•  

  #polska

  Jak ktoś będzie mi mówił, że uważa piłkę kopaną za polski sport narodowy to będę się mu głośno śmiać w twarz...
  Uważanie tego sportu za narodowy to jakiś rodzaj syndromu sztokholmskiego.

  •  

   @korporacion: Na pewno dużo więcej akcji niż w 90-minutowej kopaninie gdzie czasem zdarzy się jakaś bramka, a sporo z tej gry to jeszcze gra aktorska w celu wyłudzenia czegoś od sędziów.

   Jeśli definiujesz siatkówkę jako "lewa prawa lewa prawa uderzenie", to analogicznie piłkę nożną można zdefiniować jako "biegną w stronę lewej bramki biegną w stronę prawej bramkie (...tu zapętl) uderzenie na bramkę". Ani jeden, ani drugi sport nie odpowiada temu prymitywnemu opisowi.

   Akcja w siatkówce jest dużo bardziej skondensowana.

   Popularność piłki wynika z biedy i braku organizacji czegokolwiek innego: dzieci się nauczą chodzić to rzucisz im szmaciankę, pokażesz bramki i masz je w nosie, a do innych sportów potrzeba jakiejkolwiek infrastruktury i instruktażu, żeby grać na podstawowym poziomie...
   pokaż całość

  •  

   @korporacion:
   Nudę w tym sporcie? Każdemu punktowi towarzyszą emocje, tak samo jak w piłce nożnej. Tylko w piłce nożnej punkty zdarzają się dużo rzadziej.
   Tego typu sformułowanie nie jest argumentem, jest tylko opinią. A opinię, wiadomo, każdy ma własną.

   To nie jest jednowymiarowe zjawisko i nie można znaleźć jednej przyczyny. Na przykład: piłka nożna jest bardziej popularna u facetów, bo kobiety rzadziej przepadają za sportami kontaktowymi. Albo: dorośli faceci wolą piłkę nożną, bo wynieśli konkretne przekonania z dzieciństwa - bo sami grali albo mieli do czynienia ze środowiskiem, gdzie grało się tylko/głównie w piłkę bądź nawet inne sporty, zgodnie z dziecięcą logiką, były deprecjonowane (sformułowania typu "hehe sport dla dziewczyn" albo "gejowski sport" - to drugie słyszałem od dorosłego człowieka...). A jak się człowiek za młodu przyzwyczai i nie jest otwarty na nowe rzeczy, to inny sport go raczej nie zainteresuje.

   Tu wtrącę własny przykład: uważałem transmisje gier tenisowych za nudne, dopóki sam nie nauczyłem się podstaw tenisa. Zrozumiałem ile talentu i wysiłku wymaga taka gra i teraz inaczej na to patrzę.

   Dorzucę tylko, że siatkówka faktycznie jest drugim najpopularniejszym sportem w Polsce(przynajmniej wg pana z linku) i sukcesy polskich sportowców oraz powstawanie orlików przyczyniły się do tego wzrostu zainteresowania (to stwierdzenie wysysam z palca bazując na obserwacjach liczby utalentowanych młodych siatkarzy w kadrze w latach post-2010). A jakby oceniać po efektach to piłkarze wypadają blado. Kto wie, może za kilkanaście lat będziemy mieć odwrotną sytuację ¯\_(ツ)_/¯

   Rozgadałem się niepotrzebnie. Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, może poza faktem, że różne zachowania fanatycznych kibiców bywają irytujące.
   Zasadniczo to chciałbym tylko, żeby inne sporty (i reprezentacje) traktowano z szacunkiem i nie rzucano bezsensownymi opiniami w powietrze...
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (46)

 •  

  #dupeczkizprzypadku #tyleczki #dupeczki #tyleczkiboners

  Chyba będę częściej chodził na zakupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Bonus w komentarzu. #nsfw

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika limerence

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)