"Pogodzenie się ze światem jest równie małoznaczne jak i bunt i wściekłość przeciw niemu".

 •  

  Wow wychodki nie zawodzą.

  Gorące zajebane przez bełkot i plucie lewactwa.
  Co Wy możecie wiedzieć o Powstaniu czy oddaniu dla ojczyzny czy walce o jakieś wartości jak jedyne zło jakiego w życiu doświadczyliście to brak sojowego latte w starbucksie.

  Sam uważam,że decyzja o Powstaniu była nie do końca prawidłowa. Ale potrafię zrozumieć dlaczego ludzie chcieli walczyć. Potrafię sobie wyobrazić dlaczego bez sprzętu, bez przygotowania i wyszkolenia chcieli bić się o wolność

  Osoby które tak usilnie starają się wyśmiać i zdyskredytować oddanie i bohaterstwo powstańców niczym nie różnią się od aparatu komunistycznej propagandy który dokładnie to robił(i jak widać robi dalej) przez lata.

  No ale jaki ma sens tłumaczenie tego ludziom którzy dzień w dzień plują na swój własny kraj na jego historię i wartości ważne dla obywateli.

  O B R Z Y D L I W E

  #bekazlewactwa #4konserwy #konfederacja #powstaniewarszawskie
  pokaż całość

  źródło: IMG_20200801_123639.jpg

  •  

   @SynTwojejStarej:
   Obrzydliwe, to było wysłanie ok 200 tyś. niewinnych cywili na śmierć,
   Obrzydliwe, to było wyslugiwanie się dziećmi i robienie z tego wspaniałego czynu,
   Obrzydliwa była decyzja o powstaniu przeciw świetnie uzbrojonemu wojsku samemu mając jedna sztukę broni na 25 osób.
   Obrzydliwa jest jarmarczna tradycja świętowania masowego mordu na niewinnych ludziach, nerki, majtki i pościele degradujace jego symbolike.
   Mądrze i dobrze byłoby przez chwilę pomyśleć. Nie tylko o sobie tu i teraz ale o ojczyźnie za kilka lat, która potrzebowalaby tych ludzi do budowania wspólnej, lepszej przyszłości.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (57)

 •  

  15:00

  Właśnie kelner przyniósł Ci obiad do pokoju. Dziś na obiad rosół i kotlet schabowy z ziemniakami i zestawem surówek. Do tego kompot lub herbata do wyboru. Leniwie zbierasz się z łóżka trochę zniesmaczony faktem, że ktoś przerwał Ci czytanie książki na łóżku. Mieszkający z Tobą paweł dostaje trochę inny zestaw. Zestaw zgodny z dietą FODMAP, bo w trakcie pobytu lekarz do którego trafił bez kolejki zdiagnozował u niego zespół jelita wrażliwego przez który jedząc to co ty dostałby wzdęć więc kelner przynosi mu zestaw specjalnie dla niego wraz z zestawem lekarstw na niestrawność. Jedząc rozmyślasz o tym czy zapisać się na kurs jazdy wózkiem widłowym lub kurs stolarski dostępny również za darmo. Kreślisz też listę książek które mają Ci przynieść z biblioteki a po zjedzonym obiedzie kelner zabiera naczynia aby je po Tobie umyć. Ty zaś kładziesz się na łóżku i oglądasz ze znajomi film. Popijasz przy tym kawę i komentujesz go wesoło z kumplami. Otuchy dodaje Ci fakt, że na zewnątrz są ludzie, którzy twierdzą, że to, że leżysz cały dzień jest ok bo to, że zamknęli Cię tutaj za zgwałcenie i uduszenie dziecka to straszna kara i oni by nie chcieli być tak zamknięci więc powinno Ci się ulżyć tym, że chociaż nic nie musisz robić.
  W tym czasie pani Janina, która przepracowała całe swoje życie w Hucie szkła siada przy szpitalnym stoliku. Jest trochę zmęczona, chociaż po 3 latach oczekiwania na zabieg w końcu nastała jej kolej. Pani pielęgniarka przynosi jej kolację: 2 plastry zeschniętej szynki, 3 kromki suchego chleba i herbatę bez cukru. Pani Janina woli taką posłodzoną, jednak nie zabrała ze sobą cukru i wstyd jej poprosić koleżankę z sali. Jednak jest przyzwyczajona do takich posiłków. Od kiedy jej stan zdrowia przez pracę w hucie się pogorszył i poszła na rentę nie może sobie pozwolić aby jeść to na co ma ochotę. W sklepie na obiad kupuje kawałek mortadelli którą opanieruje i usmaży a za resztę pieniędzy kupi pół kilo pomarańczy bo wnuczek przychodzi w odwiedziny i wstyd tak z pustymi rękami. Potem będzie udawała przed córką która pojedzie wykupić jej leki w aptece, że tej maści i tabletek za 70zł wcale nie potrzebuje bo plecy już dawno jej nie bolą a lekarz się uparł żeby brała. W nocy obudzi się osiem razy bo ból pleców nie pozwoli jej spać.
  Pani Janina właśnie wrzuca do szpitalnego telewizora 4 złote które zostawiła jej córka aby przez godzinę z panią Wiesią z sali pooglądać telewizję przed snem.
  Pan Grzegorz którego syn został 3 lata temu zgwałcony i uduszony siedzi w pracy na nadgodzinach żeby wysłać żyjącą córkę na kolonie bo wszystkie koleżanki jadą. Jego córka siedzi w domu i czeka aż tata wróci, chociaż pewnie znów się go nie doczeka i zaśnie. Pan Grzegorz nie może się pozbierać po tym co stało się 3 lata temu jednak próbuje się z tym pogodzić w samotności bo wizyta u psychologa kosztuje 200zł za godzinę.
  Pan Grzegorz pracował dziś 14 godzin i nie widział się z rodziną, żeby paweł otrzymał do pokoju posiłek zgodnie z dietą i mógł jutro pójść na ten kurs na wózek widłowy bo mu się to należy bo nieszczęśnik jest zamknięty w więzieniu.

  #wiezienie #polska #takaprawda #patologiazewsi #patologiazmiasta
  pokaż całość

  źródło: 183a8095c87c64d759ba838084437a1b.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika levidos

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.