.

 •  

  Mam pytanie odnośnie trudności stworzenia aplikacji na Androida. Chodzi o nagrywanie rozmów telefonicznych i późniejsze zapisywanie ich na serwerze (synchronizacja z serwerem). Czyli jest rozmowa, po rozmowie komunikat czy zapisać rozmowę i nagranie leci do pamieci telefonu, następnie jest synchronizacja z serwerem. Pytanie czy jest dużo dlubania przy tym? Zastanawiam się czy w ogóle rozpoczynać temat i kodowac, czy jednak beda jakies trudności i czy w ogóle jest to wykonalne.

  #android #programowanie
  pokaż całość

  +: Shizerq
 •  

  Tutaj merytorycznie napiszę, dlaczego uważam, że wegetarianizm, weganizm i podobne nurty nie są ani naturalne dla organizmu człowieka, ani nie są zdrowe.

  1. Witamina B12 jest konieczna dla ludzkiego organizmu, jednak nie jest ona obecna w produktach roślinnych, jest ona syntezowana w organizmie ludzkim, ale dopiero w jelicie grubym, więc nie jest wchłaniana, tylko wydalana. Niedobory witamin są bardzo niezdrowe, a w skrajnych wypadkach, mogą doprowadzić do śmierci. To dlatego, wegetarianizm i podobne nurty powstały dopiero w XX wieku, gdy znano witaminy i można było nimi uzupełniać te niedobory.

  2. Człowiek ma mieszane uzębienie, ma kły i przednie zęby do rozdzierania mięsa, ma też duże zęby tylne, do żucia produktów roślinnych, co świadczy o tym, że pierwotnie był i jest on wszystkożerny.

  3. Człowiek ma tylko jeden żołądek, dość mały, z drugiej strony jego przewód pokarmowy jest dość długi, na tyle, by strawić pokarmy roślinne, które są ciężkie do strawienia - to znów pokazuje, że układ pokarmowy człowieka jest nastawiony na produkty różnego pochodzenia.

  4. Produkty roślinne nie zawierają odpowiedniej ilości tłuszczy, a one są prekursorami hormonów, dieta uboga w tłuszcze, lub dieta, gdzie nie są one zbilansowane może prowadzić do zaburzeń hormonalnych. O ile wiem, w diecie bezmięsnej, nie ma kwasów omega, które są bardzo ważne.

  5. Białka składają się z aminokwasów, organizm potrzebuje pełnej gamy aminokwasów, zaś paleta w produktach zwierzęcych jest niepełna, trzeba łączyć różne produkty, by uzyskać w miarę odpowiednią ilość ich wszystkich. To może prowadzić do braków aminokwasów. To jest niezdrowe.

  6. Dieta bezmięsna nie jest zgodna z tradycją, z sztuką kulinarną wszystkich krajów. Ciężko odrzucić smaczne potrawy, całą ich historię tylko dlatego, że zawierają mięso.

  7. Wiele bezmięsnych produktów jest wysoko przetworzonych, np. tofu, mleko sojowe, wafle ryżowe.

  8. Wiele produktów bezmięsnych jest niezdatna do spożycia bez obróbki termicznej, np. fasola, ziemniaki, ryż, zboża, co świadczy o tym, że nie są to naturalne produkty w ludzkiej diecie. Mięso jest zdatne do spożycia bez obróbki (tatar, sushi), a robimy to tylko po to, by pozbyć się pasożytów.

  #wegetarianizm #weganizm #dieta #kuchnia

  --
  Wszystkie nieodpowiednie komentarze będą usuwane
  pokaż całość

 •  

  Już siódma edycja "Wykopowa Gra w Wyzwanie i Zajęcia" - została oficjalnie rozpoczęta!
  Zanim napiszesz komentarz z liczbą, proszę o zaplusowanie wpisu.

  Regulamin zabawy: kliknij tutaj...
  Od teraz jeżeli chcesz być wołany musisz wpisać się na listę: kliknij tutaj...

  Krótki opis:

  Pod każdą liczbą kryje się zestaw, składający się z z trzech zadań z możliwością wyboru jednego z nich. Na realizacje macie 10 dni kalendarzowych. W komentarzu pod tym wpisem, proszę napisać liczbę z zakresu 1-15. Następnie w przeciągu 14 dni kalendarzowych otrzymacie prywatną wiadomość .

  Na zgłoszenie macie czas do 16.08.2017, godz. 10:30

  #mirkowyzwanie #mirkozajecie
  pokaż całość

 •  

  Dej ktoś sprawdzony przepis na wege spaghetti w którym nie trzeba przygotowywać tofu na siedem godzin przed w czterech stanach skupienia i stu przyprawach. Np. czy z soczewicą ma sens? Nie będzie walić strączkowymi?

  Pls (งⱺ ͟ل͜ⱺ)ง

  #wegetarianizm #gotujzwykopem

  +: skurarr

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika lollipops

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.