskasz w danym kwartale żadnego doświadczenia.

  @Mnichuy odplusuj komentarz z wyborem osady

  -----------------------------------------------------------------------
  Grafika thecasperart @ DeviantArt

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: i.pinimg.com

  •  

   @Onde:
   Gyda
   Moim życzeniem jest umrzeć wraz z jarlem Leifssonem. A swój miecz skieruj lepiej w stronę dziwki, od której to wszystko się zaczęło. Również i ja dopiero przed chwilą zrozumiałam, co tu się tak naprawdę stało. Dlaczego te miernoty wygrały pojedynki z nadludźmi Dalvika. Dlaczego mój mąż stracił swoje nadprzyrodzone moce. Zanim odejdę do swojego męża mam dla jedną radę.

   Spalcie Antymaga.

   Spalcie Valerie z Lotaryngii.
   pokaż całość

  •  

   @kvvach: (Gyda odmówiła rozmowy z kimkolwiek)
   @Diamond-kun
   (ze względu na przedwczesną śmierć Tillmanna nie doszło do faktycznego przekazania mapy i planów wyprawy - Tillmann miał je przygotować do wieczora. Nie zdążył. Po przeszukaniu jego kwatery na dworze jarla nie znalazłeś nic przydatnego)

   @kvvach @Queltas (proszę nie prowadzić więcej rozmów ooc w wątku Rady Osady) pokaż całość

   +: Queltas
  • więcej komentarzy (63)

 •  

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  -----------------------
  Zima 851, drugie obrady Małej Rady Hjallbrekki
  -----------------------
  Skyard otworzył wejście do swojego warsztatu zapraszając jarla Stiga i jego pozostałych pięciu doradców.

  Tym razem miejsce wyglądało dużo schludniej niż poprzednio. Odkąd zaczął pobierać nauki u Slothiego zdążył doskonale uprzątnąć dom, warsztat, a nawet całą okolicę.

  Jako gospodarz wskazał stojące od ostatniego spotkania krzesła i przetrwał ciszę próbując zainicjować być może jedną z najważniejszych rozmów w życiu

  - Co za okres, nieszczęście za nieszczęściem, a co za tym idzie mamy aż za dużo tematów do przedyskutowania. Jarlu, oddaję Ci głos, nich Bogowie udzielą nam swojej mądrości

  pokaż spoiler @lacuna @ridcully @Akumulat @Diamond-kun @Awerege @Queltas @laufer
  pokaż całość

  •  

   @lacuna @ridcully @Akumulat @Diamond-kun @Awerege @Queltas @laufer

   (Musicie wybrać spośród siebie sprawozdawcę, nie musi to być cały czas ta sama osoba, ale tak jak jeden z Was zauważył, wszystkie pytania i wnioski w jednym komentarzu pozwolą mi szybciej i dokładniej, z mniejszym ryzykiem przeoczenia jakiejś sprawy, odpowiedzieć na pytania i zareagować na deklaracje. Forma dowolna, np:

   SPRAWOZDANIE Z OBRAD @lacuna
   - x
   - y
   - z

   W sprawozdaniu z dzisiejszych obrad napiszcie mi w punktach, jakie pytania chcecie zadać Valerie i Gydzie, czy wnioski Ulfara przechodzą, co robicie ze Sveinem i pozostałe. Jeżeli dostanę je od Was do 9.08 do 9:00 rano, daję 99% szansę na wstawienie jeszcze tego samego dnia intermedium z przesłuchaniami.

   A nawiasem mówiąc jestem pod przeogromnym wrażeniem Waszej gry i nie mam tu na myśli tylko członków Rady, ale i innych aktywnych osadników, prowadzę tę grę z czystą przyjemnością)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (99)

 •  

  Hjallbrekka 851 Zima #lacunafabularniehjallbrekka
  Wołam z tego komentarza.
  Otwórz w nowej karcie muzykę
  Pytania out-of-character tylko w tym wątku
  Karta postaci do wglądu, zaktualizowana 851 Zima.
  Wątek do dyskusji o planowanych osadach i przeprowadzkach tutaj
  -----------------------------------------------------------------------
  Kalendarium: -

  Śmierć naturalna:
  Grímur Marynarz (34 lata)
  Grétar Piaszczysty (46 lat)

  -----------------------------------------------------------------------

  Delegacja z Lakunvik przybyła pierwszego tygodnia zimy. Wraz z jarlem Dalvikiem III przybyła niewielka świta oraz trzech potężnie wyglądających Wikingów. Gdyby nie typowe uzbrojenie i północny wygląd moglibyście przysiąc, że wyglądają jak...

  - Witaj jarlu w skromnych prograch Hjallbrekki - zaczął jarl Sigmund - czy ci Twoi trzej WIELCY towarzysze są tutaj z powodu, którego się domyślam?

  - Czy naprawdę uważasz Sigmundzie, że zabrałbym ich tutaj na wycieczkę? Albo że przywiózłbym trzy niemowlaki, żeby walczyły przeciwko tym oślizgłym zdrajcom z Twojej osady? Czas zakończyć tę sprawę raz na zawsze, nie mamy żadnego interesu w prowadzeniu wojny.

  Większość zgromadzonych odetchnęła z ulgą. Samo Lakunvik nie stanowiłoby żadnego wyzwania, ale ewentualna eskalacja konfliktu mogłaby pogrążyć cały region w wieloletniej wojnie.

  - Gdzie są te szuje? Chyba nie pozwoliłeś im zwiać?

  - Tutaj jesteśmy jarlu - odpowiedział Skyard Hatard - wyroków ludzkich nie uznajesz, stąd i ja stanę do walki o swój honor mimo stwierdzonej niewinności w sprawiedliwym procesie.

  Trzech ogromnych mężczyzn warknęło coś pod nosem, oglądając Donuta, Logiego i Skyarda. Ten pierwszy mruczał coś pod nosem z głupim uśmieszkiem na twarzy. Coraz więcej osób zbierało się na placu w porcie, by zobaczyć pojedynek. Zbierali się osadnicy, niewolnicy, pojawiła się również Gyda. Lotaryńscy nauczyciele przerwali swoje zajęcia, farmerzy porzucili swoje pola, kowale odłożyli młoty na bok. Niemal cała wioska obserwowała boskie rozstrzygnięcie bulwersującej sprawy.

  - Nie traćmy czasu, zaczynajmy!

  Trzech Hjallbreczan stanęło naprzeciw przerośniętych Wikingów. Nigdy wcześniej ich nie widzieli i prawdopodobieństwo, że pochodzili z Lakunvik było bliskie zeru. Donut, Logi i Skyard widząc przed oczami otwarte bramy Walhalli rzucili się do walki. Już pierwsze skrzyżowanie mieczy pokazało, że stało się coś bardzo dziwnego. Potężni Wikingowie natrafili na ogromny opór ze strony pojedynkowiczów. W dodatku nie poruszali się z niezwykłą szybkością jak tamci spod Budzistowa. Ci sprawiali wrażenie wyjątkowo... normalnych, czym sami byli niemal przerażeni. To dodało wiatru w żagle miejscowym. Skyard błyskawicznie powalił swojego przeciwnika i szybkimi trzema ciosami porąbał jego olbrzymią klatkę piersiową. Zmotywowany Donut roześmiał się szaleńczo i wzorem Skyarda przewrócił swojego przeciwnika i klęknął przed nim, rąbiąc jego ciało jak młodą sosnę. Logi walczył zaciekle, czując na sobie spojrzenie całej wioski. Przeciwnik był od niego szybszy i silniejszy, ale w zasięgu jego możliwości. Przypomniał sobie walkę Liptonssona ze Sweneldem i zauważył, że wróg, podobnie jak Sweneld, wysuwa przed zamachem lewą nogę do przodu. Wykorzystał to przed kolejnym ciosem wroga, by szybkim ciosem odrąbać mu tę nogę. Potężny Wiking zawył z bólu i padł na plecy, a Logi doskoczył do niego i wpakował swój topór prosto w jego twarz. W tłumie rozległy się wiwaty, Donut i Skyard uhonorowali Logiego krótkimi oklaskami, a jarlowie patrzyli na sceny z niedowierzaniem.

  - Nie mam nic do dodania, jarlu Sigmundzie - powiedział Dalvik III - jeżeli tego chcieli bogowie, to ja to uszanuję. Cała trójka ma dożywotni zakaz wstępu do Lakunvik

  - Jak sobie życzysz Dalviku. Przyznam, że sam chciałem ich wyrzucić z osady za zbrodnie, które popełnili, ale wobec takiego werdyktu nie mam nic do dodania. Nie rozumiem jedynie, skąd w tych miernotach Donucie i Logim tyle kunsztu? Skąd w ogóle wziąłeś tych wojowników? Natrafiliśmy na podobnie wyglądających Słowian pół roku temu w Budzistowie.

  - Sigmundzie, bogowie nam ich zesłali! Staliśmy przed dylematem kogo wystawić na tych trzech i wtedy na progu mego domu stanęła ta trójka. Wiedzieli wszystko o tej sprawie, kapłan Bjorn zadał im kilka pytań, a potem stwierdził, że będą doskonali do pojedynków. Widziałem ich w akcji - cała trójka potrafiła podnieść dwa buszle mąki bez większego wysiłku, walczyli niemal tak szybko jak Ty Sigmundzie. Skąd mieliby się wziąć, jak nie od bogów?

  - Hmmmm... porozmawiajmy o tym więcej w moim dworze Dalviku. Zapraszam Cię na ucztę na Twoją cze...

  - Nie tak prędko jarlu! - odezwał się głos z tłumu. Wszyscy odwrócili głowy, by zobaczyć Stiga Ingvarssona, świeżo upieczonego zwycięzcę turnieju.

  - Módl się do Tyra, żeby to było coś pilnego Stigu, inaczej nie ręczę za siebie.

  - Ach zapewniam Cię, że jest to coś pilnego Sigmundzie. W ramach swojej nagrody wyzywam Cię na pojedynek!

  Ożywione rozmowy przetoczyły się przez zgromadzony tłum. Dalvik ściągnął usta, a jarl Leifsson zmrużył oczy.

  - Doprawdy postradałeś zmysły. Ale niech Ci będzie! Załatwmy to tu i teraz! Przynieście moje topory!

  Strażnicy błyskawicznie pojawili się z ciężkimi toporami jarla. Sigmund chwycił je, ale spojrzał na nie ze zdziwieniem. Wszyscy zobaczyli, jak niepewnie trzyma oba topory, nie potrafiąc ich utrzymać w równej pozycji?

  - Zrozumiałem to dopiero niedawno, a teraz zrozumieją to wszyscy. Zarówno Twoja nadludzka siła jarlu, jak i nadludzka siła Słowian spod Budzistowa i tamtych martwych Wikingów, walczących za Lakunvik nie wzięła się z urodzenia. Wzięła się z nieznanej mi bliżej magii! Na szczęście od teraz Hjallbrekka będzie wolna od wszelkiej magii, a to oznacza, że jesteś teraz jedynie zmęczonym starcem bez potomka, którego powinien zastąpić ktoś młodszy, silniejszy i z przyszłością! Gotuj się na śmierć starcze!

  Jarl odrzucił drugi z toporów, wziął pierwszy oburącz i z rykiem rzucił się na Stiga. Ten z łatwością uniknął jego pierwszego ciosu i błyskawicznym ruchem podciął nogi jarlowi i wbił halabardę głęboko w jego serce. Sigmund stęknął głośno, po czym jego oczy zastygły w bezruchu, a na placu rozległa się cisza, przerwana mocnym powiewem wiatru.

  Wszyscy spojrzeli na Gydę, która spuściła głowę.

  - Oddaję się do Twojej dyspozycji jarlu Ingvarssonie. Jeżeli nadszedł mój czas, proszę zrób to szybko.

  - Och nie Gydo, jesteś nam tutaj wszystkim potrzebna - odparł jarl Ingvarsson ku jej całkowitemu zaskoczeniu - Jeżeli zdecydujesz się odejść, uszanuję twoją decyzję, ale twoje miejsce jest wśród nas. Twój mąż otrzyma pochówek godny dzielnego Wikinga, jakim był przez całe swoje życie. Nadal możesz mieszać na dworze jarla i żyć w taki sposób, jaki uznasz za słuszny.

  Na twarzy Gydy wciąż mieszały się uczucia żalu, gniewu, rozpaczy, wdzięczności i zdziwienia. Ciało jarla zostało przeniesiene i przykryte tkaniną w oczekiwaniu na pogrzeb.

  - Tymczasem wróćmy do spraw żywych - ciągnął jarl Stig - Zapewne część z Was nie uzna moich rządów od razu. Jeżeli nie czujecie się tutaj swobodnie, nie będe Wam blokował w żaden sposób możliwości znalezienie innego miejsca do życia. Co więcej, na wiosnę zorganizowana sobie wyprawa eksploracyjna pod przewodnictwem Tillmana. Nasi frankijscy przyjaciele, których uwalniam w swoim pierwszym dekrecie, opowiadali nam przez ostatnie miesiące o zielonej wyspie, która jest domem Anglosasów. Jeśli wierzyć Valerie, kilka lat temu istniała tam nawet wikińska osada. Nie docierały do nas żadne informacje, ponieważ najprawdopodobniej wszyscy odkrywcy nowego lądu zostali na miejscu wyrżnięci, nie widzę innego wytłumaczenia.

  Jarl Ingvarsson oparł swoją halabardę o zakrwawioną krwią jarla Sigmunda ziemię.

  - Potencjał Hjallbrekki był do tej pory marnowany przez ambicje jednego człowieka. Nie popełnię błędów mojego poprzednika, dlatego powołuję Małą Radę, która początkowo jako organ doradczy będzie wspierała moje decyzje i prowadzoną politykę. Mała Rada składać się będzie z sześciu osób, które postrzegam jako witalne do rozwoju naszej osady. Ulfarze Akumularsonie, Slothi, Horundzie Niejasny Języku, Elendigu Kodranssonie, Hajmdalu Biały Kle i Skyardzie Hatardzie - przyjmijcie moje zaproszenie i pomóżcie Hjallbrekce zostać najważniejszym miastem całej Szwecji!

  Wywołani Wikingowie wystąpili z tłumu i skinęli głowami. Jarl Dalvik III patrzył na całą tę scenę z niedowierzaniem.

  - Jarlu, zaproszenie złożone przez jarla Sigmunda oczywiście podtrzymuję. Usiądź z nami do stołu i porozmawiajmy o tym co nas łączy, a nie co nas dzieli. Wszyscy inni również są zaproszeni, w końcu mamy dzisiaj poczwórne święto!

  Gyda nachyliła się nad przykrytymi zwłokami swojego męża. Wielu po raz pierwszy zobaczyło na twarzy tej dzielnej kobiety łzy. Gdy większość przeniosła się do dworu jarla, Gyda wciąż klęczała przy swoim mężu. Słońce chyliło się ku zachodowi, a wprawny widz mógł się domyśleć, co chodziło teraz po głowie Gydzie, ale nikt nie śmiał przerywać jej tej chwili, ani tym bardziej odwodzić ją od spłonięcia na łodzi wraz z jej martwym ukochanym.

  -----------------------------------------------------------------------
  Zapasy przed:
  Spichlerz z żywnością - buszli: 1090
  Magazyn towarowy: - skrzyń: 859
  Zbrojownia - zestawów: 160
  Port - statków: 24

  Wyprodukowano w poprzednim kwartale:
  Buszli żywności: 146 (68 z osady, 78 z misji)
  Skrzyń towarów: 46
  Zestawów uzbrojenia: 22
  Statków: 8

  Zużyto w poprzednim kwartale:
  Buszli: 390
  Skrzyń: 275
  Zestawów: 150
  Statków: 0

  Zapasy po:

  Spichlerz z żywnością - buszli: 846
  Magazyn towarowy: - skrzyń: 630
  Zbrojownia - zestawów: 32
  Port - statków: 32

  Głód w osadzie: Nie
  Ubytek / przyrost ludności: przyrost
  Szkolenie techniki w osadzie: Tak

  Minima produkcyjne:
  Spożycie kwartalne - buszli: 480
  Zużycie kwartalne - skrzyń: 320
  Zużycie kwartalne - zestawów: 160

  Wymagania do misji Wyprawa eksploracyjna na Zachód (Wiosna 851):
  Statki - minimum 10 statków
  Żywność - minimum 30 buszli

  Wymagania do misji Słowiańska Wyprawa Łupieżcza (Lato 851):
  Statki - minimum 10 statków
  Żywność - minimum 30 buszli
  Uzbrojenie - minimum 10 zestawów

  Liczba ludności: 9 500
  Zdolność bojowa: 3 800 (40%)

  -----------------------------------------------------------------------

  Podejmij decyzję plusując jedną z poniższych akcji. Kieruj się dobrem osady.

  Nauka wyklucza dokonywanie innych akcji. Nauka języków niesie ze sobą niewielką indywidualną szansę na naukę czytania i pisania w tym języku. Nauka więcej niż jednego przedmiotu drastycznie obniża szansę na nauczenie się obu przedmiotów.

  Możesz również składać wnioski u jarla i prowadzić debatę z innymi graczami. Aktualne kompetencje Małej Rady: ciało doradcze

  -----------------------------------------------------------------------

  Grafika Silvana-Massa-Art @ DeviantArt

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

 •  

  Hjallbrekka Jesień 850 Turniej T1.3: I Turniej im. jarla Hjallbrekki.
  #lacunafabularniehjallbrekka
  Otwórz muzykę w nowej karcie
  -----------------------------------------------------------------------

  Faza pucharowa:

  1/8 FINAŁU

  Drodzy widzowie, żarty się skończyły! Przechodzimy do decydującej fazy rywalizacji. Czas na kalkulacje się skończył - zwycięzca przechodzi dalej, przegrany zasiada obok widzów. Drabinka turniejowa zapowiada się niezwykle ekscytująco, coraz śmielej można mówić o faworytach do wygrania całego turnieju. Komu się to uda? Kto znajdzie słaby punkt u przeciwnika, kto jako pierwszy popełni błąd? Nie traćmy już więcej czasu i zacznijmy pojedynki 1/8 finału!

  W pierwszej parze niepokonany do tej pory Ulfar Akumularson z dwuręcznym mieczem zmierzy się z nieobliczalnym Borkiem Zenekssonem, walczącym dwuręcznym toporem! Ruszyli! Bork swoim stylem nie tracił czasu i ruszył na Ulfara. Co za niezwykłe tempo walki! Bork raz za razem atakował Ulfara, który nie pozostawał mu dłuższy i wyprowadzał doskonałe kontry, nie mogąc jednak postawić kropki nad i. Po kilku minutach Bork zaczął wyraźnie słabnąć, ale i Ulfara ta walka dużo kosztowała. Obaj wojownicy nie zmniejszali jednak tempa i wykorzystywali każdy dogodny moment do zadania kończącego ciosu. Sztuka ta w końcu udała się Ulfarowi, który wykorzystał zmęczenie przeciwnika i trafił go w korpus. Ulfar pierwszym ćwiercfinalistą i czeka już na przeciwnika, którego poznamy w kolejnym pojedynku! Zwycięzcą pojedynku, stojącego na wysokim poziomie Ulfar Akumularson!

  W drugiej parze zawalczą kolejny niepokonany i cichy faworyt do wygrania całego turnieju Bjorn Vangsa z dwuręcznym toporem kontra Bardi Gruby z mieczem i tarczą, który jako outsider awansował z trudnej grupy do fazy pucharowej. Bjorn od razu ruszył do ataku na schowanego za tarczą Bardiego. Bardi przywykł do takich początków pojedynków, ale w tym przypadku mało co poszło po jego myśli. Bjorn szybko sprowadził wroga do parteru, wściekle okładając jego tarczę, a po kilku ciosach trafił klęczącego na jednym kolanie Bardiego w nogę. Znamy pierwszą parę ćwierćfinałową! Dynamiczny, ale jednostronny pojedynek wygrywa Bjorn Vangsa!

  Trzeci pojedynek i kolejny pretendent do tytułu mistrzowskiego Ørn Fregnasson walczący dwuręcznym mieczem kontra Greguasvik, który zaskakująco zdecydował się na zmianę broni z dwuręcznego topora na jednoręczny miecz! Czy taktyczna zmiana pozwoli mu pokonać faworyta? Orn ruszył na przeciwnika i od razu zepchnął go do defensywy. Greguasvik szukał okazji do muśnięcia mocno pracujących ramion Orna, ale on w tej walce się nie mylił. Zręcznie wyprowadzał kolejne ataki, pokazując kto tutaj jest mistrzem, a kto uczniem, mimo że obaj zawodnicy są doprawdy wyśmienici na polu bitwy. Orn przypieczętował swoje zwycięstwo trafiając Greguasvika w ramię. Pewnym zwycięstwem w pojedynku popisał się Ørn Fregnasson Fregnasson!

  W czwartym pojedynku poznamy rywala Orna w ćwierćfinale. Naprzeciw siebie staną halabardnik Stig Ingvarson oraz Ivar Gunnarsson, który w fazie grupowej również walczył halabardą, ale postanowił zmienić strategię walki i wybrał miecz + tarczę. Zaczęli! Ależ przewaga Stiga! Ivar w fazie grupowej nie był tym samym Ivarem w fazie pucharowej. Wszystkie jego ataty przygasły po zmianie broni! Ivar nie był w stanie skrócić dystansu do świetnie przygotowanego Stiga, który przez swoją grupę przeszedł jak burza! Firmowe zagranie Stiga, czyli precyzyjny cios w bark i już znamy drugą parę ćwierćfinalisów! Zwycięzcą jednostronnego pojedynku Stig Ingvarson!

  Piąty pojedynek i publiczność szaleje. Nieprawdopodobny Rudolf Karbsson z dwuręcznym mieczem kontra cebulowy hrabia Jarlnusz Cebulason i jego wierny dwuręczny topór. Ten drugi ruszył od razu na przeciwnika. Jarlnusz nie zna respektu przed silniejszymi, starał się zakończyć pojedynek póki to było mozliwe. Rudolf jest jednak zbyt dobrym wojownikiem, aby nie móc sobie poradzić z takimi taktykami. Szybko zepchnął agresywnego i zaskoczonego Jarlnusza do obrony, by po chwili trafić go w biodro. Publiczność jęknęła z zawodu, ale pogratulowała Rudolfowi awansu w pięknym stylu. Zwycięzcą pojedynku Rudolf Karbsson!

  Szósty pojedynek to kolejny mocarz Sweneld z dwuręcznym toporem oraz Liptonsson, który po pasjonującym pojedynku z Ingrid Sunnivą zapewnił sobie w ostatniej chwili awans do fazy pucharowej. Liptonsson jak zwykle zaczął ostrożnie. Sweneld zaliczył już jedną wpadkę w fazie grupowej, ale teraz był już zmotywowany i myślami bliżej koszmarnie ciężkiego pojedynku ćwierćfinałowego z Rudolfem. Liptonsson dojrzale prowadził obronę, korzystając z niepewności potężnych ataków Swenelda. Sweneld nie wiedział jak przekuć przewagę nad przeciwnikiem w zwycięstwo, gdy nagle został trafiony szybką kontrą w nogę! Ogromna sensacja! Wielki faworyt Sweneld wyeliminowany z turnieju! Sensacyjnym zwycięzcą pojedynku został Liptonsson!

  Siódmy pojedynek dwóch ciekawych zawodników z dwuręcznymi toporami. Naprzeciw siebie staną Rudiz i Wayland Seggis! Obaj zawodnicy zaczęli ospale. Obaj zawodnicy nie chcieli ryzykować błędu, co momentami wyglądało komicznie. Publiczność zaczęła okazywać zniecierpliwienie, a sama walka niewiele wspólnego miała z fazą pucharową. Próbując przejąć inicjatywę Rudiz został trafiony w ramię i ten dość nudny pojedynek zakończył się w słabym stylu, ale promuje Waylanda do następnej rundy! Zwycięzcą pojedynku Wayland Seggis!

  Ostatni pojedynek 1/8 finału, ale niekoniecznie najnudniejszy. Pewny zwycięzca swojej grupy Harold Mocny kontra Sólveig Admirał, obaj dwuręczne miecze. Zaczęli obaj dynamicznie. Wymiany ciosów były bardzo szybkie i choć Solveig odstawał od Harolda, to nie dał się zepchnąć do totalnej obrony, samemu wyprowadzając groźne ataki. Po dwóch minutach musiał jednak uznać wyższość Harolda, który po doskonałym sparowaniu ciosu przewrócił Solveiga i trafił go w ramię. Obaj zawodnicy pokazali się ze świetnej strony, ale awansować mógł tylko jeden. Zwycięzcą wyrównanego pojedynku Harold Mocny!

  1/4 FINAŁU

  Wszyscy, którzy awansowali do tej fazy już teraz mogą czuć się zwycięzcami. Jeżeli dożyją następnego turnieju, który zorganizowany będzie wtedy, kiedy zostanie zorganizowany, zapewnią sobie automatyczną kwalifikację i zostaną rozstawieni w swoich grupach, co oznacza z pewnością łatwiejszą drogę do fazy pucharowej. Zacznijmy już jednak pojedynki!

  W pierwszym ćwierćfinale pojedynek prawdziwych gigantów. Ulfar Akumularson kontra Bjorn Vangsa. Tylko jeden z nich utrzyma swoją idealną serię zwycięstw. Bjorn nie czekał na zaproszenie i ruszył na przeciwnika. Ulfar był przygotowany na agresywny styl Bjorna, jednak do tej pory mierzył się ze słabszymi przeciwnikami. Obaj zawodnicy poruszali się z niesamowitą gracją i po kilku minutach wciąż nie można było wskazać wyraźnie lepszego zawodnika. Bjorn zaczynał słabnąć, ale i Ulfar nie był pierwszej świeżości po bardzo wyczerpującym pojedynku w 1/8 finału. Niezmordowany Bjorn resztami sił podkręcił tempo i zmusił Ulfara do popełnienia błędu. Ulfar próbował jeszcze kontratakować, ale zanim jego miecz dosięgnął ciała Bjorna, ten już pogładził jego ramię ostrzem swojego topora. Niesamowity pojedynek godny finału zwycięża Bjorn Vangsa!

  Drugi ćwierćfinał to faworyt Ørn Fregnasson i najlepszy halabardnik Hjallbrekki Stig Ingvarson. Obaj zaczęli rozsądnie, nie forsując tempa, ale utrzymując presję na przeciwniku. To pierwszy poważny pojedynek Stiga, wcześniej trafiał na przeciwników przynajmniej klasę niższą od siebie, a Orn udowadniał, że nie bez powodu tajemniczy kapłani z Lakunvik chcieli go złożyć w ofierze. Dwuręczny miecz Orna znakomicie radził sobie z halabardą Stiga, ale ten niezrażony świetnie się bronił, zmuszając Orna do przesadnej ostrożności. Po kilku minutach przewaga Orna zaczynała rosnąć, a Stig szukał coraz to nowych sposobów na zaskoczenie przeciwnika. Trafienie w nogę! Udało się! Mamy kolejną ogromną sensację! Orn wyprowadził cios, który został zablokowany przez Stiga, a następnie błyskawicznie skontrowany! Orn co prawda zdązył jeszcze skrzyżować miecz z halabardą Stiga, ale ześlizgnęła się ona po ostrzu, trafiając go nogę! Nieprawdopodobną walkę wygrywa Stig Ingvarson!

  Czy w trzecim ćwierćfinale również zdarzy się cud? Rudolf Karbsson pewnie zmierza do finału. Na jego drodze sensacyjny pogromca Swenelda, Liptonsson! Czy Liptonsson jest specjalistą od trudnych przeciwników? Może sprzyjają mu bogowie? Może po prostu farci? Rudolf ruszył na swojego przeciwnika. Spokojnie wypracowywał przewagę nad bezradnym Liptonssonem. Jego przeciwnik nie był w stanie w żaden sposób odpowiedzieć na jego ataki. Tym razem cudu nie było. Rudolf płynną serią ataków zahaczył bark Liptonssona. Zwycięzcą jednostronnego pojedynku Rudolf Karbsson!

  Pozostała ostatnia niewiadoma. Czy w półfinale zawalczy Wayland Seggis? Na jego drodze świetnie dysponowany Harold Mocny. Faworyt rozpoczął od płynnej serii ciosów. Wayland cierpliwie parował, licząc na potknięcie rywala. Po kilku minutach dynamicznej walki z przewagą Harolda, Wayland postanowił zaryzykować, wiedząc że to jedyny sposób na pokonanie lepiej dysponowanego przeciwnika. Wyprowadził serię kontrataków, z którymi Harold nie miał większych problemów. Przeciwnicy zaczęli słabnąć i tempo walki spadło. Harold zdecydował się na jeszcze jeden zryw, który zakończył się trafieniem Waylanda w ramię. Zwycięzcą pojedynku Harold Mocny!

  1/2 FINAŁU

  W pierwszym półfinale zmierzą się Bjorn Vangsa (wielki topór) oraz Stig Ingvarson (halabarda, a w drugim Rudolf Karbsson i Harold Mocny (obaj dwuręczny miecz).

  Zaczynamy od pierwszego półfinału! Bjorn z niewyczerpaną werwą rzucił się na Stiga, który wyraźnie zdenerwowany zaczął po raz pierwszy w tym turnieju popełniać błędy w obronie. Bjorn starał się je wykorzystywać, ale turniej odcisnął na nim swoje piętno i nie był już tak świeży, jak przy pierwszym pojedynku. Stig ustabilizował styl i zaczął coraz śmielej atakować zdezorientowanego Bjorna. Wszyscy widzowie byli pod wielkim wrażeniem umiejętności Stiga, który wykorzystywał wszystkie atuty swojej broni. Nieprawdopodobne stało się faktem. Stig firmowym trafieniem w bark awansował do finału turnieju! Bjorn musi zadowolić się walką o 3. miejsce. Zwycięzcą pojedynku Stig Ingvarson!

  Drugi półfinał zapowiada się jeszcze ciekawiej, bowiem naprzeciw siebie staną dwaj główni kandydaci, lansowani do wygrania turnieju jeszcze przed jego rozpoczęciem. Rudolf i Harold skinęli w swoją stronę głowami, po czym ruszyli na siebie. Ciężko jest opisać słowami piękno wymian ciosów, które prezentowali obaj wojownicy. Każdy cios perfekcyjnie wyprowazdony i sparowany, inicjatywa wędrowała między jednym a drugim. Dla takich walk warto żyć, aż ogarnia człowieka żal, że broń nie jest ostra. Przegrany takiego pojedynku mógłby liczyć nie tylko na osobiste odprowadzenie przez Walkirię do Walhalli, ale i możliwość wymłócenia jej w drodze. Harold przewrócił Rudolfa i próbował zakończyć pojedynek, ale Rudolf świetnie się obronił i doprowadził do przewrócenia Harolda. Obaj Wikingowie odskoczyli od siebie i pojedynek rozpoczął się na nowo. Nagle Rudolf narzucił mordercze tempo, a Harold powoli zaczynał odstawać od przeciwnika. Odsłonił ramię, co Rudolf potraktował jak zaproszenie i otarł o nie swój miecz. Zaiste walka turnieju! Drugim finalistką i zwycięzcą wspaniałego pojedynku został Rudolf Karbsson!

  POJEDYNEK O 3. MIEJSCE

  Bjorn Vangsa i Harold Mocny mogli czuć się rozczarowani, wiedząc jak blisko finał był na wyciągnięcie ręki. Szczególnie Bjorn przeżywał porażkę z wydawałoby się niżej notowanym przeciwnikiem. W pożegnalnej walce chciał pokazać się z jak najlepszej strony, więc od razu ruszył do ataku. Harold okazywał lekkie znużenie całym turniejem, nie podobała mu się idea pojedynku o pietruszkę, toteż starał się podejść do pojedynku nieco inaczej, traktując go bardziej jako sparing przed kolejną edycją. Bjorn swoje niewyczerpane siły witalne czerpał prawdopodobnie ze słynnego wywaru Jarlnusza Cebulasona, bowiem pokazywał ambicję i determinację, która zakończyła się trafieniem Harolda w nogę. Zwycięstwo w pojedynku i trzecie miejsce w całym turnieju zdobywa Bjorn Vangsa!!!

  FINAŁ

  Dwaj wojownicy, którzy już teraz stali się legendarni. Niesamowity Rudolf Karbsson kontra Stig Ingvarson. Na papierze pojedynek jest rozstrzygnięty. Ale tak samo myślał Orn Fregnasson, tak samo myślał Bjorn Vangsa. Lista pokonanych wojowników w drodze do finału jest doprawdy imponująca. Czy to wystarczy na absolutnego dominatora Rudolfa?

  Ruszyli odważnie, Rudolf wypracował wczesną przewagę, ale doskonale wiedział, że Stig prezentuje najlepszą obronę na całym turnieju. Szczególną uwagę poświęcał jego kontrom, wymierzonym w ramiona i barki. Stig spokojnie rozgrywał swój pojedynek. To on miał najłatwiejszą grupę ze wszystkich uczestników fazy pucharowej i to on zachował najwięcej sił w drodze do finału. Mieczowi Rudolfa musieli się jednak ukłaniać tacy znakomici wojownicy jak Harold Mocny czy Bork Zeneksson. Stig podkręcił tempo, co nie zrobiło większego wrażenia na Rudolfie. Każdy z nich rozgrywał swoją grę, a publiczność nie mogła wyjść z podziwu. To pierwszy pojedynek Rudolfa przeciwko halabardnikowi na tym turnieju. Z wyjątkiem finalisty Stiga halabardnicy raczej słabo się spisywali, głównie ze względu na braki techniczne w wyszkoleniu. Walka halabardą wymaga... RUDOLF ZOSTAŁ TRAFIONY W NOGĘ! Zwycięzcą pojedynku i całego turnieju zostaje Stig Ingvarson!!!

  Rozstrzygnięcie turnieju moglibyśmy nazwać sensacją, gdyby nie doskonała dyspozycja Stiga na przestrzeni całego turnieju, a słowo "sensacja" odebrałoby mu należnego splendoru i ogromu pracy, włożonego w przygotowania. Komentował dla Was Thorvald Różowy, do zobaczenia w następnej edycji!

  -----------------------------------------------------------------------

  Raport z turnieju:

  10 pkt doświadczenia BG oraz +1 Technika: ridcully

  10 pkt doświadczenia BG: karboniusz

  8 pkt doświadczenia BG: kvvach, xVolR

  6 pkt doświadczenia BG: Akumulat, TheDamex, Relkin, fuKlanAdraHrepuS

  4 pkt doświadczenia BG: BuryZenek, anussatanus, Gregua, pufcyneracy, WilliamAdama, hyoideum, devPie, Arek817

  2 pkt doświadczenia BG: Uaimmiau, DreadSole, BadNigga, GrzegorzMarucha, Damixi, Aroneu, Swat, Ermine, Franek25, thekosmiczny

  1 pkt doświadczenia BG: Miloszun, obojetniee, Waspin, Phenomeon, ernest743, Zeroskilla

  Obrażenia: brak

  -----------------------------------------------------------------------

  jarl Sigmund Leifsson
  Następny turniej najwcześniej za rok, zresztą przed nami pojedynki tych dwóch... TFU!

  -----------------------------------------------------------------------
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

 •  

  Hjallbrekka Wiosna 850 Misja M3: Polowanie w północnych lasach.
  -----------------------------------------------------------------------

  - Ulfar mówił, że takie miejsca są doskonałe na pułapki.

  - Czy naprawdę również jesienią musimy się kisić w obozie i tylko zbierać zwierzynę z pułapek? A gdzie wyzwanie? Gdzie tropienie tych wszystkich zwierząt, które nie schowały się na zimę?

  - Tylko żeby jeden nie biegał za drugim...

  - I co, znowu pobiegniemy za daleko i spotkamy innych, i znowu pokłócimy się o jakiegoś łosia czy sarnę, i się pozabijamy?

  - Hej, nie jest wprost powiedziane, że aby dostać się do Walhalli, trzeba zginąć w walce o słuszną sprawę. Bitwa o łosia jest równie dobra jak bitwa o naszego durnego jarla.

  - Hej, teraz to Ty przesadziłeś, słuchaj no...

  - Mamy z nimi rachunki do wyrównania!

  - Nie róbmy w kółko tego samego, dobra? Każdy pójdzie i zrobi to, co będzie chciał zrobić. Jesteśmy rozliczani przez Gydę z tego, co przyniesiemy. To jak robimy?

  -----------------------------------------------------------------------

  Podejmij decyzję, plusując jeden z trzech komentarzy poniżej. Twoje decyzje mają wpływ na towarzyszy na misji. Czas na podjęcie decyzji 05.08 do 14:00. W przypadku jej braku przydzielam wszystkich niezdecydowanych do jednej z wylosowanych opcji i przyznaję połowę XP bez innych kar.

  -----------------------------------------------------------------------
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

 •  

  Hjallbrekka Wiosna 850 Misja M3.1: Polowanie w północnych lasach.
  -----------------------------------------------------------------------

  @skejwen @Grzechu10g @Kwasnytoja @zykythic @Amelinowy @mac3 @gringo_z_Lukowa @Queltas @Jean-Paul_Sartre @Anmares @szaraskarpeta @Petters @Diamond-kun @Stid @JanKremovski @RobertoCecon @MacMikus

  - Trzydzieści siedem, trzydzieści osiem. Ej, ile to będzie na buszle?

  - Stary nie wiem, zapytamy Gydy na miejscu. Czy wszyscy wrócili z północnych szwendaczek?

  - Czekamy jeszcze na Vignira.

  Zobaczyliście na horyzoncie zdyszanego Vignira, ciągnącego w pośpiechu sanie. Gdy dobiegł do reszty, padł na ziemię, łapczywie łapiąc oddech.

  - Tylko tyle upolowałeś przez trzy tygodnie?

  - Biały... biały jeleń. Wyglądał... wspaniale - dyszał ciężko Vignir Blask

  - I co, upolowałeś go?

  - NIE! TO był... znak od... bogów. Jakże mogłem... na Odyna... jakże mogłem go ustrzelić.

  - A nie chlałeś przypadkiem i nie wymyśliłeś tej historii, żeby przykryć marne łowy?

  - A wy niby ile... buszli upolowaliście?

  - Kolejny...

  Wikingowie rozpoczęli pakowanie obozu. Na płaszczu Logiego pojawił się pierwszy płatek śniegu. Jego towarzysze dostrzegli jak Logi ciężko westchnął, po czym zarzucił worek z mięsem na ramię i spokojnie skierował się wraz z innymi na południe.

  -----------------------------------------------------------------------

  Raport z misji:

  Buszli: 78

  Obrażenia: brak

  Wszyscy otrzymują + 3 pkt doświadczenia BG
  Farmerzy otrzymują + 2 pkt doświadczenia umiejętności podstawowej
  Szkutnicy otrzymują + 1 pkt doświadczenia umiejętności pobocznej

  Slothi i Horund Niejasny język dodatkowe +2 pkt doświadczena BG za roleplay

  -----------------------------------------------------------------------
  Grafika egilthompson @ DeviantArt

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  •  

   Janush - kowal

   Nie gadaj o turnieju, bo dalej nie mogę zdzierżyć, żem zaspał i nie zdążyłem na zapisy. Zastanawia mnie co miałby ten biały jeleń symbolizować? Vignir, ( @Petters ) nie znaczy on tyle, żeś jakieś podejrzane grzybki znalazł?

  •  

   @mac3: Vignir - szkutnik
   grzybki? Grzybki?!
   To był znak. Znak, że na horyzoncie pojawi się coś, o co muszę zawalczyć. Nie jakieś grzybki. Bogowie odezwali się do mnie, po czym pokazali, że nie jestem jeszcze godny. Następnym razem będę.
   Od dzisiaj pracuję ciężej, żyję prawiej i czekam. Bo wiem, że kiedy następnym razem biały jeleń pojawi się na mojej drodze, będę gotowy. Rzekłem.

   +: mac3
  • więcej komentarzy (1)

 •  

  Hjallbrekka Jesień 850 Turniej T1.1: I Turniej im. jarla Hjallbrekki.
  #lacunafabularniehjallbrekka
  Otwórz muzykę w nowej karcie
  OOC dozwolone
  -----------------------------------------------------------------------

  Witajcie mieszkańcy Hjallbrekki. Spotykamy się na błoniach naszej wspaniałej osady, aby oglądać trzydziestu dwóch śmiałków, którzy zmierzą się ze sobą w turnieju o... właściwie co jest nagrodą w turnieju jarlu? ... aaa no tak, w turnieju o yyy dowolną nagrodę w granicach rozsądku. Ja nazywam się Thorvald Różowy i będę Wam towarzyszył przez wszystkie trzy sesje turnieju dzisiejszego dnia. A dzisiaj w planie mamy pojedynki w fazie grupowej! Uwaga widzowie, tak wygląda podział na grupy w turnieju. Najbardziej emocjonująco zapowiada się Zawodników proszę o ustawienie się według wylosowanych grup... o tu stań Ulfarze... nie nie, obok Jarlnusza. Ci dwaj mężni bohaterowie staną ze sobą w pojedynku otwierającym zmagania! Przypominam, że do następnego turnieju awansuje po dwóch wojowników z każdej grupy. Mimo rozstawienia najlepszych wojowników i tak możemy oczekiwać interesujących pojedynków w tej fazie.

  Sesja poranna:

  W pojedynku otwarcia stanęli naprzeciw siebie Ulfar Akumularson, walczący dwuręcznym mieczem oraz Jarlnusz Cebulason, walczący . Największy producent cebuli w tej części świata ruszył od razu do ataku, wyprowadzając kolejne ciosy na zaskoczonego i cofniętego Ulfara. Pierwsza minuta walki to zdecydowana przewaga Jarlnusza, który jednak nie potrafił jej przekuć w trafienie. Ulfar cierpliwie unikał i parował ciosy, raz prawie spóźniając się z odskokiem. Doświadczenie na polu bitwy jednak zaprocentowało i Ulfar wyprowadził z kontry błyskawiczne cięcie w nogi Jarlnusza. Zwycięzcą dynamicznego pojedynku Ulfar Akumularson!

  W drugim spotkaniu grupy A walczą Toruaim Miaubjorn z dwuręcznym mieczem i skazywany na porażkę Erak Okaleczony z toporem i tarczą. Obaj zawodnicy ostrożnie rozpoczęli pojedynek, uważnie obserwując przeciwnika i podejmując zbyt dużego ryzyka. Wymiana ciosów trwała kilka minut bez wyraźnej przewagi żadnej ze stron. Ostatecznie Erak popełnił błąd, odsłaniając bok po wyprowadzeniu jednego z ciosów, co wykorzystał jego przeciwnik, trafiając go w ramię. Zwycięzcą nudnego pojedynku Toruaim Miaubjorn!

  Pierwsze spotkanie grupy B to pojedynek potężnego Rudolfa Karbssona z dwuręcznym mieczem, na którego w pierwszym pojedynku trafił inny świetny wojownik Arnar Sopel lodu z dwuręcznym toporem. Obaj zawodnicy zaczęli dynamicznie, ale od razu inicjatywę przejął Rudolf. Pierwsze kilka ciosów zostało wprawdzie zablokowanych przez Arnara, ale kolejny wylądował na jego korpusie. Zwycięzcą szybkiego pojedynku faworyt Rudolf Karbsson!

  W drugim spotkaniu grupy B walczą Bergþór Bo z toporem i tarczą oraz Börk Zeneksson z dwuręcznym toporem. Krótko po rozpoczęciu walki Bork ruszył na przeciwnik i potężnym zamachem wytrącił Bergporowi tarczę z rąk! Drugi cios nadszedł błyskawicznie, zanim przeciwnik zareagował. Trafienie w ramię! Zwycięzcą błyskawicznego pojedynku Bork Zeneksson!

  Grupa C zapowiada się niezwykle emocjonująco, bowiem znany mistrz tarcz Bjorn Vangsa wystąpi dzisiaj z dwuręcznym mieczem bez tarczy! Jego przeciwnik Ingrid Sunniva walczy tą samą bronią. Bjorn ruszył od razu na przeciwnika i zasypał go gradem ciosów. Ingrid dzielnie się broniła, ale nie potrafiła znaleźć sposobu na doskonale przygotowanego Bjorna. Na twarzy tego drugiego zaczęło pojawiać się zmęczenie. Ingrid próbowała to wykrzystać, ale nie zachowała dość ostrożności i Bjorn musnął jej biodro mieczem. Krótko po tym uklęknął na jedno kolano. Ten pojedynek kosztował go bardzo dużo sił. Zwycięzcą pojedynku Bjorn Vangsa!

  Drugi pojedynek tej grupy to Liptonsson i Waspar z toporami i tarczami. Kolejny ospały pojedynek z zawodnikami, badającymi się wzajemnie i liczącymi na potknięcie rywala. Po kilku minutach sędzia pojedynku Gyda nakazała przyśpieszenie tempa pod groźbą dyskwalifikacji obu wojowników. Liptonsson potraktował to jako zaproszenie do poprawienia finezyjności swojego stylu. Udało mu się przełamać obronę przeciwnika i trafił Waspara w szyję. Zwycięzcą nudnego i długiego pojedynku Liptonsson!

  Grupa D i pierwszy pojedynek. Sweneld z dwuręcznym toporem kontra Gregory Maruchson z mieczem i tarczą. Gregory ruszył na przeciwnika, który nie spodziewał się takiej agresji od znacznie słabszego od siebie przeciwnika. Próbował reagować na świetną pracę tarczy Gregorego, ale nie wiedział jak to zrobić. W pewnym momencie odsłonił swoją nogę, co wykorzystał Gregory, ocierając o nią swoją broń. Sweneld nie krył wściekłości. W każdej innej sytuacji rozsmarowałby Gregorym całą łąkę. Turniej rządzi się jednak swoimi prawami i sensacyjnym zwycięzcą pojedynku jest Gregory Maruchson!

  Drugi pojedynek w grupie to Bardi Gruby z mieczem i tarczą oraz Steindór Mnich z dwuręcznym mieczem. Obaj przeciwnicy zaćzęli powoli swój pojedynek, a na trybunach rozległ się jęk zawodu. Spodziewaliśmy się kolejnego długiego pojedynku, na szczęście Bardi wykorzystał większy zamach Steindóra, by zablokować jego broń tarczą i ukłuć go w okolicach pępka. Zwycięzcą pojedynku Bardi Gruby!

  Grupa E i kolejny fantastycznie zapowiadający się pojedynek. Dwóch faworytów do wyjścia z grupy Ørn Fregnasson z dwuręcznym mieczem oraz Wayland Seggis z dwuręcznym toporem. Wayland od razu wyskoczył na Orna, wiedząc, że jedyną szansą na pokonanie go jest wygrana w pierwszych kilkunastu sekundach pojedynku. Orn jednak nie dał się zaskoczyć i wykorzystał swoje doświadczenie, by delikatnie otrzeć swój miecz o policzek Waylanda. Zwycięzcą pojedynku na szczycie Ørn Fregnasson!

  W pojedynku skazywanych na porażkę pierwsyz halabardnik w turnieju Kristofferson oraz Aron z toporem i tarczą. Ten drugi zaczął od razu, próbując skrócić dystans pomiędzy sobą, a przeciwnikiem. Kristofferson zręcznie powstrzymywał Arona, nie mogąc się jednak przebić przez jego obronę. Aron postanowił zaszarżować, w ostatniej chwili ominął wyprowadzany halabardą cios i uderzył toporem w ramię przeciwnika. Zwycięzcą pojedynku Aron!

  Grupa F zapowiada się ciekawie, bowiem realne szanse na awans ma każdy z wojowników! Pierwszy pojedynek to Greguasvik i Rudiz z dwuręcznymi toporami. Greguasvik spokojnie kontrolował przebieg tego pojedynku, spychając Rudiza do obrony. Ten drugi czekał jedynie na potknięcie rywala. I się doczekał! Greguasvik po jednym z zablokowanych ciosów zachwiał się, co błyskawicznie wykorzystał Rudiz, przewracając Greguasvika ostrzem tępego topora! Zwycięzcą taktycznego pojedynku Rudiz!

  Drugi pojedynek grupy F to Thidrik Olvirsson z mieczem i tarczą oraz Tumma Odrinsonn z halabardą! Obaj zawodnicy z podobnymi imionami i nazwiskami zaczęli pojedynek podobnie, to znaczy ospale. Tumma starał się wykorzystać niepewność Thindrika, ale nie chciał podejmować żadnego ryzyka. Wobec zbliżającej się dyskwalifikacji za pasywność Thindrrik wzorem Arona zdecydował się na szarżę i skutecznie przebił się przez obronę Tummy, zadając mu cios w brzuch. Zwycięzcą pojedynku Thidrik Olvirsson!

  Grupa G na papierze wydaje się rozstrzygnięta. Stig Ingvarson z halabardą zmierzy się z Sólveig Admirałem, walczącym dwuręcznym mieczem. Wojownicy rozpoczęli pojedynek, w którym ujrzeliśmy niewidziane do tej pory style walki halabardą. Solveig był całkowicie bezradny, nie mogąc sobie poradzić z obroną oraz dystansem, jaki utrzymywał Stig. Po niewyprowadzeniu choćby jednego ciosu przez przeciwnika i precyzyjnym trafieniu halabardą w ramię, zwycięstwo w przekonującym stylu odnosi Stig Ingvarson!

  W drugim pojedynku zmierzą się wojownicy, których na co dzień znamy z innych niż walka talentów. Gardar Pies i Hans zawalczą toporami i tarczami. Hans próbował przebić się przez obronę Gardara, by potem samemu zostać zepchniętym do defensywy. Po minucie wciąż nie było jasnego lidera. W końcu Hans znalazł sposób na obronę Gardara i wyprowadził cios, który został w ostatniej chwili sparowany i ku jego zaskoczeniu, topór przeciwnika znalazł się na jego ramieniu! Po stojącym na niskim poziomie, ale wciąż interesującym pojedynku zwycięstwo odnosi Gardar Pies!

  Ostatnia grupa H i wciąż emocje na wysokim poziomie. Harold Mocny z dwuręcznym mieczem kontra Ivar Gunnarsson z halabardą. Ivar zaczął bardzo spokojnie, wiedząc jak wyśmienity przeciwnik przed nim stoi. Harold kontrolował pojedynek choć halabarda stawiała całkiem duży opór. Po minucie cierpliwych ataków Harold znalazł sposób na Ivara, skracając dystans i potężnie kopiąc przeciwnika, który po niewielkim zachwianiu został trafiony w ramię. Zwycięzcą pojedynku został Harold Mocny!

  Ostatni pojedynek obecnej sesji, a w nim Odi "Jednooki" Odinson z dwuręcznym mieczem kontra Karl Marksson z toporem i tarczą. Odi rozpoczął pojedynek odważnie, spychając biednego Karla do defensywy. Słabszy przeciwnik z czerwoną tarczą i rodowym symbolem sierpa radził sobie wyśmienicie, zręcznie blokując coraz to kolejne próby Odiego. Jednooki zaczynał odczuwać frustrację takim stylem walki przeciwnika i atakował go coraz śmielej. Karl cierpliwie przyjmował kolejne ciosy na tarczę, doprowadzając do ruiny symbol sierpa. Wykorzystując zmęczenie i bezradność Odiego Karl wyprowadził celny cios w biodro Odiego! Zaskakującym zwycięzcą pojedynku został Karl Marksson!

  Zawodnicy i widzowie mogą udać się teraz na przerwę. Kolejne pojedynki jeszcze tego samego dnia, nie zapomnijcie wrócić na błonia!

  -----------------------------------------------------------------------

  Kontuzje: brak

  -----------------------------------------------------------------------
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: i.pinimg.com

 •  

  Każdemu kto napiszę mi coś miłego odpowiem spersonalizowanym komplementem na podstawie jego ostatnich 5 wpisów

  +: kubaq122, VoMax +198 innych
 •  

  Hjallbrekka Jesień 850 Turniej T1.2: I Turniej im. jarla Hjallbrekki.
  #lacunafabularniehjallbrekka
  Otwórz muzykę w nowej karcie
  -----------------------------------------------------------------------

  Sesja poranna

  Sesja popołudniowa

  Bez zbędnej zwłoki zaczynamy drugą kolejkę pojedynków. Grupa A i Ulfar Akumularson kontra Toruaim Miaubjorn. Obaj zawodnicy zaczęli ostrożnie. obaj wojownicy mogą sobie zapewnić awans jako już po tym pojedynku. Dwa dwuręczne miecze krzyżowały się w ostrożnym, acz dynamicznym pojedynku. Sprawność Ulfara przeważyła i to on trafił Toruaima w nogę. Zwycięzcą i pierwszym uczestnikiem fazy pucharowej zostaje Ulfar Akumularson!

  Drugi pojedynek w grupie A, Erak Okaleczony i Jarlnusz Cebulason liczą na swoje pierwsze zwycięstwo. Jarlnusz znów zaczął odważnie, spychając do totalnej obrony Eraka. Ten jednak umiejętnie wykorzystywał tarczę do odpierania wściekłych ataków cebulowego księcia. Wbrew oczekiwaniom Eraka Jarlnusz nie osłabł, ostatecznie przewracając rozpaczliwie chroniącego się tarczą Eraka i trafiając go toporem w nogę. Erak jako pierwszy żegna się z szansami na wyjście z grupy. Zwycięzcą morderczego pojedynku Jarlnusz Cebulason!

  Grupa B i pojedynek Rudolfa Karbssona i Bergþóra Bo. Rudolf zaczął pewnie i od razu pokazał, kto tu jest faworytem do wyjścia z grupy, a może i wygrania całego turnieju. Niesamowita zwinność wojownika nie pozwoliła jego przeciwnikowi nic zrobić. Bergpor szukał okazji, żeby wstrzelić się jednym szybkim ciosem w przypadku błędu Rudolfa. Ten jednak nie nastąpił i po kilkunastu udanych próbach obrony musiał uznać wyższość Rudolfa bo jego trafieniu w ramię, którym zapewnił sobie awans do fazy pucharowej. Pewne zwycięstwo odnosi Rudolf Karbsson!

  Drugi pojedynek tej grupy to Börk Zeneksson i Arnar Sopel lodu, obaj dwuręczne topory. Bork od razu ruszył na przeciwnika i po zaledwie kilku ciosach trafił Arnara w ramię, zaś sam Arnar spóźnił się ze swoim trafieniem zaledwie o sekundę. W grupie B już wszystko jasne, znamy drugiego wojownika, który awansował dalej! Zwycięzcą błyskawicznego pojedynku Bork Zeneksson!

  Grupa C i kolejny interesujący pojedynek dwóch zwycięzców. Bjorn Vangsa kontra Liptonsson! Bjorn ruszył od razu tak samo jak w pierwszym pojedynku. Liptonsson skupił się całkowicie na uderzeniach z kontry. We wczesnym etapie bitwy taktyka zdawała się przynosić skutek. Po zablokowaniu ciosu tarczą i kopnięciu przeciwnika, Bjorn przewrócił się, co próbował wykorzystać Liptonsson, ale nieskutecznie! Bjorn szybko się poderwał i kontynuował wściekłe ataki. Frustracja narastała, kiedy to Liptonsson popełnił błąd w obronie i został trafiony w nogę. Kolejny wojownik w następnym etapie. Zwycięzcą morderczego pojedynku Bjorn Vangsa!

  Druga para w grupie C to Waspar i Ingrid Sunniva. Jedno z nich już teraz może stracić szansę na awans w przypadku porażki! Waspar poczuł presję, rozpoczynając pojedynek wolniej od swojej przeciwniczki. Zdeterminowana Ingrid cierpliwie otłukiwała tarczę Waspara, licząc na jego potknięcie. Doczekała się w drugiej minucie walki, trafiając go w przedramię. Waspar żegna się z turniejem. Zwycięzcą pojedynku Ingrid Sunniva!

  Grupa D i Sweneld kontra Bardi Gruby. Ten pierwszy stawiany był jako faworyt do wygrania grupy, a obecnie znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Bardi widząc przewagę przeciwnika schował się za tarczą, oczekując jego błędu. Sweneld nie należy do wojowników, którzy w boju często się mylą, zwłaszcza we wczesnych etapach walki. Nieco zniecierpliwiony wycofaną postawą przeciwnika Sweneld wziął potężny zamach i przebił się przez zasłonę Bardiego, który aż wypuścił tarczę z rąk i został trafiony toporem w korpus. Faworyt ciągle w grze! Zwycięzcą jednostronnego pojedynku Sweneld!

  Drugi pojedynek w grupie D to Steindór Mnich kontra niespodziewany pogromca Swenelda Gregory Maruchson. Ten drugi wiedząc, że już teraz może sobie zapewnić awans do fazy pucharowej ruszył na swojego wycofanego przeciwnika. Steindor zaskakująco zręcznie bronił się przed wściekłymi atakami człowieka od krzeseł. Gregory nie potrafił znaleźć sposobu na świetne uniki swojego przeciwnika i powoli zaczął tracić siły. Chwilę zawahania wykorzystał Steindor przewracając swojego przeciwnika i trafiając go w nogę. W tej grupie jeszcze wszystko może się zdarzyć! Zwycięzcą wyrównanego pojedynku Steindor Mnich!

  Grupa E i Ørn Fregnasson kontra Kristofferson. To może być bardzo ciekawy pojedynek ze względu na halabardę Kristoffersona, której wciąż nie do końca opanował. Orn postanowił nie tracić czasu i od razu wypracował nad przeciwnikiem przewagę, ostatecznie nieco przypadkiem trafiając go w nogę po jednym z blokow Kristoffersona i tym samym awansując do fazy pucharowej. Zwycięzcą pojedynku Ørn Fregnasson!

  Drugi pojedynek grupy E i Aron kontra Wayland Seggis. Czy niedoceniany Aron wykorzysta okazję i zapewni sobie awans przed morderczym trzecim pojedynkiem z Ornem Fregnassonem? Wojownicy ruszyli na siebie wściekle. Co za szybkość Waylanda! Aron był zdecydowanie gorszym zawodnikiem, ale niesiony dopingiem publiczności wspinał się na wyżyny umiejętności. Ostatecznie ambicja i serce przegraly z techniką i doświadczeniem. Po trafieniu w ramię zwycięzcą pojedynku zostaje Wayland Seggis!

  Grupa F i Greguasvik kontra Thidrik Olvirsson. Ten drugi po raz kolejny zaczął spokojnie, powoli badając swojego przeciwnika. Stoi przed realną szansą zapewnienia sobie awansu, stąd jakikolwiek błąd na tym etapie może być bardzo kosztowny. Greguasvik najwyraźniej nie czuł presji pierwszego przegranego pojedynku, ponieważ sprawnie okładał tarczę przeciwnika swoim dwuręcznym toporem. Ostatecznie znalazł lukę w jego obronie i trafieniem w bok zachował swoje szanse na awans. Zwycięzcą pojedynku Greguasvik!

  Druga walka w grupie F i Tumma Odrinsonn zmierzy się Rudizem. Obaj zawodnicy zaczęli ostrożnie. Rudiz zaczął zdecydowanie za ostrożnie! Błyskawiczne trafienie Tummy Odrinsonna w bark przeciwnika! W grupie F równiez nic nie jest jeszcze rostrzygnięte! Zwycięzcą błyskawicznego i zaskakującego pojedynku Tumma Odrinsonn!

  Grupa G i dwie walki Dawidów z Goliatami! Na początek Stig Ingvarson kontra Hans. Stig ruszył na przeciwnika z halabardą. Ależ przewaga Stiga! Hans jest zupełnie bezradny i nie jest w stanie wykonać żadnego ruchu, którym mógłby przejąć inicjatywę w tym pojedynku! Stig dość szybko kończy pojedynek precyzyjnym trafieniem w nogę, czym zapewnia sobie awans do następnej rundy. Zwycięzcą pojedynku Stig Ingvarson!

  W drugim pojedynku zmierzą się Sólveig Admirał kontra Garðar Pies. Solveig zaczął odważnie, atakując raz po raz schowanego za tarczą Gardara. Jednostronny pojedynek nie trwał zbyt długo i Solveig wykorzystał zachwianie przeciwnika po kolejnym ciosie, by go obalić i uderzyć mieczem w ramię. Zwycięzcą pojedynku Solveig Admirał!

  Grupa H kończy drugą kolejkę pojedynków. Najpierw Harold Mocny kontra Odi "Jednooki" Odinson, obaj z dwuręcznymi mieczami. Przeciwnicy ruszyli na siebie, wymieniając kilkanaście ciosów. Obaj bardzo zdeterminowani z różnymi celami na tym etapie turnieju. Harold nie bez przyczyny posiadał swój przydomek i po kolejnej wymianie ciosów powalił swojego przeciwnika, by zadać mu cios w ramię i zapewnić sobie awans do następnego etapu i znacznie skomplikować Odiemu drogę do wyjścia z grupy. Zwycięzcą pojedynku na wysokim poziomie Harold Mocny!

  Ostatni pojedynek w tej kolejce to Karl Marksson oraz Ivar Gunnarsson. Zaskakujący zwycięzca pierwszego pojedynku z "Jednookim" rozpoczął powoli, tak samo jak jego przeciwnik. Publiczność wyraźnie znudzona tempem walki oraz długością pojedynków zaczęła się powoli kierować w stronę wioski. Niezrażony Ivar wyprowadził cios, po którym Karl stracił równowagę i upadł. Szybkie dźgnięcie w stopę i halabardnik zachowuje szanse na awans! Zwycięzcą nudnego pojedynku Ivar Gunnarsson!

  Za nami druga kolejka i mamy już pewne rozstrzygnięcia. Siedmiu zawodników już teraz zapewniło sobie awans do fazy pucharowej. Pozostało dziewięć miejsc, o które zmierzy się ze sobą osiemnastu wojowników.

  -----------------------------------------------------------------------

  Kontuzje: brak

  -----------------------------------------------------------------------
  Grafika korpehn @ DeviantArt

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

 •  

  Hjallbrekka Jesień 850 Turniej T1.0: I Turniej im. jarla Hjallbrekki.
  Otwórz muzykę w nowej karcie
  -----------------------------------------------------------------------

  Na północnych fiordach gdzieś
  Legendarna brzmi wciąż pieśń
  Przez zamglone wody brnie
  Ostrą nutą fale tnie
  Bohaterską niesie treść
  I oddaje jemu cześć
  Sztorm i wiatr unosi ją
  Potęgując siłą swą

  Pieśń wikingów hej
  Walcz Haraldzie hej
  Wilku wojny tej
  Nie poddaj się mocy złej

  -----------------------------------------------------------------------

  Sylvi Różowa - Farmer (Rolniczka) @netto

  No to tak więc, zostaliście podzieleni na grupy. Do siedmiu najlepszych wojowników i ósmego wylosowanego Greguasvika dolosowałam pozostałych wojowników, nie. I teraz tak, w każdej grupie każdy walczy z każdym. Zasady są proste - kto pierwszy dotknie swoją bronią odsłoniętego ciała przeciwnika, wygrywa walkę. Kopnięcia, uderzenia tarczą, drzewcem broni i przewrócenia nie liczymy jako trafienie, dobra? A i starajcie sobie nie wybijać zębów. No i uważajcie na zwichnięcia, bo to też eliminuje z turnieju, tak?

  -----------------------------------------------------------------------

  Wybierz swoją turniejową broń, plusując jeden z pięciu komentarzy poniżej ORAZ styl walki w fazie grupowej, plusując jeden z trzech stylów walki. Czas na podjęcie decyzji 4.08 do 12:00 Po tym terminie Bohater będzie walczył domyślną bronią i domyślnym stylem.

  -----------------------------------------------------------------------
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

 •  

  #lacunafabularniehjallbrekka

  W tym temacie prowadzicie dyskusję dotyczącą nowych osad, ich nazw, lokalizacji, ustrojów, planów na przyszłość. Miejsce zarówno dla szukających nowych osad, jak i szukających nowych osadników. Unikajcie OOC w miarę możliwości.

  -----------------------------------------------------------------------

  Grafika CG-Zander @ DeviantArt

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

 •  

  Hjallbrekka 850 Jesień #lacunafabularniehjallbrekka
  Wołam z tego komentarza.
  Otwórz w nowej karcie muzykę
  Pytania out-of-character tylko w tym wątku
  Karta postaci do wglądu, aktualizacja wkrótce.
  -----------------------------------------------------------------------
  Kalendarium: -
  Śmierć naturalna: - (okres ochronny)
  -----------------------------------------------------------------------

  Otwieram temat, służący reklamie i rozmowom na temat nowych osad. Dyskusja w wątku powinna dotyczyc głównie Hjallbrekki i jej spraw.

  -----------------------------------------------------------------------

  - Nawet nie chcę słyszeć o tym procesie. - warknął jarl - Rozsierdziliście wysłanników innych osad, a Ty Gydo - spojrzał na swoją żonę - zawiodłaś mnie najbardziej. Nie dość, że oskarżeni żrą trzeci miesiąc pierdząc z nudów w lochach, to jeszcze ustalasz pojedynek na początek zimy? Wypuścić natychmiast obu łachmytów. Powinienem Wam ściąć głowy za ściąganie niebezpieczeństwa na osadę. Tyle miesięcy w niepewności. Jeżeli przypadkiem Wasze tchórzliwe skrytobójcze dupska przeżyją pojedynek sądowy, macie wynosić się z Hjallbrekki albo ODYN MI SWIADKIEM, rozerwę ich na strzępy. Tobie Skyardzie należy się przynajmniej solidne zlanie po pysku za to, że dałeś się im zmanipulować.

  - Ci Słowianie byli jacyś... inni.

  - Tylu dobrych wojowników... nawet mój brat...

  Jarl spojrzał w górę.

  = Jesteście teraz w lepszym miejscu od nas, ale smutek ciężko ukoić... No chyba że dobrym ruchankiem z blondynkami! Ale to później. Gydo, ile łupów przywieźli nasi dzielni wojownicy?

  = Łącznie ponad setkę niewolnic, odrobinę kosztowności i metali, a do tego ogromne ilości żywności i towarów.

  - Chcesz powiedzieć, że nie musimy pracować w tym miesiącu?

  - Chcę powiedzieć, że mamy doskonałą bazę do powiększenia osady, jeżeli zachowamy aktualny poziom zaa...

  - ZAMKNIJ TEN SWÓJ NIEWYPARZONY PYSK KOBIETO!

  - S... Sigmundzie jak śmiesz tak...

  Jarl wyskoczył z tronu, wyprowadził błyskawiczny cios pięścią w jej twarz, po którym Gyda padła bez czucia na ziemię. Wszyscy patrzyli na jarla z zaskoczeniem, mieszającym się z przerażeniem.

  - Co tak się gapicie? Przyzwyczailiście się do potulnego jarla, któremu żona wpierdala się w słowo niezależnie od sytuacji i kwestionuje każdą jego decyzję? Część z Was po cichu pragnie pewnie zająć moje miejsce. Myślicie, że jestem ślepy? Ale zasady zmiany władzy znacie, prawda?

  Jarl dobył swoje dwa topory i ryknął w stronę zgromadzonych.

  - Który z Was jest wystarczająco odważny? Który? Gdzie są Ci, którzy chcą zasiąść na tym tronie?

  Odwrócił się na pięcie, nie czekając na odpowiedź, odłożył topory i usiadł na tronie.

  - No i dobrze, przejdziemy do istotnych spraw. Gydo jak tam rap... a no tak, zapomniałem. Podejdźcie do Gydy jak już ją ocucicie... no nie stójcie tak, zanieście ją na łóżko i zróbcie coś z nią. - ponaglił strażników, po czym zwrócił się ponownie do zgromadzonych na sali.

  - Przeprowadzimy w osadzie turniej wojowników na wzór Franków. Gyda jest niedysponowana, więc Sylvi Różowa, która pomagała w organizacji przedstawi założenia i zasady.

  - Yyy... tak oczywiście jarlu. A więc no, bijemy się w pojedynkach. Używamy tępej broni z zaokrąglonymi czubkami coby większej krzywdy sobie nie zrobić. Ale zęby zawsze można stracić haha. Albo nos połamać. No dobra rozumiecie. Tworzymy grupy, gdzie każdy bije się z każdym w tej grupie. Dwóch najlepszych w grupie wychodzi dalej i potem, zobaczcie, zrobiłam taki rysunek. Że jak wygrywasz ze wszystkimi w swojej grupie to potem walczysz z tym, który był drugi w tej drugiej grupie, a ten pierwszy z tej drugiej grupy walczy...

  - Dobra, rozumiemy. - przerwał jarl

  - Ale jarlu, ja to bym nie chciała walczyć w tym turnieju, bo... bo ja nie chcę w nim wygrać, ja mam męża, a Gyda...

  - Dobra, tak tylko rzuciłem z tym pieprzeniem mojej żony i mnie. Zwycięzca może wybrać sobie nagrodę w granicach rozsądku. Jestem szczodry, ale bez przesady. Co dalej? Wypuszczamy tego gościa, jak mu tam było, z klatki. Codziennie go mijam i zapomniałem o jego istnieniu. Jak znowu coś na mnie powie, macie prawo odrąbać mu łeb. Dobra, co dalej?

  Jarl spojrzał na siedzące w kącie frankijskie rodzeństwo.

  - Aaa... Valerie i Tillmanna już poznaliście? To nasi nowi niewolnicy, ale nie wolno Wam im krzywdzić. Ktokolwiek zrobi im krzywdę, będzie miał do czynienia ze mną, rozumiecie? Nasi nowi słudzy wspaniałomyślnie zdecydowali się podzielić się swoją wiedzą. Ponieważ nie wszyscy będą zajęci przygotowaniami do turnieju, być może zainteresują się nauką frankijskiego, słowiańskiego lub zaawansowanej nawigacji morskiej u Valerie albo nauka frankijskiego, angli... anglosaskiego lub europejskich taktyk wojskowych u Tillmanna. Prawdę mówiąc nie wiem po co marnować czas na naukę, skoro w żaden sposób nie przybliża nas to do Walhalli, ale może przy następnej wyprawie przydadzą się Wam takie słowiańskie zwroty jak "wyżej dupę" albo "po co krzyczysz, i tak nikt Ci nie przyjdzie z pomocą", hahaha!

  Sala nie odpowiedziała śmiechem, wszyscy siedzieli ponuro mając w pamięci niedawny wybuch złości jarla, ale i poległych Wikingów.

  - Mamy co żreć i czym żreć, rozchmurzcie się! Nie chcecie turnieju? Idźcie do lasu postrzelać z łuku do jeleni. Idźcie ruchać swoje żony. Nie wiem kurwa, zakopcie się w ziemi jak Wam smutno, róbcie przez następne miesiące co chcecie, nie musicie pracować, mam to gdzieś!

  Jarl wstał z tronu i udał się do swojej komnaty. Po chwili wszyscy usłyszeli stękanie jarla, któremu nie towarzyszyły jak zwykle jęki Gydy. Biedaczka pewnie nadal jest nieprzytomna.

  Valerie nieśmiało wstała i zwróciła się do zgromadzonych.

  - J.. jeżeli są chętni na codzienną naukę, to z bratem zapraszamy. Jarl wspaniałomyślnie użyczył swojego dworu jako miejsca do nauki. Uczniowie Tillmanna będą spotykać się na wzgórzu.

  - Wiesz kim byli ludzie, których trupy przywieźliśmy ze sobą niewolnico?

  - W... widzę ich pierwszy raz na oczy.

  -----------------------------------------------------------------------

  Zbiorczy raport z wypraw łupieżczych:

  Buszli żywności: 736
  Skrzyń towarów: 550
  Zestawów uzbrojenia: 110

  Rany odnieśli:

  GeneralDywizjonu303 - Lekka Rana
  Stah-Schek - Lekka Rana
  Zakarin - Lekka Rana
  Matikkkii1 -> Lekka Rana
  orlando74 -> Lekka Rana
  cziteru -> Ciężka Rana (1 kwartał)
  eliot123 -> Ciężka Rana (2 kwartały)
  HrabiaVik -> Ciężka Rana (2 kwartały)
  justkilling -> Ciężka Rana (1 kwartał)
  KendziorSC -> Ciężka Rana (2 kwartały)
  laufer -> Ciężka Rana (1 kwartał)
  namietna
  kaszanka -> Ciężka Rana (1 kwartał)
  Patrykzlasu -> Ciężka Rana (2 kwartały)
  StalowaFigura -> Ciężka Rana (1 kwartał)
  Tetravis -> Ciężka Rana (1 kwartał)
  Usmiech
  Niebios -> Ciężka Rana (1 kwartał)

  Polegli:

  arturb1922 -> Martwy
  CeramicznyPiecu -> Martwy
  Czerw2 -> Martwy
  Kreciszcz -> Martwy
  lastchwast -> Martwy
  Lisaros -> Martwy
  obojetniee -> Martwy
  paulinsien -> Martwy
  Zurro
  -> Martwy


  -----------------------------------------------------------------------
  Zapasy przed:
  Spichlerz z żywnością - buszli: 489
  Magazyn towarowy: - skrzyń: 313
  Zbrojownia - zestawów: 126
  Port - statków: 48

  Wyprodukowano w poprzednim kwartale:
  Buszli żywności: 1101 (365 w osadzie i 736 z misji)
  Skrzyń towarów: 786 (236 w osadzie i 550 z misji)
  Zestawów uzbrojenia: 222 (116 w osadzie i 106 z misji)
  Statków: 24

  Zużyto w poprzednim kwartale:
  Buszli: 500 (356 osada + 144 misje)
  Skrzyń: 240 (240 ossada)
  Zestawów: 188 (140 osada + 48 misje)
  Statków: 48 (48 misje)

  Zapasy po:
  Spichlerz z żywnością - buszli: 1090
  Magazyn towarowy: - skrzyń: 859
  Zbrojownia - zestawów: 160
  Port - statków: 24

  Głód w osadzie: Nie
  Ubytek / przyrost ludności: przyrost
  Szkolenie techniki w osadzie: Tak

  Minima produkcyjne:
  Spożycie kwartalne - buszli: 390 (bez misji)
  Zużycie kwartalne - skrzyń: 275
  Zużycie kwartalne - zestawów: 150 (bez misji)

  Liczba ludności: 8 500
  Zdolność bojowa: 2 975 (35%)

  -----------------------------------------------------------------------

  W związku z pojawieniem się Valerie i Tillmanna przedstawiam Wam nowy rodzaj fabularnej umiejętności - Talent. Jest to szczególny rodzaj umiejętności, który wykracza poza dostarczane przez graczy opisy fabularne i ma wpływ na podejmowane przez bohaterów graczy akcje.

  Aby zdobyć Talent, należy znaleźć nauczyciela lub go w sobie odkryć w wyniku wydarzenia. Talenty posiadają poziomy 1-5 tak samo, jak umiejętności. Talent nie może mieć wyższego poziomu niż poziom postaci. Aby móc uczyć innych swojego talentu, należy posiadać minimum poziom 3 danego talentu. Uczeń może zostać wyszkolony maksymalnie do poziomu Talentu swojego nauczyciela. Na start Talenty dostają @Queltas i @Diamond-kun, możecie z nich zrezygnować do końca kwartału.

  Każdy gracz może posiadać maksymalnie dwa Talenty. Raz wyuczonego Talentu nie można zastąpić innym.

  Na chwilę obecną dostępne Talenty to:

  - Zarządzanie osadą
  - Dowodzenie
  - Nawigacja
  - Język frankijski
  - Język słowiański
  - Język anglosaski
  - ... (?)

  W przypadku języków umiejętność czytania i pisania oznaczam pogrubioną czcionką.

  -----------------------------------------------------------------------

  Podejmij decyzję plusując jedną z poniższych akcji. Kieruj się dobrem osady.

  Nauka wyklucza dokonywanie innych akcji z wyjątkiem udzialu w turnieju. Nauka języków niesie ze sobą niewielką indywidualną szansę na naukę czytania i pisania w tym języku. Nauka więcej niż jednego przedmiotu drastycznie obniża szansę na nauczenie się obu przedmiotów.

  Możesz również składać wnioski u jarla i prowadzić debatę z innymi graczami.

  -----------------------------------------------------------------------

  Grafika conorburkeart @ DeviantArt

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

 •  

  Hjallbrekka 850 Lato #lacunafabularniehjallbrekka
  Wołam z tego komentarza.
  Otwórz w nowej karcie muzykę
  Pytania out-of-character tylko w tym wątku
  Karta postaci do wglądu, aktualizacja Lato 850
  -----------------------------------------------------------------------
  Kalendarium: -
  Śmierć naturalna: - (okres ochronny)
  -----------------------------------------------------------------------

  Sigmunda obudziły ożywione rozmowy, dobiegające z głównej sali. Pośpiesznie narzucił na siebie ubiór i wszedł do sali, w której czekało około sto pięćdziesiąt osób.

  - Od jak dawna czekacie?

  - Część z nas była tutaj jeszcze przed świtem, mości jarlu.

  - A dlacze...

  - Czy możecie sobie pogadać jak skończę raportować produkcję w osadzie? - przerwała rozeźlona Gyda

  - Dwa zdania kobieto.

  - ... Farmerzy i Rzemieślnicy świetnie, Kowale dobrze, Szkutnicy w porządku. Mamy co jeść, czym jeść, czym walczyć i czym pływać, proszę Sigmundzie.

  - WYPRAWAAAAAAAAAA!

  Zgromadzony tłum krzyknął z radością

  - WYPRAWA I CIPECZKI! - krzyknął jeszcze głośniej Sigmund

  Gyda jedynie przewracała oczami, podczas gdy wszyscy skandowali imię jarla. Jeden z niewielu okresów w roku, kiedy wszyscy byli zjednoczeni, a wszystkie konflikty odchodziły na bok. Kiedy wiwaty nieco ucichły, jarl zaczął przedstawiać plan.

  - Mamy całkiem przyzwoitą flotę do naszej dyspozycji. Ponieważ Słowianie są słabi i chcemy zmniejszyć ryzyko trafienia na już złupioną wioskę, podzielimy się na dwie grupy. Pierwsza, dowodzona przeze mnie, popłynie na południe, na wyspę, którą pomorzanie zwą Wolin, a potem dalej rzeką Odrą tak daleko, aż wypełniły nasze statki łupami po burty.

  jarl rozejrzał się po sali

  - Drugą grupą pokieruje mój przyrodni brat Bjorn Leifsson (NPC), popłyniecie na południowy-wschód do grodu Budzistowo. Po jego złupieniu droga wzdłuż rzeki Parsęty będzie stala otworem. Nie oszczędzajcie nikogo! Bierzcie wszystko co się da!

  Tłum ponownie zaczął skandować imię jarla, Sigmund podniósł rękę, żeby uciszyć okrzyki.

  - Mamy jeszcze jeden poważny problem do rozwiązania. Świątynia w Lakunvik została ukończona, dzięki trudowi ponad dwustu synów i córek Hjallbrekki. Cały nasz trud poszedł jednak na marne, ponieważ trójka naszych braci - Donut Mieczożerca, Logi Buldog i Skyard Hatard pod wpływem impulsu zamordowali trzech kapłanów. Twierdzą, że była to reakcja na wymuszoną przez kapłanów bezsensowną ofiarę Jósefa Komety, a sami kapłani są kultystami. Poza tą trójką nie ma osoby, która potwierdziłaby ich wersję wydarzeń. Wszyscy staną przed sądem, a o ich losie zdecyduje ława przysięgłych. Nie chcę nawet myśleć, co nam może grozić jako osadzie za takie świętokradztwo.

  jarl powstał z tronu

  - Proces odbędzie się w trakcie wyprawy, w przypadku oznania oskarżonych o świętokradztwo winnymi, Gyda w moim imieniu wymierzy im karę. Nowowybudowana świątynia posłuży jako miejsce procesu. W tym miejscu chciałbym złożyć specjalne podziękowania Slothiemu za nadzorowanie budowy od samego jej początku oraz Rurikowi af Munso, Stígurowi Chudemu oraz Sveinowi Houlegate'owi za wyjątkowy wysiłek, wniesiony w budowę świątyni. Chcę Was prosić o przewodniczenie obrzędom religijnym do czasu zastąpienia Was przez kapłanów. Zgodnie z sugestią Sveina poświęcimy kilka buszli żywności w podziękowaniu Frejowi i Freji za pomyślne zbiory.

  -----------------------------------------------------------------------
  Zapasy przed:
  Spichlerz z żywnością - 470 buszli
  Magazyn towarowy: - 193 skrzynie
  Zbrojownia - 125 zestawów
  Port - 39 statków

  Wyprodukowano w poprzednim kwartale:
  408 buszli żywności
  322 skrzynie towarów
  136 zestawów uzbrojenia
  26 łodzi

  Zużyto w poprzednim kwartale:
  389 buszli (338 osada + 51 misje)
  202 skrzynie
  135 zestawów
  17 łodzi (misje)

  Zapasy po:
  Spichlerz z żywnością - buszli: 489
  Magazyn towarowy: - skrzyń: 313
  Zbrojownia - zestawów: 126
  Port - statków: 48

  Głód w osadzie: Nie
  Ubytek / przyrost ludności: ubytek
  Szkolenie techniki w osadzie: Tak

  Minima produkcyjne:
  Spożycie kwartalne - buszli: 356 (bez misji)
  Zużycie kwartalne - skrzyń: 240
  Zużycie kwartalne - zestawów: 140 (bez misji)

  Wymagania do misji Słowiańska Wyprawa Łupieżcza (Lato 850):
  Statki - minimum 10 statków
  Żywność - minimum 30 buszli
  Uzbrojenie - minimum 10 zestawów
  -----------------------------------------------------------------------

  Budowa świątyni została ukończona.

  Hubadev, Hrabia_Vik, Diamond-kun, Kozlov666: + 6 pkt doświadczenia BG (za uczestniczenie w budowie 2 kwartały z rzędu)
  Akumulat, BadNigga, dwupierogankapustu, eliot123, ernest743, i11u, Miloszun, obojetniee, orange92, tyrytyty, Uaimmiau: + 3 pkt doświadczenia BG

  Wszystkie umiejętności podstawowe i poboczne budowniczych + 1 pkt doświadczenia

  -----------------------------------------------------------------------

  Podejmij decyzję plusując jedną z poniższych akcji oraz opcjonalnie jeden z dwóch komentarzy, dotyczących procesu. Kieruj się dobrem osady.

  Udział w procesie nie wyklucza podjęcia innej akcji w osadzie. Nie możesz brać udziału w procesie jako ławnik, jeżeli wybierasz się na misję.

  Możesz również składać wnioski u jarla i prowadzić debatę z innymi graczami.

  -----------------------------------------------------------------------
  autor grafiki Gaius31duke @ DeviantArt
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

 •  

  Hjallbrekka 850 Intermedium 2 #lacunafabularniehjallbrekka
  Wołam z tego komentarza.
  Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
  Out-of-character dozwolony w tym wątku.
  -----------------------------------------------------------------------

  - Jak Ci na imię?

  - Valerie, a to mój brat Tillmann.

  - Skąd znacie nasz język?

  - Podróżujemy od najmłodszych lat. Jestem córką margrabiego Godryka z północnej Lotaryngii. Z obawy przed podziałem marchii ojciec chciał przekazać tron najstarszemu synowi, a mojemu bratu Godrykowi, a nam szykował "kariery" w zakonie.

  - Wypowiedziałaś dużo słów, których nie rozumiem. Wrócimy do tego później. Co robiłaś na Pomorzu?

  - Chcieliśmy poznać życie Słowian. Chcieliśmy spisać relację z ich ludowych podań. Planowaliśmy spotkać się z władcą Słowian na tych terenach Lechem. To prosty lud, który nie dokumentuje swojej historii.

  - My też, jak to ujęłaś, nie dokumentujemy naszej historii - od tego mamy bardów, którzy po wsze czasy będą chwalić męstwo nasze i przodkow. Czy nas również uważasz za prosty lud?

  - ...

  - Nigdy wcześniej nie widziałaś Wikinga?

  - Byliśmy w Danii, ale Wy się nieco różnicie od Duńczyków. Żyjecie ze sobą w zgodzie?

  - Nie Ty zadajesz tutaj pytania, piękna.

  Valerie wzdrygnęła się, ale szybko pożałowała swojego odruchu.

  Sigmund spojrzał na jej brata, patrzącego z nienawiścią na swojego ciemiężyciela i jego żonę. Co ciekawe, Gyda obdarzała Valerie dokładnie takim samym spojrzeniem.

  - Nie jesteśmy barbarzyńcami, za jakich nas uważacie - ciągnął jarl. - Chcę, żebyś poznała moją drugą twarz. W osadzie potrzebujemy ludzi o różnych talentach. Co potraficie?

  - Czytamy i piszemy. Tillmann zajmuje się studiowaniem wojskowości krajów, które odwiedzamy, ja śledzę religijne i codzienne zwyczaje. Poza Waszą mową znamy język frankijski, dodatkowo znamy trochę słowiański i anglosaski.

  - Kim są Anglosasi?

  - Lud wyspiarski na północ od Frankonii. Nigdy o nich nie słyszeliście?

  - My jesteśmy na północ od Frankonii!

  - To nie tak, widzisz Sigmundzie...

  - JARLU SIGMUNDZIE TY FRANKIJSKA SZMATO - ryknęła nagle Gyda

  - Ale po co te nerwy Gydo? - zapytał z głupim uśmieszkiem jarl - przecież nie będę jej pieprzył czy coś. Wolałbym najpierw zapytać o zgodę...

  - Co?! - Gyda gotowała się ze wściekłości - Potężny jarl musi prosić frankijską szmatę o zgodę na pieprzenie?

  - No dobrze, zgwałcę ją dzisiaj przed wieczerzą.

  - Ani mi się waż! - warknęła Gyda

  - To co mam robić? Inną niewolnicę mogę sobie przeleciec?

  - A musisz mi to zawsze tak oznajmiać.

  - Ty mi powiedz co mam robić - jarl powstrzymywał śmiech

  - Rób co chcesz - rzuciła Gyda, po czym obróciła się na pięcie i wyszła.

  - Włos Ci z głowy nie spadnie, póki będziesz dla nas pracowała i będziesz pożyteczna. Twój brat też - rzucił w stronę Tillmanna - a Ty chłopcze przestań zaciskać tak te swoje perłowe zęby, bo Ci się połamią, hahaha. WEZWIJCIE TEGO STAREGO FIRCYKA SLOTHIEGO.

  [...]

  - Do usług jarlu. - Slothi przytargał ze sobą kilka własnoręcznie wykonanych map.

  - Pokaż jedną ze swoich map świata. Tillmann, gdzie jest ta Anglosasja?

  - Mniej więcej tutaj jarlu. Wystarczy płynąć wzdłuż wybrzeża i odbić w tym miejscu na północ.

  - Taki oczytany mądrala, taki podróżnik, a nie wie, że Frankowie i Germanie zjadają na śniadanie każdą wikińską łódź, która pojawia się na ich wybrzeżach. Co złego to nie my, to nasi bracia narobili nam złej famy, a teraz mamy problem, żeby wyściubić nos poza Skagerrak.

  - Wystarczy wypłynąć na morze północne.

  - Trzymajcie mnie z tym mądralą, no geniusz no, prawdziwy kapłan, krynica mądrości. Nie pomyślałeś o obieżyświecie, że mogliśmy na to wpaść już dawno temu? Tylko wiesz co jest problemem? Morze Północne jest bardzo kapryśne. Są dni, że nie ma słońca, nigdzie nie ma lądu i nie ma jak nawigować. Ilu dzielnych Wikingów Morze pochłonęło, nie sposób zliczyć...

  - Jarlu, wiem jak nawigować statkiem bez słońca i we mgle.

  - ... jesteś czarodziejem?

  - Nauczę Twoich ludzi jak nawigować w każdych warunkach, w zamian nikt nie tknie mojej siostry... i mnie też - dodał, widząc uśmieszek jarla.

  - Jeżeli ta technika naprawdę działa, masz moje słowo, Tillmannie...

  -----------------------------------------------------------------------

  Małe przypomnienie dotyczące obrażeń. Nazwa Lekka i Ciężka Rana mogą być nieco mylące. Na potrzeby mechaniki uprościłam system obrażeń, aby usprawnić rozgrywkę i nie rozdrabniać się na pomniejsze obrażenia.

  Mniejszych ran takich jak złamane nosy, niewielkie cięte rany, zwichnięcia czy inne obrażenia, po których dochodzi się do siebie szybciej niż po miesiącu nie liczę w ogóle, tzn. mogą mieć wpływ na toczącą się akcję, ale nie pozostawiają trwałych śladów.

  Lekka Rana to obrażenia, których leczenie trwa kwartał, (np złamania kończyn, urazy głowy) i które zwykle eliminują z dalszej walki, czy aktualnej przygody.

  Ciężka Rana to bliskie spotkanie ze śmiercią - poza debatami jesteś w wiosce nieużyteczny (-a) przez 3-6 miesięcy a potem przez dodatkowe 3 miesiące postać jest traktowana, jakby miała Lekką Ranę.

  Proszę mieć powyższe na uwadze, planując swoje posunięcia, czy wdając się w konflikty, które można ominąć. Z drugiej strony o to przecież chodzi w byciu Wikingiem...

  -----------------------------------------------------------------------

  W tym wątku nie podejmujecie żadnych decyzji, proszę jedynie o informację zwrotną, czy planujecie opuszczenie Hjallbrekki przy pierwszej możliwej okazji.

  -----------------------------------------------------------------------
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

 •  

  Hjallbrekka Lato 850 Proces P1.1G: Zbrodnia w Lakunvik
  -----------------------------------------------------------------------

  Ława przysięgłych w składzie:

  1. @1918 Scheving Lis, Rzemieślnik, 27 lat
  2. @Akumulat Ulfar Akumularson, Farmer, Myśliwy 29 lat
  3. @Alezja Arthur Owczarz, Farmer, 40 lat
  4. @Amelinowy Stefnir Wąż, Kowal, 24 lat
  5. @Arek817 Sólveig Admirał, Rzemieślnik, 25 lat
  6. @Aroneu Aron, Farmer, Specjalizuje się w produkcji wszelkiego rodzaju broni białej 20 lat
  7. @Askaukalis Asko, Rzemieślnik, Łuczarz 25 lat
  8. @AutomatycznyCzarodziej Guiden Periodisk, Farmer, Rybak 37 lat
  9. @Awerege Hajmdal Biały Kieł, Rzemieślnik, 29 lat
  10. @Bury_Zenek Börk Zeneksson, Kowal, 20 lat
  11. @Damixi Steindór Mnich, Kowal, 32 lat
  12. @Diamond-kun Slothi, Rzemieślnik, Administrator-kartograf 40 lat
  13. @dziad-jihad Ásgrímur Pies, Farmer, 39 lat
  14. @Ermine Tumma Odrinsonn, Rzemieślnik, Kuśnierz 29 lat
  15. @ernest743 Hans, Farmer, 24 lat
  16. @fuKlanAdraHrepuS Wayland Seggis, Rzemieślnik, Złotnik, mistrz jubilerski 33 lat
  17. @Grayson Sverrir Smoła, Kowal, 37 lat
  18. @Grzechu10g Hlynur Błogosławiony, Farmer, 26 lat
  19. @Hubadev Stígur Chudy, Kowal, 24 lat
  20. @i11u Jón Wojtylson, Szkutnik, 31 lat
  21. @JanKremovski Fjalar Czerwony, Farmer, 33 lat
  22. @Kilgharrah Bjorn Żelaznoboki, Rzemieślnik, 31 lat
  23. @Kolczaneiro Gu?geir Chudy, Farmer, 24 lat
  24. @Kolorowy_jelonek Giermund, Szkutnik, Szkutnik-drwal 32 lat
  25. @Kozlov666 Svein Houlegate, Farmer, Hodowca kur 29 lat
  26. @Krul_Janusz_I_Passat Audunn Grosz, Farmer, 24 lat
  27. @Krzychu-M ?röstur Kupiec, Szkutnik, 29 lat
  28. @Kwasnytoja Olaf Rotbreed, Szkutnik, Szkutnik 31 lat
  29. @Matei123 Sverrir Szary, Kowal, 37 lat
  30. @Michaltrzoska Fri?steinn Ptaszyna, Farmer, 24 lat
  31. @Miczubezi Asgeir Magnusson, Szkutnik, Szkutnik-rybak 37 lat
  32. @Miloszun Erak Okaleczony, Kowal, Specjalizuję się w produkcji toporów. Nie znajdziesz lepszych w Hjallbrekku! 28 lat
  33. @Onde Steinar Aegirson, Farmer, Wielorybnik 32 lat
  34. @Petters Vignir Blask, Szkutnik, 35 lat
  35. @pieczarrek Matthías Pies, Farmer, 29 lat
  36. @pufcyneracy Ivar Gunnarsson, Rzemieślnik, Złotnik 33 lat
  37. @ratizon Andri Cyklop, Farmer, 23 lat
  38. @Relkin Liptonsson, Szkutnik, szkutnik - rybak/farmer 30 lat
  39. @rozowy_kroliczek Margit, Farmer, 32 lat
  40. @tyrytyty Hagnar Ragnarsson, Rzemieślnik, Krawiec 34 lat
  41. @Uaimmiau Toruaim Miaubjorn, Farmer, Dekarz 38 lat
  42. @VeleiN Sigurkarl Golarz, Rzemieślnik, 41 lat
  43. @Zeroskilla Odi "Jednooki" Odinson, Farmer, Myśliwy 31 lat
  44. @zykythic zykythic, Kowal, 30 lat

  zdecyduje teraz o winie,niewinności lub poddaniu próbie oskarżonych Logiego Buldoga, Donuta Mieczożercy i Skyarda Hatarda . W przypadku uznania ich winy lub wyboru próby, Gyda zadecyduje o rodzaju kary lub próby. Decyduje większość głosów.

  (odradzam nie-ławnikom branie udziału w głosowaniu)
  @MacMikus @TynkarzCzwartejSciany @Mnichuy

  -----------------------------------------------------------------------

  Podejmij decyzję, plusując jeden komentarz w każdym z trzech głosowań poniżej. Czas na podjęcie decyzji 30.07 do 23:59

  -----------------------------------------------------------------------
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

 •  

  Hjallbrekka Lato 850 Proces P1.2: Zbrodnia w Lakunvik #lacunafabularniehjallbrekka
  -----------------------------------------------------------------------

  - Głosowanie zostało zakończone, a głosy policzone. Ława Przysięgłych zdecydowała, że Logi Buldog oraz Donut Mieczożerca zostaną poddani próbie, a Skyard Hatard jest niewinny. W związku z takim werdyktem Ławy...

  Nastąpiło poruszenie wśród świadków i przedstawicieli innych wiosek. Rozległy się ciche przekleństwa, zdenerwowane szepty, po czym wszyscy opuścili świątynię i udali się w kierunku portu. Pozostał jedynie posłaniec jarla Dalvika III, który podszedł do Gydy i szepnął jej coś na ucho. Gyda jakby niewzruszona wyjściem przedstawicieli z sali kontynuowała.

  - W związku z takim werdyktem Ławy Przysięgłych, zarządzam natychmiastowe uwolnienie Skyarda Hatarda. Co do Logiego Buldoga i Donuta Mieczożercy - skoro Ława Przysięgłych uchyliła się od uznania ich winy lub niewinności, sąd nad nimi pozostawiamy bogom. W związku z tym Logi i Donut zostaną poddani próbie pojedynku sądowego.

  Na sali rozległy się ożywione szepty.

  - Oskarżeni będą mogli stanąć do swoich pojedynków sami, lub wyznaczyć swoich czempionów, którzy wierzą w ich niewinność. Zmierzą się z dwoma wojowikami, których przyśle jarl Dalvik III. Pojedynek na śmierć i życie rozstrzygnie o losie Logiego i Donuta. Pojedynek odbędzie się na początku zimy. Do tego czasu oskarżeni pozostaną w lochach.

  Gyda wstała i skierowała się w stronę wyjścia. Logi i Donut spojrzeli na siebie, potem na towarzyszy na sali...

  -----------------------------------------------------------------------

  @Mnichuy i @MacMikus - do 31.07 do 23:59 złóżcie deklarację wyboru czempiona słowami "W pojedynku sądowym moim czempionem będzie [...]" .
  W przypadku braku wyboru do tego czasu, do pojedynku staniecie osobiście.

  @TynkarzCzwartejSciany

  Grafika chriskuhlmann @ DeviantArt

  -----------------------------------------------------------------------
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

 •  

  Hjallbrekka Lato 850 Wyprawa W1.1B: Wyprawa łupieżcza na Wolin
  -----------------------------------------------------------------------

  @1006009 @anussatanus @B44M @BadNigga @DreadSole @Franek25 @GrzegorzMarucha @Herm1t @hyoideum @Jean-Paul_Sartre @karboniusz @kvvach @luiz1122 @Proboszczinnho @Queltas @ridcully @Stah-Schek @suwalskimroz @swat @Szpurka @William_Adama @Zakarin @ZdenerwowanyBialorusin

  Strzała świsnęła obok dowódcy Słowian i wbiła się w uniesioną nad głowami tarczę jednego z wojów. Dowódca krzyknął coś, co brzmiało jak zachęta do ataku i Słowianie nieco ośmieleni ruszyli do przodu. Wikingowie stali w zwartym szyku i w momencie zderzenia się dwóch armii wszyscy utrzymali się na nogach.

  Ten, kto powiedział, że słowiańscy wojownicy to zwykli chłopi, zakuci w lichej jakości zbroje, miał wiele racji. Ataki Słowian po kilku chwilach osłabły, były chaotyczne, a przez to ich obrona dziurawa. Wikingowie skrzętnie to wykorzystywali, siekając jednego po drugim. Horund nakazał sformowanie pierścienia wobec stale zmniejszających się sił przeciwnika. Następnie pierścień zaczął się powoli zaciskać, niszcząc resztki morale słowiańskich żołnierzy. Kiedy ich dowódca padł od celnego ciosu Bjorna Vangsy, pozostali Słowianie utworzyli wąski krąg i rozpaczliwie próbowali bronić się tarczami.

  - Dobywać łuki i wystrzelać tych robali! - krzyknął Horund.

  Kilku Wikingów aż ryknęło ze śmiechu, gdy napinali cięciwy swoich łuków. Ostatnia faza bitwy wyglądała jak strzelanie do padliny, strzały bez trudu znajdowały szpary w dziurawej obronie Słowian, by po zaledwie kilku minutach ostatni z nich padł trafiony strzałą w plecy. Następnie wszyscy wierzgający zostali dobici.

  - Co robimy z ich uzbrojeniem? Warte to coś?

  - Zabierzemy, kowale zrobią z tego żelaza pożytek. Wszyscy cali?

  Kilkunastu Wikingów stęknęło z bólu. Rany nie były duże, ale nie wszyscy poradzili sobie z taktyką Horunda, nabawiając się złamań i ran. Wszyscy wrócili na statek i ruszyli z powrotem do Hjallbrekki, pilnując by nic nie wypadło poza przepełnione łupami burty.

  -----------------------------------------------------------------------

  Statystyki z misji:

  466 buszli żywności
  334 skrzyń towarów
  106 zestawów uzbrojenia

  + 10 pkt doświadczenia BG:

  1006009 anussatanus B44M BadNigga DreadSole Franek25 GrzegorzMarucha Herm1t hyoideum karboniusz kvvach luiz1122 Proboszczinnho Queltas ridcully Stah-Schek suwalskimroz swat Szpurka Zakarin ZdenerwowanyBialorusin

  + 5 pkt doświadczenia BG:

  William_Adama @GeneralDywizjonu303 Jean-Paul_Sartre

  Obrażenia:

  GeneralDywizjonu303 - Lekka Rana
  Stah-Schek - Lekka Rana
  Zakarin - Lekka Rana

  -----------------------------------------------------------------------
  Grafika SebMcKinnon @ DeviantArt
  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

  •  

   Barði Gruby -farmer

   Dobrą walką nazywasz tę bitkę z tymi rolnikami? Im krowy paść było a nie za miecze sie łapać ha! Wybiliśmy ich z trzy setki, nie myślicie że skrzyknęli się chłopi z okolicznych wsi lub miasta? Czy nie oznaczałoby to że tych wsi i miast nie ma kto bronic prócz bab, dzieci i starców? Czemu by nie rozejrzeć się po okolicy i nałupić więcej? A jakbyśmy jakie miasto sprądlowali? Hoh! Zawróćmy łodzie, wyślijmy zwiad i uderzajmy! Skoro przyszło tylu "przygotowanych" chłopów to oznacza że muszą być jakieś siedliszcza w pobliżu nie dalej niż kilka godzin marszu. Ktoś musiał uciec z tych chat nad brzegiem rzeki co rześmy je poplądrowali i poinformować swoich ziomków, inaczej przecieżby nie przyszli gotowi do walki, racja? pokaż całość

  •  

   Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):

   @anussatanus: ) Baroi, jakbyś nie zauważył to nie mamy już miejsca na łodziach, ot tak po prostu.

  • więcej komentarzy (8)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika lacuna

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)